Samsung Galaxy Watch - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod cardi2 2. 8. 2021 10:26

orgasmic píše:Hodinky a řemínek mohou být s příměsí titanu, ale ta barva nikoliv.
Platí více méně pravidlo nekupovat přebarvený kov, kort černý, kde jsou škrábance hodně vidět.

Šanci reklamovat bys měl pouze v případě, pokud by Samsung někde udával stupeň tvrdosti jakou hodinky a řemínek vydrží a pak to s nějakým znalcem u tvého kusu vyvrátil. Ale to není tento případ.
Ikdyž si koupíš/dostaneš nový řemínek, při svém použití ho budeš mít zase za chvíli poškrábaný.


Lépe bych to nenapsal
cardi2
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tondaskater 13. 8. 2021 10:40

Zdravím,

doufám, že se ptám na správném místě.
Pravděpodobně bych si chtěl koupit zařízení: Galaxy Watch4 Classic.
Na stránkách výrobce https://www.samsung.com/cz/watches/galaxy-watch/galaxy-watch4-classic-silver-bluetooth-sm-r890nzsaeue/
Jsem se úplně dole dočetl tuto informaci:
9. Funkci EKG a měření tlaku mohou používat pouze osoby starší 22 let. V zájmu přesného měření tlaku je nutné každé čtyři týdny provést kalibraci pomocí tlakoměru a manžety na paži. Vyžaduje smartphone Galaxy se systémem Android 7.0 nebo novějším.

Otázka zní: Opravdu potřebuji zařízení Galaxy, není možné používat OnePlus a jiné výrobce smartphonů?

Když jsem tam psal na podporu, odpověděli mě: Že to je opravdu jen se zařízením Galaxy...
Myslíte si, že je to pravda? Opravdu takto omezí funkce na základě připojeného smartphonu?

Děkuji za vaše odpovědi
Samsung Galaxy S23 Ultra 12GB/512GB Green
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Samsung Galaxy Buds Pro
tondaskater
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 13. 8. 2021 11:09

Nelze, na pokročilé funkce hodinek musíš vlastnit Samsung Galaxy zařízení.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cardi2 17. 8. 2021 06:50

Dobře to ten Samsung udělal :)
cardi2
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tondaskater 17. 8. 2021 07:07

Tak jako z jedné strany Samsung určitě chápu, chce aby lidi kupovali "komplet".
Pravděpodobně mě to od koupě stejně neodradí a hodinky si pořídím, možná někdy i ten smartphone to uvidíme časem.
Samsung Galaxy S23 Ultra 12GB/512GB Green
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Samsung Galaxy Buds Pro
tondaskater
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cardi2 17. 8. 2021 07:21

Tohle je marketing � ale někdy je stejně nechápu. Viz. platby, které na tizenu nikdy nepůjdou. Tohle je zhovadilost.
cardi2
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 17. 8. 2021 08:00

Já zase po platbě na hodinkách extra netoužím. Pro mě je rychlejší vyndat telefon z kapsy a dvoustiskem zaplatit, než potřebovat obě ruce a na hodinkách placení aktivovat.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tondaskater 17. 8. 2021 08:42

To mě zajímá, můžeš říct jak to placení tedy bude probíhat, je to někde ukázané na videu?
Myslel jsem, že bude stačit když si hodinky ráno nasadím, zadám třeba nějaký kód a oni budou vědět, že je mám na ruce (já) a při přiložení k terminálu nemusím již dělat nic. Z tvého textu vyplývá, že tak jednoduché to nebude.

Pokud máš informace prosím o krátký popis aktivace.
Aktuálně také platím telefonem a je to super.
Díky
Samsung Galaxy S23 Ultra 12GB/512GB Green
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Samsung Galaxy Buds Pro
tondaskater
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 17. 8. 2021 09:18

Nevím jak to bude mít Samsung, nicméně používal jsem iWatch od Applu a tam stačilo ráno zadat kód a samotná platba u pokladny se aktivovala dvojitým stiskem tlačítka, na displej vyskočí karta, přiložit a hotovo. Je to jednoduché a jde to dělat intuitivně po slepu. Nyní mám Garminy, tam už to tak jednoduché není. Jednak nejsou zamčené jako celek (s těmi od Applu bez zadaného kódu neuděláte nic, ani si nezměníte cifernik) ale pouze platba je chráněna kódem. Nejdřív musím dlouze stisknout tlačítko, pak v menu zvolit platbu, poté zadám kód, pak můžu zaplatit. Kód by měl platit 24hodin, ale reálně je vyžadován téměř vždy. Je to otravné, postup platby je zbytečně dlouhý, hodinky nejsou zamčené jako celek, ale pouze platby. To znamená že pokud nechám večer hodinky na stole, děti vstanou dříve, můžou mi rozhodit celé nastavení, s Applími bez kódu neudělají nic.

Je otázka jak to bude mít nastavené Samsung, ale obávám se že uživatelské kvality Applu nedosáhne. Pokud by to dokázal, nejspíš pošlu Garminy na věčný odpočinek a kupuju.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod noremorse 17. 8. 2021 09:40

@Albert.Bert naopak u Garminů je platba velmi jednoduchá. Aby se nemusel zadávat PIN pokaždé před každou platbou je třeba mít stále aktivovaný snímač tepu. Pokud hodinky sundáš a znovu nandáš je třeba opět jednorázově zadat PIN.

Stačí si na hodinkách navolit zkratku, tj swipe doprava a platíš (mám Venu 2)
noremorse
Junior

Odeslat příspěvekod cardi2 17. 8. 2021 10:44

Super takže orgasmic je nemehlo a neumí si zapnout platbu na hodinkách tak si raději vytáhne mobil. Což je o víc kroku složitější než na hodinkách:D gratuluji :D zase hláška dne.
Nemůžu se dočkat až nebudu muset vytahovat pokaždé mobil jak jouda, jen přiložím hodinky a papa jde se.
cardi2
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inkvizition 17. 8. 2021 11:10

Toť otázka, na to, aby se přerušilo měření tepu nemusíš hodinky sundat, stačí pootočit kvůli lepšímu usazení, trochu s nimi pohnout, jakmile se zpotí ruka, tak Samsung Gear Sport ztrácelo tep velmi často... To asi bude chtít obsáhlejší testování, než hodnotit takto od stolu.
inkvizition
Junior

Odeslat příspěvekod noremorse 17. 8. 2021 11:17

O dobu cca dvou měsíců se mi ani jednou nestalo, že by hodinky přestaly detekovat puls
noremorse
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 17. 8. 2021 11:38

Albert.Bert: Přesně jak píše noremorse. Taky mám fenixy 6x Pro a stačí zadat kód (PIN) na hodinkách jen jednou. Pak už, dokud hodinky nesundáš z ruky, stačí mít nastaven rychlý přístup. Já to mám například u dlouhého stisku tlačítka pro osvětlení. Pak už PIN zadávat nemusíš, ale smaozřejmě je podmínka zapnutý snímač srdečního tepu na hodinkách, tedy na zápěstí.

inkvizition: nevím, jak to mají Samsungy, nikdy jsem je neměl, mám už třetí garminy od řady 3, přes 3HR a nyní 6X Pro, ale já hodinky sundávám jen po sportu, abych je opláchl pořádně od potu, případně nečistot a jinak je mám nonstop na ruce 24/7 a nikdy mi tep neztratily, resp. nikdy se mi nestalo, že bych zadal PIN a pak, aniž bych hodinky sundal, jej musel zadávat znova. Možná, že Galaxy Watch nemají tak kvalitní srdeční snímač a nebo jsi je měl na ruce jen volněji nasazené, ne tak utažené, to už si hodnotit nedovolím.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod cardi2 17. 8. 2021 12:06

Domin7: kdo ví třeba na nových watch od Samsungu bude snímač už lepší.
cardi2
BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků