Samsung S22, S22+, S22 Ultra - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vavca 10. 8. 2022 19:12

Peters7:
hele já jej koupil za 20k (128gb) (mám jej od 20.2.2022), note10+ prodal za 11k, sluchátka mám... cili za 9k, ale proste stárnu, chci pouzivat neco co stojí love, ok ale co jede... takže nyní jedu na s22u soukr, po 2x wipe cache jedou už i hovory ale když srovnám s i13pro max, co mám na druhou sim jako pracovní, tak je jabko nekde jinde, žádný problém, volám tam, kde android má problém (stejní operátoři). takže nechápeš jádro pudla, koupit si něco, co musíš pořád někdo řešit wipnutí cache, poskakovat po levé noze a držet se za pravé ucho fakt v určitém věku nechces, zejména pokud je to pracovní nástroj. samo že mám k jabku pár výhrad a proto mám obé.
Naposledy upravil vavca dne 11. 8. 2022 11:58, celkově upraveno 1
vavca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domin7 10. 8. 2022 19:49

peters7: kupoval jsem uplne na zacatku, mel jsem ho jeste o den driv v MP nez byl oficialni prodej. Ted uz nevim, na kolik me tehdy vysel, ale bylo to asi podobne jako u tebe. Daval jsem do vykupu starou plečku za 200Kc a uz ani nevim, co jsem v te dobe prodaval. Sluchatka sly manzelce. Pak jsem mel jeste dalsi 2 kusy Ultry a mezi tim i S22.

Ale jak pise Vavca, nechci porad resit, ze se mi nekdo nedovola, ze mi padaji data a zbytek uz zde nechci rozdmychavat.
Problem je, ze zde clovek napise nazor a je za nej ukamenovan.
Mel jsem i S21 a S21U a u nich alespon byl clovek stale na prijmu a stale fungovala data.
Ted uz 2 mesice jedu na 13 Pro a defakto jsem spokojen. Nic mi neschazi a hlavne vsechno funguje a to porad! Stejne jako Vavca mam uz nejaky ten patek na hrbu a doby, kdy jsme flashovali telefony, delali root a podobne ptakoviny jsou davno pryc!
Uz jsem to psal a zase se budu jen opakovat, chtel bych spise android. A kdyz android, tak jedine samsung. Bohuzel mi to ale nyni samsung neumoznuje, tak jsem sahl vedle. Treba (a ja doufam) se radou S23 zase vsechno zmeni!
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod peters7 10. 8. 2022 19:55

Tohle vsechno chapu, ale i iphone 13 pro ma nejake ty minusy a srovnavame ted telefon s22 za 14k s telefonem iphone 13 pro za 28k+....[/quote]
Naposledy upravil Nick Cave dne 10. 8. 2022 20:05, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna citace předchozího příspěvku
peters7
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 10. 8. 2022 20:22

A kde, že se S22 prodava za 14tkč ?
Jinak ja s vypadky problem nemam, ale již nějaky ten rok mam srovnani samsung vs huawei nejvyššich řad co do přijmu a udrženi signalu a huawei je na tom lepe a to na stejne siti. Takže tam kde ma samsung smulu tam se huawei ještě zuby nechty drži. Ale je třeba dodat, že modely samsung vždy s lepšim IP krytim což muže, ale třeba taky nemusi byt přičinou.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinco 10. 8. 2022 20:53

V jedné díře kousek od Rousínova se sejdou 3 telefony. S22+ iphone 13plus a 12. O2, TM a VD. A všichni tam mají problém. A tak nějak stejně, volají ale s výpadky v hlasu, koktání. Že by iphone byl lepší se říct nedá. To je ta realita srovnání, ne že jeden má na signálu čárku a druhý dvě. Když je mizerný signál tak nepomůže ani iphone.
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod vavca 11. 8. 2022 06:57

Jasně, taky jezdím na venkov - na vinohrad, kde je signál děs u všech operátorů, bez rozlišení droid ci apple.
Ale mluvím o tom, že v centru města, kde je 5g, mám 2-3 místa, kde android přeruší hovor, vypadne, ale jabko jede.... testováno na lidech...
Naposledy upravil vavca dne 11. 8. 2022 13:17, celkově upraveno 1
vavca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domin7 11. 8. 2022 10:17

peters7 píše:Tohle vsechno chapu, ale i iphone 13 pro ma nejake ty minusy a srovnavame ted telefon s22 za 14k s telefonem iphone 13 pro za 28k+....
[/quote]

Kdyz reknes A, tak zkus rict i B? A ted to opravdu nemyslim zle, ale muzes mi ty minusy sdelit? A to rozhodne netvrdim, ze nema. Ale zajimalo by me, co to podle tebe je!?
A taky by me zajimalo, kde maji S22 za 14K?
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod Ivanhoe84 11. 8. 2022 12:19

GeneHawkins píše:Manuálně? Jako že to bude manuálně upravovat mězi snímky? Protože jinak si nedovedu představit, jak by mu to mělo splnit požadavek na změnu expozice v průběhu snímání.


No, dá se třeba nastavit manuálně čas závěrky 1 vteřina a nechat automatické ISO, nebo naopak..chce si s tím pohrát
Ivanhoe84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanes1 11. 8. 2022 17:13

Domin7 píše:
peters7 píše:Tohle vsechno chapu, ale i iphone 13 pro ma nejake ty minusy a srovnavame ted telefon s22 za 14k s telefonem iphone 13 pro za 28k+....


Kdyz reknes A, tak zkus rict i B? A ted to opravdu nemyslim zle, ale muzes mi ty minusy sdelit? A to rozhodne netvrdim, ze nema. Ale zajimalo by me, co to podle tebe je!?
A taky by me zajimalo, kde maji S22 za 14K?


Napríklad iPhone 13 Pro (Max) oproti S22 Ultra nemá :

- periskopický objektív s kvalitným 10 násobným optickým zoom-om (obzvlášť na turistike / výletoch je to pecka)

- aj šíro má S21 a S22 Ultra kvalitnejšie

- možnosť 2 fyzických SIM kariet (bohužiaľ, najmä virtuálny operátori nepodporujú eSIM .. čo nie je chyba iPhone-u ale konkrétnych operátorov)

- Miracast, t.j. bezdrôtový prenos obrazu a zvuku do TV (Apple používa protokol AirPlay a ten má stále malé množstvo zariadení)

- iOS a jeho výhody ale aj nevýhody...
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 12. 8. 2022 11:49

Tohle jsou sice relevantni duvody a ocenuji tento nazor. Na druhou stranu jsou to duvody ciste subjektivni.

Kvalitnejsi šíro, asi jo, ale jen za zhorsenych svetelnych podminek. Ja tedy šíro používam malo a kdyz, tak jen na horach. A i kdyz jsem tam casto i v noci nebo po setmeni, tak je uplne jedno, jake siro mam, protoze po tme je to tragedie u obou.


Jak jsem psal, Ultru jsem nekolikrat mel. 10x zoom je sice fajn, ale ja jej skoro nepouzival. Nejradeji bych mel v telefonu 3 a 5x.

Dual SIM nepotrebuji.

Prenaset obraz do TV jsem je sice fajn, ale jestli jsem to posledni 2 roky pouzil jednou?! Takze pro me zase nepodstatne.

iOS vyhody/nevyhody - nevim, co si pod tim predstavit, protoze to by clovek mohl napsat i o Androidu: vyhody/nevyhody.

Takze tyhle duvody mohou byt pro tebe nebo nekoho jineho dulezite, ale pro me ne. Pro me je naopak dulezite, ze se mi vzdy a kazdy dovola a nepadaji mi data! Zbytek je u obou telefonu tak nejak v pohode a zalezi jen na osobnich preferencich.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod IMI5 12. 8. 2022 14:46

Zdravím jde nějak na pevno všude nastavit 120Hz nebo 90Hz na S22 Ultra ? Je to docela opruz jak se to trhá ta jejich adaptivní plynulost normálně je svižnější OnePlus 7T Pro bez jediného záškubu. Samsung měl mít toto vymakané na svém nejlepším modelu. Má ku*va nejlepší displeje ( nebo se to tak aspoň říká ) a neumí jako nastavit jednoduše volbu 60 90 120 Hz a ten jejich ADAPTIVNÍ od 1 do 120Hz. 8-S
Samsung Galaxy S23 Ultra 12/512GB Black - Android 14
Google Pixel 6 Pro 12/128GB Stormy Black - Android 14 :-D
IMI5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaGalaxy 13. 8. 2022 11:37

Mohu vědět kde se co škube? Zatím jsem si teda ani jednou ničeho nevšiml na plusku. Takže já si display chválím na jedničku.
JirkaGalaxy
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod IMI5 13. 8. 2022 19:02

Celkově škube prostředí různé aplikace při scrollování nebo při rychlé manipulaci s telefonem.
Používám rozlišení WQHD+ (3088 x 1440) ale i v FHD+ (2316 x 1080) jsou záškuby ale menší. Jako není to nic velkého ale prostě jsou tam někdy málo viditelné někdy docela dost.
Nebo třeba hra Rush Rally 3 začátek běží vše na max a 120 FPS po cca 2 minutách to dropuje na 90 tak nastavím stabilních 90 FPS po další cca minutě už to padá k 60 FPS tak to locknu na 60 a nakonec po cca 10 minutách hraní to skáče od 45 do 55 FPS což je strašné zasekané nehratelné a telefon topí jak kdyby tam běžela hra v 8K 120 FPS :-/ třeba na Note 9 ta hra šlapala na stabilních 60FPS hraní třeba 1 hodinu. Ano není to herní telefon ale tohle.
Jinak S-Pen je špičkový svižný repráky mám taky ok žádné chrčení na max hlasitost. Čtečka v poho ale myslím že na Note 9 byla rychlejší tam se mi odemkl snad ještě před tím než sem tam položil ukazováček. Měl jsem taky možnost mít v ruce Xperii 1 IV to je dobré topení nevím jak by tam běžela třeba ta hra ale foťák nepoužitelný kdyby jste chtěli třeba někde na výletě fotit točit nepoužitelné + ještě v tomto počasí.
Samsung Galaxy S23 Ultra 12/512GB Black - Android 14
Google Pixel 6 Pro 12/128GB Stormy Black - Android 14 :-D
IMI5
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod JirkaGalaxy 14. 8. 2022 05:28

Imi5 hry nehraji, takže ti nemůžu posoudit. Ovšem tohle neni ani herni foun :) na to si kup Rog nebo neco takového. Ano můžeš mi tu napsat, že je to mašinka za 30k, ale prostě tak to je. Jinak v žádném z aplikaci se mi nikdy nic neškubalo. Vůbec. Ani v apkach samsungu ani v těch třetích stran. Čtečka je určitě rychlejší než byla v S9 to si myslím, že jsi docela přestřelil srovnávat dnešní čtečku s tou v S9.
JirkaGalaxy
BAN MM.cz

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků