Samsung SIII mini - nejde zapnout

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod IvanP 20. 4. 2020 20:24

Zdravím,

asi před 3 lety jsme přestali používat (do té doby zcela funkční) Samsung SIII mini - vypnuli jsme jej, vyndali jsme SMku a zpátky vložili baterii a kryt a uložili v krabici do skříně. Teď jsem jej chtěl znovu použít (pro dítě) - ale mobil nešel zapnout, proto jsem ho začal nabíjet, ale ani po celém dni na nabíječce nešel zapnout, ani nijak nereagoval (ani na zasunutí konektoru). Usoudil jsem, že se baterie zcela vybila, proto jsem koupil novou - problém ale přetrvává, jen s tím rozdílem, že při zasunutí nabíjecího kabelu se na obrazovce na chvíli (asi po 1 s zase zmizí) zobrazí obraz nabíjené (prázdné) baterie. Jak píšu - mobil byl tehdy zcela funkční, nikdy nespadl, nebyl poškozený a ani teď nemá žádné známky poškození, koroze apod.
Ví někdo co s tím?

P.
IvanP
Junior

Odeslat příspěvekod PetrJč 22. 4. 2020 15:14

Takto na dálku se to nedá specifikovat, příčin může být mnoho, ale na 90% to vypadá jako hardwarový problém na desce. Musel bych ten telefon mít v ruce, abych byl schopen ti říci závadu (popřípadě opravit).
Do boot loader (trojhmat alá Samsung), nebo do recovery menu (dvojhmat) se dostaneš?? (Viz google).
PetrJč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 22. 4. 2020 18:25

On problém může být i v těch bateriích, původní pokud byla 3 roky v telefonu bez nabití bude s velkou pravděpodobností KO a ta nově zakoupená mohla vzhledem ke stáří tohoto modelu telefonu ležákem x let ve skladu a hlubokým vybitím může být taktéž nepoužitelná. Tu novou bych zkusil nabíjet několik hodin, raději pod dohledem.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PetrJč 22. 4. 2020 19:48

Taky možnost, ale přeci jen po připojení nabíječky se rozsvítí logo nabíjení na LCD. S podbitou baterií by to telefon nezvládl. I na tento krok potřebuje mít baterie minimálně cca 3,5V.
Pomocí voltmetru lze zjistit problém během jediného okamžiku. Nicméně, pokud i s novou baterií a telefonem cca 30 minut v nabíječce se nic neděje a telefon nadále nejde zapnout, je na 99% problém hardwarový (na desce).
PetrJč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 22. 4. 2020 21:54

Ta nová baterie je originální? Pochybuji.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrJč 22. 4. 2020 23:06

Na to, abych zjistil, zda-li telefon žije, stačí plochá baterie z Bateria Slaný.....
SIII mini je již historický telefon, ale byl poměrně povedený a velmi rozšířený.
Díky tomu byl v průběhu času majiteli vybavován snad všemi druhy neoriginálních baterek, které se v té době daly koupit. „Opravy“ na dálku pomocí rad jsou velmi problematické, ale nefunkčnost telefonu díky neoriginální (ale dobré) baterii opravdu není.
Odcházely (a odchází) i originální, dlouhodobě skladované, nenabíjené baterie.
PetrJč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 23. 4. 2020 07:25

To nikdo nerozporuje, jen mě zaráží výkon tvé věštecké koule.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R.EE 23. 4. 2020 08:11

Podobnou vec jsem zazil s Galaxy Note, ktery jsem leta nepouzival. Nereagoval na nabijecce ani po dni. Donesl jsem do mistni prodejny/servisu. Baterku tam nemel, vsak uz to je historicky kus, ale pan ochotne ze to zkusi nabit a nabil. Rikal, ze bezny nabijecky uz to nenabijou (pokud je takto moc vybita baterie).
Objednal jsem novou baterii a dostalo to decko na hrani.
Jo mel jsem to den na nabijecce a ani logo nebo symbol nabijeni, takze si myslim, ze to nabit pujde.
R.EE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Servisák 23. 4. 2020 08:24

Také bych zkusil ještě jinou baterii a nebo jinou nabíječku. :) Jakmile otevře v tvém okolí nějaká prodejna se servisem mobilu, tak ti to tam určitě ochotně vyzkouší.
Servisák
Junior

Odeslat příspěvekod PetrJč 23. 4. 2020 09:36

orgasmic píše: jen mě zaráží výkon tvé věštecké koule.

Věšteckou  kouli máš maximálně ty, ty blbe, když vo telefonech nic nevíš a napíšeš  blbost o neoriginální baterii, která, jak jsem psal, pokud je dobrá, nemá s nezapnutím telefonu nic společného.
Neoriginální, či originální baterie může být jak dobrá, stejně jako může být vadná.

PS: originální baterie Samsung obsahují  elektronické relé, které při podpětí baterie zcela odpojí  výstup baterky, neboť článkům nejvíce škodí právě zatížení při podbití. I zcela vypnutý mobil má totiž trvalý odběr řádově v µA (cca 3mA má zapnutý, ale zcela neaktivní mobil).  
Pokud není baterka za ty léta úplně kaput, výstup se opět aktivuje připojením nabíječky. Pokud jsou články zcela na 0, většinou již nabíječka nestačí a je potřeba si pomoci jinak. Pomocí voltmetru a zdroje, někdo, kdo to umí a dělá, závadu odstraní, nebo pojmenuje do 2 minut.
Když ne, tak o opravách mobilů nic neví, nebo jen slepě vyměňuje díly stylem pokus/omyl...
Naposledy upravil PetrJč dne 23. 4. 2020 10:27, celkově upraveno 1
PetrJč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 23. 4. 2020 10:04

Sedíš si na vedení Péťo :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 4. 2020 11:14

PetrJč:
trochu v klidu, tady se moc neurážíme. Jde o mobily, nejde o život. Takže výrazy "ty blbe" si nech někam jinam..
anonymni


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků