Samsung S5830 Galaxy Ace - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod hovnik 18. 7. 2012 10:22

radioektyf: dik za odpoed. ten root tam musim mat potom navzdy? alebo len kvoli instalacii link2sd? a pochopil som spravne ze kartu najskor naformatovat na ext3 a potom v aplikacii zmenit na ext2?
Naposledy upravil Fíla dne 18. 7. 2012 13:20, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna zbytečná citace
hovnik
Junior

Odeslat příspěvekod Lucka Dibelková 18. 7. 2012 18:16

Když si z mobilu stáhnu fotografie do PC, tak jsou ty fotografie strašně malé, nevím čím to je. Prosím poradíte mi co bych měla udělat aby tak malé nebyly? Nebo aspoň čím to je, že jsou malé ?
Lucka Dibelková
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pawol 18. 7. 2012 19:49

Lucka Dibelková: Musejí se stahovat fotky ne jejich náhledy. Jsou na SD kartě ve složce DCIM - Camera.
Pawol
Junior

Odeslat příspěvekod MrFreakMusician 18. 7. 2012 20:18

CM7 Apocalypse
Nainstaloval jsem tuhle romku a zatím běží plynule. Spokojenost. Jen pro porovnání Wifi funguje nejlíp na Stocklite (okamžité připojení bez chyb) -mnohem rychlejší.
Ale daleko závažnější problém mám s tím, že mi aplikace kontakty nezobrazuje vůbec kontakty z telefonu, které jsem tam nahrál přes myphone explorer. Zobrazuje jen google kontakty. Fakticky tam jsou, pomocí číselníku nebo v sms je najdu. Uměl by mi někdo poradit? Díky
MrFreakMusician
Junior

Odeslat příspěvekod radioektyf 19. 7. 2012 00:51

@hovnik
Root tam musí mít napořád, Link2SD ho potřebuje pro fungování.
Jo, druhý oddíl na SD kartě naformátovat na ext3, ale pak při prvním spuštění Link2SD zvolit ext2. Vyhodí ti to okno hned při zapnutí. Až to dáš, tak se mobil restartuje (nepamatuju si to jistě). Potom vše jede a můžeš libovolně přesouvat, jsou tam i přehledná data o využití úložiště. ;)
SGA: Root, CWM 5, StockLite v8, Link2SD ext4 script
radioektyf
Junior

Odeslat příspěvekod hovnik 19. 7. 2012 18:29

@radioektyf
Dik, rozbehal som to podla tvojho navodu, idem sa s tym hrat :)
Len som zvedavy preco nemoze byt ta particia napr. ext4? A dalej, ako je to s aktualizaciami aplikacii, ktre su presunute, resp. na ktore som vytvoril odkaz? Nebude ich treba presunut tiez? Alebo to ma tolko inteligencie, ze sa to presunie samo?
hovnik
Junior

Odeslat příspěvekod radioektyf 20. 7. 2012 11:02

@hovnik
Není zač. To nevím, asi před půlrokem jsem to zkoušel jako ext4 a prostě to nešlo. Takhle mi to funguje, tak to dál neřeším. :)
Pokud máš app už odkázanou a aktualizuješ ji, tak se ti po nainstalování aktualizace automaticky odkáže na kartu. U nově nainstalovaných app by to mělo taky tak fungovat, ale není to úplně stoprocentní. Někdy to nějakou zapomene, tak pak musím ručně. V nastavení Link2SD se to dá vše zapnout/vypnout, defaultně je to vše zaškrtnuté. ;)
radioektyf
Junior

Odeslat příspěvekod hovnik 22. 7. 2012 10:32

@radioektyf
Este takto sa spytam. Myslis ze ma zmysel robit odkazy z aplikacii, ktore su nainstalovane na SD karte?
hovnik
Junior

Odeslat příspěvekod Pawol 22. 7. 2012 13:26

Návod, jak stáhnout APK soubory přímo z Google Play do PC: http://www.svetandroida.cz/navod-jak-stahnout-apk-soubory-primo-z-google-play-201203
Pawol
Junior

Odeslat příspěvekod dzacatecnik 23. 7. 2012 10:01

zdravím, chci se zeptat na to když ztáhnu placenou aplikaci a nemám aktivovaný internet od operátora, jak tu aplikaci zaplatím? Přijde mi s měsíčním vyůčtováním nebo jak? díky
dzacatecnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pawol 23. 7. 2012 13:36

to dzacatecnik: Placenou aplikaci nestáhneš dokud ji nezaplatíš. Pokud jsi pořádně četl při aktivaci účtu na play.google ( bývalý android market ), tak je tam jediná možná platba a to platební kartou, kterou si zadáš do systému.
Pawol
Junior

Odeslat příspěvekod dashenkaj 24. 7. 2012 18:34

Mám prosbu, nejde se mi přihlásit na email na seznamu přes aplikaci email....pořád mi to hlásí, že se k serveru nelze připojit.....:-/
dashenkaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pawol 24. 7. 2012 20:03

dashenkaj: To se mi bohužel taky stalo a proto aplikaci e-mail nepoužívám a přihlašuji se z webstránky.
Pawol
Junior

Odeslat příspěvekod dashenkaj 25. 7. 2012 07:06

Azha...já myslela, že něco dělám blbě....snad někdo poradí....
dashenkaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radioektyf 25. 7. 2012 18:09

@hovnik
Jo, protože se ti přesunou veškerá data. Když to zůstane "Na SD kartě", tak máš pár MB v telefonu (nějaký zákl. soubory, cache, knihovny, přesně nevím). Takže odkazuju vše bez rozdílu a jen základní aplikace jako SMS, Dolphin mám v telefonu, aby jely i když vyndám kartu nebo se pokazí.

@dashenkaj, Pawol
Když dáte hledat v tomto vláknu "email" tak tam gogocar i ingbrzy popisují návod, já to podle něj rozchodil. ;)
radioektyf
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka