Samsung S5230 Star - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Honza20 3. 12. 2009 14:11

eevans
Tak to teda určitě není,platí se tam za přenesená data.Ten datový tarif od O2 za 150,- je ideální. ;-)
Wap zdarma bývá například jen na určitých stránkách T-zones,popř. O2 active atd.
Jednou jsem dokonce zažil případ,kdy si chlap spletl Sim karty,místo té datové tam vložil normální a pak mu přišel účet na 110.000,- ale měl štěstí,že mu to O2 odpustilo.
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dopa 3. 12. 2009 14:19

Tak už mi funguje QIP i JIMM.. ono nejde kliknout na OK, ale v menu dát odeslat...
nicméně mám to na tel. kde mám Tmobile (***** stejně, jako O2) a hle.. tmobile to má placený... Udělali si svýho "kecálka" - Instant Messaging... paráda, kdyby chodil na víc telefonu, než na dvě značky... a ještě k tomu je to jen do ledna 2010..
zlatej vodafone, internet se vším všudy.. ani HTTP si neučtujou... to jen tak pro zajímavost :)
Dopa
Junior

Odeslat příspěvekod tramin 3. 12. 2009 14:23

Chci se zeptat,jestli někdo nemá koupený tento telefon od firmy Esomobil kvůli verzi firmware.Já jsem se tam dotazoval,ale napsali mi jen.že používají vždy nejnovější firmware....Potřebuji vědět,jestli nainstaluji java aplikace z paměťové karty.Taky bych se dotázal přítomných dam,které mají delší nehty,jak to jde dohromady s dotekovým displejem.Chci totiž tento mobil koupit manželce k vánocům,dík.
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod zip545 3. 12. 2009 14:29

Honza20 píše:eevans
Tak to teda určitě není,platí se tam za přenesená data.Ten datový tarif od O2 za 150,- je ideální. ;-)
Wap zdarma bývá například jen na určitých stránkách T-zones,popř. O2 active atd.
Jednou jsem dokonce zažil případ,kdy si chlap spletl Sim karty,místo té datové tam vložil normální a pak mu přišel účet na 110.000,- ale měl štěstí,že mu to O2 odpustilo.

Tak to je fikany :D ,sem si o tom cetl na strankach o2,ale sem s toho jelen,prosim pomoc:
1:Normalne poslu sms,a oni mi to aktivujou?Cena se strhne s kreditu?
2:O2 karty maji slevu,to znamena jen pro pausaly,nebo pro vsechny co maji normalni simku za 99kc? :D
Dekuji.
zip545
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 3. 12. 2009 14:51

co takhle se podívat do sekce Internet v mobilu a mobilní internet zde na fóru?

tam je téma Internet v mobilu ve kterém je vše celkem přehledně vysvětleno.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Honza20 3. 12. 2009 14:56

Když máš předplacenou kartu,tak to se tam platí 40,- týdně,ale mají akci,že první měsíc máš zdarma na vyzkoušení.
Lepší je si zavolat na infolinku,tam jsou schopni to aktivovat mnohem dříve.
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarda1080 4. 12. 2009 14:32

Zakoupil jsem S5230 Star před několika dny u MALL.cz a rád se podělím o několik prvních poznatků:

1.Instalovaný originální FW má S5230XXTH1

2.Instalační CD PC Studia je vhodné pouze na recyklaci. Ale nejnovější verze 1.2.1.IH1 stažená z internetu funguje bez problémů (když pominu nefunkční zálohování a obnovu SW a pod.). Přenáší a zálohuje kontakty, z PC kopíruje přetažením obrázky, filmy, hudbu a pod. Zvládá dobře převod videa na MPEG-4 v rozlišení 320x240. Umožňuje vytvářet a spravovat adresáře na micro SD. (Připojuji se přes USB dodaným kabelem)

3. Doplnil jsem kartu micro SD HC 8GB (class 4) od fy Integral. Telefon okamžitě našel a připojil. Přenos i záznamy jsou rychlé a bezproblémové.

4.Na display jsem použil folii Screen Guard (Datart cca 75,- Kč , 3ks v balení takže mohu měnit).
Aplikuje se dobře, bez bublin a zdá se že drží.
Namísto stylusu používám "stylové" plastové míchátko kokteilů s malou kuličkou na konci hlavně pro hry, posuny přehrávání a pod.

5.Tapety, resp. pozadí lze snadno vytvořit třeba z vlastních fotek. V libovolném editoru fotografií upravit obrázky na 400x240 (na výšku). Vždy tři vybrané obrázky potom spojit do jednoho v programu InfranView pod záložkou Image - Create panorama image. Spojený obrázek (720x400) uložit, nakopírovat pomocí PC Studia na kartu telefonu a následně nastavit v telefonu jako pozadí.
6.Hry z internetu včetně accelerometrových se mi daří instalovat dle níže uvedeného návodu. Nejdříve pomocí prográmku JADMaker vytvořit .jad a .jar soubory, v Total Com.vytvořit složku s názvem hry, do ní uložit oba soubory hry (.jad a .jar), složku potom nakopírovat přes PC Studio na kartu telefonu, do předem vytvořené adresy "hry".
Telefonem přes prohlížeč jsem stáhnul BT-File-Manager z download.sosej.cz,který se sám nainstaluje v telefonu (u mne do adresáře hry) a dále postupovat podle převzatého návodu :

Zprovoznění java hry v telefonu Samsung GT-S5230:

Menu -> Prohlížeč -> Zadat adresu URL -> ” http://download.sosej.cz/programy4/BT-F ... _1.3.0.jar " Nutne pro instalaci hry.

Otevřete si program BT-File-Manager a otevřete si paměťovou kartu a najděte složku s aplikací
Vyberte složku (celou složku, která bude obsahovat 2 soubory jar,jad) a dejte kopírovat
Vraťte se o pozici výše a otevřete složku úplně na hoře
Sem vložte zkopírovaný soubor
Zavřete BT-File-Manager
Vytočte *#6984125*#
Internals -> *#9072641*# -> Storage settings -> Update Java DB
Zavřete a vaše Java aplikace je nainstalovaná

Přeji všem hodně radosti z nové hračky
Jarda1080
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza20 4. 12. 2009 15:09

Jak jsi to myslel s tím,že je tam nefunkční zálohování ?
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarda1080 4. 12. 2009 15:56

Myšleno tak, že na kartě Okno nástroje není funkční tlačítko "Záloha a obnova" zcela vlevo dole.
Jarda1080
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dragonflyx 4. 12. 2009 16:14

Vcera som kupil tento telefon a musim povedat ze som velmi sklamany. Pol dna som sa snazil prehrat kontakty do mobilu no po tom co mi pc studio asi 4x crashlo vykaslal som sa na to. Ten PC studio je nepouzitelny.. ku koncu mi uz ani nenasiel telefon...
Telefon som bral priamo u predajcu nebolokovany a nebrandovany. firmware je verzie XP. Za svet sa mi nepodarilo rozbehat javu. skusal som vsetky 3 postupy.
na getjar.com som ziaden liteftp nenasiel. Skusal som pouzit kod 51799.
Ak niekto viete odkial je mozne ho stiahnut prosim pastnite link alebo code.
uz teraz mam vsak pocit ze to budu vyhodene peniaze. Flashovat firmware sa mi velmi nechce riskoval by som stratu zaruky. Tak ako som sa nan spociatku tesil tak som teraz sklamany a nas.. :grr:
dragonflyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Motorolka 4. 12. 2009 17:18

to jar66: Nevím na co je to reakce, už jsem si tady dlouho na nic nestěžovala, protože už vím co od tohoto telefonu můžu očekávat a ohlížím se zpátky po nějakém SE.
Mně se mobil sekal a po reklamaci tam mám přehraný nový firmware S5230XXIG4 a už se při ukončování hovoru neseká.
(zpátky se samozřejmě nezamyká a ani ve správci neukáže cenu posledního hovoru - na tom však už nic nezměním ;-) )
Motorolka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 4. 12. 2009 17:22

cau chci se zeptat vsech tech co sem ted psali ze maj internet od O2 za 150...jak je rychlej?jak rychle je nacitani youtube a vsechn www stranke...jinak predpokladam ze to jede pres EDGE....kdyz nema 3G:(
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod creative18 4. 12. 2009 17:43

Čau, chci si koupit tento telefon, ale po přečtení diskuze jsem došel k závěru, že nejlepší bude jej koupit od Vodafone, protože u něj jdou instalovat aplikace z paměťovky. Chtěl jsem se proto zeptat někoho z vás, co máte tento telefon od Vodafone, jestli je odblokovanej, a jestli na něm není nějáký logo/nápis Vodafone. Mám jiného operátora, takže bych nebyl zrovna rád, kdybych dělal reklamu Vodafone. ;-) :-D
creative18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 4. 12. 2009 18:20

Telefony už se nějakej ten pátek neblokujou. Na telefonu samotným žádná stopa po VF není, jenom startovací obrazovka a neodstranitelnej datovej profil...
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Masaa 4. 12. 2009 18:23

creative18 píše:Čau, chci si koupit tento telefon, ale po přečtení diskuze jsem došel k závěru, že nejlepší bude jej koupit od Vodafone, protože u něj jdou instalovat aplikace z paměťovky. Chtěl jsem se proto zeptat někoho z vás, co máte tento telefon od Vodafone, jestli je odblokovanej, a jestli na něm není nějáký logo/nápis Vodafone. Mám jiného operátora, takže bych nebyl zrovna rád, kdybych dělal reklamu Vodafone. ;-) :-D
V dnesni dobe uz se prodavaji jen neblokovany telefony jestli se nepletu :) a s tou reklamou,vodafone je jen uvodni logo pri startu a vypnuti mobilu ale makame na tom tak snad zjistime jak to zmenit :tleskani
Onkyo TX-895|Jamo D 600 5.1|HTPC-Corsair Air 540|Sony KDL-60W605
PC:
Amd Fx-8370| Radeon R9 290X|SSD Samsung 850 Evo|Asus Crosshar Formula Z|Kingstone 1866Mhz 16Gb|Corsair Air 540
Masaa
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků