Samsung S22, S22+, S22 Ultra - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Davedroid100 25. 5. 2022 17:44

Ahoj, chystám se koupit S22plus a pročítám celé vlákno.
Opravdu má tolik S22 s Exynosem problém s příjmem hovoru a daty (tedy asi problem s modemem)?
Co procházím eshopy, má S22 plus docela dobré hodnocení relativně nízké procento reklamací.
Nemůže to být tak, že pomoc radu sdílení vyhledávají spíš lidé s problémem? Nebo kdo se rozhoduje?
Ale jakmile někdo spokojeně užívá, moc ho nenapadne vypisovat do fora.
Nevím, samozřejmě potřebuji být stále na příjmu i na datech a mít ostré fotky. Přemýšlel jsem i nad S21FE kde je SD888, ale odrazuje mě prý slabší výdrž. A S22 plus je i krásný kus HW. Tak pls, jak moc časté a vážné jsou ty problémy se signálem a daty?
Díky
Davedroid100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Presler 25. 5. 2022 21:17

Na malé S22 se mi stalo jednou, že mi vůbec nepřišel hovor. Taky se mi o víkendu stalo, že nešlo v autě přes AA zvednout hovor z WhatsAppu, ale to taky může být autem a zapomněl jsem to prověřit. Výpadků mobilních dat (4G) jsem si zatím nevšiml.
Presler
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 25. 5. 2022 21:26

Tezko rict, nekdo problem ma. Nekdo nema vubec.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lC 25. 5. 2022 23:36

Ja sem nejmenší S22 už poslal na reklamaci. Prý rovnou mění základní desku. Tak rozladěný z nového founu už jsem douho nebyl. :/
lC
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 26. 5. 2022 05:50

U S22 Plus se mi stalo, že vytáhnu telefon z kapsy a koukám, síť nedostupná, obě SIM karty. Uživatel nemá šanci to poznat, když není furt na telefonu. Po restartu telefonu pak vše funkční.
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Libb 26. 5. 2022 05:53

Davedroid100 píše:Ahoj, chystám se koupit S22plus a pročítám celé vlákno.
Opravdu má tolik S22 s Exynosem problém s příjmem hovoru a daty (tedy asi problem s modemem)?
Co procházím eshopy, má S22 plus docela dobré hodnocení relativně nízké procento reklamací.
Nemůže to být tak, že pomoc radu sdílení vyhledávají spíš lidé s problémem? Nebo kdo se rozhoduje?
Ale jakmile někdo spokojeně užívá, moc ho nenapadne vypisovat do fora.
Nevím, samozřejmě potřebuji být stále na příjmu i na datech a mít ostré fotky. Přemýšlel jsem i nad S21FE kde je SD888, ale odrazuje mě prý slabší výdrž. A S22 plus je i krásný kus HW. Tak pls, jak moc časté a vážné jsou ty problémy se signálem a daty?
Díky

Je to jak píšeš. Na diskuzích jsou aktivní především dvě skupiny lidí: ti, co mají problém a ti, které bají ostatním pomáhat (jo a pak pár trollů). Pak jsou tu pasivní lidé, kteří třeba mají problém přečtou si, co a jak, problém vyřeší, pokud to jde a nemají ani potřebu o sobě dát vědět.
Ovšem pravdou je, že u S22 je těch případů víc, především vypadávající data. Pokud vím, Samsung to řeší a vždy můžeš telefon poslat na reklamaci.
Moje S22 Ultra si vyžrala posunutý zvuk a fialový pruh, jednou jsem byl nedostupný, ale pomohla vždy první další aktualizace.
Je to trochu loterie. Risk tu je, ale zato dostaneš jinak velice slušný telefon. Konkrétní čísla ti nikdo neřekne. (Jo a vždy máš 14 dnů na vrácení)
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod renek1 26. 5. 2022 06:54

Davedroid100 píše:Ahoj, chystám se koupit S22plus a pročítám celé vlákno............

Nemám sice Plusko, ale Ultru, nicméně v rodině máme Ultru 2x a oba jsme od samého začátku (a to je týden před ofiko oznámeným datumem prodeje), naprosto spokojený a bez problémů. Pak mám ještě několik kolegů a známejch co mají taky různě s22 a krom jednoho co si stěžoval na výpadek GPS (který opravila aktualizace), jsou všichni bez problémů a spokojení. Proto mě tolik kolikrát udivujou zdejší negativní reakce a zjištění, ale je to pochopitelné, jelikož spokojený uživatel si nepotřebuje stěžovat a tak se zde sejdou jen ti co mají problém a nebo potřebují poradit s rozhodováním.
Osobně bych se koupě nebál, je to špičkovej telefon a pokud má člověk samsung rád a vyhovuje mu jeho prostředí, HW, SW i politika, pak je to jasná volba.
Ano, jsou na trhu jistě i jiný výkonnější značky, nebo zase i s nějakým poměrem cena/výkon, ale to už je na každým jak si vybere :-D
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 26. 5. 2022 09:29

@Davedroid100 > Taky bych se toho vůbec nebál... na malé S22 jsem zaznamenal jednou že nebyla slyšet druhá strana a musel jsem znova vytočit, ale to mohla být i chyba sítě. Data mě padly asi 2-3x, stačil mod letadlo a zpět, možná by naskočily samy, to netuším, jednal jsem hned jak jsem to zjistil, většinou padly při používání...poslední dobou se to ale uklidnilo.
Teď mám třetí den S22+ kvůli lepší výdrži a zatím bez problému. Myslím, že budeš spokojený, je to super telefon ;-)
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sibelius_cz 26. 5. 2022 13:23

Davedroid100 píše:Ahoj, chystám se koupit S22plus a pročítám celé vlákno.
Opravdu má tolik S22 s Exynosem problém s příjmem hovoru a daty (tedy asi problem s modemem)
Díky


Po laborování s aplikací Samsung Band Selection jsem přišel na řešení svého problému (jen teda upozorním, že můj případ nemusí být stejný, jako u někoho jiného), kdy jsem měl problém se signálem při hovorech. S daty jsem problém neměl, ale to může být způsobeno tím, že se signálem mám problém jen doma a tam jsem vždy připojen na WiFi.

Aktualizoval jsem informace v článku https://www.techfan.cz/l/rada-samsung-g ... i-800-mhz/

Už den jedu s touto aplikací a zatím bez problémů...

Každopádně bych buď a tebou telefon rozhodně koupil, v případě problémů vratil ve 14 dnech.
Samsung Galaxy S23 Ultra | Samsung Watch 6 44mm
Sibelius_cz
Junior

Odeslat příspěvekod Abracas 27. 5. 2022 05:12

To Davedroid100: Je to smutné, ale S22 je letos tak trochu ruleta. Každopádně většina těch vad je poměrně známá, takže když koupíš přes eshop, během 14 dnů budeš vědět, zda máš vadný kus. Třeba já měl problém s foťákem a určité části fotek byly mázlé,takže nemělo cenu čekat, jestli mi budou selhávat i hovory či data a frčel rovnou zpátky.
Abracas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dukemb 27. 5. 2022 08:37

Mně blbne u S22 Ultra Dual SIM. Kdyz mi nekdo vola na druhou SIM, tak po skonceni hovoru na te prvni často prestanou fungovat data i volani. Pomuze restart mobilu nebo vypnuti, zapnuti dual SIM. Zatim to resim dvema telefony. Snad to brzy v nejake software aktualizaci vyresi.
dukemb
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 27. 5. 2022 21:17

No mne to ted par dnu na S22U nevypadlo...z 5G jsem prepnul zpatky na 4G pac co jsem tak koukal tak jsem stejne v mistech kde se pohybuju mel obcas 5G ale pak i 4G takze u mne to moc nevyuziju.
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 27. 5. 2022 22:39

Jen poznamenám, že data mi sem tam vypadnou i na S21, takže bych to neviděl jako extra big deal.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod ALDA._ 28. 5. 2022 09:58

Jak vam funguje na S22 twitter?
Ja mam prochazeni dost trhane. Na xda si stezuje vic lidi. Mozna pry problem exynosu. Nevim...
Tak me zajima, jak je to u vas...
ALDA._
Junior

Odeslat příspěvekod lostsoul81 28. 5. 2022 12:16

Zkusmo jsem tuto aplikaci nainstaloval a je to tak jak říkáš, mírné trhání při scrollování jsem zaznamenal.
lostsoul81
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků