Samsung Galaxy S10e, S10, S10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod BaldaP 4. 10. 2020 16:19

A co S20 FE? 600 usd mi přijde jako dost nízká cena za telefon takových kvalit. Je to skoro to samé jako teď S10, ale je o rok a půl novější.
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod jjjhe 5. 10. 2020 10:06

Ahoj, já jsem teď pořídil S10, přecházím z S7 a omlouvám se, pokud se to už řešilo, ale když jsem porovnával foťáky, tak jednak jsem čekal větší mezigenerační posun v kvalitě, zlepšení je znát, ale iPhone11 dle mého stále fotí lépe. Nicméně můj dotaz je, mám poslední aktualizace na 2.5, ale když porovnávám rychlost foťáku - vyfocení snímku od stisknutí tlačítka, tak ta S7 je prostě rychlejší - dá se s tím něco dělat, řeší se to někde? Vyjde nějaký upgrade? Nebo je to vlastnost duální apertury? I na krámě, když je vedle sebe S10 a S20, S20 fotí výrazně rychleji... A jak jsem psal, přecházím z S7, takže jsem už zvyklý na rychlost vyfocení, nerad bych v tomto ohledu downgradoval... Díky za odpověď.
jjjhe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abracas 6. 10. 2020 18:02

Já přecházel z S20 na S10+ a nic takového jsem nezaznamenal. Jak velké to zpoždění je?
Abracas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjjhe 7. 10. 2020 12:37

Zpoždění je tak 0,3-0,5 sekundy, na S7 to je prostě instantní vyfocení... a jeste jsem vypozoroval, ze to dela jen nekdy, nablizko to foti stejne rychle, fotky krajiny, nebo cehokoliv co je dal jak 2 metry, tak maji zpozdeni, mozna je to tim, ze se zapojuji druhe dve fotky fotaku. Jinak jsem se snazil na S10 povypinat ty bixby pomocniky apod...tzn. nemelo by to nic brzdit. No ja se s tim holt smirim, jen me to zarazilo a S20 tohle nedelala...
jjjhe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tod2 7. 10. 2020 12:53

na S10+ žádné zpoždění nemám a to jsou všichni ti asistenti zapnutí
akorát po vyfocení je lehké zaseknutí asi skrz ukládání těch pohybových fotek atd
Lumia950XL => S10+
Tod2
Junior

Odeslat příspěvekod jjjhe 7. 10. 2020 15:22

No podle me je to tou aperturou, fotky kde je na S10 F1,5 tak jsou stejne rychle jako na S7. Tam kde je 2,4(a do fotky se asi zacne "sr*t" telefoto cocka, byt nezoomuji), tak je to zpozdeni. Ale jak jsem rikal, na S20 jsem tohle nepozoroval...no nic, je to detail, ale nekdy se objekt staci pohnout a rychlost vyfoceni je dulezita.
jjjhe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wolfpower365 7. 10. 2020 18:55

Mel bych dotaz ohledne prichozi notifikace, zejmena zpravy (whatsapp).
Mam zaply okraj obrazovky s tim, ze se mi prichozi zprava na chvili zobrazit. Jenze... Obcas se okraj krasne cely rozsviti a zprava, resp. jeji nahled se na tuto dobu (rekneme cca 3 vteriny) zobrazi. Jindy se ale stane, ze prijde zprava, okraj jen problikne a nahled zpravy se nezobrazi vubec. Displej hned pohasne, naskoci opet AOD a jen notifikace (mala ikonka) na AOD.
Setkal se s tim nekdo?
Wolfpower365
Junior

Odeslat příspěvekod drabek06 7. 10. 2020 19:16

Jo, to mě dělalo jak na S10 a i teď na S20. Proč to tak někdy nevím . . .
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod 450rc 7. 10. 2020 21:15

Vazne je rozdíl, kdyz to prezenu, par desetin sekund u porizeni fotky pro některé takový problém?;) jo, co režim, to jine časy. kdyz stačí jedna fotka, sekundu obětuju. Netřeba ze tří fotek vybírat tu povedenou
450rc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drabek06 7. 10. 2020 22:04

To je asi deformace z apple telefonů. Tam se neustále řeší rychlost systému s každou aktualizací a updatem. Nebo nevím . . . �
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod jjjhe 8. 10. 2020 07:36

450rc píše:Vazne je rozdíl, kdyz to prezenu, par desetin sekund u porizeni fotky pro některé takový problém?;) jo, co režim, to jine časy. kdyz stačí jedna fotka, sekundu obětuju. Netřeba ze tří fotek vybírat tu povedenou

Deformace z Applu to není, já ho nikdy nevlastnil. Problém to takový není, ale rozhodně je to zklamání, když si pořídíš o 3. generace novější telefon, rejpale.
jjjhe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 450rc 8. 10. 2020 15:06

Ja zlomky vteřin asi neresim. Nekdo ale samozřejmě může. Nemam potrebu dělat bleskove 3 fotky za sebou. Ono uz to moc nejde někam posunovat, ten cas:) s7 sem nemel. Ale s8 ano a todle je to posledni, co bych řešil. Ale kazdy to ma jinak
450rc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 450rc 8. 10. 2020 17:47

Každopádně hadam, ze snímek je náročný na procesor. A z jistych důvodu může nastat situace, kdyz je to delší proces :)je dost možný, že u modelu se SD se to neděje. Ale to nemůžu posoudit. Presne nevim, kdo je rejpal ale ja to rozhodně nejsem :)
450rc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karf 9. 10. 2020 20:13

Nějak mi přestala fungovat aktualizace jednoho účtu mailu. Píše, že včera proběhla poslední a nějak se mi nezobrazují notifikace o nových mailech. Přitom synchronizace je normálně zapnutá, ručně se mail stáhne. V čem může být problém?
Přílohy
20201009_211307.jpg
karf
Junior

Odeslat příspěvekod anonymius 10. 10. 2020 07:57

Chyba postovniho serveru ?
anonymius
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků