Samsung Galaxy S20,S20+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod deglaser 11. 9. 2020 04:40

Eddward - Píšeš že (NFC sa zapne aj vypne same po zapnuti a vypnuti GPay aplikacie) ale kde nikde sem to v nastavení nenašel díky za radu.
Naposledy upravil deglaser dne 11. 9. 2020 07:09, celkově upraveno 1
Samsung Galaxy S10e
deglaser
Junior

Odeslat příspěvekod suram 11. 9. 2020 05:01

No asi v nastavení systému NFC vypnul, a když chce platit přes NFC, tak u pokladny musí nejdřív otevřít appku Google Pay?
suram
Junior

Odeslat příspěvekod Wolfpower365 11. 9. 2020 09:08

Porad jsi nevysvetlil, v cem je vyhoda. Porad musis jit do mobilu a zapnout app Gpay. Uplne stejne, jak jit do mobilu a zapnout nfc.

Proc se skrabat pravou rukou na prave strane hlavy, kdyz se muzu skrabat na prave strane levou rukou. (Smajlik s prevracenyma ocima).
Wolfpower365
Junior

Odeslat příspěvekod BaldaP 11. 9. 2020 09:41

Zapnu Gpay a zapne se mi hned NFC. Kdybych nejdřív musel zapnul NFC, musím pak stejně ještě zapnout i Gpay. Udělat jen jednu věc je rychlejší, než udělat jen jednu. To dá snad rozum, ne?

Deglaser: Víš vůbec, co to je a jak funguje Bixby routines?
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod wit.cz 11. 9. 2020 09:54

Proč musíš zapnout Gpay? Něco mi uniká a to Bixby routiny používám taky.
wit.cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wolfpower365 11. 9. 2020 10:01

Prave proto me to zajima a udivuje. Taky pouzivam Gpay a proste zapnu NFC pred pokladnou a pak platim. Neni duvod Gpay "zapinat" nebo jej dale nejak "aktivovat".
Me to spis prijde, ze BaldaP nevi, ze Gpay uz po nainstalovani a nastaveni neni potreba nijak dale spoustet.
Wolfpower365
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 11. 9. 2020 10:05

Je dovod. Mam tam 3 karty a neplatim stale tou istou, vo väcsine pripadov musim kartu vybrat, preto musim GPay otvorit. Kapisto? Nemusim ak platim defaultnou kartou.
Takze ano zapinat GPay a zapinat NFC su 2 ukony, ktore viem spravit v jednom. Este nejaka otazka?

Na automaticke zapinanie a vypinanie NFC, Bluetooth,Wifi, Dat alebo inych funkcii spolu so zapnutim nejakej aplikacie sluzia prave Bixby Routines, kto by to doteraz nevedel.
PC: Intel Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 3200Mhz Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO
Phone: SG S21 Ultra 256GB Black w/ Buds Pro
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod deglaser 11. 9. 2020 10:21

Eddward - To chápu když máš víc karet já mam jen jednu takže ji spouštět nemusím. :-D

BaldaP - Bixby Routines nepoužívám. ;-)
Samsung Galaxy S10e
deglaser
Junior

Odeslat příspěvekod wit.cz 11. 9. 2020 10:40

Chce si to pohrát. Možná widget na plochu - když kliknu, tak spusť aplikaci Gpay + zapni NFC (ale to jej už nevypne). Ale obávám se, že nebude cesta, jak udělat, aby to po vyjetí z GPay vypnulo NFC.
wit.cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BaldaP 11. 9. 2020 11:01

Mě právě spíš přijde, že Wolfpower365 je jen základním uživatelem služby a neví o tom, co všechno se s tím dá dělat. Každý den jsem v situaci, kdy si musím vybrat jinou kartu, takže Gpay musím spustit vždycky. Příklad: jedna karta je na auto, kterou platím naftu, druhou kartu mám soukromou na nákupy a třetí mám zahraniční do Německa. Všechny tři karty využiji za týden několikrát, takže to jedno NEkliknutí navíc fakt využiji.

já například widget nevyužívám, protože mám radši čistý vzhled plochy. Moje osobní preference. Mám proto Gpay v Panelu na okraji a zapnu ho tedy tam.
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 11. 9. 2020 11:07

Widget nechcem riesit, nejak zvlast ich neoblubujem a uz mam pocasie aj Buds+ widgety.
Navyse ked existuje inteligentne riesenie, ktore len zrazu nefunguje.
deglaser píše:Eddward - To chápu když máš víc karet já mam jen jednu takže ji spouštět nemusím. :-D
BaldaP - Bixby Routines nepoužívám. ;-)

Rutiny su dobra vec, urcite su veci ktore robis opakovane.
Mam napriklad nastavene ze ked pridem do prace tak sa mi nastavi rezim zvuku na vibracie a zapne always on displej. Preco by som sa tym mal zaoberat ked to telefon vie urobit sam?
Tak isto mam nastavene ze pri nabijani je AoD vzdy zapnuty.
A je milion dalsich veci co telefon vie urobit sam. Napriklad aj zapnut a vypnut NFC ked je potrebne.
No nic, vidim to tak ze asi napisem na Samsung podporu, lebo tu sa nejak nikomu nechce obetovat 10 sekund svojho casu aby to vyskusal u seba.
PC: Intel Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 3200Mhz Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO
Phone: SG S21 Ultra 256GB Black w/ Buds Pro
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod wit.cz 11. 9. 2020 12:16

Ten panel na okraji - chvíli jsem se snažil jej používat, ale zvyk je železná košile. Po dvou měsících jsem ho vypnul.
wit.cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BaldaP 11. 9. 2020 13:11

Musím říct, že Bixby routines v kombinaci s polohou fungují naprosto skvěle. Ať už jde o wifi doma/v práci, svítilnu u kabin po tréninku nebo připomenutí denních povinností.

Já přecházel na mobil se zahnutým okrajem poprvé a zvykl jsem si na to celkem rychle. Ne, že bych to využíval na max, ale těch pár aplikací a zkratek v nastavení se mi tam hodí. Využil bych i to, kdyby to fungovalo v landscape módu.
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod sareth 12. 9. 2020 16:02

Jednoduché riešenie je nechať zapnuté NFC (na batériu to má minimálny vpliv) a na plochu si dat odkazy na jednotlive karty.
Možno ešte cez bixby routines sa dá nejako automaticky zapínať NFC a prepínať karta pre zvolenú lokalitu, ale to som neskúšal. Skúsim popátrať.
sareth
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 12. 9. 2020 19:27

Eddward: Automatické spouštění NFC u GPay mi taky nejde (S20, 0neUI 2.5).

NFC bych nechal puštěné, protože na baterku prakticky nemá vliv, a karty bych vybíral přes rychlou akci/odkazy aplikace jak píše sareth.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka