Samsung Galaxy Watch - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 17. 8. 2021 12:12

noremorse píše:@Albert.Bert naopak u Garminů je platba velmi jednoduchá. Aby se nemusel zadávat PIN pokaždé před každou platbou je třeba mít stále aktivovaný snímač tepu. Pokud hodinky sundáš a znovu nandáš je třeba opět jednorázově zadat PIN.

Píšu o vlastní zkušenosti, snímač mám samozřejmě zapnutý. Navíc tento problém popisuje napříč internetem celkem dost uživatelů. Hledat se mi to aktuálně nechce, nicméně když jsem na tento problém u sebe narazil, googloval jsem a našel dost stížností právě na toto. A ne, snímač tepu to nikdy u nikoho nespravil, tak to prostě je.

Mohu nicméně potvrdit, že po krátké době (někdy 5minut jindy 10hodin) platba funguje i bez tohoto opětovného zadávání kódu. Nicméně záleží na náladě hodinek, abych tak řekl. Ještě mě napadá, zda na to nemůže mít vliv i banka? U KB se totiž často stává, že po delším používání bez PINu, najednou PIN vyžaduje (fyzická karta). Prodejci, pokladní, obchodníci mi víceméně potvrdily, že se s tímto setkávají často a vždy je to KB.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 17. 8. 2021 13:25

Doporučuji ti přečíst si návod ke garminu (radši než nějaká diskusní fóra), jasně tam píšou, že zabezpečení hlídá snímač tepu, takže jestli nosíš hodinky "navolno" může docházet k opakovanému požadavku na pin.
BTW dobře vychované dítě ví že se v některých věcech prostě vrtat nemá....
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 17. 8. 2021 14:00

Ač jsem nesmírně nadšený Tvým zájmem o řešení tohoto problému, Tvé teoretické znalosti jsou k ničemu. Realita je prostě taková. To nijak nevyvrací Tvé znalosti návodu, který nejspíš studuješ po večerech, ani Tvou osobní zkušenost, která je ukázková a pozitivní. Nicméně mé zkušenosti jsou zkrátka jiné. Navíc mohu porovnat s Apple Watch, kde to funguje na jedničku. Své může dělat i model.

No a protože je toto vlákno zaměřené na poněkud jiné zařízení a hádat se s někým, kdo si cosi kdesi vyčetl se mi nechce, nebudu na další příspěvek, že se pletu a že si mám přečíst návod a další přesvědčování že MI to určitě funguje reagovat. A on tu opravdu bude. Tři dva jedna.....
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 17. 8. 2021 14:51

Teď.
Garmin mám na ruce, pravidelně s nimi platím a opravdu zabezpečení je řešeno přes snímač tepu. Nicméně hádat se nemusíme, určitě máš pravdu byť si návod zjevně nečetl, ale vše víš úplně nejlépe a proto nebudeš dál reagovat, ostatně země je placatá a v Austrálii by přece spadli dolů kdyby to bylo jinak že.
Přílohy
Screenshot_20210817-155801.png
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cardi2 17. 8. 2021 15:15

Chtělo by to pročistit od zdejších plku o Garminech. Tohle v této sekci nikoho nezajímá :/
cardi2
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 17. 8. 2021 15:17

Tak ono to vážně nemá smysl reagovat, ale.... Já snad někde píšu, že nemáš pravdu? Já snad někde píšu, že hodinky nejsou zabezpečeny prostřednictvím snímače tepu? A nakonec, já snad někde píšu, že TOBĚ to nefunguje?

Naposledy píšu, že to přinejmenším MĚ a některým dalším uživatelům nefunguje tak, jak je popsáno v návodu a jak stále dokola omíláš. To není o tom, že TOBĚ TO FUNGUJE, JE TO O TOM ŽE NAVZDORY TOMU, ŽE TOBĚ TO FUNGUJE SPOLEHLIVĚ A NAVZDORY TOMU, ŽE GARMIN SE DUŠUJE V NÁVODU, REÁLNĚ TO NEMUSÍ FUNGOVAT SPRÁVNĚ. Tečka.

Meritum věci je ovšem takové, že ačkoli Apple to umí spolehlivě, s Garminem mám problém, proto jsem zvědav jak to bude mít řešené Samsung. Nicméně ti omezenější tu mohou dál psát, že nemám pravdu, jelikož nikdy nepochopí, že onen problém není v tom co se kde píše a co jak jemu funguje, nýbrž zcela konkrétní zkušenost. To je jako se dohadovat, zda bude mít auto 500km dojezd na elektřinu, pokud mám TDI. ;)
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 17. 8. 2021 16:21

Albert.Bert píše: A ne, snímač tepu to nikdy u nikoho nespravil, tak to prostě je.

Mohu nicméně potvrdit, že po krátké době (někdy 5minut jindy 10hodin) platba funguje i bez tohoto opětovného zadávání kódu. Nicméně záleží na náladě hodinek

Fakt nikde neříkáš že to se snímačem tepu nesouvisí, další debata je zjevně zbytečná.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 17. 8. 2021 16:36

Albert.Bert píše:
noremorse píše:@Albert.Bert naopak u Garminů je platba velmi jednoduchá. Aby se nemusel zadávat PIN pokaždé před každou platbou je třeba mít stále aktivovaný snímač tepu. Pokud hodinky sundáš a znovu nandáš je třeba opět jednorázově zadat PIN.

Píšu o vlastní zkušenosti, snímač mám samozřejmě zapnutý. Navíc tento problém popisuje napříč internetem celkem dost uživatelů. Hledat se mi to aktuálně nechce, nicméně když jsem na tento problém u sebe narazil, googloval jsem a našel dost stížností právě na toto. A ne, snímač tepu to nikdy u nikoho nespravil, tak to prostě je.

:D Tak když už cituješ, cituj aspoň celé a nejen útržky, které nedávají smysl. ;-] Že to zapnutý snímač nespraví, není v rozporu s informacemi z návodu ani s tvou vlastní zkušeností. 8-)
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod RossiD 17. 8. 2021 17:01

U Samsungu pokud jsem platil hodinkami GW46 a pokud jsem je nesundal z ruky, žádný kód se opětovně nezadával (kód si vyžádaly hodinky pouze jednou a to po jejich nasazení). Stačilo přidržet spodní tlačítko hodinek a byl jsem hned v režimu placení (bylo to tak předvolené), tapnout na kartu (nebo si zvolit jinou, pokud jich bylo více) a bylo hotovo. Jen doufám, že to podobně bude fungovat i na GWS46LTE.
-= Jestli neumíš udělat chybu, neumíš nic =-
RossiD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 17. 8. 2021 19:12

Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod cardi2 24. 8. 2021 19:17

Po dnešním omrknutí Watch 4(clasic) jsem z designu docela zklamán. Hodinky vypadají jak nějaké levné tuctovky. Systém rychlý ok, ale jinak mě to zklamalo. Tak si ty moje staré trapné watch activ 1 nechám a budu hledat něco co mě bude vyhovovat víc. No zatím to ale nevypadá na update.
cardi2
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xharry 6. 11. 2021 19:49

V Galaxy Storu se konečně objevily nové ciferníky z GW4.
https://apps.samsung.com/gear/appDetail ... nalog-plus
Xharry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka337 12. 11. 2021 12:07

Stejně se mi nejvíce líbí ty z tizenu. Tohle pro mě je zklamání :/
Jirka337
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod Xharry 16. 11. 2021 21:13

Nový update: Galaxy Watch (SM-R800)
Číslo sestavení : R800XXU1GUJ3
Verze Tizen : Tizen 5.5.0.2
Datum vydání : 2021-11-15
• Ciferníky
- Podporuje nové ciferníky
• Cvičení
- Pomůcka pro podporu skupinových výzev v hodinkách
- Poskytuje přesnější úrovně spotřeby kalorií na základě srdečního tepu (kromě plavání)
- Pomocí aktualizací funkce senzoru zkracuje dobu rozpoznávání pro automatické cvičení
(Běh, rotoped, veslovací stroj)
- Zobrazuje aktuální stav chůze/běhu prostřednictvím ikony probíhající na ciferníku
(Chůze, běh, pauza v reálném čase)
- Zobrazuje časovač dokončení před koncem automatického cvičení chůze/běhu
• Kalendář
- Prodlužuje období synchronizace kalendáře ze 3 měsíců na 1 rok
Xharry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod barvajs76 7. 12. 2021 19:35

Zdravím. Před pár dny se mi přestalo na Galaxy Watch zobrazovat jméno volajícího, pouze číslo. V seznamu kontaktů vůbec nejsou synchronizovány kontakty z mobilu a nikde to nemůžu najít. Používám je s iPhone 12 Pro od ledna a tohle zašalo dělat opravdu pár dnů zpět. Jinak mi teda za ten rok přijde že s iPhonem fungujou čím dál míň...
barvajs76
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků