Samsung Galaxy Note 20 /Note 20 Ultra - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Mifin12cz 6. 1. 2021 22:26

Cvakající foťák a baterka
Mám den a půl Note 20 ultra a teď jsem si všiml, že i při běžném rychlejším pohybu "cvaká" čočka fotáku, když zapnu kameru, tak svakání přestane. Až tolik mi to žádný telefon nikdy nedělal, je to normální?
A baterka je tristní, to je normál? Recenze říkali, že nic moc, ale že bez sim a bez používání to bude mít stejné procento jako Huawei P30pro, který byl stejnou dobu intenzivně používám mě přijde průšvih.
Díky za info.
Mifin12cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PavelStransky 7. 1. 2021 07:44

Mifin12cz píše:Cvakající foťák a baterka
Mám den a půl Note 20 ultra a teď jsem si všiml, že i při běžném rychlejším pohybu "cvaká" čočka fotáku, když zapnu kameru, tak svakání přestane. Až tolik mi to žádný telefon nikdy nedělal, je to normální?
A baterka je tristní, to je normál? Recenze říkali, že nic moc, ale že bez sim a bez používání to bude mít stejné procento jako Huawei P30pro, který byl stejnou dobu intenzivně používám mě přijde průšvih.
Díky za info.

Včera jsem si na svém Notu všiml přesně toho samého. Mám ho cca 5 týdnů a až včera večer jsem si všiml, že mám chrastítko za 30k :shock: . Opravdu se dá krásně rozchrastit :D . Při běžném používání si toho člověk moc nevšimne, ale v relativním nehlučném prostřední a určitých pohybech to chrastění je slyšet velice dobře. Až moc dobře na můj vkus.

Koukal jsem na Samsung comunity forum, tam to vysvětlují optickou stabilizací. Čočka není při nepoužívání fotoaparátu zafixovaná. Při zapnutí foťáku už se aktivuje el.mag.mole a zvuk přestane. Říkám si proč ne, to má logiku, ale že jsem si toho na jiných telefonech s optickou stabilizací nevšiml je mi divné. :hm U takového Applu si tohle nedokážu představit.
Baterku mám po poslední aktualizaci určitě lepší, spokojenost.
PavelStransky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod flatliners 7. 1. 2021 08:14

Vetsi fyzicky cip=vetsi chrasteni.
Baterka je po updatu na jedenactku o mnoho lepsi. Driv sem musel pri velke zatezi obcas nabijet pres den, ted se mi to jeste nestalo..
flatliners
Junior

Odeslat příspěvekod PavelStransky 7. 1. 2021 09:25

Ok, jako beru to stabilizace, víme jak funguje. Větší čip/čočka celý modul = větší chrastění. Já se s tím naučím žít :-). Zásadní problém, dokud se tam něco neuklepe nevidím. Ale ruku na srdce jak to vypadá a působí? U celkem už lepšího a dovolím si říci cenově nadstandartního telefonu? :roll:
PavelStransky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kouless 7. 1. 2021 11:26

Na zahraničním fóru nějaký uživatel radí, jak se zbavit chrastění telefonu: netřást s ním. Asi to tak budeme muset dělat i u nás. :D ♫♪♪♫
kouless
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 7. 1. 2021 13:54

Ja mam ted na vyzkouseni dva telefony. iPhone 12 mini a prave Note 20 Ultra.
Note ted pouzivam jako denni a doma si hraju i s iPhonem.
Takhle narovinu(a trochu cekane) je Note ve vsem lepsi jak mini a samozrejme je to dano tim jak je velkej a ze si diky velikosti muze dovolit daleko "vic".
I tak je prekvapive jak se mini drzi napr co se tyce fotek. Ty jsou samozrejme na Notu o neco lepsi(mene sumu/vic detailu atd) Nejvetsi "rozdil" (a ten je az pri zkoumani zblizka) je ze Note ma pri horsich podminkach o neco mene detailu...ale za to je takrka bez sumu...mini necha "vic" detailu ale za to vice sumu.
Repracky jsou na Notu daleko kvalitnejsi(zase ale...hlavne diky velikosti si muze dovolit vetsi)

Dost mne prekvapilo video u ktereho jsem cekal ze bude iPhone lepsi...ma o neco lepsi stabilizaci ale za horsich svetelnych podminek je na nem vice sumu a mene detailu nez na Notu...coz bych cekal naopak.

Kdyz to tak clovek cte/zkouma a testuje...je Note jasny vitez(navic za stejnou cenu)...ale iPhone 12 mini je takovy "spravny" telefon. Neni to obri padlo pres to je ale vykonny(A14 je daleko rychlejsi jak Exynos 990) ale kdyz ma clovek na vyber tak se nemuze zbavit pocitu ze u Notu dostane daleko vic.
U mne je to u iPhonu hlavne o velikosti a tomu ze se mi proste libi ale Note je takrka ve vsem lepsi...trochu otazka rozumu a srdce(i kdyz iOS nemusim)

Jinak k tematu..u Notu jsem si toho vsiml vcera kdyz jsem porovnaval jake jsou telefony u ucha...kdyz telefon vyndam a dam k uchu slysim jakoby sumeni a pak cvaknuti kamerky. Vypada jakoby kamerka zajela zpatky na svou "startovni" pozici pokazde kdyz se s ni pohne? Staci mit telefon na stole a dat si ho k uchu a uslysite sum a cvaknuti...zvlastni.

Baterku zatim nevim ale je fakt ze jsem cekal ze telefon vydrzi vic. Android 11 baterku vazne vylepsi? Ja tam mam stale 10 a pouzivam HD+ a 60Hz...
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod Maxpayne2019 7. 1. 2021 14:50

To cvakanie nema len Note ale aj S20 ultra napriklad atd,je to bezna vec u samsungu,ano je to opticka stabilizacia,sa cudujem inak ze to niektori pocujete po 1x. Nerobte z toho vedu a uzivajte si fon.
Maxpayne2019
Junior

Odeslat příspěvekod PavelStransky 7. 1. 2021 19:48

Vidím to jako uzavřenou věc :-) je to běžné a nebudeme s ním chrastit :-D. Tím problém skončil :-)
PavelStransky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Note3 8. 1. 2021 20:00

Taky mě to sralo, ale jak se řeklo, že je to stabilizace, tak už o tom ani nevím :-D akorát se mi teď u 11 stává, že když odemknu telefon, tak se mi hned otvírá nějaká aplikace, co je na hlavní stránce, ale neudělá to pokaždé :hm
Note3
Junior

Odeslat příspěvekod Auto1 14. 1. 2021 21:56

Proč není obnovovací frekvence dynamická i při 60Hz nastavení, když u 120Hz nastavení dynamicky klesá až na 10Hz z důvodu hospodárnosti aku?

S21Ultra má OneUI 3.1 a je tam 120HZ dynamická i ve 4K
Myslíte že to bude za nějakou dobu i na Note Ultra, případně proč ne?
Auto1
Junior

Odeslat příspěvekod BaldaP 14. 1. 2021 22:41

120 Hz 4k bude určitě i na Note ultra, ale až na N21. Určitě to nebudou implementovat o řadu níž, protože by si tím podkopávali svoje prodeje.
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 15. 1. 2021 07:23

On má Note 20 Ultra 4K display? :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod Maxpayne2019 15. 1. 2021 15:03

chlapci nevedie co je 4k a ake ma rozlisenie :D
Maxpayne2019
Junior

Odeslat příspěvekod madmaxkimi 15. 1. 2021 16:20

No,,,jééé,,,je,,,ale žere batetku,,,jako by 4k měl... :-D
madmaxkimi
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 15. 1. 2021 18:24

No ja zatim cekam na poradnou recenzi a porovnani s S21 Ultra a podle toho uvidim.
Bohuzel na Notu mne nejvic stvala ta baterka ktera doslova mizela pred ocima(a to jsem mel 60Hz FHD+ a vypnute 5G).
Navic jsem mel v te dobe i iPhone mini a skoro jsem si rikal ze ten vydrzi dyl :-D
Kapr99
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka