Samsung Galaxy S20,S20+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 29. 4. 2020 12:35

To jsou "lidé druhé kategorie" pro Samsung i domácí Korejci? ;)
Co je to proboha za vyjadřování :D :D
Představ si, že i stejné auto má třeba v EU a USA jiný výkon, protože jiné normy.

Je to rozhodnutí výrobce, netřeba z toho ale dělat takovou MEGA aféru, jak to někteří prezentují ;) Prostě v USA nabízí něco, co má pár parametrů trochu lepších. No a co? To neznamená, že EU verze je nepoužitelná, odpad, brak, a všichni kromě USA a Číny lidé druhé kategorie. Proboha.. Taková šaškárna kvůli pár %. Kdyby nebylo srovnání, NIKDO navíc neřve ;)
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miho 29. 4. 2020 12:53

Nejsou protože tam mají Snapdragon
https://9to5google.com/2020/04/03/samsu ... ed-report/
uváděný důvod proč na domácím trhhu použili cizí procesor
Apparently, the Exynos 990 chipset didn’t meet performance expectations after “multiple evaluations.”


Tohle nemá nic společného s normami ani jiným externím faktorem, je to čistě firemní politikou, tak proč do tady mícháš nějaké normy?
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 29. 4. 2020 13:04

Ok, nicméně věc se má tak, že kdyby Snapdragon neexistoval, nikdo řvát nebude, a bude spokojen. Uvítal bych Snapgragon místo Exynosu v EU? Jo. Když tu není, je to zásadní problém? Ne :D Za 28 tisíc prostě není lepší mobil než S20+. Možná by relativně slušná konkurence byl Huawei P40, jenže jeho software je zatím o pětiletku za Samsungem a navíc nemá Google Play Store, takže zcela nepoužitelný, a čínské skládačky typu OnePlus či Xiaomi jsou ještě horší než Huawei.

Soused má trošičku lepší kozu.
No a co??
Naposledy upravil Radek.Hulan dne 29. 4. 2020 13:43, celkově upraveno 1
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rony135 29. 4. 2020 13:42

Tak to jsem , ve výdrži čekal mnohem větší rozdíl na to jaké se z toho dělá haló . jestli 24 h nebo 25 je mě uplně šumák.
rony135
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 29. 4. 2020 13:51

Snapdragon: 25h 4m = 1504 minut
Exynos: 24h 14m = 1454 minut
Rozdíl: 3.4%

Soused má o 3% lepší kozu!!!
(anebo chybu měření)
Drama :D
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cardi 29. 4. 2020 16:02

Pane Hulán bavič fóra...A teď tu o tom padání fps a přehřívání Exynosu plus lepších fotkách SD na to mi zase napíšeš jakou pohádku? Prosím tě dal to nemá cenu řešit. Jelikož sis koupil Exynos, tak ho budeš za každou cenu obhajovat to je jasný:) tak si to užij.
cardi
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miho 29. 4. 2020 16:07

Takhle to srovnat nejde protože v tom čase je standby. Když exynos chcípnul, tak měl snapdragon 11 % baterie což stačilo na 50 minut screen on aktivního používání.
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mato1213 29. 4. 2020 16:51

Dnes som akurat pozeral rozdiel vo vykone, ktory bol v pohode. Ale viac ma prekvapil rozdiel v baterii https://vosveteit.sk/pozrite-si-test-ry ... n-rozdiel/
mato1213
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod poluxtroj1 29. 4. 2020 19:30

Jak to tak všude čtu ohledně těch procesorů,tak by mě zajímalo jestli vám někdo nutil koupit S20?Já jsem s S20+ spokojen.Fotí to parádně (asi se to musí umět) a vydrž mě ,už jistý rok nezajímá,vzhledem k rychlonabiječkám.
poluxtroj1
Junior

Odeslat příspěvekod jan.machalik 29. 4. 2020 19:39

Mě přijde, že jste s prominutím snad natvrdlí. Já mám taky S20+, ano, jsem s ním spokojený. Ale sakra proč má ten telefon jiné parametry než ten samý telefon na jiném trhu? Proč si máme nechat líbit, že Samsung prodává jedno zařízení s rozdilnymy vlastnostmi? Proč platíme více za horší výkon a menší výdrž? Ano, výkon telefonu je dostačující, o tom žádná. Ale proč ty rozdíly? Který jiný výrobce si tohle dovolí? V tomhle případě mě napadá srovnání pouze s Applem a ten by si to rozhodně nedovolil, ikdyž u Applu se dějí zas jiné věci.. Jde o princip. Telefonu se zbavovat nebudu, ale vadí mi to. Stejně tak mi to vadí v případě potravin, které za hranicema mají mnohem vyšší kvalitu než u nás.
jan.machalik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod poluxtroj1 29. 4. 2020 20:03

Natvrdlý je ten,který neví co kupuje.Já jsem věděl,že tam je exynos,který má o něco slabší výkon a výdrž než Snapdragon,ale je mi to u *****.Kdyby tam dali 2 roky starý chipset,tak to neřeším,protože i ten má maximálně dostačující parametry.Taky mám IQ na to,abych ten telefon nekoupil,kdyby mi to vadilo a šel bych ke konkurenci. :-D
poluxtroj1
Junior

Odeslat příspěvekod jan.machalik 29. 4. 2020 20:17

I já věděl do čeho jdu. Nechtěl jsem čínskou značku, takže jsem moc na výběr. Argument typu :,, nemáš si to kupovat, když o tom vis" je podle mě out.. Vadí mi jakékoliv nefér jednání a vadilo by ki to, ikdybych si ten telefon nekoupil.
jan.machalik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod poluxtroj1 29. 4. 2020 20:32

Ale tady nejde o nějaký nefér prodej.Všichni snad věděli,že v Evropě je Exynos,který byl vždy trochu za Snapdragonem.Nevšiml jsem si,že by v tomhle případě Samsung lhal,nebo mlžil.
Já jsem čekal novou generaci Exynosu,tím pádem mírný posun oproti S10.Nic víc,nic míň!
poluxtroj1
Junior

Odeslat příspěvekod rony135 29. 4. 2020 20:34

Mám doma 2 dny ultra zaměřil jsem se na problémy prezentované na webech i diskuzích , což mě od koupě odrazovalo , ale naštěstí to byly plky a nebo to spravily aktualizace každopádně za mně zatím spokojenost. Mimochodem na s- ku jedu od s2 a krom s5 vždy pohoda.
rony135
Junior

Odeslat příspěvekod drabek06 29. 4. 2020 20:51

Každej rok se tohle řeší na všech fórech furt dokola. Minulej rok to bylo u S10, tenhle rok zas u S20. Nikdo nic nevyřeší a všichni jen pindaj. Většina je spokojená s Exynosem, další část si koupí model s Exynosem a pak pindá že si nekoupili verzi s SD a pak tu je další skupina co ten mobil vůbec nemá, ale má přečtenej celej internet a jen hejtujou jak je Exynos k prdu a vlastně ten telefon pomalu ani nemůže fungovat. A takhle furt dokola . . .
drabek06
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků