Samsung I8160 Galaxy Ace 2 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Mariacek 22. 8. 2013 22:40

Auto update mi nabídl nový firmware, upgrade, který je zatím jen pro španěly a němce (mám šedivku z D). Je to sice stále jen android 4.1.2. ale řekl bych, že mi telefon běží rychleji a přestal se sekat... Jde o verzi I8160PXXMG2
Mariacek
Junior

Odeslat příspěvekod fandax17 7. 9. 2013 19:19

přesně tak, podle http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I8160P je dostupná už i nová verze pro region česká republika s Build Date 09.07.2013 (stará verze měla datum 01.05.2013)
dejte někdo věděj jak to běží pokud už jste aktualizovali :-)
fandax17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aleksmoon 27. 11. 2013 21:35

Dobrý den, provedl jsem update firmaware z 2.3.6 na 4.1.2 na Samsung I8160, který mi byl nabídnutý v rámci Kies. Nicméně, mobil je nepoužitelný. Vytížené CPU, seká se, nedostatek paměti apod. Rozhodl jsem se pro downgrade.
Našel jsem si nějaké návody, ale narazil jsem na problém. Nemůžu najít instalaci. Z webu Sammobile jsem si stáhl zdrojový soubor. Buhužel obsahuje jeden soubor s příponou *.MD5, ale dle návodu by měl obsahovat tři samostatné soubory. Nevíte, kde bych ho našel? Děkuji.
aleksmoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bj30 27. 11. 2013 22:05

proveď WIPE, mělo by to pomoc..
bj30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aleksmoon 27. 11. 2013 22:20

Bohužel nevím oč jde...
Naposledy upravil Fíla dne 28. 11. 2013 13:46, celkově upraveno 1
Důvod: necituj předchozí příspěvek
aleksmoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod popokatepetl1969 27. 11. 2013 22:22

Jako ze provedes obnoveni tovarniho nastaveni a smazani dat ale pravda je ze verze 2.3. Byla sice nemoderni ale spolehliva sel bych nekam at ti ten doengrade udelaji
popokatepetl1969
Junior

Odeslat příspěvekod Stovi 30. 11. 2013 15:32

Zdravím vybírám mobil, odešla mi teď Omnia 2 a padl mi do oka Galaxy ace 2, jsem nenáročný takže myslím že by mi stačil, ovšem zarazila mě citace z Mallu :
Dobrý den,
pro model i8160P vyšla aktualizace na JB pro Open Market a Telefonicu.
Pro model i8160 aktualizace nevyšla.

Osvětliil by mi to někdo prosím? verze bez "P" je bez NFC, že ? snažil jsem se googlit ale snad žádný prodejce tam to P nepíše, je to opravdu nemožné ho tu sehnat nebo to je jen chyba v popisu ? A chápu dobře že vezre bez NFC se tedá nedá aktualizoat?
Stovi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 30. 11. 2013 16:39

Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nery 30. 11. 2013 18:15

Ofiko distribuce byla resp. je s NFC. Mobil je to dobrej, měl jsem ho a byl jsem s ním spokojený. Ale v obchodě ho pořídíš se starou verzí androidu tuším 2.3.6. a aktualizace na vyšší verzi je řekl bych nepříliš povedená. Zvážil bych spíš model Galaxy Trend.
Nery
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stovi 30. 11. 2013 19:24

Díky za odpovědi, už jsem novej mobil nekupoval hrozně dlouho, tak jsem docela mimo, chápu správně že když ho koupím třeba někde v elektru nebo na internetu tak to bude ta verze s NFC? Skoro v žádným eshopu to v popisu nemají jestli má NFC nebo ne, jsem fakt mimo. Narazil jsem taky na brandované/nebrandované telefony, je tam nějaký rozdíl právě v aktualizacích ?Na Trend jesm taky koukal, ale radši bych dvoujádro, tak jsem uvažoval nad Galaxy S advanced, ten má taky 2.3.6, dočetl jsem se že pro něj byla taky 4.1 uvolněná, takže tam by nemusel být problém?
Stovi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nery 30. 11. 2013 23:43

Co se týče Advanced, tak tam platí to samé jako u Ace2. Mezi eshopy jsou rozdíly velké, bral bych jen např. Mall, Mobil pohotovost nebo Sunnysoft. Tam je záruka ofiko české distribuce s NFC. Otázka je, za jakou cenu je tam mají...
Nery
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stovi 1. 12. 2013 01:36

Na Mallu jsem narazil na Ace 2 za 3200, ale nevím no.. na mobiltel.cz jsem našel ten S Advance pod kterým je napsáno :
Zboží není blokované na žádného operátora, má české menu a manuál v češtině. -tzn česká distribuce a měl by jít upgr.? o NFC tam ale klasicky nic není,
Stovi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nery 1. 12. 2013 09:05

3200 je za nový kousek slušná cena. Nedávno jsem ho viděl v Euronicsu za něco kolem 5k. To jsem si říkal že se asi zbláznili... No, nevím jaké máš na mobil požadavky a kolik chceš investovat, ale přečti si někde výše reakce uživatelů na upgrade systému u obou modelů...
Nery
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mara120 (novy) 1. 12. 2013 15:46

Koupil jsem jej před pár dny z Mallu, cena 3290 Kč, doprava zdarma. Jelly Bean již předinstalován, tištěný český manuál. Jedná se o verzi s NFC.
mara120 (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod falcaom 5. 12. 2013 18:15

Ahoj,chci si ho také koupit z Mallu ta cena je dobrá,ale co ten jelly bean seká se to moc,nebo už to mají vychytaný,jaké jsou tvoje první dojmy?
V případě problému s jelly bean dá se to vrátit pomocí resetu na tovární nastavení?
falcaom
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka