Samsung Galaxy A50 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cardic 26. 7. 2021 19:06

jamaco píše:Můžu prosit o radu..? Mám galaxy A50, podědil jsem ho z rodiny. Jsem z té věci zcela zoufalý, obvykle jsem měl telefony obyčejnější, kolem 5-7 tisíc, nějaký honor obvykle.. fungovaly vždy celkem obstojně..
Tenhle krám je tak příšerně pomalý, že přemýšlím o výměně.. mám ho méně než 2 roky, po přechodu ke mně jsem udělal reset a začal načisto - tedy instalace tam je asi rok..
Zasekává se takovým stylem, že nejde ani psát na klávesnici, nebo začne zvonit, ale ještě neozbrazuje kdo volá, nezvládá základní úkony, prohlížení webu trvá věčnost ..
Máte stejnou zkušenost?
Cleaner mám, pamět promazávám, ale hrozně rychle se plní - ukazuje obvykle volné tak max. 1GB ze 4GB /ram/
ani paměť v telefonu není zrovna plná, telefon využívám základním způsobem, pár aplikací, internet volání.. nestahuju filmy, ani hudbu..
Dá se to nějak otestovat? Jestli je v normě? Reklamace přichází v úvahu?
Díky


A copak pěkného tam instalujete? Nevěřím že po factory resetu se ten mobil chová jako hlemýžd. Vidím to na problém nějaké aplikace, která udělá nějaký maras.
Cardic
Junior

Odeslat příspěvekod jamaco 26. 7. 2021 21:12

Tak přímo po resetu to bylo lepší.. Aplikace nic extra řekl bych.. Mail, gkeep Gmail, 2xmapy, 4 Bankovní app, počasí meteor a Windy, Sreality, Sauto, waze, Bolt gpay,..WhatsApp..idos,
Asi jako každý druhý

-- 26. 7. 2021 22:12 --

Tak přímo po resetu to bylo lepší.. Aplikace nic extra řekl bych.. Mail, gkeep Gmail, 2xmapy, 4 Bankovní app, počasí meteor a Windy, Sreality, Sauto, waze, Bolt gpay,..WhatsApp..idos,
Asi jako každý druhý

-- 26. 7. 2021 22:12 --

Tak přímo po resetu to bylo lepší.. Aplikace nic extra řekl bych.. Mail, gkeep Gmail, 2xmapy, 4 Bankovní app, počasí meteor a Windy, Sreality, Sauto, waze, Bolt gpay,..WhatsApp..idos,
Asi jako každý druhý

-- 26. 7. 2021 22:12 --

No ..se to seklo. A poslal jsem to 3x..
jamaco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gifter 27. 7. 2021 07:14

Tam je něco naprosto špatně. Sám ten telefon mám přes 2 roky, tovární nastavení jsem neudělal ani jednou a jede to úplně v pohodě. Rozhodně není telefon líný.

Výstřel od boku. Nemůze jít o padělek? Zkus nainstalovat CPU-Z a podívat se, co to píše.
Case: Fractal Design | PSU: Seasonic | MB: ASUS | CPU: AMD | RAM: Kingston | VGA: Sapphire | HDD: Seagate | SSD: Kingston | Fan: Arctic + Noctua | LCD: Dell | Win 10 Pro 64 bit
gifter
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamaco 27. 7. 2021 07:35

Ahoj, padělek by to být neměl, je to přímo od Vodafone k tarifu..CpuZ zkusím případně dám screenshot

-- 27. 7. 2021 08:40 --

Nevidím tam nic divného kromě málo dostupné RAM.. mám puštěné CpuZ a jedno okno chromu a dostupná paměť kolísá mezi 25 a 30 procenty
Přílohy
Screenshot_20210727-083805_CPU-Z.jpg
jamaco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cardic 27. 7. 2021 07:59

gifter píše:Tam je něco naprosto špatně. Sám ten telefon mám přes 2 roky, tovární nastavení jsem neudělal ani jednou a jede to úplně v pohodě. Rozhodně není telefon líný.

Výstřel od boku. Nemůze jít o padělek? Zkus nainstalovat CPU-Z a podívat se, co to píše.


Přesně jak píšeš mam lidi co A50 mají a nic takového nikdo nikdy neřekl
Cardic
Junior

Odeslat příspěvekod jamaco 27. 7. 2021 08:21

Včera přišla aktualizace a je to o něco lepší.. ale pořád nic moc.. kolik máte obvykle volné ram?.. bych čekal že že 4gb třeba 1gb sežere systém, 1gb nějaké aplikace běžné a zbytek bude volny pro buď nějaké náročnější aplikace nebo hry atd .pustím pár oken a mám volných jen 500
jamaco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cardic 27. 7. 2021 08:52

jamaco píše:Včera přišla aktualizace a je to o něco lepší.. ale pořád nic moc.. kolik máte obvykle volné ram?.. bych čekal že že 4gb třeba 1gb sežere systém, 1gb nějaké aplikace běžné a zbytek bude volny pro buď nějaké náročnější aplikace nebo hry atd .pustím pár oken a mám volných jen 500


Reklamu pokud to takhle blbne. Je to divné
Cardic
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 27. 7. 2021 09:03

Paměť je na to aby se využívala, prázdná je k ničemu. Zruš ten Cleaner, ten právě telefon zpomaluje, zabíjí apky v RAM a ty se pak musí znovu spouštět. Pokud máš nějaký antivir zruš ho taky, je k ničemu a odebírá systémové prostředky. Úplně nejlepší by bylo udělat teď po aktualizaci tovarko a po něm tam ty cleanery netahat, uvidíš že se to zlepší.
Používáš paměťovou kartu? Občas dokážou neuvěřitelně telefon zasekat.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 27. 7. 2021 09:10

Mám 3GB/4GB žádný problém nepozoruji. Cleaner v telefonu? Paseku to dokáže dělat v PC ale dávat si to ještě do telefonu?
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamaco 27. 7. 2021 09:26

Cleaner tam aktuálně nakonec nemám, asi jsem to jen zkoušel a pak odinstaloval..
Reinstal bude asi jediná možnost.. sd kartu nemám. Antivir nemam
jamaco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cardic 27. 7. 2021 11:49

jamaco píše:Cleaner tam aktuálně nakonec nemám, asi jsem to jen zkoušel a pak odinstaloval..
Reinstal bude asi jediná možnost.. sd kartu nemám. Antivir nemam


Flash přes odin a je to ;)
Cardic
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 23. 9. 2021 12:26

Samsung Galaxy A50 - obdržel novou aktualizaci: Zářijové bezpečnostní záplaty.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gifter 23. 9. 2021 16:08

U mě na EU verzi zatím nic teda.
Case: Fractal Design | PSU: Seasonic | MB: ASUS | CPU: AMD | RAM: Kingston | VGA: Sapphire | HDD: Seagate | SSD: Kingston | Fan: Arctic + Noctua | LCD: Dell | Win 10 Pro 64 bit
gifter
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 2. 10. 2021 12:47

Samsung Galaxy A50 - obdržel novou aktualizaci: A505GUBS9CUI3 Říjnové bezpečnostní záplaty.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků