Samsung Galaxy S10e, S10, S10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sony 16. 5. 2021 15:08

Myslel jsem to tak ze lepsi je mit rychlonabijeni vypnute rozdil v case nabiti je minimalni a alespon se batterie trosku setri
Sony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sateza 17. 5. 2021 12:16

Na nektere nazory zde neni duvod reagovat.
Sony: nekteri zde toci mobily co pul roku nebo rok. To je jim pak jedno, v jakem stavu baterie je pri jejich odprodeji. Akorat to pociti chudak kupce.
Vzdy je lepsi nabijet pomaleji. Nicmene ja sam, obcas, kdyz neni cas, tak zapnu rychle nabijeni a dobiju, ale vetsinou nabijim proste klasicky.
Pokud mobil, resp. baterii, nekteri zde vylagruji 3x za den a 3x za den ji nabijeji, tak to na zivotnost vliv urcite ma. Pokud mobil pouzivas standartne, tak ti 1 den vetsinou vydrzi a na noc nabijis a neni potreba zapinat rychle nabijeni.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod Sony 17. 5. 2021 14:59

Sateza: Souhlasim,ale mam takovy problem mobil nabijim pres originalni bezdratovou nabijecku Samsung EP-N5200 a kdyz se mobil nabiji tak mi skoro nereaguje displej,nejde odemknout atd,pokud z nabijecky sundam tak v pohode. Na A10 to nedelalo
Sony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 17. 5. 2021 15:11

Sony: díky za upřesnění, před tím jsem měl xperii a ta uměla přes noc super pomalé nabíjení třeba 5 hod v kuse. To ten samsung neumí... :(
foto1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubicek 17. 5. 2021 21:27

Aneb, jak řešit *****.
Lubicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Potvora 18. 5. 2021 13:50

Ahoj všem, zkoušel jsem hledat v historii, ale asi jalově, tak to zkusím zde. Mám S10e, koupil jsem odhadem tak rok a půl zpátky, podle SN byl vyroben v červenci 2019 (M7). Mám v něm Android 9 a docela bych už uvítal vyšší verzi (FilmicPro v 9ce z nějakého důvodu neumí 10-bit záznam). Nevím, kde jsem to kupoval, je to nějaká česká distribuce, ale určitě ne přes operátora. Update na Android 10 či nedejbože 11 však doposud nepřišel. Existuje způsob, jak si to nějak vynutit? Připouštím, že flashnutí telefonu jsem nikdy nedělal a nemám ani tušení, jakou ROM vybrat... dokázal byste mi, prosím, někdo poradit, jak postupovat? Děkuju předem!
Potvora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tubik 18. 5. 2021 15:27

Zkus to jeste pres oficialni software Smart Switch https://www.samsung.com/cz/apps/smart-switch/

Pokud to nepomuze tak navod na flashnuti mas treba tu https://www.sammobile.com/samsung/galax ... CD/1512906, samotnej firmware je ale lepsi (rychlejsi) stahnout ze samfw.com. Melo by to jit bez ztraty dat (viz HOME_CSC v navodu), ale zalezi, jaky CSC ma aktualne tvuj telefon (Nastavení - O telefonu - Informace o softwaru - Verze soft. poskytovatele služeb a posledni radek).
tubik
Junior

Odeslat příspěvekod Kitt2002 18. 5. 2021 16:59

Mozna hloupě se zeptám,je to opravdu originál Samsung s10e?Je s podivem,že Vám to nenabízí aktualizace i po manuálním vyhledání.Nedavno se tu řešila kopie Notu,ale ta moc nefungovala.S Pozdravem
Kitt2002
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 18. 5. 2021 17:40

dej sem screen z Nastavení/O telefonu/informace o softwaru/verze softwaru poskytovatele služeb..
určitě máš rozházené regiony a proto aktualizace nechodí.
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, Technics AZ80, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Potvora 19. 5. 2021 08:29

Ahoj, přikládám v příloze a děkuju za pomoc!
Podle tohohle to vypadá, že mám jakýsi německo-chorvatsko-český hybrid, že? Co se s tím dá dělat?
Přílohy
S10e.png
S10e.png (29.2 ) Zobrazeno 4071 krát
Naposledy upravil Potvora dne 19. 5. 2021 08:44, celkově upraveno 1
Potvora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod flatliners 19. 5. 2021 08:43

Je to tak, regiony jsou rozhazene. Je tam DBT/Nemecko, XEZ/Cesko a CRO je asi Chorvatsko.. Bude to sedy dovoz, s prehranym firmawarem. Urcite ne ofiko distribuce. Doporucuju nahrat nejnovejsi FW pres Odin.
Navod napr. zde:
https://androidforum.cz/flash-fw-cez-pr ... 36454.html

edit:popripade, pokud se toho bojis, tak zajdi do nejakeho nejlepe origo servisu, kde to za maly poplatek prehraji.
Naposledy upravil flatliners dne 19. 5. 2021 08:48, celkově upraveno 1
flatliners
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Potvora 19. 5. 2021 08:47

Protože jsem nikdy nic takového nedělal, tak se raději zeptám - přijdu o nastavení a vůbec obsah telefonu nebo se to prostě jen přehraje a já jedu vesele dál? Dělám si teď teda preventivně přes Smart Switch zálohu do PC, ale stejně...

Pustil jsem ODIN a první, co na mě vyskočilo, bylo "Please be sure to delete your Google/Samsung account before downloading the binary. It is not possible to use the device without unlocking.Changing the partition without unlocking will cause problems."
Potvora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod flatliners 19. 5. 2021 09:25

Kdyz pouzijes Home CSC tak o data neprijdes. Tu hlasku ignoruj, vyskakuje vzdy.. Jinak Odin stahni 3.14.4,nepouzivej ten co je v odkazu, clanek je starej..
flatliners
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Potvora 20. 5. 2021 22:28

Flatliners: Tak chvíli trvalo, než jsem se k tomu dostal, ale už se povedlo - mám teď S10e s Androidem 11 a problémy, které mě trápily ve FilmicPro, jsou ty tam. Tímto chci tobě a vlastně všem, kteří mi tu pomohli, od srdce poděkovat! Fakt se nebylo čeho bát :-). Díky ještě jednou!
Potvora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod flatliners 22. 5. 2021 09:23

Paráda, rád sem pomohl! :)
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, Technics AZ80, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků