Samsung Galaxy A50 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pablomino 2. 10. 2019 21:45

Aktualizace o ktere psal zumzumzum ma datum zabezpeceni 1. srpna. Dnes se nabidla aktualizace s datem zabezpeceni 1. rijna.
Přílohy
Screenshot_20191002-224250_Software update.jpg
Naposledy upravil pablomino dne 3. 10. 2019 15:30, celkově upraveno 1
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod gifter 3. 10. 2019 06:09

To je přesně to, co jsem psal. Je tam sice 1. říjen, ale sezman oprav je stejný.
Case: Fractal Design | PSU: Seasonic | MB: ASUS | CPU: AMD | RAM: Kingston | VGA: Sapphire | HDD: Seagate | SSD: Kingston | Fan: Arctic + Noctua | LCD: Dell | Win 10 Pro 64 bit
gifter
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pablomino 3. 10. 2019 15:34

Seznam oprav neni stejny, srpnova aktualizace zasadne a snad uz definitivne, vylepsila ctecku otisku prstu. Tato oprava byla uvedena jako vylepseni odezvy displeje (pokud si dobre vzpominam) a upravy nabijeni. Soucasna posledni aktualizace zrejme neobsahuje nic tak zasadniho.
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 17. 10. 2019 22:33

Vybírám telefon u T-Mobile. Nechci Čínu, nechci Apple. Na BlackBerry key2 le jsem koukal, ale dle recenzí mi to přijde jako docela kompromisní telefon. Takže zůstalo duo A50 a A70. A70 mě odrazuje velikostí. A50 je taky obr, ale to už se holt nedá nic dělat. A teď k věci - mám Huawei P8 lite. Po téhle otřesné zkušenosti se chci ujistit, že mě tento android nebude také týrat následujícími věcmi:
- nefunkční multitasking - u Huawei aplikaci minimalizujete, vlezete do jiný, chcete zpátky do původní a ta se spouští znovu. Ram je furt poloprázdná, ale mobil s ní debilně hospodaří.
- nefunkční WiFi a Bluetooth zároveň (s tím jsem se bohužel setkal i u Sony, takže to možná nebude taková neobvyklá anomálie). Chci surfovat přes WiFi? Musím vypnout Bluetooth. Chci si streamovat hru z PC a mít přes Bluetooth připojený gamepad? Kdepak, nejde. Data přes WiFi netečou, ruší se to.
- nefunkční OTG a video výstup
- žalostná výdrž baterie v řádu hodin
- neskutečná pomalost pro většinu běžných činností. Používání Waze za trest.
- otřesná kvalita zvuku přes Bluetooth. Na poslouchání hudby nepoužitelné

Bude mě s tímhle trápit nebo budu moct konečně zase mít rád svůj telefon?
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mokashi 18. 10. 2019 08:43

To OTG nevim, k nicemu to neni, tak to nepouzivam, ale vsechno ostatni funguje v pohode.
Asus P525 WM 6.1, Sony Ericsson Aspen M1 WM 6.5.3, Nokia Lumia 820 WP 8.1 Denim, Microsoft Lumia 950 W10M Redstone 2, Samsung Galaxy A50 Android 11, Samsung Galaxy S20 FE 5 G Android 12.
Mokashi
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 10. 2019 08:48

Samsung Galaxy A50 má USB OTG
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 18. 10. 2019 08:55

Ale jak jsem zjistil, nemá MHL :-\

OTG je potřeba v okamžiku, kdy nefunguje BT a Wifi zároveň :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mokashi 18. 10. 2019 08:59

Nick Cave: však já nepíšu, že nemá, jen že nevím jestli to funguje tak jak on potřebuje, protože jsem to nijak nezkoušel.
Mokashi
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 19. 10. 2019 17:57

Má telefon vestavěný systémový ekvalizér? Kvůli Spotify a tak...
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mokashi 19. 10. 2019 18:16

jo
Asus P525 WM 6.1, Sony Ericsson Aspen M1 WM 6.5.3, Nokia Lumia 820 WP 8.1 Denim, Microsoft Lumia 950 W10M Redstone 2, Samsung Galaxy A50 Android 11, Samsung Galaxy S20 FE 5 G Android 12.
Mokashi
Junior

Odeslat příspěvekod pablomino 22. 10. 2019 08:55

Multitasking funguje korektne, system programy na pozadi neukoncuje a lze se mezi nimi prepinat.
Wifi a Bluetooth funguji spolu at uz wifi funguje na kmitoctu 2,4 GHz nebo 5 GHz.
OTG funguje, video vystup Galaxy A50 nema.
Pri normalnim pouziti vydrzi pristroj 2 dny na nabiti.
Mam deaktivovane aplikace vyrobce ktere nepotrebuji a pohyb v systemu nebo jakakoliv prace se neprojevuji zadnymi lagy nebo zpomalenim.
Kvalita zvuku je vynikajici, pristroj dokonce disponuje zpersonalizovanim zvukoveho vystupu na bazi tonove audiometrie jako u ORL lekare.
Systemovy equalizer je pritomen.
Fotoaparat pracuje vyborne, nelze jej samozrejme srovnavat s vlajkovymi lodemi ale na stredni tridu je vynikajici, hlavne po vsech aktualizacich.
Ctecka otisku prstu se take neda srovnavat s ultrazvukovymi sestrickami drazsich modelu ale zasluhou minulych aktualizaci se velmi zpresnila a zrychlila.
Rekl bych ze je to jeden z mala smartphonu na trhu ktery ma po vsech strankach vyrovnane parametry, v nicem neni spickovy (vyrobce prece nechce konkurovat svym vlastnim vlajkovym lodim) ale take v nicem nezaostava za konkurenci, spise ji v leccems prekonava.
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 22. 10. 2019 19:17

Ahoj,
měl jsem S10, ale nebyl jsem úplně spokojený s výdrží na jedno nabití. Zkusil jsem tedy A50 a maximální spokojenost až samozřejmě na fotoaparát. Byl jsem rozmazlený S10. Tak jsem stejně skončil u S10, respektive u S10+, kde je fotoaparát i výdrž super. Nicméně když srovnám oba telefony, tak A50 Ti za ty peníze nabídne hodně muziky. Když pominu tělo z horších materiálů, trochu pomalejší odezvu/načítání her a slabší fotoaparát proti S10+, vypíchnu super display, 128gb uložiště, výdrž na jedno nabití, always on display... tak rozdíl skoro 20tis kč je až neuvěřitelný :oboze
A50 mám doma, byla používaná dva měsíce v krytu s nalepenou folii, kdyby si měl zájem, mohu za 6000 - 6500 přenechat. Je koupená v Okay elektro za 9tis. Příslušenství krom nabíječky nepoužité. Tel nemá jediný mikro škrábanec je vhodný i jako dárek pro někoho ;-) jsou na něm ještě ty původní folie.

Jinak ještě musím doporučit přímo od Samsugnu https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.sidegesturepad&hl=cs fakt dobrá aplikace. Používám na zamykání telefonu, screenshoty, zesilování...! Rozhodně doporučuji minimálně vyzkoušet!
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mokashi 4. 11. 2019 22:18

Nová aktualizace,ale spíše taková všeobecná, vylepšení výkonu a tak.
Mokashi
Junior

Odeslat příspěvekod pablomino 5. 11. 2019 00:28

Take jsem nezpozoroval zadny rozdil pred a po aktualizaci.
Nicmene na zahranicnich serverech nekteri jedinci popisuji plynulejsi pohyb v systemu, pripadne vetsi vydrz baterie. No chvili pockame a uvidime...
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod pablomino 12. 11. 2019 18:39

Po dnešní, již druhé listopadové, aktualizaci se výrazně zhoršila přesnost čteni čidla otisků prstů při vkládání nových otisků. Buď vás senzor neustále upozorňuje že prst musí zakrývat celou plochu senzoru nebo vás vyzývá k očištění prstu či skla displeje. Tyto problémy se týkaly především mého pravého palce když ostatní prsty šlo zadat cekem bez větších problémů. Celý zoufalý vyzkoušel jsem metodu na xda-developers foru popisovanou a v rámci zadávání jednoho otisku jsem prostřídal na senzoru i čtyři prsty jedné ruky. Celý udiven jsem pak zjistil že mám najednou zaregistrováno celkem osm prstů a vše funguje báječně a rychle. Prosím vyzkoušejte to, nic to nestojí, jen trošku času.
A505FNXXS3ASK9/A505FNOXM3ASK9/A505FXXS3ASK9
pablomino
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků