Samsung Galaxy S20,S20+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod BaldaP 5. 6. 2020 16:15

Používám všechno, co můžu. Ani ne tak kvůli případné ztrátě či odcizení, ale hlavně kvůli idiotům kámošům, kteří rádi mění hesla, vyzvánění a profilovky na jakýchkoliv telefonech.
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 5. 6. 2020 16:20

bastien píše:Také nepoužívám zámek displeje, jen přejetí prstem. PIN k SIMce mám, ale to je k ničemu. Telefon jsem zatím nikdy neztratil. Bankovnictví v mobilu nepoužívám.

To je jedno, zda je používáš či nikoliv. Když se někdo dostane k tvojí SIM kartě a nemáš tam PIN, vrazí ji do jiného telefonu a je schopen si přes vlastnictví tvého telefonního čísla poslat autorizační SMS, obnovit si hesla, atd., pro významné množství tvých účtů. Počínaje emailem, a na ten se vážou další služby. Ztratit SIM kartu je obrovský průser a zneužít se dá během 5 minut.
Radek.Hulan
Junior

Odeslat příspěvekod padytest 5. 6. 2020 17:12

BaldaP: Na kámoše je dobrý použít "Připnout aplikaci". Když máš telefon na otisk, tak se tam nedostanou, pokud netrefí záložně heslo (pin, znak, heslo atd..). A pokud někomu dáváš telefon odemčený, aby se na něco podíval, tak zajdi do Nastavení > Biometrika a zabezpečení > Další nastavení zabezpečení > a tady aktivuj Připnout okna a když to proklikneš, tak tam je ještě možnost "Zeptat se na PIN kód před odepnutím".
Když pak dáváš kámošům odemčený telefon, tak stačí vyvolat seznam posledních aplikací, kliknout na ikonku té aplikace a dát "Připnout aplikaci" a oni pak z té aplikace nemůžou vyjet a nemůžou nic měnit dokud nezadáš PIN nebo otisk.
padytest
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Eddward 5. 6. 2020 17:43

bastien píše:Také nepoužívám zámek displeje, jen přejetí prstem. PIN k SIMce mám, ale to je k ničemu. Telefon jsem zatím nikdy neztratil. Bankovnictví v mobilu nepoužívám.

Jak jste na to Vy? Používáte zabezpečení pomocí otisků nebo obličeje, či PINu na displej?

Ja naopak pouzivam bankovnictvo len v mobile a som rad ze banka ma tak premakanu aplikaciu ze doslova vsetko vybavim cez nu za par sekund, okrem vkladu hotovosti na ucet :) Pravda je tiez ze väcsinu veci mam uz zautomatizovanu, takze ziadne faktury rucne neplatim, vsetko odchadza samo kedy ma, cize az tak vela toho riesit nemusim. Inak nevidim ziadny dovod pouzivat k bankovnictvu prehliadac na PC alebo nieco podobne, ci nebodaj chodit na pobocku.
Prihlasovanie do aplikacie banky mam odtlackom, a bez odtlacku sa tiez neda pouzivat Google Pay takze mam aj zabezpecenie mobilu cez odtlcok... viac much jednou ranou. Odtlacok pre mna je rovnako rychly sposob ako "prejeti prstem" takze nevidim zmysel to nepozivat ked mam takto nasobne väcsiu ochranu.
Ono s tou stratou nikdy nehovor nikdy a nejde len o priamu stratu telefonu, ale aj ked nie si pri nom v nejakej spolocnosti, hoci len na chvilu. Ono staci ze sa nieco stane len raz a vtedy uz moze byt neskoro.
PC: Intel Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 3200Mhz Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO
Phone: SG S21 Ultra 256GB Black w/ Buds Pro
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod Kaprar11 11. 6. 2020 12:10

Člověk si ulehčuje život využívá všeho co se dá a tak je to správné.Bez banky v mobilu,PAYPALU.Gogle Pay,platby mobilem a nákupech na netu bych se již nedokázal obejít.Na pobočce banky jsem nebyl nejméně pět let kdo to považuje za lenost prosím tak jsem lenoch.Absolutně vše si dokážu vyřídit přes telefon a jsem spokojen.A to už se považuji za starce přeci jen 57 je už dost.A někdy si říkám že můj 18 letý syn si někdy prostě s něčím absolutně neví rady a to se říká že je toto převážně cílené na mladou generaci a ta si s tím vším umí lépe poradit a porozumět.Nejsem žádný Anštajn ale i on přijde s nějakým problémem sám si neporadí ale hry to ano.Propojil jsem OP přes NTB se státní správou a tak už se mne netýkají ani úřady a jsem vážně spokojen.Sednu na mobil či NTB a během pár sekund má manželka předplacenu lítačku na MHD nedovedu si představit že bych na nádraží čekal frontu abych ji mohl to samé udělat.To vůbec nebudu hovořit o nákupech na NETU něco potřebuji sednu najdu a koupím nejsem idiot co bude lítat od marketu k marketu aby něco sehnal.Jsem na rybách kde v kuse trávíme nejméně tři týdny absolutně mimo civilizaci.Rozbije se mi cokoli třeba naviják sednu zakoupím do tří dnů ho mám na místě a nemusím ani jezdit domů abych si ho u baráku vyzvedl s přepravcem se dá vždy dohodnout kam člověk chce doručit.A to nenakupuji věci za koruny ale za tisíce z S10+ jsem si koupil S20+ bez jediného zadrhnutí.Proto nechápu že tyto možnosti někdo zavrhuje a nevyužívá.Že někdo dokáže si nechat poslat výplatu či důchod na konto a pak jde do banky a celý obnos vybere a chodí nakupovat s penězi je pro mne nepochopitelné a to ještě zaplatí poplatek za výběr vlastních peněz na přepážce 89 kč.To v peněžence má platební kartu kterou nikdy nepoužil.No já zase už roky nepoužil peníze když někde nemají terminál tak mají hold smůlu moje peníze neuvidí.Byl jsem předevčírem v papírnictví a potřeboval koupit inkoust 32 kč že prý když nenakoupím nad 100 kč tak mám smůlu u nich platební kartou nezaplatím a že dole jsou bankomaty abych si vybral peníze a vrátil se.No to jsem jim tedy řekl že nejsem idiot co kvůli 32 korunám vybere z bankomatu kvůli inkoustu.Pokud nejde u nich nakoupit tak mé peníze neuvidí a odešel.Je pravda že se i hodně lidí diví že peníze už roky nepoužívám ale já je vážně nepotřebuji.Pro mne je teda nepochopitelné že někdo dokáže říct že tyto věci nevyužívá a nepotřebuje je pro mne nepředstavitelné.A je pravda že se mi stalo že manželka na cosi klikla na FB všechny telefony máme propojené a pod jedním účtem.A někdo si za 1,9 dolaru chtěl někde na Taj-vanu koupit na moji kartu snídani ovšem měl smůlu banka kartu okamžitě zablokovala a bylo takže ani s této situace nemám strach.V ten samý okamžik mi aplikace dala vědět že karta byla zablokována a že mám volat číslo abych zjistil proč.Během týdne mi domu přišla nová karta a vyřízeno.
Motorola D160,D520,2xM3888,Amio,Telitel,Alcatel 501,2x 302,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,2x SE 108i,GT 5570 mini,2x S1 I9000,SIII I9300,S4 I9505,S5 G900F,3xTab3T111,N4 N910F,S7edge G935F,S8+ G955F,S9+ G965F,S10+G975F.
Kaprar11
Junior

Odeslat příspěvekod pbaudis 11. 6. 2020 20:14

Chtěl bych se zeptat na fungování proximity sensoru u S20, je vždy 100%, nebo se Vám někdy stane, že po přiložení k uchu displej nezhasne? Stačí oddálit a přiblížit a je to OK?

Když vytočím cca 10-15 hovorů, tak 1x, 2x displej nezhasne. Musím oddálit a znovu dát k uchu a displej zhasne.

Máte to podobně? Funguje mi, ale není to na 100%. Pořád nevím jestli je to blbá vlastnost, nebo vada?

Ještě bych se rád zeptal, jestli při volání, když se s telefonem nehýbe, jestli bliká proximity sensor. Mě bliká pouze když hýbu telefonem.

Děkuji.
Samsung Galaxy S10+ Prism Black - Spigen Case Liquid Air Matte Black
Intel® Core™ i5-8300H 4GHz / Kingston 32GB DDR4 / NVIDIA® GeForce® GTX 1050 4GB / ADATA XPG SX8200 Pro SSD 512GB / HDD 1TB
24.5" Acer Predator XB253QGP / Acer Predator Cestus 350
pbaudis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Eddward 11. 6. 2020 22:55

uz som to tu myslim pisal asi pred par mesiacmi ked som testoval proximity senzor,
na 100% nefungoval, ale to som testoval prilozenie a odialenie telefonu asi 10 minut dookola pocas hovoru, cize to bolo velmi vela pokusov... nie som si isty ci displej bud nezhasol ked mal alebo sa nerozsvietil ked mal, ale bolo to naozaj len velmi male percento, no kazdopadne na 100% to neslo vzdy ok...
za normalnych okolnosti ked volam som nemal nikdy problem...
podla mna to s tym senzorom pod displejom je celkom logicke, nehladal by som za tym velky problem
PC: Intel Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 3200Mhz Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod pbaudis 11. 6. 2020 23:02

Eddward: děkuji ti moc za zkušenost. Jsem trochu klidnější. Když vytočím tento kód *#77692# a dám On, tak proximity sensor funguje na jedničku, ale to pořád bliká.

Můžeš mi prosím ověřit, že pixel proximity sensoru bliká při hovoru pořád od vytočení čísla a nepřestane blikat, ani když s telefonem nebudeš hýbat? Když já nehýbu s telefonem při vytočeném číslu pixel nebliká, jen při pohybu s telefonem.
Intel® Core™ i5-8300H 4GHz / Kingston 32GB DDR4 / NVIDIA® GeForce® GTX 1050 4GB / ADATA XPG SX8200 Pro SSD 512GB / HDD 1TB
pbaudis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Eddward 11. 6. 2020 23:20

Neblika ked s telefonom nehybem. Blika len pri pohybe.
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod pbaudis 12. 6. 2020 07:29

Ani nevíš jak moc si mi pomohl. Takže pixel mi funguje naprosto stejně jako tobě a to znamená, že můj telefon se chová standardně, jen není stoprocentní, ale to mi nevadí, hlavně, že není důvod odesílat telefon na reklamaci. Chlape moc ti děkuju.
pbaudis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bastien 12. 6. 2020 12:30

Mě to blikalo zprvu stále při hovoru, bez ohledu na pohyb. S poslední nebo předposlední aktualizací androidu se to změnilo. Funkčnost je nyní dle mého horší, než před aktualizací. Mám S20.
bastien
Junior

Odeslat příspěvekod pbaudis 12. 6. 2020 12:52

bastien: Že jo, já si také vzpomínám, že to blikalo během hovoru pořád. Také ti občas nezhasne displej? Není to pořád, je to manimálně, ale občas se mi to stane. Prostě funkčnost je od jisté doby horší.
Naposledy upravil pbaudis dne 12. 6. 2020 13:04, celkově upraveno 1
pbaudis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bastien 12. 6. 2020 13:04

Mě zhasne, horší je, že se nechce často rozsvítit. Prostě to funguje blbě.
bastien
Junior

Odeslat příspěvekod pbaudis 12. 6. 2020 13:10

Už to nechám být, už mi napsalo více lidí, že proximity sensor nefunguje na 100% a tak počkáme na další aktualizace, snad zase bude blikat pixel pořád a odezva při hovoru se zlepší.

Díky všem.
pbaudis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pbaudis 12. 6. 2020 15:21

Rád bych se zeptal na flash přes Odin u S20. Do S20 jsem flashoval desítky firmware, ale u S20 se radši zeptám. Mám S20 od T-Mobile TMZ a rád bych Českou distribuci XEZ, ale nevím jak to zamíchá s nastavením a budoucími aktualizacemi. Mám teď TMZ/TMZ,TMZ/EUX,TMZ a rád bych se zeptal jestli u S20 nejsou nějaké problémy jak u samotného flashování, tak o chození aktualizací? Ptám se lidí co S20 už flashovali, nerad bych problém, nebo nějaké překvapení od Samsungu.
pbaudis
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka