Samsung galerie a synchronizace s OneDrive

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Klamerka 21. 7. 2020 07:21

Dobrý den

Používám telefon Samsung A8, ve kterém řeším správu fotografií defaultní Samsung galerií. V této aplikaci je nastavena synchronizace s účtem OneDrive a řeším právě problémy s ukládáním fotografií na Cloud.

Účet na OneDrive mám pomocí adresy @hotmail.com. Když se kouknu do telefonu a jeho nastavení účtu, je u OneDrive nastavena správná adresa @hotmail.com, ale když se kouknu do nastavení aplikace Samsung galerie, tak je zde u synchronizace zapsána adresa @gmail.com. Takový účet na OneDrive neexistuje a proto ani nefunguje synchronizace.

Neporadí mi prosím někdo, jak v aplikaci Samsung galerie změním účet OneDrive na správný?
Klamerka
Junior

Odeslat příspěvekod welby 21. 7. 2020 10:46

Když se dívám do Galerie na to nastavení synchronizace cloudu, tak mi to nabízí možnost spojit účet Samsung account (to bude u mě ten gmail) a účet Microsoft. Pokud bych to provedl (nemám nastavenou synchonizaci do OneDrive), tak předpokládám, že by se mi v Galerii ukazoval asi ten gmailový účet, který by byl spojený s tím účtem Microsoftu.

Otázkou je, jestli jsi při tomto nastavení nezadal/a jiný účet Microsoftu než je ten aktuální, do kterého chceš synchonizovat? Ale je to jen moje domněnka...
welby
Junior

Odeslat příspěvekod Klamerka 21. 7. 2020 11:38

Já mám v nastavení galerie hned u první položky: „Synchronizovat s OneDrive – Synchronizujte své obrázky a videa se složkou Galerie Samsung ve OneDrive. Jmeno.prijmeni@gmail.com

Z tohoto popisu chápu, že jsou soubory v galerii synchronizovány s OneDrive, ve kterém se vytvořila složka Galerie Samsung. Ale v OneDrive tato složka není, nesouhlasí ani ten email. Já často potřebuji něco vyfotit a následně poslat emailem, takže jsem chtěl vyfotit, připojit se na WiFi, OneDrive sesynchronizuje fotky do složky v PC a já je pošlu jako přílohu. Tohle mi nefunguje a i když mám dostatečný signál WiFi a nabitou baterii a nechávám pořád displej aktivní, OneDrive stojí na první fotografii a pokouší se synchronizovat, což nejde. Občas zaregistruji, že třeba po pár dnech se ty fotky ve složce objeví, ale nevím proč.

Kontroluji všechno. Zda není problém mezi OneDrive a PC, ale skutečně stojím na spojení telefon-OneDrive. Když to nefunguje, tak si ty fotky prostě pošlu emailem, což jde bez problému a ihned…
Klamerka
Junior

Odeslat příspěvekod mira_s 21. 7. 2020 14:29

Když se podíváš do aplikace OneDrive, v nastavení synchronizace galerie, skočí to do nastavení galerie? Vypadá to, že Samsung používá Samsung Cloud jako zvláštní synchronizační "mašinu" pro upload do OneDrive, takže v galerii se opravdu zobrazuje email, který máš v Samsung účtu, ne ten, na který je to napojený ve OneDrive, tedy ne Microsoft Account. Mám to taky tak a funguje to dobře přímo do OneDrive s jiným přihlašovacím mailem. Možná zkusit odpojit synchronizaci a pustit ji znovu v galerii, aby se to spojilo. Jinak ve OneDrive se vytvoří složka pod Pictures - Galerie Samsung, jiná, než se původně tvořila, když byla spuštěna OneDrive synchronizace přes appku OneDrive (to jsem měl Obrázky - Z fotoaparátu) - takže teď mám složky se zálohou dvě :-)
mira_s
Junior