Propojení mobilu s televizí.

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Alesh2020 25. 7. 2020 08:18

Dobrý den,
kdysi jsem někde četl, že lze do mobilu najednou připojit přes jakési multi OTG najednou myš, klávesnici i monitor, a použít tak mobil jako "počítač".

Ale už jsem zapoměl, jak se tento multikabel jmenoval... bylo tam i zdůrazněno, že je lepší si to koupit z USA, než to kupovat tady, protože je to výrazně levnější.
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 25. 7. 2020 08:24

Ne každý telefon to podporuje, u Samsungu tomu říkají Dex.
Já si takovou krabičku pořídil za asi 20 dolarů na Ali, má to HDMI, VGA, 3x USB, čtečku karet, USB-C konektor pro připojení telefonu a USB-C vstup pro napájení.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Alesh2020 25. 7. 2020 08:32

Okej, a pak skutečně vidíš 100% displeje na televizi, a můžeš ten mobil ovládat přes klávesnici a myš připojenou do té krabičky, když krabičku připojíš i s tím připojeným mobilem do televize?

Když totiž použiji program Vysor, tak to taky nějak jde, ale je to hrůza: https://ibb.co/3Txg1Cm (proč je to ***** tak rozostřený? Kompresí obrázku ani nastavením mobilu to není).
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 25. 7. 2020 08:41

Tak můžu zrcadlit plochu telefonu na TV ale ještě lepší je zobrazení jako na PC, mám Samsung Note 8 a ten to tak umí.
Tady je k tomu nějaký starší článek.
https://m.mobilmania.cz/titulni-strana/ ... -a-1338147
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 25. 7. 2020 09:38

Režim DEX (podporují ho všechny vlajkové Samsungy od Galaxy S8) ti udělá plnohodnotné desktopové prostředí a přitom telefon furt můžeš ovládat.
Doporučuji shlédnout jakékoliv video od tvůrce "MRP", který představuje všechny možné i nemožné vlastnosti DEXu: https://www.youtube.com/c/MRPtech/videos
Je to fakt zajímavé, co lze vše díky mobilu dělat.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Alesh2020 25. 7. 2020 14:22

Tak jasně, ale DEX je spíše pro fajnšmejkry...
Já mám SM-A750FN, což vlajková loď určitě není.

A jde to všechno - mobil, klávesnici a myš - nacpat do USB hubu, a ten následně připojit k televizi? jak říkám, já chci takle pracovat s mobily napříč platformami, nechci mí pro každýho výrobce spešl device.
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 26. 7. 2020 21:17

Klávesnici i myš můžeš připojit skoro ke každému mobilu...ale co tím získáš? Standardní obrazovku telefonu, kde se ti zobrazí ukazetel myši...aplikace nedokážou dobře využít plochu připojené televize. Navíc tvoje A7 má pokud se nemýlím microUSB, a přes to HDMI neprojde, takže jedině bezdrátově přes "Smart view", ale to často laguje a kazí dojem z používání.
Jedině v režimu DEX získáš něco jako plnohodnotné desktopové prostředí...když jsem ho dobře nastavil pro přítelkyni, je schopná bez problému ho používat na běžný pracovní den, trochu streamování hudby, Word, Excel, nějaký ten youtube k tomu a serfování na netu je téměř totožné s PC.
Kup si bazarovou S8 za pár tisíc a vyzkoušej ;)
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Alesh2020 31. 7. 2020 17:53

To je taková moje vize budoucnosti. Mobil jako malej pocitac, kterej, kdyz budes treba chtit hrat slozitejsi hru nebo pracovat s Autocadem, tak ho pripojis do dokovaci stanice, a diky tomu budes mit mys, klavesnici a velkej "monitor (tu lelevizi)". A když nebudete chtít toto "komplexnější" provedení, budete mobil používat stejně, jako dneska. A bude výhoda, že bude vše "na jednom device", a ne jako dnes, něco na NB, něco na xBoxu a něco na mobilu. ;-)

Uz to jde - Samsung DEX například - ale porad je to spise hracka, a kazdej vyrobce to ma pouze pro kombinaci "nase televize+nase propojovaci zarizeni+nas mobil". Chtelo by to unifikaci, jako s USB nabijeckama. Taky pamatuju třeba rok 2006, kdy každej jednotlivej mobil měl svojí atypickou nabíječku, která i sloužila jako data transfer kabel.
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviloctopus 31. 7. 2020 21:03

Telefon musí umět DisplayPort Alternate Mode přes USB-C (nebo může bejt na konci kabelu i HDMI). Jsou to hlavně nejvyšší modely, tady je jejich seznam:

https://en.everybodywiki.com/List_of_de ... over_USB-C
eviloctopus
Junior

Odeslat příspěvekod Alesh2020 1. 8. 2020 17:04

CosiOdvedle píše:Klávesnici i myš můžeš připojit skoro ke každému mobilu...ale co tím získáš? Standardní obrazovku telefonu, kde se ti zobrazí ukazetel myši...aplikace nedokážou dobře využít plochu připojené televize. Navíc tvoje A7 má pokud se nemýlím microUSB, a přes to HDMI neprojde, takže jedině bezdrátově přes "Smart view", ale to často laguje a kazí dojem z používání.
Jedině v režimu DEX získáš něco jako plnohodnotné desktopové prostředí...když jsem ho dobře nastavil pro přítelkyni, je schopná bez problému ho používat na běžný pracovní den, trochu streamování hudby, Word, Excel, nějaký ten youtube k tomu a serfování na netu je téměř totožné s PC.
Kup si bazarovou S8 za pár tisíc a vyzkoušej ;)



A jde o to, že micro je moc pomalé, že má "moc málo drátů" a proto tam není vyčleněný vodič, který by přenášel funkci pro HDMI?

A není konvertor co by to nějak udělat z micra na HDMI?

Okej, ale ten DEX,,, má to nějaký praktický význam, nebo jenom můžeš "oslňovat" kámoše? Je to v něčem lepší, než normální kompl připojený k televizi? Jako chápu myšlenku, že máš data pořád u sebe, a jen je "zadokuješ" když s nimi chceš pracovat sofistikovaněji, ale i tak... je to něco víc, než jen hračka?
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Izibia 1. 8. 2020 19:42

A jde o to, že micro je moc pomalé, že má "moc málo drátů" a proto tam není vyčleněný vodič, který by přenášel funkci pro HDMI?


Ano, USB micro je pomalé:
USB 2.0 má max. propustnost 480 Mbit/s
(dnes už zastaralé) HDMI 1.3 má propustnost 10.2 Gbit/s
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod Alesh2020 2. 8. 2020 10:29

A to by to vůbec nešlo, nebo by to bylo pomalý, a tudíž nepoužitelný?
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Izibia 2. 8. 2020 11:36

Teoreticky by to možná šlo.
Výrobce mobilu by ale musel do konektoru pro micro USB posílat obraz v nějaké nestandardní ořezané formě: třeba by se zobrazoval jenom jeden snímek za sekundu, nebo by se se obraz redukoval na nějaké extrémně hrubé rozlišení.
EDIT: a samozřejmě by musel k mobilu vyrábět speciální kabel micro USB>HDMI

Proč by to ale výrobce dělal? Vytvoření nestandardního řešení je vždycky nákladné. Bylo by to tedy dražší než použití standardního USB-C.

Alesh2020 píše:Okej, ale ten DEX,,, má to nějaký praktický význam, nebo jenom můžeš "oslňovat" kámoše? Je to v něčem lepší, než normální kompl připojený k televizi? Jako chápu myšlenku, že máš data pořád u sebe, a jen je "zadokuješ" když s nimi chceš pracovat sofistikovaněji, ale i tak... je to něco víc, než jen hračka?

Není to hračka. Je to lepší například pokud u sebe nemáš počítač.
Výhody a nevýhody v řadě desktop-notebook-mobil jsou snad jasné.
Naposledy upravil Izibia dne 2. 8. 2020 16:17, celkově upraveno 1
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod redmond 2. 8. 2020 14:00

Izibia
zoznam SW, ktory sa da spustit hovori jasne = je to hracka.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Izibia 2. 8. 2020 16:19

@redmond

tohle nevypadá hračkovitě:
CosiOdvedle píše:Jedině v režimu DEX získáš něco jako plnohodnotné desktopové prostředí...když jsem ho dobře nastavil pro přítelkyni, je schopná bez problému ho používat na běžný pracovní den, trochu streamování hudby, Word, Excel, nějaký ten youtube k tomu a serfování na netu je téměř totožné s PC.
Izibia
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků