Samsung S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod renek1 29. 11. 2021 11:42

Radek.Hulan píše:..............
Btw, dají se v S21 Ultra použít 2 eSIM karty? Tedy mít je obě aktivní?

Nevím, kde jsi vzal, že se dají v jednom telefonu použít 2 eSIM, ale v Ultra je možné použít a mít aktivní buď 2 SIM karty, nebo eSIM + SIM kartu. Ale vždy aktivní jen dvě. Možnost mít nahrané dvě eSIM není.
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 29. 11. 2021 11:47

Mám v telefonu aktivní eSIM a pod tím vidím volbu "Přidat mobilní tarif", nahrát tedy další eSIM... Takže jich tam určitě může být víc. Jiná věc je, že tedy může být asi aktivní jen jedna.
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 29. 11. 2021 11:52

Ano udělat si více profilů eSim lze ale zapnut bude jen jeden.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod renek1 29. 11. 2021 11:57

Radek.Hulan píše:Mám v telefonu aktivní eSIM a pod tím vidím volbu "Přidat mobilní tarif", nahrát tedy další eSIM... Takže jich tam určitě může být víc. Jiná věc je, že tedy může být asi aktivní jen jedna.

Je to možné, že lze mít dva eSIM profily, ale mě "odborník" v prodejně tvrdil to, co jsem napsal.
Schválně jsem teď mrknul na stránky T-Mobile a tam dokonce píšou, že dvě eSIM lze v telefonu mít. Tak to zkus. Pokud to Konkrétní model samsungu ovšem podporuje.
https://www.t-mobile.cz/esim
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 29. 11. 2021 12:17

naraz dve aktivne eSim vie asi len iphone 13, tam o tom pisali. u samsungu asi az s22
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KrylP 29. 11. 2021 13:28

V samsungu S21 lze mít až 10 e-sim...( Informace od samsungu) ale jen jednu používat jako 2.sim
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod renek1 29. 11. 2021 17:28

No a jsme opět u toho co jsem psal, že dvě eSIM použít u samsungu tedy nejde. Pak ovšem nechápu tu možnost si jich tam nahrát víc. :hm
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 29. 11. 2021 17:54

To jsou jen profily, můžeš je měnit jako fyzické SIM ve slotu.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod Jirka337 29. 11. 2021 19:02

dalborgo: no neskutečně co se zde člověk od tebe dočte. Dneska.me do dost pobavilo jak jsi napsal že Samsung stojí :) Ja si zase vyzkoušel P30 a fotky oproti Samsungu hrozné srovnání s více modely Samsungu aby někdo neřekl. Display Samsung také lepší. A jediné co hua umí je extra drasticky ukončovat aplikace na úkor baterky. Jinak podpora je u nich žalostná to se nemusím ani zmiňovat. Další věci asi moc nem cenu psát. Tak díky ti za postřehy ale mě si neskutečné pobavil :) Hezký den
Edit: a vidím narážku na S21 copak je tam špatného s displayem? Ať se mrknu co hatíš :) za mě je ten display pecka proti mému starém Samsungu. Co jsem viděl jiné 120hercáky tak ten Samsung to má na 21 vylaďéno jak víno.
Jirka337
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod KrylP 29. 11. 2021 19:24

renek1 píše:No a jsme opět u toho co jsem psal, že dvě eSIM použít u samsungu tedy nejde. Pak ovšem nechápu tu možnost si jich tam nahrát víc. :hm

Co nechápeš, pokud chceš být drogový mafián, tak si nahraješ 10 SIM (e-sim) a pak je na pozici druhé SIM jen přepínáš. SIM jde rolovat jako menu v telefonu. Já tam mám kaktus a datamanii O2 100 GB, pokud by vypadlo vodafone, jen se přepnu...
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 29. 11. 2021 19:40

Screenshot_20211129-193453_Call settings.png


Vyzkoušeno, nahrát jde více eSIM profilů, aktivovat bohužel pouze jeden.
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KrylP 29. 11. 2021 19:52

Ty to tady nečteš, to už se ví dávno...:)
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod JimMorrison 29. 11. 2021 22:53

adam.jacques píše:Ahoj, aplikace ktere maji jet pouze pres mobilni data nastavis: nastaveni, pripojeni, pouziti dat, aplikace jen s mobilnimi daty...

jistě, tohle jsem samozřejmě našel, ale já chci pravý OPAK - nastavit to, která aplikace si NESMÍ sáhnout na data a jet jen přes wifi

-- 29. 11. 2021 23:14 --

Jirka337 píše:
JimMorrison píše:Nemám čas tady číst 170 stránek názorů, tak předem pardon pokud už se to tu řešilo, ale pořídil jsem si S21 Ultra po 3 letech s Huawei P20 Pro, a po 3 dnech mám pořád pocit, že číňani to umí líp než korejci... :-( detaily typu nezobrazování jména operátora nebo rychlosti sítě teď něřeším, i když mě serou. Ale to fakt špičkovej Samsung za víc než 30000 neumí to, co ta "čínská mr**a"? Totiž takovou "drobnost", že můžu jednotlivým aplikacím nastavit přístup k síti, ať už mobilní nebo Wifi? nemluvě o tom, že čtečka otisků ve fyzickém tlačítku je 1000x lepší než ta jebka v displayi, protože gesta atd. atd.... Ano, je to rychlý jako blesk, někdy až moc, ale pořád jsem ve stavu to vrátit ve 14 denní lhůtě, protože krásnej display a superrychlost není všechno...

Já jsem třeba úplně jiného názoru. Čtečka v displey je pecka a hlavně když ti mobil leží na stole tak je to taková rychlovka než hledat tlačítko na boku viď? A Čína dle mě právě neumí to co korejec. Např. Jejich podpora je až tragická oproti Samsungu. A dál pokračuj v těch nadávkach a neskončíš dobře :)

tak to je ale omyl, P20 pro má čtečku pod displayem, čili na rychlovku je to 100x lepší než zkoušet, jestli se trefím tam, kde je čtečka nebo rozsvítit display... A podpora není asi úžasná, ale koupil jsem to s A8 a teď tam je A10, a poslední bezpečnostní záplata mi přišla cca před měsícem, což na téměř 4 roky starý telefon není zas tak špatný ;-] a já se nechci hádat, jen vidím, že když mám ty telefony vedle sebe a snažím se ten nový nastavit podobně jak jsem byl zvyklý, tak u toho Huaweie je ta možnost nastavení a personalizace větší, toť vše... třeba další blbost, možnost nastavit přijmutí hovoru přiložením telefonu k uchu... Teď už nevím, který z předchozích telefonů už to uměl, jestli Lenovo nebo nějaká Lumia, ale uměl to. Prostě u asi nejlepšího současnýho mobilu (ohnilý jabko nepočítám) bych čekal víc. Telefon je nádhernej, i když trochu těžkej :-D jen bych ho trochu softwarově upravil :-D a jsem zvědavý na fotky, toho nastavení se až skoro bojím ;-) jo a kde nadávám? Já konstatuji situaci :-P

-- 29. 11. 2021 23:37 --

dalBorgo píše:
Jirka337 píše:
JimMorrison píše:Nemám čas tady číst 170 stránek názorů, tak předem pardon pokud už se to tu řešilo, ale pořídil jsem si S21 Ultra po 3 letech s Huawei P20 Pro, a po 3 dnech mám pořád pocit, že číňani to umí líp než korejci... :-( detaily typu nezobrazování jména operátora nebo rychlosti sítě teď něřeším, i když mě serou. Ale to fakt špičkovej Samsung za víc než 30000 neumí to, co ta "čínská mr**a"? Totiž takovou "drobnost", že můžu jednotlivým aplikacím nastavit přístup k síti, ať už mobilní nebo Wifi? nemluvě o tom, že čtečka otisků ve fyzickém tlačítku je 1000x lepší než ta jebka v displayi, protože gesta atd. atd.... Ano, je to rychlý jako blesk, někdy až moc, ale pořád jsem ve stavu to vrátit ve 14 denní lhůtě, protože krásnej display a superrychlost není všechno...

Já jsem třeba úplně jiného názoru. Čtečka v displey je pecka a hlavně když ti mobil leží na stole tak je to taková rychlovka než hledat tlačítko na boku viď? A Čína dle mě právě neumí to co korejec. Např. Jejich podpora je až tragická oproti Samsungu. A dál pokračuj v těch nadávkach a neskončíš dobře :)



Používám Samsungy řady "S" už od S3, takže by mě nikdo neměl podezírat ze zaujatosti ke značce. Před půl rokem jsem náhodou zkusil Huawei P30 Pro, a byl jsem velmi překvapen, že to jde i jinak. Systém od Huawei mi připadá čistší, vychytanější a uživatelsky příjemnější. Foťák rovněž lepší, ale abych jen nechválil, s P30 Pro nebylo tak snadné cvakat jako se Samsungem, ale třeba pohrát si někdy s nastavením bílé. 5x optický ZOOM byl pecka! Pro informaci, fotím občas i profi foto, takže ne nějaký "cvaky," a rád využívám na některé záběry mobil. Často tady čtu, žeb ten který mobil fotí blbě a jiný líp, moje zkušenost je však taková, že je to u lepších fotomobilů rukama, a hlavně dobrým okem.
Mám pocit, Samsung dospěl do stadia, kdy se tváří pořád stejně, ale je jeho nadstavbový software čím dál zaplácanější. Nebýt obřího výkonu a velké RAM, asi by z něj byla pomalá želva. Nyní mám S20 FE se Snapem, a z nostalgie jsem si nedávno koupil znovu i kompaktní S10e. Zkusil jsem i iPhone 12, ale kromě krásného zpracování to nebylo nic moc - nepříliš dobrý foťák, neustále se odpojující hotspot a kabelové propojení s MACem se podařilo až na několikátý pokus. Kromě toho známá specifika kolem nahrávání hudby, stahování fotek atd., takže záhy šel z domu.
Včera jsem se byl u prodejce podívat na S21. Byl jsem velmi nemile překvapen displejem. Oproti jiným telefonům s AMOLED jako by někdo ten displej posypal jemnou vrstvou popílku. Je prostě takový zašedlý, a žádné nastavení to nevylepší. Zvěsti o jeho nedobré kvalitě tedy nelžou!
Abych to zkrátil, myslím si, že Huawei Samsunga před časem technologicky i uživatelsky předběhl. Jeho telefony jsou na vyšší úrovni. Nebýt amerických sankcí na Huawei, a tím chybějícího Google Play, Samsung by byl podle mého názoru rozhodně až za ním. Korejci poněkud zamrzli.

ano, nebýt sankcí, tak jsem spokojený uživatel P40 Pro a tohle neřeším ;-)
JimMorrison
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JimMorrison 29. 11. 2021 23:58

hurec píše:P20 ho na boku nema. Je pod displejem. To jen jako mimo tema.
Jinak ho, vratit ho muzes, ale stejne si moc nepolepsis u jineho vyrobce.

no vracet ho nechci, to dělám jen ve výjimečných případech, a je pravda, že pokud nechci China *****, není na výběr... Uhnilý jabko neee. Tak mě jen tak "potěšilo" Made in Korea na krabičce ;-)
JimMorrison
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abracas 30. 11. 2021 08:54

To JimMorrison: Nezaznamenal si při přechodu od Huawei horší kvalitu hovoru? Takové lehké šumění na pozadí. Cca po roce a půl se Samsungem už to nevnímám, ale za začátku jsem dokonce jeden telefon vrátil. Tak by mě zajímalo, jestli to Samsung vyřešil a nebo jsem si zvykl :).
Abracas
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků