Samsung Galaxy S20,S20+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod poluxtroj1 7. 4. 2020 20:13

Mám LG V30 2,5 roku a taky S20+. Pokud chce uživatel LG přejít k jiné značce je Samsung jasná volba.Jsou oba z Koree a nádstavby mají k sobě hodně blízko.S 20+ má všechno co V30 a přidává pár vychytávek navíc.Co mi chybí u S20+ je přijmutí hovoru přiložením telefonu k uchu a ten Jack 3,5mm.Sluchátka u S20 se samozřejmě dají propojit přes redukci,ale není součástí balení.Samsung má svůj "floating bar" taky,ale Samsung ho má propracovanější.Je tam více možností nastavení.Taky je třeba vzít v potaz,že S20+ je oproti V30 o dost větší.Proto používám stále V30,je to znatelně kompaktnější telefon.S S20+ se přece jenom žije hůře co se velikosti týká.
poluxtroj1
Junior

Odeslat příspěvekod drabek06 7. 4. 2020 20:42

A proč jsi si teda S20+ kupoval? Proč né třeba klasickou S20? Tohle nějak nechápu . . .
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 7. 4. 2020 21:40

Presiel som z V30 na S20+ a nic mi nechyba, ani ziadne problemy nemam. Rychlo som si aj zvykol. V mnozstve veci je to ovela lepsi telefon s ovela lepsim OLED displejom. Dokonca pouzivam aj zakladny Samsung One UI launcher a nie Nova launcher, co je zmena po dlhych rokoch. Samsung ma vsetko co potrebujem, to len LG malo problem aj s trivialnymi gestami.
Ocenujem tiez ze Samsung ma minimum, resp. menej aplikacii ako LG ktore su naozaj zbytocne a nedaju sa ani normalne odinstalovat.
Mensia "nevyhoda" je akurat, ze je to naozaj o nieco dlhsi telefon, sirka a hrubka su cca rovnake.
Konektor neriesim, pouzivam Buds+.
Inak ja som bral S20+ namiesto S20 z dvoch dovodov. O 500mAh väcsia bateria a Buds+ zdarma.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod poluxtroj1 7. 4. 2020 21:48

Protože před S20+ jsem měl S10+,takže prechod byl možný jen na Ultru,nebo S20+ :D Ultra se moc nepovedla a ta velikost je už extrém,tak jsem koupil S20+. A pořád mám tu V30,kterou používám jako hlavní telefon a tu S20+ mám jen tak,abych měl něco nového :-D
poluxtroj1
Junior

Odeslat příspěvekod Libb 8. 4. 2020 06:31

globalplayer píše:kedze ma v30 rozmaznala na qhd display a bohuzial ci nove lg alebo xiaomi idu cestou fullhd+. coraz viac pokukujem po s20+.
prva otazka. kedze telefon nema 3,5mm jack, daju sa klasicke sluchatka pipojit cez nejaku redukciu do konektora nabijacky?
druha otazka, da sa na samsungu nastavit nieco ako floating bar, ktory ma lg ?
tretia otazka. maju s20+ nejake vseobecne zname muchy alebo vady ktore zneprijemnuju pouzivanie ?
inak som uplne bezny uzivatel mobilu, na fotaky a podobne atrakcie si nepotrpim. len to rozlisenie displaya :)

Displej je nekompromisní, neměl bys být zklamaný.
Ano, redukce existuje, ale musíš použít originál Samsung za 300 Kč, levné z Číny nefungují (prý funguje i něco z Alzy, ale tam je už tak malý cenový rozdíl, že to je víceméně jedno).
Samsung stále ladí foťáky, to platí hlavně pro Ultru.
Jinak Ultra je už fakt hodně velká, sám mám S20+ a jsem spokojený.
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 8. 4. 2020 08:42

Eddward píše:A co ako ludia menia len rok stare telefony? Niekto mozno meni 5 rocny telefon, niekto 3 rocny, niekto 2 rocny. Preco by mal kupovat minulorocne modely ? Ceny S20 a S20+ su rovnake ako boli S10 a S10+ pred rokom.

Minuly rok bol cashback, kde si sa lahko vedel dostat na celkom inu cenu, takze tak.
glider
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frnak 8. 4. 2020 10:43

Já stále váhám..mám S9+ (256 GB..ještě dokonce v záruce :-) ) a přemýšlím..na S20+ mi vadí menší pamět (128 GB), absence konektoru na sluchatka (nemam rád BT, jen další krám na nabíjení), ale zase lepší baterka, bude vonět novotou ;-) lepší displej a foťák (až to doladí :-) ) .. nějaké cashbacky jsou (S9+ za 8k)..
Je tu někdo, kdo přešel z S9+ na S20+? Má to smysl? Udělal bys to znovu?
Díky
Podpis
frnak
Junior

Odeslat příspěvekod Kaprar11 8. 4. 2020 12:50

Přešel jsem z S7 edge na S8+ poté na S9+ poté na S10+ a teď na S20+ a všechny tyto kroky bych na 100% opakoval.Zkusil jsem Iphone 8 plus,Sony XZ 5 premium,LG V 30,Huawei P9 a dokonce i Xaomi note 7 všechny krom Huawei šly opět do čtrnácti dní z domu prostě na všech jsem měl něco co jsem nedokázal skousnout.Jen ten Huawei jsem tu měl tři a půl roku a konečně je také z domu za pár šlupek v MobilPohotosti byla chyba ho koupit v kamenném obchodě.Všechny kecy okolo výdrže jsou žvásty na všech jsem dával minimálně den a něco při menším používání i dva.Samozřejmě když si sednu vezmu telefon a pět hodin ho nedám z ruky tak bude baterie ze 100% na 20% a možná i méně.Když čtu některé komentáře tak se nestačím divit na tu nakydanou špínu.( Řekl bych že jen žvásty lidí co na tento telefon nemají a poté těch věčných stěžovatelů si na vše ).Nidy jsem nevyužil žádný Cashback tak to mě vůbec netrápí,cena S20+ mě vyšla o 1000 kč dráže jak S10+ i když s S10+ jsem za 1000 kč kupoval i Powerbanku tak cena ve výsledku stejná 25 999 kč.
Motorola D160,D520,2xM3888,Amio,Telitel,Alcatel 501,2x 302,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,2x SE 108i,GT 5570 mini,2x S1 I9000,SIII I9300,S4 I9505,S5 G900F,3xTab3T111,N4 N910F,S7edge G935F,S8+ G955F,S9+ G965F,S10+G975F.
Kaprar11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod globalplayer 8. 4. 2020 18:22

Libb píše:
globalplayer píše:kedze ma v30 rozmaznala na qhd display a bohuzial ci nove lg alebo xiaomi idu cestou fullhd+. coraz viac pokukujem po s20+.
prva otazka. kedze telefon nema 3,5mm jack, daju sa klasicke sluchatka pipojit cez nejaku redukciu do konektora nabijacky?
druha otazka, da sa na samsungu nastavit nieco ako floating bar, ktory ma lg ?
tretia otazka. maju s20+ nejake vseobecne zname muchy alebo vady ktore zneprijemnuju pouzivanie ?
inak som uplne bezny uzivatel mobilu, na fotaky a podobne atrakcie si nepotrpim. len to rozlisenie displaya :)

Displej je nekompromisní, neměl bys být zklamaný.
Ano, redukce existuje, ale musíš použít originál Samsung za 300 Kč, levné z Číny nefungují (prý funguje i něco z Alzy, ale tam je už tak malý cenový rozdíl, že to je víceméně jedno).
Samsung stále ladí foťáky, to platí hlavně pro Ultru.
Jinak Ultra je už fakt hodně velká, sám mám S20+ a jsem spokojený.


uz je objednany :) som si dnes povedal ze si spravim radost. ono cena redukcie neni podstatna, len ci je ta moznost, lebo aj ked mam dvoje bezdrotove sluchatka, stale si sem tam rad vypocujem nieco cez koss spark plug, ktore maju proste nenapodobitelny prebasovany zvuk :)
co sa tyka fotakov, som ten typ co chyti, cvakne, neriesi, pre mna za mna keby tam bol len jeden fotak, prezijem to, nenahanam sa za megapixlami.
kazdopadne vdaka za radu
pisem svoje nazory,to znamena ze su ine ako vase
globalplayer
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod engine_er 9. 4. 2020 11:36

Ja som tu nedávno dal otázku ohľadom výdrže S20 (lebo to jediné ma od nej odrádza) a dostal som väčšinu odpovedí, že nedá ani deň. Otázkou však ostáva (ako vždy pri subjektívnom hodnotení) ako zaťažuje dotyčný daný telefón resp. ideálne je porovnať ho s nejakým svojim predchádzajúcim.
Reagujem na to, že čítal som recenziu na notebookcheck.com a tam práveže výdrž pochválili - čo ma prekvapilo tak dopadla lepšie ako P30 (mnohokrát chválená za výdrž).

https://www.notebookcheck.net/Samsung-G ... nt-runtime
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cardi 9. 4. 2020 11:57

A co se týče podpory Samsungu je úplně jinde než LG co si budeme vykládat :)
cardi
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurajsun 9. 4. 2020 12:07

Ahojte , mam S20+ 3 týždeň, ale... Bohužial rozdiel v Exynos 990 a Snapdragon na mojom druhom fone Xiaomi Mi note 10 je priepastny. Nejedna sa o vykon ale o sekanie hier, mam svojich par oblubenych hier, ale strasne to vidno na jednej jedna sa o Golf Clash. Aby som vobec vedel namierit a hrať musím Samsung nastaviť na max. výkon, vypnúť game launcher. Prvých 15 min to ako tak ide a nic neseká po 15 min. sa začne fon citelne zahrievať a nastava totalna nehratelnosť, same sekanie animácii atd. Na Mi note 10 kde je procak Snapdragon 730 G po 2 hodinách hrania žiadne zaseky proste nič hra ide jak po masle , takže kde udelali soudruzi v Koreji chybu ?
Samsung S22 Ultra , Galaxy Buds +
jurajsun
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 9. 4. 2020 12:25

engine_er píše:Ja som tu nedávno dal otázku ohľadom výdrže S20 (lebo to jediné ma od nej odrádza) a dostal som väčšinu odpovedí, že nedá ani deň. Otázkou však ostáva (ako vždy pri subjektívnom hodnotení) ako zaťažuje dotyčný daný telefón resp. ideálne je porovnať ho s nejakým svojim predchádzajúcim.
Reagujem na to, že čítal som recenziu na notebookcheck.com a tam práveže výdrž pochválili - čo ma prekvapilo tak dopadla lepšie ako P30 (mnohokrát chválená za výdrž).

https://www.notebookcheck.net/Samsung-G ... nt-runtime

Ja by som mohol povedat len k S20+. Tam som relativne spokojny.
Pouzivam vsak WQHD+ rozlisenie a 60Hz. Mavam pravidelne 6,5-7hod screen on time. Standardne stredne narocne pouzivanie, bez hrania hier t.j. hodinka Spotify cez Buds+, socialne siete, chrome, youtube, fotak, nejaky hovor.
Pouzivam jas na auto. V interieri bezne k 7 hodinam sot, ak som skor vonku tak minimalne pol hodku menej.
Ono tak ci tak to neni telefon na 2 dni, mozno na 1 a pol, ale jeden den s prehladom.
U S20 by to nemalo byt zasadne horsie. Otazka je 120hz displej, toto nemam otestovane, ale ja zas pouzivam najvyssie rozlisenie.
Standby rezim to ma ale vyborny. Mam otestovanych cistych 15 hodin, pokles len o 5%. Nieco take som videl naposledy asi u LG G2.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod engine_er 9. 4. 2020 12:31

Eddward vďaka za názor. Avšak si myslím, že S20+ bude na tom s výdržou lepšie ako S20. Osobne ma skôr zaujíma 120 Hz, pretože patrím do opačnej skupiny ľudí - preferujem plynulosť nad vyšším rozlíšením.
Standby režim je tiež pre mňa dôležitý lebo napr. taký pokles -30% za noc teda "vie potešiť".

A ešte by ma zaujímali 3 veci:
- akú (kvalitnú) haptickú odozvu má S20?
- je možné aktivovať DC dimming namiesto PWM?
- ako ste spokojní so stereo reprodukciou?
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eddward 9. 4. 2020 13:18

30% sa nekona v ziadnom pripade a keby to tak bolo pri akomkolvek telefone tak bud leti do kosa alebo ide na vymenu baterie. Moj stary LG V30 stiahol maximalne 10% cez noc a to uz mal cez 2 roky. Inak ked som ho podrzal dlhsie na nabijacke tak paradoxne potom ani percenta neklesali, nejaky divny je ten LG softver a tazko povedat co je realna hodnota stavu baterie.

Odozva sa zda velmi dobra, je to ale dost subjektivne. Nemal som S10 ale udajne je to lepsie ako predtym.
Ci sa da aktivovat DC dimming na to ti neviem odpovedat, nevenujem sa tak podrobne panelu. Ak to vieme nejak zistit mozem skusit.
Repro je relativne OK, ale je viac ako ziaduce pohrat sa s ekvalizerom, vysky aj stredy su dost prepalene a napriklad ta Dolby Atmos funkcia to este zhorsuje. Po nejakom tom vyladeni je to velmi obstojne, nevidim tam ziadny problem. Opät je to ale dost subjektivna vec.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků