Samsung Galaxy Note 20/Note 20 Ultra - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Auto1 31. 12. 2020 18:32

Launcher původní.
Ale mám na tom obal origo silikon průhledný a i tak možná tam překáží dole na displayi.
Zejména při zadávání textu na klávesnici to dělá spolu s tou nastavenou zvýšenou citlivostí displaye, že místo aby to vzalo swipe gesto pro menu tak to používá swipe gesta klávesnicea zadávání to písmena.
Zkouším tedy deaktivovat funkci swipe klávesnice a uvidíme.
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maxpayne2019 31. 12. 2020 19:01

jj problem je ten obal, ja mam spigen obal a ziadny problem
Maxpayne2019
Junior

Odeslat příspěvekod Auto1 31. 12. 2020 22:29

madmaxkimi píše: mi ale docela vadí je že třeba v prohlížeči není přes celou obrazovku,,,u NOTE 8 jsem si mohl přepnout mezi full zobraením,,,ale tady mám ten stavový řádek furt na očích...


Note8 co si pamatuji, v prvním roce full screen bez stavového řádku v prohlížeči neuměl naopak Ultra to umí viz screenshot:

-- 31. 12. 2020 22:39 --

kouless píše:Jde to jen přes "moje soubory". Někdy mě přijde, že každá aktualizace je jen k horšímu...

A nejde to přes DEX nebo odkaz na Windows?
Nezkoušel jsem tak zkus...
Mě ale zaujalo, že KONEČNĚ je přímo v galerii resampler! Hurá!

-- 31. 12. 2020 23:05 --

Sateza píše: se chci zeptat i zde, zejména těch, kdo mají srovnání mezi Note10+ a Note20.
Který z nich má lepší foto a vide a který má lepší výdrž na baterii?


Objektivně není co řešit a jediné parametry k tomu vzít starší mohou být cena, výdrž na aku asi taky, ale je otázka, zda ta vyšší spotřeba není dána vyšším výkonem a nastavením, (např Ultra má v Android11 standardně aktivní vyhledávání BT zařízení viz screenshot) Nebo zajisté buď na spotřebu mít vliv, že je rovněž standardně zaplé vyhledávání 5G, (tam bude mít vliv, kde se pohybuješ) a mnoho dalšího a je pak otázka, zda je fér starší slabší železo s menším počtem fcí oslavovat za menší spotřebu a větší výdrž?! Navíc Note20 má garanci aktualizací ještě 3 roky a Note10+ jen 2r, čili po záruce finito, tzn že máš o třetinu menší "životnost" za předpokladu, že vyžaduješ aktualizace zabezpečení a podpory nejnovějších sw a app. Vím že někdo proacuje ještě v pohodě na Note3 ale zcela plnohodnotně už nikoliv, takže záleží na prioritách, ale ty definitivní soudy že oba jsou totéž až na fotomodul, to píšou pomatenci. I kuchař, nikoliv ajťák, pozná, že tam jsou zcela jiné displaye, jinak velké, jiná svítivost (nit) jednoduše je jiný HW takže není co řešit a každý si vybere a je fajn že dnes je tak obrovský výběr, to nikdy nebylo!
Přílohy
Screenshot_20201231-224904_Settings.jpg
Screenshot_20201231-222800_Photo Editor.jpg
Screenshot_20201231-222029_Samsung Internet.jpg
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Auto1 31. 12. 2020 23:34

Maxpayne2019 píše:jj problem je ten obal, ja mam spigen obal a ziadny problem


Díky, nevěřil jsem tomu, a bez obalu ty gesta šlapou skvěle.
Holt už je display ještě níž než na Note10+ a hrana co chrání display vpředu, vadí prstům. Bude to částečně můj zlozvyk ale pouzdra tvaru knihy tu spodní hranu nemají tak výraznou a nepřekáží dole prstům jako ty zadní, co zvýšenou boční hranou chrání zepředu a pak mohou překážet gestům, zejména při použití v jedné ruce.
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BaldaP 1. 1. 2021 01:45

Koukni na latercase com. Jejich obaly jsou jen 0,6 mm tenké a skoro je necítíš. Já od jakživa nikdy žádný obal nepoužíval a tenhle jsem od nasazení nesundal.
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 1. 1. 2021 08:47

Koho prudí po aktualizaci na A11 u Samsung galaxy note 20 ultra 5g ten Wifi direct? :D :/
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maxpayne2019 1. 1. 2021 12:09

Mna teda nie, v com je problém?
Maxpayne2019
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 1. 1. 2021 12:20

Maxpayne2019:
No problém je v tom že si teď nemůžu přetahovat věci z mobilu na mobil přes ten wifi direct protože v tom Androidu 11. píšou že už nejde přijímat soubory přes wifi direct či co ach jaj :D nebo odesílat něco takového.. A jak to pěkně frčelo asi 40mb/s ^^
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maxpayne2019 1. 1. 2021 13:00

aha,tak ja s tym nemam problem,lebo to nepouzivam :D
Maxpayne2019
Junior

Odeslat příspěvekod martin.fencl5 1. 1. 2021 16:35

Po aktualizaci na Android 11 mi zmizela volba SIM pro SMS a volání. Je to chyba, nebo se to někde musí zapnout? Jinak SIM jsou aktivní obě...
Sony Ericssony Xperia Neo V a HTC Desire 310
martin.fencl5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maxpayne2019 1. 1. 2021 18:17

Je to tam kde aj bolo. Nastavenie/Pripojenia/Spravca kariet sim
Maxpayne2019
Junior

Odeslat příspěvekod Mitank 1. 1. 2021 18:26

Sakra, začínám se té aktualizace na A11 bát, když to tady čtu, no uvidíme, až dojde,
Mitank
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martin.fencl5 3. 1. 2021 10:22

Maxpayne2019 píše:Je to tam kde aj bolo. Nastavenie/Pripojenia/Spravca kariet sim

Děkuji, jde to sice, ale je to víc přepínání než původně. A na SMS to nejde vůbec, resp. defaultně tam je nastavená SIM1 a volba SIM mi tam nejde nastavit (anebo jsem něco přehlídl). >:-(
Sony Ericssony Xperia Neo V a HTC Desire 310
martin.fencl5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrsap 3. 1. 2021 18:19

Ahoj. Po aktualizaci na 11 se mi neukazuje křivka vybíjení baterie a naprosto už nevím, co s tím....
petrsap
Kolemjdoucí


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků