Samsung Galaxy S10e, S10, S10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Abracas 5. 4. 2022 07:02

Ja se obávám, že pokud si zvyklá na fotky z Nikonu, budeš výstupem z mobilního telefonu dost zklamaná. Sice se kvalita neustále posouvá kupředu, ale full frame foťák je pořád někde jinde. Navíc u S10+ mi přijdou fotky ze širokoúhlého objektivu celkem slabé, jako by byl z telefonu o několik generací starších a dost po stranách roztahuje obraz do šířky. Osobně ho používám jen v nejnutnějších případech. Naopak jsem nedávno porovnával fotky z hlavního snímače s iPhonem 13 a celkem mě překvapilo, jak blízko si ty foťáky jsou.
Abracas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 5. 4. 2022 09:03

GalaxyS22plus píše:Jak někdo v dnesni době může brat vážně Dxo? Nepochopitelné. Je to jen banda podvodníků.


Kde jinde vzít objektivní srovnání foťáků v telefonech? Nikdo jiný se tomuto nevěnuje, což by ale mohli, protože rozhodně v tom nejsem sama, koho zajímá hlavně kvalita foťáku.

-- 5. 4. 2022 10:05 --

Abracas píše:Ja se obávám, že pokud si zvyklá na fotky z Nikonu, budeš výstupem z mobilního telefonu dost zklamaná. Sice se kvalita neustále posouvá kupředu, ale full frame foťák je pořád někde jinde. Navíc u S10+ mi přijdou fotky ze širokoúhlého objektivu celkem slabé, jako by byl z telefonu o několik generací starších a dost po stranách roztahuje obraz do šířky. Osobně ho používám jen v nejnutnějších případech. Naopak jsem nedávno porovnával fotky z hlavního snímače s iPhonem 13 a celkem mě překvapilo, jak blízko si ty foťáky jsou.


Řekla bych to ještě trošku jinak, jsem zvyklá i na fotky ze svého LG G6 :-D
Rozhodně chci android a nechci dát 20 + za věc, která mi bude sloužit 3 roky �
Mischelinka.OK
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GalaxyS22plus 5. 4. 2022 09:13

Avracas: myslím že kdyby sáhl k letošním vlajkam určitě by nebyl zklamaný. To ani náhodou. Pořád nechápu proč tahat velký krám jménem zrcadlovka když mobil udělá dost dobře fotky i tak :) 100 lidi 100 chuti ;) jasný zrcadlovka je zrcadlovka to slyším pořád pak vidím ty fotky a nestačím se divit co tu každý vychvaluje.
GalaxyS22plus
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod koderluk 2. 7. 2022 06:26

Zdravim nevim jestli to sem patri, ale vcera sem chtel stahnout fotky a najednou mi vsechny zmizeli respektive ty co byli ulozeny na pametovce a mobil ukazu ze karta neni vlozena a ani pc mi ji nenajde, je moznost ze to jeste karta rozchodi?
koderluk
Junior

Odeslat příspěvekod jjrr 2. 7. 2022 06:31

Spíš ne. Leda zkoušet různá zařízení, jestli se jí v některém podaří načíst a pak zkopírovat soubory jinam a zkusit kartu naformátovat.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod ganco52 8. 7. 2022 11:29

Dobrý deň, mám Samsung Galaxy S10 plus a už asi rok pozorujem pri používaní aplikácie Facebook, že sa telefón zohrieva a rýchlo vybíja batériu. Podotýkam, že to robí iba tá nevydarená aplikácia Facebook. Má s tým niekto z majiteľov podobné problémy, alebo chýba je u mňa? Ďakujem pekne za odpovede.
ganco52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karf 26. 7. 2022 10:47

Nainstaloval jsem taky A11 do S10e a mám dotaz k AOD. Je možnost aod zapnout jen při notifikaci, což předtím nebylo. Proto jsem používal aod notify. To jsem nyní odinstaloval. Notifikace se zobrazují, ale nejde na ně klepnout a rovnou otevřít, nebo mi něco nefunguje?
Zámek obrazovky mám přes puntíky.
karf
Junior

Odeslat příspěvekod Kasprik 26. 7. 2022 21:00

Máš starej android. Na s10e je už dávno a12, a tam je to co požaduješ.
Kasprik
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaGalaxy 27. 7. 2022 03:13

Karf: to jsi trošku zaspal s A11 :) to jsi jako myslel vážně? :)
JirkaGalaxy
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod karf 27. 7. 2022 22:34

Chybka - myslel jsem A12 napsal 11. Verze One UI 4.1.
karf
Junior

Odeslat příspěvekod Kasprik 28. 7. 2022 06:12

No a verze ONE UI 4.1 obsahuje aktualizaci AOD, kde je v nastavení možnost zobrazit AOD jen při příjmu oznámení. Při příjmu oznámení dvakrát poklepeš na ikonu a při odemčení telefonu jsi rovnou v aplikaci toho oznámení.
Kasprik
Junior

Odeslat příspěvekod karf 28. 7. 2022 07:15

Kasprik píše:No a verze ONE UI 4.1 obsahuje aktualizaci AOD, kde je v nastavení možnost zobrazit AOD jen při příjmu oznámení. Při příjmu oznámení dvakrát poklepeš na ikonu a při odemčení telefonu jsi rovnou v aplikaci toho oznámení.

Takto se to chovalo s AOD notify, ale po aktualizaci a vypnutí aod notify nikoliv. aod notify jsem odinstaloval, restartoval telefon a už to funguje, jak má :-)
Jinak výdrž po prvním plném nabití skoro 2 dny - lepší, než před aktualizací. Líbí se mi taky update kalendáře a rychlé zadávání úkolů - čas a text.
karf
Junior

Odeslat příspěvekod foto1977 13. 8. 2022 09:30

Nikdo nepoužívá alternativní foto aplikaci pro S10 řadu?
foto1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaGalaxy 13. 8. 2022 11:35

S10+ jsem měl 3 roky a nikdy jsem tohle nepotřeboval. Nebyl sebemenší důvod měnit apku foťáku.
JirkaGalaxy
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod ga100n 18. 8. 2022 07:37

Po poslední aktualizaci telefonu (teď v srpnu) přestalo chodit Android Auto. Na forech AA potvrzeno, že nejsem sám. Máte stejný problém ?
BB 8100 - BB 9000 - BB 9550 - BB 9700 + PlayBook
ga100n
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků