Samsung S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod andrejo777 1. 2. 2021 21:45

SerifJohn píše:Sateza: Mas tam odpoved.

K tomu sekajicimu se videu.
https://us.community.samsung.com/t5/Gal ... 017/page/2
Resilo se to fakt hodne i u S20 rady.

A z fora zni, ze asi reseni je aplikace Filmic - apk je pry video kvalitnejsi a bez zaseku.

I kdyz neni to ok pry u vsech.. coz nechapu.

Muzete to zkusit a overit.? :hm

Diky, tak potom netrepem hluposti. Zo samsungu som naozaj sklamany. Mam rad android. Najprv som sa branil iphonu, kvoli jeho uzavretosti, potom kvoli jeho cene... Teraz mam predobjednanu S21 Ultru co bude vlastne loteria, mozno sa bude hriat, mozno bude sekat video, mozno bude este nieco ine.

Naozaj aj ked velmi nerad budem musiet na vlastnej kozi vyskusat aj ten Iphone. Spominany Filmic pro poznam. Viem tolko, ze pre iphone je mozne volit snimkovu frekvenciu aj 50fps u androidu nie. U gimbalu osmo mobile su tiez funkcie v aplikacii pre android voci iphone obmedzene. Asi naozaj pre serioznu pracu su apple zariadenia lepsou volbou.

U s21 Ultra som v nejakom recenznom videu videl, ze by mala ist navolit uzavierka 1/50 co by bolo super v interiery, aby neblikali ziarovky... a vsetko ostatne na 50hz. Tiez mozete vyskusat. Potom toto video nebude problem miestat s kamerou na 50p.
andrejo777
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 1. 2. 2021 21:54

Jinak dneska jsem vyzkousel nocni fotky...delal jsem stejne kolecko jako s iPhonem 12 mini a Notem 20 Ultra.
iPhone na to jak je malej foti opravdu pekne. Jen ma vice sumu(ale je ostrej vsude)...nejhorsi jsou ale odlesky od vseho co sviti :-/

Ale co mne prekvapilo jsou fotky z Notu...maji sice ten svuj typicky nadeh do zluta ale ze vsech co jsem fotil jsou vsechny krasne ostre bez sumu a plne detailu...
To u S21U sice uz neni ten zluty nadeh ale fotky mi neprijdou az tak ostre...a na par fotkach je vylozene videt ze telefon nezaostril dobre a fotky jsou mekke...

Nepamatuju jestli jsem u Notu ostril na bod(delam to skoro vzdycky) ale u S21U jsem jen zvedl telefon a vyfotil.

iPhone 12 mini: https://ibb.co/tLrQQMK
S21U: https://ibb.co/JrV0dwZ
Note 20U: https://ibb.co/fMkhbbP

EDIT: aby to nezapadlo a mohli jste se kouknout na fotky.
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 1. 2. 2021 22:30

Kapr99: A fotil jsi s Notem a s S21u na automatiku, anebo jsi použil noční režim?
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 1. 2. 2021 22:55

Nocni rezim u vsech fotek(i ty co jsem sem nedaval) Jako kdyz dam pryc zlutej nadech tak mi prijde lepsi ten Note. Je ostrejsi a ma vic detailu.

Zase na druhou stranu iPhone a Note jsou foceny soucasne cca pred mesicem.
S21U jsem fotil dneska ale nemyslim si ze by byl az takovej rozdil ve scene aby to hodilo tohle...
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod uNfEiL 1. 2. 2021 23:02

Čaute, viete mi prosím poradiť nejaký kvalitný kryt na S21? Kupujete niečo drahšie alebo si vystačíte s čínskym za pár eur? Ja mám asi deravé ruky lebo mi telefón dosť často padá takže potrebujem niečo čo mi mobil ochráni, ale zase aj niečo čo dobre vyzerá. Aký materiál je najlepší? Koža / guma / plast / drevo? Zas ale nechcem transformera čo mi zväčší mobil o 50% :D
uNfEiL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xzeit 1. 2. 2021 23:19

Kapr99 píše:Nocni rezim u vsech fotek(i ty co jsem sem nedaval) Jako kdyz dam pryc zlutej nadech tak mi prijde lepsi ten Note. Je ostrejsi a ma vic detailu.

Zase na druhou stranu iPhone a Note jsou foceny soucasne cca pred mesicem.
S21U jsem fotil dneska ale nemyslim si ze by byl az takovej rozdil ve scene aby to hodilo tohle...

Jo takhle. Pokud jsi to nefotil ve stejný den, resp. čas, tak to trochu postrádá smysl. Uricte nebyly stejné podmínky. Udělal jsem si nějaké výřezy a nakonec S21U vypadá asi nejlépe. Chce to ale fakt stejný čas...
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod drabek06 1. 2. 2021 23:28

Doporučuju origo Samsung silikonovej kryt. Sedí perfektně, má výztuhu a vyvýšený okraje nad displej.

uNfEiL píše:Čaute, viete mi prosím poradiť nejaký kvalitný kryt na S21? Kupujete niečo drahšie alebo si vystačíte s čínskym za pár eur? Ja mám asi deravé ruky lebo mi telefón dosť často padá takže potrebujem niečo čo mi mobil ochráni, ale zase aj niečo čo dobre vyzerá. Aký materiál je najlepší? Koža / guma / plast / drevo? Zas ale nechcem transformera čo mi zväčší mobil o 50% :D
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod ondrej.n 1. 2. 2021 23:43

uNfEiL píše:Čaute, viete mi prosím poradiť nejaký kvalitný kryt na S21? Kupujete niečo drahšie alebo si vystačíte s čínskym za pár eur? Ja mám asi deravé ruky lebo mi telefón dosť často padá takže potrebujem niečo čo mi mobil ochráni, ale zase aj niečo čo dobre vyzerá. Aký materiál je najlepší? Koža / guma / plast / drevo? Zas ale nechcem transformera čo mi zväčší mobil o 50% :D

Na S8 jsem používal pouze origo samsung silikonové kryty a jeden kožený flipový Nilkin. Na S10+ jsem používal už jen silikonové origo a spokojenost, střídání barev. Na ultru jsem hned koupil černý silikonový origo za 690,- a je tlustý, dělá z telefonu obrněný tank, zase v něm neklouže, ale design běs. Oproti S10+ ji furt vyndavám z krytu, poněvadž ji nesluší. Na druhou stranu se bojím, že mi upadne. Moc jsem neporadil, že? :-)
ondrej.n
Junior

Odeslat příspěvekod mifey 1. 2. 2021 23:53

[quote="SerifJohn"]No tak jasny, ze predprodej je predprodej ;) Ale ten nebude vecne :) Ani nevim, kdy ten predprodej ofiko konci. A predpokladam, ze by se s Alzou dalo dohodnout na podminkach stejnych jako u predprodeje + ten litrik dolu

Serife .. premyslis vubec nekdy? pokud chci dat za mobil vic nez 30tisic tak preci nebudu kupovat rozbalenou ultru o par tisicovek levnejsi nez nova ....mohla uz nekomu spadnout treba a at jedouci muze nest nejake nasledky ..ktere se neprojevi hned napriklad .... psal si ze se snazis radit ale tato rada s rozbalenou ultrou je tak na facku ... pro tebe ...
mifey
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 2. 2. 2021 00:20

Na S20+ je original silikonovy velmi prijemny a tenky na S21 Ultra je to o dost hrubsie a to ze vystupuje okolo celeho displeja tiez nie je idealne pri gestach a podla mna je to aj zbytocne, stacilo hore a dole...
Tiez hladam nieco ine ete, rozmyslam Nillkin Frosted alebo FIXED Story... ja kryt chcem len kvoli skrabancom na zadnej strane, telefony mi nepadaju, takze zbytocne hrube nepotrebujem...
keby niekto mal taky kryt dajte info ako to vyzera
PC: Intel Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 3200Mhz Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO
Phone: SG S21 Ultra 256GB Black w/ Buds Pro
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 2. 2. 2021 00:30

mifey: Mas vubec sedou kuru mozkovou? Premyslis vubec.
Proc bych nevzal rozbaleny kus, u mobilu za 30000Kc?
Mas na to stejnou zaruku a moznost vraceni. Tak co tu pises za kraviny.
Zatim jedinej, kdo tu nicemu nepomohl, jsi ty!!!
Btw: A nekupuj si treba predvadeci Audinu za 2,5 mice, protoze s tomu nekdo mohl davat kour za studena :D
Jako fakt nejde se ted nesmat :D Ostatnim sorry za OT.

Kapr99: Pokud je to sekani i u jineho telefonu jine znacky, tak potom nechapu, co je pricinou. Ja to teda nepozoruju vubec. Ani se zaplym Dolby Vision, coz dava procesoru asi poradne zabrat. :hm
A kdyz se kouknes na Youtube, tak jsem to u Xiaomi, Huawei ani Applu nevidel :hm
Naposledy upravil SerifJohn dne 2. 2. 2021 00:35, celkově upraveno 2
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 2. 2. 2021 00:31

"Spigen Liquid Crystal Clear Samsung Galaxy S21 Ultra" nedělá z telefonu tank, vypadá dobře a chrání jak má..
Radek.Hulan
Junior

Odeslat příspěvekod Andoritek 2. 2. 2021 06:26

Tak ještě jednou, jestli mohu poprosit o odpověď.. Trošku z jiného soudku. Máte v S21 aktivovánu ochranu McAfree? Díky za odpověď.
Andoritek
Junior

Odeslat příspěvekod drabek06 2. 2. 2021 08:09

Já ne a ani nad tím neuvažuju.
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod Sateza 2. 2. 2021 09:00

tak zde se přikláním k mifeyovi. Já bych taky nikdy nekoupil mobil, třeba i levnější než 30 litrů (klidně i okolo 10.000) jako rozbalený/použitý. Přesně podobné téma jsem řešil ve vláknu iP 12 někdy před 2 měsíci, když jsem ho prvně sháněl a v ofiko shopech nikde nebyl a bylo mi stále některými doporučováno, ať si ho koupím na bazoši jako nový, "pouze rozbalený" kus. Nikdy bych to neudělal. Jak můžu mít 100% jistotu, že někomu nespadl nebo s ním nemanipuloval tak, že na něm způsobil nějakou újmu??!! A že mám možnost následné reklamace? No, super, ale pak se taky může stát, že mi bude sděleno, že nefunkčnost byla způsobena špatným zacházením a nebude uznána. Starší věci prostě nekupuji a ani bych to nikomu nedoporučil, tak ještě možná u nějaké levné věci, ale ne u zařízení okolo 20-30.000, abych ušetřil litr nebo dvojku.
Sateza
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka