Samsung S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Sateza 20. 1. 2021 12:40

DirtyKing píše:
Sateza píše:Ja porad nechapu, o co ti jde? Bud ten rozdil nevidis a nebo cekas, vzdy kdyz sem vlozis nejake video, ze to nekdo zhodnoti, protoze tomu bud nerozumis a nebo jen potrebujes popostrcit smerem, kterym potrebujes ty.
Za me tam tedy rozdil je a neni zanedbatelny ve foto a video a pokud ti jde o ty milisekundy, tak k tomu nemam co rict.

A o co jde tobě? Dám odkaz na video, kde má přímo výsledky z benchmarků Exynos 2220 vs Snapdragon 888 (ačkoliv si o benchmarcích myslím svoje), tak protože to vyjde s velkým neprospěchem pro Exbynos, tak zase fňukáš? Docela dobrej zdroj najít někoho kdo peče na embargo, ale ty tu zase budeš fňukat a mlet kraviny. Dej odkaz na něco lepšího, když seš tak chytrej. Ale chápu, ty si to chceš koupit, tak to musí být nejlepší :-D

Ty jsi úplně hloupoučký. Já tady rozhodně nefňukám. Zjistit si význam tohoto slova. Fňukáš ty, že to bude tragédie. A pak řešíš nanosekundy! A píšeš o VELKÉM neprospěchu. VELKÝ neprospěch bych viděl tak někde okolo čtvrtiny, spíše třetiny rozdílu. Aby sis to uměl představit, je to 25 a 33,33%. Ne jedna nanovteřina rozdílu, o kterém pak prohlásíš, že to bude tragédie. A správně česky je to: "když jsi tak chytrý". Ne: "když seš tak chytrej". 8-)
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod sareth 20. 1. 2021 13:03

Rival1 píše:Ja sa stale nieviem rozhodnut, ktory model zobrat. Stve ma to nizsie rozlisenie. Pri klasickej Galaxy S21 to vychadza na 421 ppi a pluskovej verzii na 394 ppi jemnost displeja. Tak v tomto parametri dokonca vyhrava klasicka verzia tym, ze ma mensi displej. Myslite, ze ten rozdiel v jemnosti displeja je zanedbatelny a nebude volnym okom vidiet?

Mám s20+ a na ňom vidím voľným okom rozdiel medzi fullHD a QHD rozlíšením na QHD displeji. Nie je to však nič dramatické, dá sa na to zvyknúť.

Navyše na s21+ by fullHD rozlíšenie malo byť o niečo ostrejšie, keďže tam predpokladám pôjde o natívne fullHD rozlíšenie na fullHD displeji (snáď nezrecyklujú QHD displej a neuzamknú ho na fullHD rozlíšenie).

Zaujímali by ma fotky porovnávajúce fullHD rozlíšenie na s20+ a s21+.
CPU: RYZEN 7 3700x, RAM: 16GB DDR4, GPU: RTX2080, MB: X470-F, SC: AE-5, SSD: 960 PRO 512GB, HDD: 5TB+6TB, PSU: RM650X, OS: W10 PRO, LCD: XF270HU 27", MICE: G502+G440, KB: G810, PH: Galaxy S20+, EP: ER4-XR, HP: ATH-R70x
sareth
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 20. 1. 2021 13:08

Sateza píše:
DirtyKing píše:
Sateza píše:Ja porad nechapu, o co ti jde? Bud ten rozdil nevidis a nebo cekas, vzdy kdyz sem vlozis nejake video, ze to nekdo zhodnoti, protoze tomu bud nerozumis a nebo jen potrebujes popostrcit smerem, kterym potrebujes ty.
Za me tam tedy rozdil je a neni zanedbatelny ve foto a video a pokud ti jde o ty milisekundy, tak k tomu nemam co rict.

A o co jde tobě? Dám odkaz na video, kde má přímo výsledky z benchmarků Exynos 2220 vs Snapdragon 888 (ačkoliv si o benchmarcích myslím svoje), tak protože to vyjde s velkým neprospěchem pro Exbynos, tak zase fňukáš? Docela dobrej zdroj najít někoho kdo peče na embargo, ale ty tu zase budeš fňukat a mlet kraviny. Dej odkaz na něco lepšího, když seš tak chytrej. Ale chápu, ty si to chceš koupit, tak to musí být nejlepší :-D

Ty jsi úplně hloupoučký. Já tady rozhodně nefňukám. Zjistit si význam tohoto slova. Fňukáš ty, že to bude tragédie. A pak řešíš nanosekundy! A píšeš o VELKÉM neprospěchu. VELKÝ neprospěch bych viděl tak někde okolo čtvrtiny, spíše třetiny rozdílu. Aby sis to uměl představit, je to 25 a 33,33%. Ne jedna nanovteřina rozdílu, o kterém pak prohlásíš, že to bude tragédie. A správně česky je to: "když jsi tak chytrý". Ne: "když seš tak chytrej". 8-)

Fakt neřeším nanosekundy. Řeším pouze to, že Exynos opět za Snapem zaostává a ten rozdíl mi zase tak úplně zanedbatelný nepřijde. Ale ty se zřejmě zmůžeš pouze na urážky, ale to mě nepřekvapuje. Oni to tak primitivní lidé většinou mají, že když dojdou argumenty, tak nastoupí alespoň urážky.
DirtyKing
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 20. 1. 2021 13:55

p.david píše:Řešil jsem podobné dilema (to svrbění zažívám s každou novou generací) a dospěl jsem k závěru, že letos upgrade nedává smysl.

Výhody rychlejšího CPU a víc RAM člověk při běžném používání nepocítí, WiFi 6 (natož 6E) aby člověk pohledal (doma ani v práci WiFi 6 nemám a narazil jsem na ni jen jednou loni na Floridě). Displej ve srovnání s S20+ je akorát o chlup větší (rozlišení a obnovovací frekvence se nemění). Takže na straně plusů zůstává podpora 5G, lepší čtečka otisků, delší podpora, "reset" záruky, nová baterka a displej.

Na stranu minusů jsem zařadil šířku - teď mám originál kryt se stojánkem a šířka S20+ je lehce nad 77mm a to už je fakt moc na moji dlaň. Tloušťka mi nevadí, přijde mi, že tlustší telefon se líp drží.

Škoda, že Samsung u S21+ (i S21) nezachoval šířku, byť by to bylo na úkor úhlopříčky displeje. Ty 2mm při této velikosti už dělají dost.

Praveze meni. Teraz pouzivam WQHD+ na 60Hz, prave preto ze 120Hz je len pri FHD+ a na vyse je to pevna frekvencia. S21U ma WQHD+ aj 120Hz naraz, navyse je to adaptivne a klesa az myslimk 10Hz, co suma sumarum moze baterke viac pomoct.
Ja sirku neriesim.

A neporovnavajme tu prosim vas felefon s nefinalnym softverom s inym telefonom s uplne inym softverom inej znacky.

Co sa tyka Exynosu. Hlavne si treba uvedomit, ze to ani nie je uz Exynos, je to "stock ARM" cip mady by Samsung. Ma to najnovsie ARM jadra, na najnovsom vyrobnom procese, nic viac a nic menej. Ziadne custom jadra Samsungu tam nie su.
Samsung vyuzil maximalny potencial co mohol pre vlastny cip. Vlastne jadra Mongoose pouzil naposledy minuly rok a vieme ako to dopadlo.
Ak to nedopadne dobre tak spravny adresat bude asi spolocnost ARM. Tu objektivne Samsung nemohol nic viac spravit.
PC: Intel Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 3200Mhz Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO
Phone: SG S21 Ultra 256GB Black w/ Buds Pro
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 20. 1. 2021 14:12

haens píše:
DirtyKing píše:https://youtube.com/watch?v=v9u0SwljgS0&fbclid=IwAR2l92Y_I3J7sfFb430tHKHwQaGOvfSGRB1WD33DYikHlgVjsioDpM5OicA

Takže žádný zázrak se nekoná. Teď se ještě zjistí že to topí jak 990 a bude vymalováno. Jsem zvědavej na výdrž baterie v porovnání se Snapdragon verzí.

tak jestli si myslíš, že SD 888 netopí, tak se podívej na nějaké testy Mi 11 - tam topí a throttluje neskutečně. u S21/+/U s tím budou počítám taky problémy, zejména u menší S21, která ani nemá pořádné chlazení. vzhledem k podobnosti 888 a 2100 čekám, že co do topení na tom budou hodně podobně, výdrž baterky asi taky, když se vlastně liší jen v grafice... :hm

Asi tě minul pojem powermanagement, který si nastavuje každý výrobce sám + layout komponentů v mobilu, což vše má výrazný dopad na throttling a výdrž na baterii.
Nemůžeš slepě porovnávat HW.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod haens 20. 1. 2021 15:27

porovnávat můžu co chci s čím chci. mi 11 není jediný telefon s 888, venku už je taky iqoo 7 a ten se chová stejně. 888 je zjevně za hranou toho, co lze v normálním telefonu "uchladit" při velké zátěži a 2100 na tom bude minimálně stejně, dost možná ale ještě hůř. a čím menší telefon, tím horší chlazení, to je snad jasné...
Opus #1 + Heir 10
haens
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 20. 1. 2021 15:50

Prvni testy vydrze baterie. Celkem ok. Na iPhone nema, ale jinak slusny.
https://youtu.be/FR-hh5pBn-A
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 20. 1. 2021 16:26

Tak zrovna čínské paskvily bych jako nějaký etalon kvality nebral :D
Evidentně s tebou smysluplná diskuze nebude, tudíž v tom nepokračuji.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod Rival1 20. 1. 2021 20:14

Galaxy S21+ ma naviac od Galaxy S21 vačšiu uhlopriecku displeja, UWB, väčšiu baterku a skleneny zadny kryt. Je ešte nejaky roziel medzi nimi?
Rival1
Junior

Odeslat příspěvekod Sachmar 20. 1. 2021 20:34

To jme nevěděli :-D ještě vyjmenuj barevné varianty. :-D
Sachmar
Junior

Odeslat příspěvekod VolumePJ 20. 1. 2021 20:48

Ale on se ptá, proč jsi hned útočný ?

Odpověď- víceméně už ne, jen tyto rozdíly jsou ty hlavní :)
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod Rival1 20. 1. 2021 21:00

Viem len o tychto rozdieloch. Cenovy rozdiel medzi nimi nie je nizky, preto sa pytam ci ma este pluskova verzia nieco naviac. Niekedy mam pocit, ze v tomto fore sa len hadate namiesto toho, aby Ste rozumne diskutovali.
Rival1
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 20. 1. 2021 21:02

SerifJohn píše:Prvni testy vydrze baterie. Celkem ok. Na iPhone nema, ale jinak slusny.
https://youtu.be/FR-hh5pBn-A

Stačí přepnout displej na 60Hz (jako ma iPhone) a ten tvůj iPhone to hravě překoná...
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 20. 1. 2021 21:06

Už víme, že jsi hloupý. Většinu času běžel takový konzum na displayi, který více jak 60Hz nevyužil.

Každopádně 1 hodina rozdíl oproti S20 Ultra se stejnou aku...klobouk dolu.
Jestli i chipset bude o dost výkonější, tak to bude parádní koupě pro někoho, kdo chce top Android...hlavně ten SuperZoom je parádní a použitelný.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 20. 1. 2021 21:08

A je, primitiv ma zase vylevy. Musis si uvedomit, ze ma za 1. 5000mAh baterku a za 2. adaptivni refresh rate, takze ve 120Hz jel pouze nekdy a tim ze umi pouze 10Hz, tak kolikrat to bylo mene, nez na iPhonu. Takze ne, neprekona hrava iPhone.
Ale vysledek to je slusny, i kdyz za cenu obri baterie.
SerifJohn
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka