Samsung Galaxy Note 20 /Note 20 Ultra - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod madmaxkimi 18. 1. 2021 01:02

"renek1",,,nic proti,,,v balení jedna origoš nabíječka byla a s tou to šlape v poho,,,bezdrát mám už + - 4 roky a nevidím důvod proč kupovat jiný,,,nabíječek doma i v práci má člověk víc a není sám co nabíjí telefón,,,takže to člověk kolikrát píchne do toho co je po ruce,,,já si nijak nestěžuju,,,vím co od které nabíječky očekávat,,,jen je zarážející že mám jednu nabíječku výkonnější 30w,,,ale telefón se s ní rychleji nenabije,,,ba naopak,,,origoš je myslím 25w a frčí,,,jen jsem zvědavý co na to budou říkat borci nových telefónů,,,až budou používat starší nabíječky nebo si koupí jinou a ono to nebude nabíjet podle jejich představ,,,to pak bude p,r,d,e,l... :-)
madmaxkimi
Junior

Odeslat příspěvekod kouless 18. 1. 2021 10:35

to madmaxkimi: nezáleží jen a pouze na nabíječce, ale i na nabíjecím kabelu. Psali a zkoušeli to v odborných testech. Není nabíječka jako nabíječka, a není kabel jako kabel.
kouless
Junior

Odeslat příspěvekod madmaxkimi 18. 1. 2021 15:56

"kouless",,,asi chápu co máš na mysli,,,ale v tomhle případě to bude SW záležitost Samšuntu,,,nějakým způsobem pozná že to mení originální nabíječka a omezuje nabíjecí proud,,,jiný telefón je nabitý se stejnýma nabíječkama za 1 hodinu,,,Note to zvládne jen s originální nabíječkou,,,jinak mu to trvá + - ,,,2 - 3 hodiny...
madmaxkimi
Junior

Odeslat příspěvekod Note3 19. 1. 2021 18:57

renek1 píše:Je až zarážející, že někdo kdo dá takový peníze za Note 20 ho pak nabíjí starou sračkou, nebo neoriginálem a ještě se podivuje, že telefon nemá nabitej tak jak by měl bejt. :tleskani :tleskani
Je to jako si koupit ferrari a místo benzínu chcát do nádrže a divit se, že to nejede. :roll:

Mně přijde, že jsi zaraženej tak maximálně ty :lol: mně nepřijde zarážející to, že se to dlouho nabíjí, ale že to napíše, že to bude nabito do 3h a za 6h to ještě není. A jenom tak pro info, je to origoš samsung a zase to tak stará sračka není puso, tak nevím, proč měnit. Ale tak tobě něco vysvětlit, radši půjdu házet hrách na zeď :oboze
Note3
Junior

Odeslat příspěvekod kouless 19. 1. 2021 21:13

To madmaxkimi: může bejt, jak píšeš. Už se mi to taky stalo. I u starých Nokií, nejenom u Samsungu. Způsobuje to vnitřní ochrana zařízení. Mají to i jiné značky.
kouless
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 20. 1. 2021 10:03

Chci se zeptat pro ty co maj Nota 20 Ultra uz nejakou dobu jak jste na tom co se tyce vydrze a celkove "HW"?
Cetl jsem od par lidi na forech ze Android 11 a One UI 3.0 tu vydrz trocho posunul?
Mel jsem ho na vyzkouseni +- 10 dni takze si baterka asi nemela moznost poradne sednout ale musim rict ze jsem byl celkem zklamanej a i kdyz jsem mel 60Hz, 1080p a 4G tak jsem mel 100% kolem 11 vecer a v 10 dopoledne po +- 40 minutach zapnuteho displaye tam bylo 75%...

Premyslim prave porad na timhle nebo pockat na S21 Ultra ktera by snad mela mit "daleko" vetsi vydrz a vesmes byt ve vsem lepsi.
Jen se mi Note libi o neco vic :-)
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 20. 1. 2021 10:17

Výdrž na baterii je dost subjektivní, nejlepší bude počkat na testy na YT od zítra, kdy končí embargo, bude jistě dost drain battery tests i se S20 Ultrou.

Jinak kdybych se rozhodoval já, tak určitě bych vzal S21 Ultra, než Note 20 Ultra.
SuperZoom má konečně smysl a designově vypadá S21 Ultra daleko lépe (záda)
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 20. 1. 2021 11:16

Ja sem s vydrzi na A11 spokojen, uz sem to tu psal. Pres noc za 8hodin si vezme tak 5-6%, vse zaple. Jedu 120hz, na 60 uz to nejde, strasne se to trha:D Ale je jasny ze dost zalezi na pouziti. Nehraju narocne hry. S vykonem nemam zadny problem a prijde mi ze hejty na procesor sou dost prehnany. Navic je Note zepredu mnohem hezci, ty zakulacene rohy displeje na eskach se mi vubec nelibi. Zezadu je mozna s21 trochu hezci, ten modul fotaku me bavi. Ale kolikrat se clovek kouka na telefon zezadu, ze jo..
flatliners
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 20. 1. 2021 11:17

Výdrž může být subjektivní, pokud přímo neporovnáš s něčím, jinak by se měla hodnotit vždy objektivně. Osobně bych taky vzal místo Note 20 pro raději S21 ultru, resp. už bych počkal na Note 21 ultra.
Konečně u S21U použili ultrawide s AF, stejně jako dva teleobjektivy jsou naprostá pecka co se univerzálnosti týče. Jinak mi se taky libí záda S21u více, i když u mě to není to, po čem bych u mobilu šel.

Konečně Samsung, který bude stát za to...

-- 20. 1. 2021 11:18 --

flatliners píše:Ja sem s vydrzi na A11 spokojen, uz sem to tu psal. Pres noc za 8hodin si vezme tak 5-6%, vse zaple. Jedu 120hz, na 60 uz to nejde, strasne se to trha:D Ale je jasny ze dost zalezi na pouziti. Nehraju narocne hry. S vykonem nemam zadny problem a prijde mi ze hejty na procesor sou dost prehnany. Navic je Note zepredu mnohem hezci, ty zakulacene rohy displeje na eskach se mi vubec nelibi. Zezadu je mozna s21 trochu hezci, ten modul fotaku me bavi. Ale kolikrat se clovek kouka na telefon zezadu, ze jo..

Vše zaplé jako třeba také AOD?
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 20. 1. 2021 12:15

Pouzivam AODnotify, nastaveno na zobrazeni je v pripade prijeti oznameni. Jinak gps, wifi, bt, data, vse zaple.. kazdou hodinu aktualizace mailu a dvou apek na pocasi.
flatliners
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 20. 1. 2021 13:08

No design je pro mne presne na pul :-/
Zada jsou hezci u S21(matna cerna je hezka a ten modul je taky ok) Zase ten vystup u Notu mi tolik nevadi a sklenena zada jsou sice hned zapatlana ale mam trochu strach ze ta "barva" nebo co to je na S21U zezadu se musi hned poskrabat.

Predek se mi ale libi vic u Notu. Vypada to proste jako "mala" televize a tim jak je to hranaty to trochu vycniva. S21U mi hrozne pripomina moji S8(minus brady)
Navic co mi trochu vadi(i kdyz to chapu) ze S21U je docela tlustoch.

Jasne telefon se za par tydnu/mesicu okouka a pak bude clovek rad ze ma neco co je proste modernejsi lepsi atd ale kdyz se vam to proste libi :-D

Porad se proste rozhoduju tak zjistuju info :-)
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod Maxpayne2019 20. 1. 2021 15:35

Uz tu mame prvy battery drain test na ultru a nieje to až take zle ,testovali na fullhd a 120hz,video na youtube najdete
Maxpayne2019
Junior

Odeslat příspěvekod Note3 20. 1. 2021 20:36

Kapr99, tak už počkej na Note 21 ultra a máš problém vyřešen :D

-- 20. 1. 2021 20:38 --

kouless píše:to madmaxkimi: nezáleží jen a pouze na nabíječce, ale i na nabíjecím kabelu. Psali a zkoušeli to v odborných testech. Není nabíječka jako nabíječka, a není kabel jako kabel.

Vyhrabal jsem ještě jiný drát, co jsem doma našel a už to vypadá, že to šlape :tleskani dal jsem na nabíječku před 11 a o půl 5, jak jsem procitl, tak svítila zelená :lol:
Note3
Junior

Odeslat příspěvekod lhudecek 21. 1. 2021 14:45

Zdravím ve spolek,

mám dotaz ohledně notifikací a přehrávaní muziky. Po aktualizaci na Android 11 a UI 3 dochází k velkému opoždění notifikací. Například mi přijde zprava na messenger, ale na telefonu se zobrazí až za pět či deset minut. Dělají to i ostatní aplikace WhatsApp, Outlook atd. Problém mám i s přehráváním muziky. Když přehrávám něco přes Spotify, tak se někdy stane, že dohraje písnička a je ticho. Ve chvíli, kdy jen rozvitím displej, tak po chvilce přehrávání pokračuje. Jediné co mě napadá, že za to může VPN Freedome od F-Secure. Předtím jsem však s tím problém neměl. Netušíte, co by to případně mohlo dělat?
lhudecek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod flatliners 21. 1. 2021 15:12

Dělal si po aktualizaci factory reset, nebo alespoň wipe cache? Zkus nejdřív odinstalovat tu VPN a uvidíš..
Metal/HC/Punk
Galaxy Note 20 Ultra
Westone 4R, AUDIOSENSE T800, Bang & Olufsen BeoPlay H6, FiiO Btr3k
flatliners
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka