Samsung Galaxy S20 FE /5G - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vipaleus 28. 7. 2021 19:30

Dobrý den, prosím Vás jak vypnu zvuk fotoaparátu? Mobil mám krátce a nemohu to v nastavení fotoaprátu nikde najit. Děkuji za odpověď.
vipaleus
Junior

Odeslat příspěvekod fufu 28. 7. 2021 19:53

Nastavím si profil ,, potichu " potom se vrátím, normální
fufu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vipaleus 28. 7. 2021 20:08

Díky za odpověď. Ale nerozumím tomu. Myslel jsem, že někde v nastavení fotoaparátu je něco jako zvuk spouště nebo tak něco.
vipaleus
Junior

Odeslat příspěvekod Cova 29. 7. 2021 06:43

Třeba u Xiaomi to v nastavení foťáku bylo. U Samsungu to řeším ztišením telefonu, jak už bylo řečeno výše.
Cova
Junior

Odeslat příspěvekod Kitt2002 29. 7. 2021 08:02

Je to z důvodu neoprávněného focení někoho jiného. Aby o tom případně věděl. Na jiných trzích tam možnost vypnout spoušť patrně bude.
Jiné aplikace na focení tuto možnost vypnutí mají, můžete případně zkusit,ale nenašel jsem komplexni aplikaci,kde by bylo vše v jedné.Vždy mi tam něco chybělo nebo vadilo.
S10 plus
Kitt2002
Junior

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 29. 7. 2021 08:47

Je to jak píše Kitt2002. Někdy to jde obejít nastavením jiné oblasti, kdy se pak v menu objeví možnost vypnout zvuk. Zvláště u čínských výrobců lze pozorovat změny v možnostech nastavení v různých oblastech. Xiaomi mělo v EU vypnuto řadu funkcí, např. odemykání obličejem nebo 4K videa. Důvod? Telefon za 6-8K byl v Indii vlajka, u nás by dostupnost těchto funkcí kanibalizovala vyšší modely. Konkrétní zkušenost s Note 5.

Každopádně nastavením jiné oblasti se pak stahují i aktualizace dané krajiny.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 30. 7. 2021 17:52

vipaleus píše:Dobrý den, prosím Vás jak vypnu zvuk fotoaparátu? Mobil mám krátce a nemohu to v nastavení fotoaprátu nikde najit. Děkuji za odpověď.

Procházel jsem některé alternativní aplikace pro fotoaparát, Open Camera umožňuje vypnout zvuk závěrky. Jen výsledky z ní mi připadají takové syrové, bez zásahu softwaru a bohužel i méně kvalitní. Jde tam ale dost věcí nastavit, možná by to šlo vypiplat k "dokonalosti". Každopádně pokud chce někdo fotit v divadle nebo knihovně bez zvuku (aby nerušil jiné), šlo by to použít.

Alternativa je přepnout se do tichého režimu, pak tam zvuk taky není.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod vipaleus 30. 7. 2021 19:49

Dobrý den, díky za odpovědi. Mám na vás všechny dotaz. Jak mám používat Always On Diplay?
Abych to vysvětlil. Do teď jsem měl mobily s led diodou. To znamená: mobil leží na stole, jdu kolem a bliká dioda. Klepnu na displej a přečtu si notifikaci. A teď jak mám používat A O D?
Mám nastaveno A O D na poklepnutí. To mě nutí abych já byl aktivní a klepl na mobil jestli náhodou tam není nějaká notifikace. A to se mě jaksi moc nechce být otrok mobilu.
Když je A O D aktivováno vždy zobrazit tak mám na displeji furt zaplé hodiny a pak mám strach, že mobil nedožije večera.
Ideální pro mě by bylo zobrazit podle plánu: a to tak, že od 22-6:30 probudit na poklep a od 6:30-22 nastálo, ale bez hodin jen notifikace. Jestli to jde takto nastavit tak mě prosím poraďte jak.
Snad jsem se vyjádřil srozumitelně.
Nebo jak vy používáte A O D a celkově notifikace na s20FE?
Díky za odpovědi.
vipaleus
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 7. 2021 20:00

Co to vyzkoušet?
Myslím AOD, zda tlf vydrží do večera..
anonymni

Odeslat příspěvekod Vaso00 30. 7. 2021 21:22

Tak při hledání nástupce svého Honor 20 Pro (který stále funguje skvěle, ale psychologická hranice jednoho roku byla dovršena) jsem 3 dny zkoušel i Samsung S20 FE, jelikož se dostal cenově na hranici 12k Kč a v této cenové hladině hledám. Ale po 3 dnech jsem mobil vrátil.

Čím mne dostal, tak je skvělý displej, na který je radost koukat a nádstavba Androidu od Samsungu je také velmi povedená.
Ale co mne zklamalo. Foto a video na mobilu skvělé, při porovnávání v PC většinou horší než výstupy z Honoru (může být způsobeno i tím, že u Honoru už jsem si zvykl, jak jej používat). Hlavně foto v pohybu je velký rozdíl. Baterie, děs. Dnes celodenní výlet, oba přístroje nabity na 100%, fotil a natáčel jsem oběma (Samsung lehce více) a stav v 15h byl - Honor 57%, Samsung 19%. WTF? Navíc, šílené přehřívání Samsungu (byli jsme dost na sluníčku, ale podmínky obou mobilů shodné). Došlo i k restartu mobilu z důvodů přehřátí. Nafoceno asi 80-100 fotek a nějaká videa ve 4k. TVL jako nečekal jsem zázraky, ale toto mne vyloženě vytáčelo. Kdybych nepotřeboval Android (některé pracovní aplikace nejsou na iOS), tak si přihodím na iPhone 11, ale u Androidu koukám po něčem do 13k...
Teď zkusím asi One+ Nord 2 a Realme GT ...
Vím, že verze S20 FE s procesorem od SD řeší chyby toho s Exynosem, ale je tam i vyšší cena. Je zde někdo, kdo přešel od Exynosu k SD a mohl by to porovnat? Za mne to je prostě FAIL...
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 30. 7. 2021 22:23

Nejspíš Exynos, to je prostě nepoužitelný šrot a sám Samsung to nepřímo přiznává, když na jaře začal prodávat LTE se Snapdragonem 865. Bohužel někde je na skladě stále ještě Exynos, je potřeba si na to dát při koupi pozor. Osobně považuji S20FE se SD865 v LTE variantě za dobrou volbu. Vydrž celý den v pohodě, bez zahřívání, bez problemu prostě. Jinak tu se někteří do krve hádají jak je Exynos v pohodě, někomu může vyhovovat, ale nedokážu si nějak představit proč.

No a zde https://m.mobilmania.zive.cz/galaxy-s20 ... /a-1349577 je to teda sice 5G SD a Exynos 4G, ale tak ono to je fuk, teď je ta 4G LTE varianta s SD chováním jako ta 5G v testu. Jen má stále snímač od Samsungu například. No a je za nějakých 13-14K.

Edit: Doplním článek o spuštění prodeje v nové použitelné verzi se SD865, myslím že tu v diskuzi není https://mobilenet.cz/clanky/samsung-galaxy-s20-fe-se-louci-s-exynosem-vsechny-verze-nabidnou-snapdragon-865-43508
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 31. 7. 2021 07:06

Tu baterku fakt nemůžeš hodnotit. Ono to jinak vydrží jako nový telefon a jinak po týdnu používání, až si systém "sedne". Ten rozdíl ve výdrži je pak docela enormní a věřím tomu, že by se to minimálně na přibližné hodnoty výdrže toho Honoru dostalo, pokud by ho to nepřekonalo.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod llubik 31. 7. 2021 21:05

som nasiel s20FE (2021) kde uz davaju Snapdragon namiesto Exynosu . . . ROzmyslam co by bolo vyhodnejsie, cena je plus minus rovnaka, ci s20 fe 5g so 128 GB, alebo s20 fe (bez 5g) ale s 256 GB, mohol by som potom pouzit druhu sim namiesto sd karty. Ale ked zacnu obmedzovat 3 a 4 G a budu tlacit 5g . . . nemenim mobily kazdy rok, doteraz bezim na S7, este je v pohode, ale baterka ma uz len 66% :-(
llubik
Junior

Odeslat příspěvekod rava007 1. 8. 2021 08:19

llubik píše:som nasiel s20FE (2021) kde uz davaju Snapdragon namiesto Exynosu . . . ROzmyslam co by bolo vyhodnejsie, cena je plus minus rovnaka...


kde si to prosím našiel? (pošli mi pripadne súkromnú správu) ďakujem. inak mam 256gb verziu a práve kvôli druhej sim sa oplatí...
rava007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 1. 8. 2021 16:11

Se Snapem je už od května běžně k dostání i v 4G/LTE. Samsung záměrně nijak okázale neinformoval, musel by veřejné přiznat, že Exynos je nepoužitelný, což si marketingově prostě nemůže dovolit.

Odkaz na 4G se Snapdragonem https://mobilni-telefony.heureka.cz/sam ... -dual-sim/ Hledejte případně verzi označenou jako G780G.
Albert.Bert
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků