Samsung I9500 Galaxy S4 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod johnyoplodnovac 8. 12. 2013 12:02

Tak a mame tu asi dalsi Malware a je to nejspíše aplikace Facebook pro Android. Vzhledem k tomu, ze se v nasi rodine zacal nadmerne pouzivat Facebook, tak jsem jej zakazal na wifi routeru, ale ne jako http://www.facebook.com, ale slovem facebook, tudiz pro vsechno. Nyni jsem ucet zrusil a odinstaloval aplikaci z mobilu a ted k jadru veci. Kdyz dam web mobilmania a pak kliknu napr na clanek, tak mi napise prohlizec access denied, stranka se neotevre a vyskoci hlaska http://www.facebook.com/plugins/likebox.php?id=11529. Vyzkousel jsem vsechny prohlizece a vynucene zastavil vsechny sluzby a doplnky a dela to i na tn.cz, mobilenet.cz a dalsich webech. Jednoznacne z toho plyne, ze se mobil snazi odeslat info o tom, ktery web navstevujeme na stranky facebooku a router touto blokaci tomuto zamezi, takze dokonce se neda ani surfovat. Tomu rikam totalni masakr.
Naposledy upravil johnyoplodnovac dne 8. 12. 2013 12:46, celkově upraveno 1
johnyoplodnovac
Junior

Odeslat příspěvekod marseb 8. 12. 2013 12:45

Zdravim..chtel jsem se zeptat jestli nekdo pouziva ten kryt s-view... to s tim oknem...... chtel jsem se zeptat jestli kryt doleha na telefon nebo je mirne zvedly nad displejem a kdyz ho budu mit pri praci casto pretoceny jestli se treba nenatrhne nebo nezacne dolehat.... diky
marseb
Junior

Odeslat příspěvekod koderluk 8. 12. 2013 12:49

no kryt s okynkem mam sice z aukra za 180 kč neorigo ale lezi uplne v pohode a toho taky prehybam
koderluk
Junior

Odeslat příspěvekod malmek 8. 12. 2013 19:16

TheBanDIT Tak jsem S HEALTH zakázal a už je to v pohodě, žádné záseky. Aplikace byla odinstalovaná. Spíše mě překvapilo že zrovna aplikace od Samsungu bude dělat problémy, které začali asi před týdnem, aniž bych upgradoval systém nebo něco instaloval.
malmek
Junior

Odeslat příspěvekod Deawon 9. 12. 2013 07:49

Tak jsem čekal na recenzi na I9506. Nakonec jsem si jí v sobotu vydzvedl ve Vodafonu a v neděli vyšla recenze. Docela ironie.

Jediné co mrzí je, že bude slabší podpora na XDA a zatím 4.2.2. Čekal jsem, že do Vánoc bude 4.3, tak mě trochu zarazila informace o lednu dokonce až únoru 2014. U vrcholových modelů má Vodafone hodně rychlé aktualizace viz. 4.3 na S4.

Včera jsem si objednal Kingston micro SDXC 64GB, tak snad to bude běhat. Dostupná interní paměť ihned po náběhu je 11,3GB
Motorola T180 Talkabout(jo, kde jsou ty časy), Alcatel 302, Alcatel 535, SE W810i, HTC Touch Pro, Nokia N86 8MP, Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy S4 LTE-A (I9506), LG G4 leather black, LG G7 Platinum
Deawon
Junior

Odeslat příspěvekod fmartin 9. 12. 2013 11:28

johnyoplodnovac píše:Tak a mame tu asi dalsi Malware a je to nejspíše aplikace Facebook pro Android. Vzhledem k tomu, ze se v nasi rodine zacal nadmerne pouzivat Facebook, tak jsem jej zakazal na wifi routeru, ale ne jako http://www.facebook.com, ale slovem facebook, tudiz pro vsechno...

Možná by to to chtělo se zamyslet nad tím co děláte. Pokud si na routeru zablokujete slovo facebook, tak vám router bude blokovat všechny stránky, které to toto slovo obsahují tzn. i články o Facebooku, ale i všechny stránky, které obsahují tlačítko Sdílet, nebo Like, což je přesně případ hlášky, na kterou si stěžujete (sem spadají téměř všechny zpravodajské weby, blogy, Youtube atd.). Nejedná se tedy o to, že by váš telefon sám od sebe odesílal Facebooku to co děláte.
Naposledy upravil Fíla dne 9. 12. 2013 17:08, celkově upraveno 1
Důvod: rozsáhlá citace zkrácena
fmartin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p.lehky 9. 12. 2013 14:27

aktualizována verze firm. s4..TM ..694 mb ..> 4.3 .. OTA
..vše zůstalo zachováno a je ok
p.lehky
Junior

Odeslat příspěvekod bidia 9. 12. 2013 17:41

Karl Kopfrkingl píše:SW telefonu nevyřeší problém s HF BT Premium ve vozech koncernu... To musíte řešit právě SW/HW té BT sady ve voze 8-)

Mám Škodu Superb (2008) s "Univerzální přípravou pro telefon GSM III" a už jsem se smířil s tím, že bez výměny řídící jednothy hands free to nerozjedu. A dneska se mi to po prvé spojilo, dokonce jsem si zavolal takže tomu už vůbec nerozumím. Mám čerstě aktualizováno na Android 4.3, ale myslím, že to s tím nesouvisí.

Zatím jsem vypozoroval to, že pokud se nechce telefon připojit k autu musím během připojování odpojit spárované zařízení SKODA_rSAP v menu Bluetooth v telefonu a pak dát znovu spojit z auta.(Nemluvím o zrušení párování, ale jenom o odpojení připojeného zařízení. ) Napodruhé se normálně spojí v režimu vzdálené SIM, telefon sice ukazuje normálně připojení k síti GSM, ale volat z něho nejde, přes HF jde volat normálně. Po chvíli vyskočí žádost o přistup k telefonnímu seznamu a tu je třeba zamítnout, jinak se telefon odpojí a už zase nejde připojit.

Takhle mi to fungovalo dneska, budu testovat dál a uvažovat jak do HF auta dostanu telefonní seznam. Asi použiju starou Nokii, přetáhnu seznam a pak už budu připojivat Samsunga.
bidia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marseb 9. 12. 2013 19:20

jsem na tom stejne.... telefon jde parovat jak pises. To uz jsem vypozoroval,ale nekdy to slo nekdy ne... podle nalady telefonu... uvidime po aktualizaci,ted mi telefon nabidl na 4.3 TM. Tak uvidime potom.

tak uz mam 4.3 od T-Mobile.... doufam ze aktualizace nabehla vsem.... a jak je popsany problem s pripojenim v Superbu tak doufam ze uz to pujde :)... pisou v bode č. 4 Vylepšený výkon ( Grafika, Multimédia a Bluetooth, adt...) :D tak jsem zvedavy....
Naposledy upravil Fíla dne 10. 12. 2013 05:55, celkově upraveno 1
Důvod: předchozí příspěvek se necituje a laskavě edituj příspěvky
marseb
Junior

Odeslat příspěvekod Shater258 9. 12. 2013 21:53

Taky hlásim 4.3. na S4 od Téčka... a hned dva problémy v notifikační liště:

Když mi přijde zpráva na Fb messengeru tak když při zamknutý obrazovce stáhnu lištu a kliknu na zprávu, tak se tato nezobrazí. U ostatnícvh app no problem.

A zobrazují se notifikace i u app, který maj ve správci aplikací zakázáno se v not. liště zobrazovat... např. hláška app "Disable Increasing Ring"

Asi bych měl zakusit tovární nastavení co ?
Shater258
Junior

Odeslat příspěvekod lordweb24 9. 12. 2013 22:06

Stater228: a nemuze byt na vine jen FB apk?

Jinak me zajima jaka je stabilita aktualizace od T-M? Vyplati se to tam stahnout? Co baterka? Wifi? LTE?
lordweb24
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 9. 12. 2013 22:16

Shater258 píše:A zobrazují se notifikace i u app, který maj ve správci aplikací zakázáno se v not. liště zobrazovat... např. hláška app "Disable Increasing Ring"
presne toto robi aj moj 4.3 stock na ETL, takze ked z casu na cas telefon restartujem, musim potom nabehnut do spravcu aplikacii, zaskrtnut a znova to odskrtnut... neviem, ci je chyba na strane neaktualizovanej aplikacie alebo na strane updatu na 4.3 (bug?), ale nejako zasadne ma to netrapi... 8-) o<:)
zive: Lenovo Z570 (i5 2430M, RAM 8GB, GF GT540M 2GB)
digiarena: Nikon D5000 + 18-55mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Panasonic TX-P46ST30E + VU+uno + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S7 Edge
THeBaNDiT
Junior

Odeslat příspěvekod ok 10. 12. 2013 07:28

Tak mi proběhla aktualizace na 4.3 u TM. Fakt děkuji....jediný, viditelný rozdíl je ten, že výdrž baterie je téměř o 30% horší. :grr:
(.)(.)
neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí CARPE DIEM
ok
Junior

Odeslat příspěvekod kanecak 10. 12. 2013 08:31

Tak jsem také aktualizoval(t-mobile) a musím konstatovat že vše je ok. Baterka drží stejně jako před tím, nic se neseká a s4 běhá jak má
kanecak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cyllon 10. 12. 2013 16:52

Co to sakra je???? Mám S4 je od T-mobilu ale požívám O2. to je jedno ALE po aktualizaci na 4.3 mi nefunguje S-VOICE ? Mluvim na to jak debil HI GALAXY atd a nic navíc zmizelo nastavení probouzecí hlášky pro S-voice a takový ty funkce jen když sem rozsvítil displej, řekl jsem třeba zmeškané hovory a bylo a teď to nastavení uplně zmizelo???? nevim co stim?
Cyllon
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka