Samsung S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod red98 23. 1. 2021 23:05

Pan_Filuta píše:Existuje už nějaký konsenzus, jak je na tom Exyons 2100 v výdrží baterie proti Snapdragonu 865?
Čekal jsme na základní S21,protože Exynos 2100 a dynamický refresh rate sliboval lepší výdrž bateri, ale po shlédnutí recenzí a porovnání mi přijde, že Exynos 2100 je ve spotřebě horší než loňský Snapdragon 865 - viz tabulka

Co myslíte? Mám v datech někde zjevnou chybu? Díky.

https://imgur.com/a/48zF92U
Obrázek

- Hlavny nedostatok tabulky je, ze neporovnavas rovnake smartfony s rozdielnymi SOC.

Druha poznamka: ak nemas v obchode moznost vyberu z dvoch variant (SD vs Exynos), je tvoja tabulka uplne zbytocna.
Argumentum ad hominem je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
red98
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 24. 1. 2021 00:22

lukinicz píše:Tak jsem nyní vyzkoušel večerní focení na S21U. Při aktivaci fotoaparátu aplikace ihned nabídla "zapnout noční režim". Zkusil jsem jednu bez zoomu a druhou s 3X zoom. S fotkami jsem spokojen.
https://photos.app.goo.gl/vLzanUxXUpKuuy2q8

Tusim ze tohle je teda bez toho nocniho rezimu?
Jinak ta fotka 3x zoom vypada ze telefon zvolil hlavni cocku a ne 3x zoom. Koukal jsem na jiny fotky a tam jsou fotky i celkem ostry. Staci pry telefon zamerit na neco svetleho a "zoom" cocka se chyti.
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 24. 1. 2021 00:38

Dalsi test baterie.

https://youtu.be/KUS4IdgyEKA
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod lukinicz 24. 1. 2021 06:22

Kapr99 píše:
lukinicz píše:Tak jsem nyní vyzkoušel večerní focení na S21U. Při aktivaci fotoaparátu aplikace ihned nabídla "zapnout noční režim". Zkusil jsem jednu bez zoomu a druhou s 3X zoom. S fotkami jsem spokojen.
https://photos.app.goo.gl/vLzanUxXUpKuuy2q8

Před focením jsem zapnul noční režim

Tusim ze tohle je teda bez toho nocniho rezimu?
Jinak ta fotka 3x zoom vypada ze telefon zvolil hlavni cocku a ne 3x zoom. Koukal jsem na jiny fotky a tam jsou fotky i celkem ostry. Staci pry telefon zamerit na neco svetleho a "zoom" cocka se chyti.
lukinicz
Junior

Odeslat příspěvekod VolumePJ 24. 1. 2021 07:53

https://www.youtube.com/watch?v=OmzKPmSW1Bw&t=4s Battery test

tak to opravdu smekám..
Naposledy upravil VolumePJ dne 24. 1. 2021 07:56, celkově upraveno 1
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 24. 1. 2021 07:55

SerifJohn píše:Dalsi test baterie.

https://youtu.be/KUS4IdgyEKA

Trochu nechápu tyhle testery. Uvedou tam v jakém módu to testují ok. Ale chtělo by to ještě porovnání při 60Hz u Galaxy S21 ultra. Kromě toho, možná že jsem si nevšiml, ale to nahrávání videa bylo ve kterém nastavení? Apod... Co jasy displejů?
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod drabek06 24. 1. 2021 09:30

Přesně tak. Tohle mě taky hned napadlo. Asi bylo už předem potřeba aby bylo jasný kdo vyhraje...
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 24. 1. 2021 09:32

Nahravani videa ve 40k 60fps. To tam je nekde napsano.
No a to hodne zatezuje telefon. A prave ta optimalizace se ukaze.
Proto taky Samsung prohral. Pri prohlizeni webu je jasne, ze vyhraje, nebot tam je minimalni spotreba a ukaze se 5000mAh baterie. Jenze clovek vetsinou dela i narocnejsi ulohy a obcas neco vyfoti/natoci - takze tenhle scenar mi prijde realnejsi.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 24. 1. 2021 10:24

SerifJohn píše:Nahravani videa ve 40k 60fps. To tam je nekde napsano.
No a to hodne zatezuje telefon. A prave ta optimalizace se ukaze.
Proto taky Samsung prohral. Pri prohlizeni webu je jasne, ze vyhraje, nebot tam je minimalni spotreba a ukaze se 5000mAh baterie. Jenze clovek vetsinou dela i narocnejsi ulohy a obcas neco vyfoti/natoci - takze tenhle scenar mi prijde realnejsi.

Jo tak. A to hraní hry není náročná úloha, co?
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 24. 1. 2021 10:37

Při hraní S21 Ultra throttluje ze 60FPS pod 30FPS. Tím pádem výrazně klesne spotřeba.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 24. 1. 2021 11:06

orgasmic píše:Při hraní S21 Ultra throttluje ze 60FPS pod 30FPS. Tím pádem výrazně klesne spotřeba.

Jsi si tím tak jistý? Nezáleží náhodou na konkrétní hře a jejím nastavení? Teď jsem koukal na YouTube, kde bylo v nastavení vynuceno 90 fps. Jiná hra zase ukazovala 60...
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 24. 1. 2021 11:14

Jj, ten throttling je tam vyraznej a to znamena, ze spotreba skutecne klesa.
Ale ja myslel ten test pred tim, kde dali jen konzumaci webu a iPhone tam dal 14hod, Samsung 16h. Ale to je nerealnej scenar. Kdo by koukal 16h na web na mobilu. Tam je spotreba minimalni (proto tak vysokej cas) a prave tam se projevi velka baterka.
Ale pri realnem pouziti se objevi optimalizace, kterou ma proste Samsung horsi a to je duvod, proc s o tretinu vetsi baterkou neporazi iPhone.
A to i pres vyrazny throttling.

Xzeit: Nekdo sem uz daval video. Velmi rychle jde vykon dolu. Ale treba to poresi update.
U iPhonu to bylo u par her taky, ale s updatem problem pry zmizel.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 24. 1. 2021 11:18

Na Note 20 ultra je ctecka taky bida, ale vlastne mi to vubec nevadi, protoze mam v rutinach nastaveno, aby kdyz sem doma byl telefon odemcen a venku je odemcen pri pripojeni k hodinkam, takze ctecku pouzivam jen k placeni a prihlasovani a tam funguje dobre.
flatliners
Junior

Odeslat příspěvekod Pan_Filuta 24. 1. 2021 12:21

red98 píše:- Hlavny nedostatok tabulky je, ze neporovnavas rovnake smartfony s rozdielnymi SOC.
Druha poznamka: ak nemas v obchode moznost vyberu z dvoch variant (SD vs Exynos), je tvoja tabulka uplne zbytocna.

Díky za reakci.
Smyslem tabulky je mi mi pomoci se rozhodnout mezi S21 a S20 FE 5G. To znamená mezi loňským Snapdragon 865 a letošním Exynos 2100. Oba dva jsou na našem trhu nyní k dostání.

Tabulku jsem chtěl vytvořit proto, že spousta youtuberů při prvním review tvrdila že nový Exynos je opravdu super, že ve výdrži může dotáhnou a předehnat i loňský 20 FE s větší baterií.
Z tabulky to ale vypadá, že to není pravda, naopak má Exynos 2100 větší spotřebu než Snapdragon 865 (alespoň tak to chápu).
Pan_Filuta
Junior

Odeslat příspěvekod matty7 24. 1. 2021 12:35

Ještě ohledně čtečky. Naskenoval jsem palec postupně pouze v půl kruhu, místo na přeskáčku a teď, už funguje výborně. Tak třeba to někomu pomůže, kdo s tím má problém.
matty7
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka