Samsung Galaxy S20,S20+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Libb 6. 4. 2020 07:18

Ohledně WiFi, celkem často se s tím potkáváme a většinou pomůže změnit kanál na routeru.

Buds nebo Buds+? Buds mně třeba drží skvěle, Buds+ drží, ale jsou nepatrně větší nebo nějak jiné a není to ono. Takže přestože Buds+ hrají lépe, raději používám Buds. Ale každý má trochu jiné uši + se dá hodně vyladit změnou nádstavců, takže tohle je třeba brát jako subjektivní.
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 6. 4. 2020 08:48

Eddward píše:Tak to je super, asi mam blby Wifi kanal, alebo blby router, lebo znizuje mi to aj ked sparujem Buds+ s LG V30 aj na notebooku.

Určitě vyzkoušej na tvém routeru změnit kanál.
Ono se sice řekne: "wifi 2,4 Ghz", ale ona ta wifina může být od 2401 Mhz do 2495 Mhz právě díky kanálům 1 až 14.
Už jsem i zažil, že jedno zařízení wifi síť vůbec nebylo schopné nalézt, až po změně kanálu na routeru.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod miho 6. 4. 2020 09:41

Další srovnání Snapdragon vs Exynos:
https://www.youtube.com/watch?v=nHxRH8aYnUU

Petice "Stop selling us inferior Exynos phones!"
https://www.change.org/p/samsung-stop-s ... nos-phones
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hannys85 6. 4. 2020 17:04

Tak přináším mé uživatelské pocity z S20, respektive srovnání s S9 po 1 dni užívání.
Podotýkám, že S20 jsem si nechtěl původně kupovat za tak šílenou cenu za kterou se prodává, ale chtěl jsem počkat až to klesne na nějakou rozumnou částku, ale partnerce už nestačí vnitřní paměť její Galaxy A3 (vše, co se dalo už jsem popřesouval na paměťovou kartu, ale spousta věcí přesunout nejde), tak mě teď nalákal ten mobil "zdarma" k S20, který snad za trojku střelím, takže ta výsledná cena o něco klesne s tím, že partnerce dám svou S9.

První pocity jsou však hrůza. Za mě je S9 lepší telefon, podotýkám, že foťák jsem ještě vůbec nezkoušel.
Čtečka v displeji je fakt hrůza, trvá to dlouho než se telefon odemkne a plno pokusů je neúspěšných, nevím jestli to nemůže být tou folii, kterou Samsung na telefon dává, ale ta spolehlivost je mizerná. Už se bojím, až budu platit google pay a po přiložení k terminálu to bude chtít otisk prstu (tak jak se mi to často i při odemknutém mobilu stává), to bude fakt na *****ání.
Když dám vedle sebe S9 a S20, tak S9 má mnohem živější a krásnější barvy, opět netuším jestli to není tou folii (ale vzhledem k tomu, že je na telefonu pevně daná - není to taková ta přepravní, tak si ji tam chci nějakou dobu nechat).
Další věc zvuk z mobilu je v porovnání s S9 o třídu horší, sice hlasitější, ale horší.

Jinak rozdíl oproti 60Hz a 120 Hz nepoznám, zda se mi to naprosto stejné, kde že se to má projevit ? Při posouvání internetové stránky jsou ty záškuby stejné na 60Hz tak i na 120 Hz, ale možná jsem slepý a rozdíl nepoznám.

Jediné, co vypadá nadějně v porovnání s S9 je výdrž baterie, ale na to je ještě krátká doba..

Mít S9 esim, tak ji koupím znovu a S20 vrátím, ještě tomu dám šanci..
hannys85
Junior

Odeslat příspěvekod Sachmar 6. 4. 2020 18:33

JÁ MÁM PŘESNÉ POCITY S9 PŘECHOD NA S10e NIC MOC S9 BYLA PRO MĚ A JE TOP MOBIL.TAKY JSEM HO DAL PARTNERCE,JÁ JSEM KO..T :-D
Sachmar
BAN

Odeslat příspěvekod jan.machalik 6. 4. 2020 19:22

Hannys85: čtečka je v pohodě, zkus prst načíst znovu a pořádně. Pokud nevidíš rozdíl v plynulosti 60/120Hz, tak máš pravděpodobně něco se zrakem. Stačí rolování v menu, prohlížeči atp. Ale pozor, 120Hz se automaticky deaktivuje, pokud má telefon vyšší teplotu. Zpravidla při nabíjení. Zvuk je horší, to máš pravdu. U mé bývalé S10+ hrálo repro lépe.
jan.machalik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eddward 6. 4. 2020 19:23

Citacka funguje inak ako stare citacky, treba sa s nou naucit pracovat a nebudu ziadne problemy.
Citacka je aj relativne mala, preto sa treba aj dobre trafit. Ten piktogram dokonca ani nie je v strede senzora, ale je viac vpravo. A hlavne treba silnejsie stlacit. V neposlednom rade to treba prikladat tak ako to bolo naskenovane.
Ano su to zial ine citacky, ale vzdy lepsie ako pod displejom alebo na zadnom panely. Samsung mal pouzit druhu generaciu, zial nestalo sa tak, mozno u Note 20.
Folia od Samsungu ma na to minimalny vplyv.

Co sa tyka displeja, tak v poslednych generaciach Samsung zmiernil sytost farieb, takze mozno naozaj nie su take "zive", ale su aspon prirodzenejsie. Oproti prirodzenemu rezimu su ale stale velmi farebne v tom predvolenom "sytom" rezime.

Co sa tyka 120Hz tak si 2x skontroluj ci to mas nastavene na 120Hz. Potom si otvor nastavenia alebo Gmail, daj si vedla toho druhy telefon a skroluj hore a dole. Alebo jednoducho odsleduj animacie otvarania a zatvarania aplikacii. Su to ovela plynulejsie prechody.
A zaskuby nemaju s Hz nic spolocne.
Ked rozdiel nevidis, tak gratulujem, usetris bateriu a mozes skusit ocneho :)
Naposledy upravil Eddward dne 6. 4. 2020 19:25, celkově upraveno 1
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod BaldaP 6. 4. 2020 19:24

hannys85
Stěžovat si po jednom dni používání je jak pořídit si štěně a čekat, že mi hned ohlídá barák. Absolutně bezpředmětné. Až si nainstaluješ všechny aktualizace a trochu se pohrabeš v nastavení, tak tady něco piš. Myslím tím konkrétně nastavení displeje - jeho barev a přednastavené 60 Hz. U té čtečky jsi zřrejmě jen lempl, protože až se to naučíš používat a také správně naskenuješ otisk, tak ti to bude fungovat bez problémů a budeš vděčný za to, že už to nemáš tak blbě na zádech. Uvidíš za měsíc, jestli se budeš chtít vracet k S9..
Naposledy upravil BaldaP dne 6. 4. 2020 23:01, celkově upraveno 1
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod pikropikro 6. 4. 2020 19:49

Tak musim rict, ze uz i u S10 ta ctecka mefungovala nijak zazracne. Dokonce mi nevyhovovala ta poloha na displeji vepredu. Clovek tam musel ten palec tak nejak blbe a stupidne vpáčit, div si ho nevykloubil. Je fakt, ze mam velke dlane a prsty.
Z S10 jsem sel zpet na Note 9, tam je ta ctecka samozrejme spickova a ted mam S10e a ctecka taky bezchybna.
Zbytek nedokazu posoudit.
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod drabek06 6. 4. 2020 20:34

Ze čtečky jsem byl u S10 taky rozčarovanej. U S20 je to stejně k prdu. Ta snímaná plocha je malá a jak není fyzicky vidět, tak to se tam člověk málokdy prstem trefí tak jak by měl. Takže to je je ve výsledku celý k prdu a nespolehlivý. U Huawei P10 fungovala perfektně rychle, takže přechod na S10 byl pro mě v tomhle směru zklamání. Ale jak jsem psal už někde zpět, tak funguje zas o něco líp a hlavně rychleji odemykání obličejem oproti S10. Horšího zvuku oproti S10 jsem si všiml okamžitě. Zvuk je Ttkovej plochej, divnej . . . 120Hz panel je paráda. Na 60Hz mobil bych se už nechtěl vracet. Několikrát jsem zkoušel nastavit 60Hz a je to hrůza. Stejně tak je nekoukatelnejch 96Hz co umí aktivovat nějaká aplikace. Co se týče baterky, tak je to asi +- stejný jako u S10. Možná mě to příjde i o něco horší. Jakmile zobrazuje panel, tak procenta letěj raketově dolů. Dnes jsem měl asi tak 15 minut zapnutou navigaci a okamžitě bylo 10% pryč. Takže asi pořídím bezdrátovou nabíječku do auta. Co se týče fotek, tak paráda. Tam je oproti S10 opět skok kupředu.
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod engine_er 7. 4. 2020 06:19

Akú máte skúsenosť u S20 s výdržou? Je na úrovni S10 tzn. len tak-tak 1 deň alebo lepšia/horšia? Samozrejme pri používaní 120 Hz (60 Hz nemá pre mňa zmysel používať).
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan.machalik 7. 4. 2020 06:25

Přítelkyně má S20 a se 120Hz během dne musela nabíjet,tak to vypla. S S10 ten den vydržela. Já mam S20+ a se 120Hz to do večera dám.
jan.machalik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod engine_er 7. 4. 2020 06:32

Tohto som sa obával - čakal som na S20 a keď som videl 4000 mAh, tak som sa potešil, ale že nevydrží ani deň, tak niekde bude chyba... Mal som Oneplus 7T tzn. 3800 mAh/90 hZ/6,55" a 1 deň dal s prehľadom.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan.machalik 7. 4. 2020 06:35

Záleží jak moc ten telefon používáš. Čím víc svítí displej, tím rychleji se to vybiji. Přítelkyně má ale telefon k ruce skoro prirostlej. Možná že v normálním režimu používání to den na 120Hz dá..
jan.machalik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drabek06 7. 4. 2020 08:08

Mě taky dá 1 den bez problémů a nemusím nabíjet. Když jdu o půlnoci spát, tak má vždy kolem 20%. Telefon používám pracovně, takže volám, net, a několik hodin jeden z dat spotify skrze BT do autorádia. O víkendu, když mobil moc nepoužívám, tak by dal asi i dva dny.
drabek06
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků