Samsung S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod .Hardy 18. 1. 2021 11:12

To samé se týká i nových Exynosů.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod rakepka 18. 1. 2021 11:36

Váhal jsem čím nahradit S10e, se kterou obrovská spokojenost. Škoda, že S20 ani S21 žádného malého nástupce nenabídly. Po prvních specifikacích a informacích o S21 jsem zvolil S20. Zrovna mi přišel dopravcem balíček. Vyhovoval mi procesor i v S10e a Exynos 990 v S20 je dle testů ještě lepší, co do výkonnosti, tak nepatrně i výdrže baterie. Na běžné užití už člověk rozdíl výkonu skoro nepozná.
Myslím, že delší výdrž baterie u S21 (pokud skutečně vůbec delší bude), nebude mít telefon ani tak novým Exynosem 2100, ale skrytě toho chce Samsung dosáhnout nižším rozlišením displeje (S21 421 x S20 566 PPI) a variabilním displejem, který sám dle typu obsahu prý pozná a přizpůsobí rozsah obnovovací frekvence mezi 48 - 120 Hz. Takže předpokládám, že ve většině případů pojede na nízkou frekvenci. Toho můžu dosáhnout i na S20 tím, že přepnu na 60 Hz. Jsem zvědavý, jak to na bude na S21 automaticky fungovat. Většina podobných funkcí v reálu nefunguje ideálně a lidé to raději vypnou. Ale třeba to bude výjimka.
rakepka
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 18. 1. 2021 11:44

DirtyKing píše:
-- 18. 1. 2021 00:08 --

https://mobilizujeme.cz/clanky/jak-foti-samsung-galaxy-s21-posudte-sami

Hele nic proti ale ty tady pises jak mas pomalu milion zdroju z internetu...YT komeprese je ti "mala" a pak sem flaknes fotky od typka co sel "kolem" a vyfotil par fotek a dal je na net v rozliseni +- 1500x1100 a budes to brat jako "dukaz" ze to foti blbe?
To i typek z mobilnetu ma lepsi fotky a i kdyz jsou taky v nizkem rozliseni tak je na nich krasne videt co dokaze zoom u S21 Ultra.

Pan Kája píše:K fotoaparátu. Jednu věc nechápu - podle internetů má S21U v rukou poměrně dost lidí. Ale nikde není jediný snímek z foťáku v plném rozlišení a nejdetailnější ukázky jsou nakonec paradoxně na youtube. To skor vypadá jako by Samsung vydal nějaké dočasné embargo... takže otázka do pranice - našel už někdo nějaká fota v originálu? Díky

Jo na telefon je "embargo" a nesmis s nim napr delat porovnani s jinym mobilem atd.
Ja cekam ze fotak bude o neco lepsi jako Note 20 Ultra kterej uz tak fotil vyborne. Navic opravili makro a pridali daleko vetsi moznosti u zoomu. Plus samozrejme novej chip atd takze za mne spokojenost a rozhodne se nebojim ze by to byl problem.
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 18. 1. 2021 12:11

rakepka: Exynos 2100 by měl být onen „spasitel“, který konečně narovná skóre Snapdragon vs. Exynos, protože Exynos 990 je/byl fail. Sám mám S20 (přecházel jsem také z S10e) a screen-on time při fHD+@120Hz mám max. 2,5h. Je jasné, že Adaptivní framerate je dalším nástrojem, který lehce zvedne výdrž, ale obecně dává dost smysl. Úplně totiž nevidím důvod proč by se mělo přehrávání videí na YT nebo Netflixu držet na 120Hz, když samotné video má max. 60FPS. Osobně bych tak byl rád, kdyby tuhle fíčuru podědila i starší generace.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 18. 1. 2021 12:20

Kapr99: Jenze typek co sel kolem a cvakl par fotek je pro me dostatecne relevantni zdroj, protoze stejnej typek co sem tam neco cvakne bez nejake znalosti problematiky foceni budu i ja. A treba nahodne cvaknuti z P40 za me vypadaji daleko lepe si myslim, alespon co jsem mel moznost nejake tez orezany fotky videt. Zase me uplne nechytejte za slovo, ja co se tyce foceni toho moc nevim a tak klidne muj pohled absolutniho foto laika muze byt zcestny. Mno uvidime, rozhodl jsem se, ze S21 koupim, ostatne vratit se da vzdycky. Kdyz by to fotilo +- stejne jako iP12, tak bych byl stastny. I kdyz je jasne, ze co se tyce nocnich fotek, tak se to s iP asi nebude dat merit, tam jsou ty nocni fotky fakt brutalni skrz f 1.6.
DirtyKing
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 18. 1. 2021 13:05

Tak za 1. k fotkam. Na mobilenetu jsoufotky v rozliseni 4000x3000. Takze pokud nekdo neni BFU, lze si je prohlednout. Samozrejme nemusime rikat, ze lide budou fotit na zakladni nastaveni, tedy na 12mpx. Prece jen mit fotky ve 108mpx je kravina, coz doufam, ze tu vsichni vedi.
A za 2. co uvedl hardy: Tady souhlas 120Hz je nutne jen tam, kde to clovek vidi. Takze adaptivni framerate je logicky a telefony s fixnim frameratem 120Hz jsou fakt kktina, protoze to akorat saje baterku.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod BaldaP 18. 1. 2021 13:37

Já jen přidám tweet od Ice universe. Za správnost ani originalitu neručím, ale posuďte sami.
https://twitter.com/UniverseIce/status/ ... 77762?s=19
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 18. 1. 2021 13:40

Na mobilenetu jsou v rozliseni 1280x960 pro 99% lidi co proste prijdou a kliknou.
Mozna by jsi misto toho trapnyho machrovani "jak ty vis" mohl napsat pro ostatni jak se na ne kouknout ve vetsim rozliseni.

@DirtyKing: nevim jak na iPhonu 12 Pro Max(ten ma o neco lepsi fotak) ale u normalnich iPhonu(mel jsem 12 mini) jsou nocni fotky horsi jak na Note 20 Ultra kterej ma horsi svetelnost.
Fotky jsou mene ostry a maj vic sumu(tohle jsem testoval docela dost)

https://www.xda-developers.com/apple-ip ... -shootout/

Tady je i porovnani s 12 Pro Max a v nocnich fotkach je i tak lepsi Note 20 Ultra.
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 18. 1. 2021 14:04

Kapr: Kliknes na obrazek lupy s pluskem :D
A nocni foto ma iPhone lepsi.
Ale koukni na jine, nez androidi weby. :D
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 18. 1. 2021 14:25

Šerife, a máš nějaký odkaz?
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 18. 1. 2021 15:25

SerifJohn píše:Kapr: Kliknes na obrazek lupy s pluskem :D

A to neslo napsat hned ze jo?
Kde je ma lepsi?

V odkazu co jsem daval je ma lepsi Note.
SuperSaf delal porovnani...taky vysel lip Note.
Danny Winget to same...taky Note.

Jenze to tobe nema cenu rikat protoze ty si pojedes svoji ze iPhone je nej(viz tvoje komenty u applu).

BTW jsi to prece ty co mi posilal "skvele" video od typka proc presel z Androidu k iOS...ten samej typek delal porovnani taky...a vysel mu lip Note...nebo to uz je taky androidak?
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 18. 1. 2021 16:08

Tech videi a stranek je.

https://youtu.be/e6_t26Q9aVM

Kolem seste minuty. :-*

Tenhle je treba znamej. A by the way: SuperSaf tam pise, ze souhlasi :D
Proste best all round camera of the year is iPhone 12 Pro Max.

Ale samozrejme nerikam, ze neni posun u S21.
Ackoliv stale iPhone ma nejvetsi fyzickou velikost pixelu a f1.6.
Takze v noci bez pouziti SW by mel stale byt nejlepsi.

Jen abys mi veril, kdybys to nenasel. SuperSaf :D
Ale asi mu Samsung na vlastni video test nasypal dukaty :)
Přílohy
054AE82A-F173-4870-9BF3-FA3095698366.jpeg
Naposledy upravil SerifJohn dne 18. 1. 2021 16:17, celkově upraveno 6
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod rakepka 18. 1. 2021 16:08

Sám jsem zvědavý, jaké výsledky ve výkonu a baterii ukáže nový Exynos v praxi. Hlavně nechápu to dělení na dva typy procesorů podle světových trhů. Jinak jsem si našel čas a projel řadu testů na baterii S20 a výsledky jsou lepší než u S10. Ale hlavně rozdíl ve výdrži po celou dobu v režimu 120 Hz a 60 Hz s u stejného telefonu S20 a stejném použití při nestálém aktivním displeji činil pouhých 5 % ve prospěch 60 Hz. Takže nemá moc smysl toto řešit.
rakepka
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 18. 1. 2021 16:34

Kapr99 píše:
SerifJohn píše:Kapr: Kliknes na obrazek lupy s pluskem :D

A to neslo napsat hned ze jo?
Kde je ma lepsi?

V odkazu co jsem daval je ma lepsi Note.
SuperSaf delal porovnani...taky vysel lip Note.
Danny Winget to same...taky Note.

Jenze to tobe nema cenu rikat protoze ty si pojedes svoji ze iPhone je nej(viz tvoje komenty u applu).

BTW jsi to prece ty co mi posilal "skvele" video od typka proc presel z Androidu k iOS...ten samej typek delal porovnani taky...a vysel mu lip Note...nebo to uz je taky androidak?

Ted jsem si jeste vsimnul, ze jsi sem dal ten test z droidiho webu :mrgreen: :tleskani
A cos cekal za vysledek.

Tak se podivej na video viz. vyse ode me. Od nekoho, kdo nema tendencni vysledky.

A ty sr....ky z XDA a Androidauthority sem fakt netahej. Co bys tam asi cekal za vysledek. :roll:

A krasne to shnuje MB, ktery presne rika, ze nektere fotky jsou nejlepsi na tomhle a nektere na tomhle phonu. Ale kdyby si mel vybrat jedinej telefon, kterej si vezme na fotky a videa, byl by to iPhone 12 Pro Max.
A tak to proste je - a ten tvu SuperSaf to tam posvetil. :mrgreen:

A muzu pokracovat az do vecera.. :mrgreen:
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 18. 1. 2021 17:07

Souhlasim ze co se vyvazenosti tyka, tak posledni dve verze iPhonu foti nejlip..
flatliners
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka