Samsung I9000 Galaxy S - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod inzaghi 10. 8. 2011 16:39

dekuji moc za rychlou odpoved :-) a muzu se zeptat jaky mas android? U vodafonu, kde si ho chci poridit je stale 2.1., ale ted se vyskytla aktualizace na 2.3.3, bude poznat rozdil v rychlosti telefonu, popripade v jeho vydrzi?

-a jeste dotaz: prehraje video v rozliseni 1280x720 v .mkv plynule i s titulky? A hdmi kabel je v baleni nebo se dokupuje, pripade, kolik asi tak stoji? dekuju
SAMSUNG Google NEXUS S I9023, Android 2.3.6
inzaghi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 10. 8. 2011 17:01

Androida mám 2.3.4 od Darkyho 10.2 takže custom romku neoficiální. Jinak 2.1 pokud budeš chtít jít oficiální cestou, tak aktualizuješ přes prgram Kies od Samsungu a tam by opravdu měla být touto dobou aktualicaze na Android 2.3.3. Nevím jak je to u oficiální 2.3.3, ale předpokládám, že velmi podobně jako u neoficiální. Takže v plynulosti chodu celého systému je to určitě znát, méne záseků a lepší podle mě cca. tak o 15-30% výdrž baterie a to se hodí :-)

-video v HD kvalitě přehraje samozřejmě plynule bez nutnosti něco konvěrtovat apod., prostě jen překopíruješ jaké koliv video do rozlišení HD do telefonu a můžeš se dívat....mkv je také samozřejmě podporován...já si do telefonu filmy s titulkama nedávám, ale co takhle vím, tak základní přehrávač co je v telefonu si s titulkama neporadí, ovšem toto se řeší potom dodatečnym stažením některých přehrávačů v android marketu, které titulky podporují.

-HDMI kabel k telefonu není, telefon nemá HDMI konektor, pokud chceš zobrazit to co máš v telefonu na TV musíš dokoupit kabel co se dává do 3,5mm jack konektoru a má tři výstupy. Já ho kupoval na Sunnysoftu (je poměrně jinak těžce k sehnání) a stál nevím ted přesně, ale myslím kolem 350,- . Kvalitativně to sice není úplně ono jako například přes HDMI, ale dá se to v pohodě celkem. Jen zvuk mi nepříjde kdo ví jak kvalitní :-), ale pro prezentaci fotek perfektní, nebo jsem si zahrál takhle i pár her, pustil film, hudbu pustíš taky, ale jak jsem psal ta kvalita neni dobrá k poslechu.
DSLR - Nikon D90
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inzaghi 10. 8. 2011 17:16

Tak supr, presvedcil jsi me, do konce srpna si pro nej pujdu (dokud ho ma jeste vodafonu ve vyprodeji :-) ). A nekde jsem cetl ze pry ma problemy s chytanim GPS, bylo to jen u verze 2.1? Zkousel jsi treba jet s galaxy na kole a zaznamenavat trasu, zda to neni cik cak do stran ? :-)

edit: existuje na android nejakej zpusob jak ovladat prehravac tlacitkama na kabelu? Jako to ma napr. Nokia
SAMSUNG Google NEXUS S I9023, Android 2.3.6
inzaghi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alda.v 10. 8. 2011 19:00

@inzaghi

ten kabel stoji do 50,- i s dopravou a prisel mi asi do tydne http://goo.gl/1ID7W

@alpinab5

"mam sedivku" to je opravdu hodne malo informaci , aby jsi dostal konkretni radu.
Note8, S9 Plus, Note 10
alda.v
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod preludeman 10. 8. 2011 21:48

jezek píše:Lidi, mám problém s připojením na wi-fi. Vždycky píše že získácá IP adresu a po chvíli vyhodí hlášku Zapamatováno, zakázáno. Zkoušel jsme to v různých místech, doma, v hospodě, ale stejný výsledek.
Máte s tím někdo zkušenost?



měl jsem to samé, pomůže ti buď wipe telefonu, ale to je jen tak na dva dny, pak to dělá to samé, na XDA jsem narazil na jiné řešení... pouštěj wifi pouze přes aplikace allshare. Když ji puštíš s vypnutou wifinou, hned tě odkáže na wifi nastavení a sama ti to wifi zapne a připojí, už jsem si na to zvyknul...xD
preludeman
Junior

Odeslat příspěvekod alda.v 10. 8. 2011 21:58

Problem je v tom ze chcete poradit , aniz by jste meli vyplneny profil, nebo napsali jakou mate ROM. To proste nejde. Ja tento problem nemam a ani jsem nemel. A jakou Rom mam, to vidite ... Zapinat pres allshare neni reseni ...
reseni muze byt :
factory reset founu
vyzkouset v tovarnim nastaveni , bez instalovanych app tretich stran
zmenit na routeru zapezpeceni z WEP na WPA-PSK+WPA2-PSK
nahrat novy fw routeru
koupit novy router ( to pomohlo me u Samsungu SGA )
nahrat novou ROM
reklamace
Note8, S9 Plus, Note 10
alda.v
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 11. 8. 2011 05:44

No na galaxy foru jsem narazil na tohle:
Já použil super managera,povolil mu root práva a smazal jsem soubor: rm /data/misc/dhcp/dhcp_list

Problém je v tom, že nemám nainstalovaný super manager, tak jsem chtěl zkusit tady, jestli náhodou někdo neví jiné řešení.
2alda.v: S routerem doma jsem si už hrál, myslel jsem, že je to v něm, ale dělá to i jinde, nechytne se to prostě u nikoho, ani v restauraci s free wifi. To tovární nastavení vyzkouším, jenom jsem neměl čas udělat zálohu přez keys. Navíc tam mám firmware 2.2, tak jestli by nepomohl update?
Naposledy upravil jezek dne 11. 8. 2011 07:26, celkově upraveno 1
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p3t3rcz 11. 8. 2011 06:04

Tak včera úspěšně aktualizováno na 2.3.3. při 100% nabití baterie. :-)

Poté následovalo nastavení telefonu, synchronizace s Google účtem, import kontaktů, položek kalendáře a poznámek z PC (KIES). Následně jsem ještě stahoval cca 200MB dat přes wifi. Pak jsem plánoval dnešní trasu v navigaci a chvíli jsem si hrál s jejím nastavením.

Spát jsem šel při 50% nabití baterie.

Ráno se vzbudím a hned koukám, jak je to s oním battery bugem. U mě ráno 45%, čili pokles o 5%...no o 20% to není, takže jsem v klidu. ;-)
Jinak rychlost telefonu je oproti oficiální 2.2 Froyo nebe a dudy. Zatím žádný zásek ani neočekávaný restart. Potěší také drobné novinky, např. podpora titulků ve Videopřehrávači.

Jinak před aktualizací jsem (kromě zálohy dat) vytáhl externí SD kartu provedl návrat do továrního nastavení (Nastavení -> Soukromí -> Obnovit tovární data) a poté jsem ještě zformátoval interní paměť (Nastavení -> SD karta a paměť telefonu -> Formátovat interní SD kartu). Zajistil jsem si tak aktualizaci na kompletně čistou předchozí verzi. Doporučuji hlavně těm, kteří tu pak nadávají, jak se jim telefon seká... :grr:

Když to shrnu, pokud ještě nefrčíte na neofic. 2.3.4, tak aktualizaci rozhodně doporučím, pro uživatele ofic. 2.2 Froyo aktualizace nutností! ;-)
p3t3rcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rudaja1 11. 8. 2011 07:59

Po aktualizaci na 2.3.3 po odpojení od nabíječky ukazuje 97%. Podotýkam že foun hlásí že došlo k nabití a ma se odpojit. Po třech nabijeních od aktualizace Pořád stejné. Před instalaci 2.3.3 jsem formátoval obě karty a provedl HR. Po instalaci taky HR a opět jsem instaloval vše co jsem mněl zálohované. Nevíte někdo co stím??? Jinak prozatím spokojenost a zatim jsem ještě na jiný problém nepřišel. Foun je kapku rychlejší a jeho funkce jsou svižné. GPS fiksována na Navigonu do 10 vteřin a Sygic do 20 vteřin. Vše OK až na ten ukazatel stavu baterie.
rudaja1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alda.v 11. 8. 2011 08:23

@p3t3rcz

no super :-) je dobre udelat tovarni nastaveni znovu i po nahrani ciste nove ROM !!

-- 11. 8. 2011 09:26 --

@rudaja

tento problem s baterii ma 99% telefonu. Myslim ze se o tom napsalo vic nez je treba.
Note8, S9 Plus, Note 10
alda.v
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miho 11. 8. 2011 08:29

p3t3rcz píše:pro uživatele ofic. 2.2 Froyo aktualizace nutností!


Tak to jsem rad, ze to je nutnosti jen pro uzivatele 2.2... Ja jsem totiz velmi spokojenym uzivatelem oficialni 2.1 Eclair a porad zvazuju, zda menit nebo ne ;-)
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 11. 8. 2011 09:49

Ještě jeden dotaz. Pokud chci provést aktualizaci, stačí záloha přez Keys a pak jej zase obnovit?
Připadám si jako pitomac, ale prostě donedávna jsem používal obyčejné, nejlevnější mobily jen na telefonování a tak se raději ptám.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alda.v 11. 8. 2011 09:59

aktualizaci ceho , pres co a co potrebujes zalohovat
Note8, S9 Plus, Note 10
alda.v
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 11. 8. 2011 10:10

Dobré otázky. Když připojím Galaxy ke kompu, hlásí mi Samsung Keys novou verzi firmwaru.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spilner 11. 8. 2011 11:12

Zdravim, chtěl bych se zeptat, zda někdo nezkoušel na SGS připojit přes redukci USB flash disk nebo externí disk... našel sem si toto http://www.alza.cz/samsung-galaxy-s2-i9 ... ka.cz#foto , ale nevim jestli je to kompatibilní...
spilner
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků