Samsung Galaxy S10e, S10, S10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kubatt1 16. 4. 2021 08:51

Zdravím ve spolek,
chtěl bych se zeptat na radu. Po aktualizace S10e dual sim na Android 11 zmizela funkce při vytáčení u každého kontaktu používat posledně použitou sim kartu.
Nyní se musí před každým voláním potvrdit.
Toto je naprd např. v autě přes bloetooth, protože při každém vytočení hovoru přes auto se musí ještě na telefonu potvrdit výběr sim pro volání nebo např. při vytáčení přes bixbi.
Pomůže jen odinstalovat aktualizaci A11?
Kubatt1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod muchacho 16. 4. 2021 09:33

O poslední použité SIM nevím, ale novinka v Androidu 11 (nebo One UI 3.1?)je, že jde u každého kontaktu přednastavit přes kterou SIM bude hovor proveden (Vždy se dotázat/SIM1/SIM2) a pak už je hovor vytočený na jeden "klik" ;-)
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kubatt1 16. 4. 2021 09:55

Už to vidím. Je to sice pracné, nicméně funkční. Díky za odpověď
Kubatt1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jiřba 3. 5. 2021 21:04

Ahoj, víte někdo, jak u s10e (Android 11) zjistit počet nabíjecích cyklů? Zkoušel jsem aplikaci Phone INFO, která mi funguje na S7, ale na s10e mi to píše, že potřebuje root na zobrazení počtu nabíjecích cyklů.
Předem díky za rady.
Jiřba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 407sw 5. 5. 2021 15:56

Funguje vám propojení s Windows? Když kliknu na ikonu na liště "Odkaz na Windows", otevře se appka, ale jen se tam točí kolečko. Restart nepomohl. OS mám aktuální.
407sw
Junior

Odeslat příspěvekod tubik 5. 5. 2021 17:46

407sw: Funguje, aplikace se otevre, dole mam tlacitko linkovat s PC, po kliknuti to chce skenovat QR kod. Zkus smazat data te aplikace.

Jiřba píše:Ahoj, víte někdo, jak u s10e (Android 11) zjistit počet nabíjecích cyklů? Zkoušel jsem aplikaci Phone INFO, která mi funguje na S7, ale na s10e mi to píše, že potřebuje root na zobrazení počtu nabíjecích cyklů.
Předem díky za rady.


Phone Info to zobrazi jenom se Snapdragonem, u Exynosu to nejspis nejde zjistit.
tubik
Junior

Odeslat příspěvekod mfilip2 7. 5. 2021 13:16

Ahoj, přešel jsem na S10e z Redmi 4x, ve kterém jsem používal možnost povolit mobilní data jen vybraným aplikacím - byla to volba přímo v menu (Optimalizace/Data/...) - takže asi vlastnost nadstavby MIUI. Je něco takového možné i v Samgung nadstavbě One UI 3.1? Nebo toho je možné dosáhnout jen přes sw třetí strany typu NoRootFirewall?
mfilip2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 14. 5. 2021 10:53

Samsungy řady Galaxy S10 obdrželi novou aktualizaci: G97xFXXUAFUE3 Květnové bezpečnostní záplaty.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l00ki 14. 5. 2021 15:29

mfilip2 píše:Ahoj, přešel jsem na S10e z Redmi 4x, ve kterém jsem používal možnost povolit mobilní data jen vybraným aplikacím - byla to volba přímo v menu (Optimalizace/Data/...) - takže asi vlastnost nadstavby MIUI. Je něco takového možné i v Samgung nadstavbě One UI 3.1? Nebo toho je možné dosáhnout jen přes sw třetí strany typu NoRootFirewall?

tohle jsem někde řešil (nevím jestli ještě na A10 nebo už A11), že to ve OneUI mám. Kolega se ale divil, že on to ve svem nemá. Nakonec jsem došel k závěru, že je to funkce, která ve ONE UI je, ale je pouze na některých trzích, stejně jako nahrávání hovorů apod. Já měl v tu chvíli v telefonu nainstalovanou BeyondROM, která je vlastně ONE UI, ale se všemi funkcemi pro různé trhy. Tam lze zaškrtnou pro všechny aplikace přístup k netu "wifi/data". Čili ve stock ROM pro naší lokalitu to nejspíš stále není odemčené.
l00ki
Junior

Odeslat příspěvekod foto1977 14. 5. 2021 21:18

Ahoj mám dotaz na nabíjení S10e: když nabíjím přes noc, tak je lepší vypnout v menu to rychlonabíjení? Bude to mít pozitivní vliv na životnost/výdrž baterie?
p.s. ohledně spotřeby, jsem max. spokojen v pohodě vydržím 1,5 dne a když pak zapnu ten šetřič baterie tak v pohodě 2 dni až do půlnoci...
foto1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sateza 15. 5. 2021 09:31

Vzdy je lepsi, pokud na to mas cas, nabijet co nejpomaleji. Takze pres nic klidne pres USB z PC/notebooku.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod foto1977 15. 5. 2021 10:15

Myslel jsem si to, díky...
foto1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarešek 16. 5. 2021 05:17

Nejlepší je si pořídit zpomalovačku nabíjení. Nabíjíš zhruba 42 dní a máš pak jistotu ,že ti mobil vydrží 42 let.
jarešek
Junior

Odeslat příspěvekod Sony 16. 5. 2021 08:30

Mam S10+ a mezi rychlo nabijenim a normalnim nabijeni neni zas takovy rozdil
Sony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 16. 5. 2021 08:44

Jak to myslíš? jako, že to na životnost baterie nemá vliv? Já mám v plánu ten mobil mít min 3 roky a nerad bych poslední rok nabíjel 2x denně...
foto1977
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků