Samsung S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod patla 27. 2. 2021 15:33

karlos_santana píše:Spíše jde o to že to půjde na firmu pak to nejde vrátit v dané lhůtě tak se ptám na klady a zápory kdo ji samozřejmě fyzicky má nýbrž ji mám ještě bloklou v datartu za cca 35tis - DPH děkuji

V Datartu lze vrátit telefon ve 14ti denní lhůtě i když je koupen na firmu. Koncem prosince jem tak vracela Note 20 Ultra. Peníze za 3 dny na účtě.
patla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod andrejo777 27. 2. 2021 17:57

karlos_santana píše:Zdravím chtěl jsem se zeptat mám na vyzvednutí s21 ultra 512gb ale dle recenzi nevím jestli ji mám vyzvednout poradite nebo přesvědčíte jestli ji mám vzít dekuji jsem na vaskach


Tak ked mas tu moznost, urcite stoji aspon za vyskusanie. Jak sa pise, je to momentalne najlepsi telefon.
Cena je aka je. Za fotaky sa vlastne oproti S21 dost priplaca. Ja som to neriesil, chcel som to najlepsie, a s predobjednavkou s bonusami a zlavou este pred predajom si myslim, ze lepsie ako za plnu cenu. Ale ja som od toho cakal naozaj spicku. Kupoval som to ako zariadenie na vsetko. To znamena od fotaku, kamery po bezne pouzivanie, co je v podstate velmi podobne, ako aj na najlacnejsich telefonoch. Platime si za rozlisenie na displeji, to u mna nebola priorita. Dalej je to bezdrotove nabijanie, ktore sa u mna po aktualizacii o odost spomalilo - zrazu nebolo rychle. Dalej je to vodeodolnost...
Ja sa hry nehram. Selfi kamera spickova, hlavny fotak foti cisto, krasne, ostro... Oba zomove fotaky sa casto hodia. Sirokac konecne ostry. To su podla mna hlavne prednosti. Ale vonku "vsetko" foti krasne. Porovnaval som s20FE rozdiely clovek musi hladat 1:1. Cenovy rozdiel 20.000. Ale ultra ma lepsi dynamicky rozsah, kresbu po celom objektive, a lepsie vyvazeie bielej a protisvetlo. Ale v interiery to uz proste neni ono. Ale ked sa nic nehybe, je to v poriadku. To akym objektivom sa bude fotit urcuje mobil. U umeleho osvetlenia casto robi vyrez iba z hlavneho 108MPX. Trochu sa to aktualizaciou zlepsilo a aj za umeleho osvetlenia slo obcas pouzivat vsetky objektivy aj u videa. U videa je krasny cisty zvuk. Aj reprodukcia na stereoreprakoch je prijemna. U rezimu portret by som cakal este viac. Z tvare sa dost vytratia detaily. Mozno u niekoho neziaduce. Ohnisko 24mm moze u foteni osob sposobovat neziaduce deformacie. Ak su fotoaparaty neni dvolezite, staci uplne S21, alebo aj starsi mobil - ma SD kartu a niektore aj jack pre sluchadka. Mna by fakto zaujimalo, kto ako na tom mobile tak strasne pracuje, a v com ta praca spociva. Ak sa nebavime o kamere a fotaku, kde je aj oticka stabilizacia a presne ostrenie, mozete mat mobil skoro akykolvek. Este je dvolezity displej, ktory ma samsung pre mna vyhovujuci a to aj v najnissich triedach. Ospevovanych 120Hz - ja som postrehol sekanie prostredia aj na ultre. Nebolo vyrazne, ale zdaleka nie bezchybne. Uz tu niekto pisal, ze postrehol nejake zavahania u animacii.
Asi ked sa displeju casto dotikame, prezeranie fotografii, zvecsovanie.... je lepsie mat 60HZ, lebo asi telefon by chcel bezat na 120HZ co sa moze na spotrebe prejavit. Mozno existuje apk, ktora by kazdej apk urcila frekvenciu. Takze mne baterka sla pomerne rychlo dole. Mne skor vadi, ze telefon na to ake ma predpoklady je nedoladeny. Nedokaze ani tak zakladnu vec, ako plynule, bez akych kolvek chybiciek nahrat FHD video. A to mame najlepsi procesor, najrychlesie pamete a 16GB RAM. Toto ja v ziadnom pripade nemozem prehliadat. U 5min videa prerusovaneho pauzov je aj rozchod zvuku s obrazom. Baterku som dokazal za den dobijat aj 3x. z 40-80% Asi ked sa telefonu clovek mozno nedotika a pozera iba YT, alebo iba cita stranky mozno to vydrzi. Ale ludia skor pisu casi 4-5hodin displej. Aspon v diskusiach na YT sa tak pise. Exynos proste hreje a zere baterku. Asi je to lepsie ako minuly rok, ale ja som si predstavoval vydrz podstatne dlhsiu vdaka tej adaptivnej frekvencii displeja. A tiez ma zamrzel multitasking. Mal som 16GB RAM a stavalo sa mi, ze sa mi webove stranky, alebo apk nacitali nanovo. To sa mi tiez nepacilo. Vraj to samsung teraz zabija - a mozno kvoli vydrzi, ale potom kde je ten konfort. Da sa vraj, ale urcit 5 aplikacii, ktore pobezia u 16GB verzii. U fotaku som cakal v interiery lepsie vysledky za za pohybu osob. Ale samsung da rasej nizsie iso a dlhsi cas fotenia. Velkost je jaka je... Niekedy je to otravne, ked na to clovek chce davat pozor. Je to proste nabusena masina, skoda, ze nemame u nas verziu so Snapdragonom. Potom by sme naplno videli, jake je to delo. Prejavilo by sa to v este vysej kvalite videa a fotografii. To ma exynos vecer horsie. A verim, ze aj vo vydrzi baterie. Skusenost s20FE5G
Podpora stilusu je tiez vitana vec.
Aj ked to bude zadlho, som zvedavy cim sa predvedie S22Ultra.
Naposledy upravil andrejo777 dne 27. 2. 2021 20:15, celkově upraveno 7
andrejo777
Junior

Odeslat příspěvekod karlos_santana 27. 2. 2021 19:10

aha mě řekli v electrowordu že když je na firmu tak jde jen vrátit pokud je nerozbalený
karlos_santana
Junior

Odeslat příspěvekod mifey 27. 2. 2021 19:23

Sateza píše:Stávající majitelé ti řeknou, ať si ho koupíš, ti, kteří řadu S21 vraceli nebo odpůrci samsungu ti řeknou, ať si ho nekupuješ.

Zde ale relevantní a solidní odpověď, která by tě popostrčila kterýmkoliv směrem, nečekej.


Satezo ... sam pises ze solidni odpoved nenajde tady na foru .. takze tva ma cenu nula taky ....

Jinak ja mam S21U 512 a sem spokojen .. fotky dobry .. kazdemu se libi .. makro vynikajici a zoom taky dobrej .. vykonu nadbytek displej taky vybornej ... co se tyce baterky tak vydrz podle toho co vse mas zapla a nacetle a jakej mas nastevenej jas ci hrajes hry nebo ne atd atd .. jinak vydrz dobra ... a ze nekdo pise ze portrety sou lepsi jinde konkretne na IP tak kvuli portretu so nebudu kupovat IP a urcite to i poladi aktualizaci ... shrnuto vyborny telefon ...
mifey
Junior

Odeslat příspěvekod Sateza 27. 2. 2021 19:59

karlos_santana:

Ještě to můžeš udělat tak, že ho koupíš jako fyzická osoba a vyzkoušíš. A pak, pokud se ti bude zamlouvat, tak ho vrátíš a vemeš nový na firmu a pokud se ti zamlouvat nebude, tak jen vrátíš. Vyřešeno.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod karlos_santana 27. 2. 2021 20:13

to jo ale mám teď ještě slevu takže bych o ni přišel cca 3tis
karlos_santana
Junior

Odeslat příspěvekod renek1 27. 2. 2021 20:20

Už mě to nebaví číst, jak tě tu přesvědčujeme ať tak či tak. Seš dospělej?? Tak se nějak rozhodni a nezasírej to tady naříkáním. To ti ráno snídani taky dělá máma, že za tebe rozhodne, jestli si dáš kakao nebo čaj??
Je to jen tvoje věc a my to za tebe nerozhodneme, takže buď si ho kup nebo ne!!
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sateza 27. 2. 2021 20:53

V tomhle ale musím s renek1 souhlasit. Tohle za tebe opravdu nikdo nevyřeší. Nakonec se stejně budeš muset rozhodnout sám. Já, i když mě ten foťák samsungu strašně štve, tím, že deformuje hlavy na nepřirozené šišky, tak stejně asi tu Ultru koupím. Protože spoustu dalších aspektů samsung má prostě nejlepší. Displej, čtečka už funguje naprosto spolehlivě, zvuk je skělý, ale hlavně - pro mě velmi podstatná konektivita - spojení s telkou, spojení s hodinkami Garmin F6X Pro. No a pak oproti iP, který stále ještě mám, tak řazení plochy. U iP je to to strašná tragédie. Tohle musel vymyslet opravdu génius, řadit ikony odshora dolů místo naopak. Takže nakonec asi u té Ultry stejně skončím.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod andrejo777 27. 2. 2021 21:45

SerifJohn píše:Krasny test na phonearene ohledne portretu.
https://www.phonearena.com/news/Galaxy- ... n_id130296

Bohuzel Galaxy S21U je docela spatenka. :hm Jedinej pouzitelnej z toho vysel iPhone. Samsung bud spatna separace od pozadi, nebo vyzehlene az do neprirozena a strasne malo detailu.
Nejlepe to je videt na te fotce s dzinama. Tam nema Samsung zadne detaily. :hm Snad to jeste sw poladi.


Na to, ze fotky s21U su v podstate "bez detailov" fotky maju neporovnatelne 3x viacej MB ako iphone.
To iste plati aj pre Note20U.
andrejo777
Junior

Odeslat příspěvekod xchucky 27. 2. 2021 22:27

ahoj, pročetl jsem tuto diskuzi a mám pocit, že je tu několik oblastí, které asi vadí jen mě. Chci se podělit o to co mi na S21 ultra opravdu vadí. Na nový telefon jsem se docela těšil. Po měsíci jsem velice naštvaný, že jsem se rozhodl dát samsungu po 6 letech šanci. Začnu od začátku tím co se mi na telefonu líbí. Je to rozhodně zvuk, zpracování a výdrž. U fotek a připojení to už není úplně ono. Noční fotky jsou znatelně lepší u Huawei a video i na iphone. Televizi s 8K ještě neplánuji pořizovat a tak raději využiji kvalitní 4k než pofidérní 8K. Se signálem jsem u samsungu úplně naštvaný. GSM i wifi jsou o poznání slabší. Wifi připojení k routeru trvá neskutečně dlouho cca 2 minuty a často se stane, že je nutné ručně vypnout mobilní data, protože telefon vyhodí hlášku o možné horší kvalitě wifi a drží jen LTE data. Sdílení dat funguje přes one drive, což mě štve. Pokud zkusíte huawei share pochopíte, že mít data on-line vedle sebe bez synchronizace přes net je obrovská výhoda. Zarazil mě také přenos dat ze sterého telefonu, kdy se instalované aplikace stahují znovu z google play a několik aplikací pak v aktuálních verzích nedělá co má. Využívám aplikace pro připojení a diagnostiku přes BLE a stabilita a dosah mi nevyhovuje. Možná to není pro každého důležité, ale vlajková loď by měla být o trošku dál. Vynechal jsem i několik věcí, které jsem řešil s podporou samsungu a které vyřešila aktualizace. Fakt mě štve, že toto je první telefon, který jsem poslal dál dříve než za měsíc. Zvažte alternativu HUA P40 pro plus (nebo předprodej P50 pro), pokud nepotřebujete google služby, nebo iphone 12 pro max pokud nevyužíváte speciální aplikace. Cena stejná, ale kvalita SW a konktivity jinde.
xchucky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos_santana 27. 2. 2021 23:15

to není žádné naříkání jen sleduju články kdo ji opravdu vlastní a ne že někde sleduje videa a nemá ji vůbec
karlos_santana
Junior

Odeslat příspěvekod mifey 28. 2. 2021 00:53

xchucky ... ja zadne zdlouhave pripojeni na wifi nemam ..je to okamzite .. a na co me bude mobil bez sluzeb google?? nejsme v Cine omg :-D
mifey
Junior

Odeslat příspěvekod ondrej.n 28. 2. 2021 07:57

xchucky píše:Zvažte alternativu HUA P40 pro plus (nebo předprodej P50 pro), pokud nepotřebujete google služby. Cena stejná, ale kvalita SW a konktivity jinde.


Tak pobavils takhle hned po ránu, díky :-D
ondrej.n
Junior

Odeslat příspěvekod renek1 28. 2. 2021 09:39

xchucky píše:....

S HUA P40 pro plus nemám zkušenost a jistě to není špatný telefon, ale mě by asi vadila absence Google a vše s ní spojené i když možná jistou formou by to doinstalovat šlo.
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod purmenskyv 28. 2. 2021 10:23

karlos_santana píše:to jo ale mám teď ještě slevu takže bych o ni přišel cca 3tis


Však teď Ti to Sateza napsal jasně. Koupíš to jako fyzická osoba, vyzkoušíš a v rámci 14-ti denní lhůty vrátíš a koupíš si ho na firmu. Čemu jsi nerozuměl? Je snad jedno kolik stojí a kolik můžeš mít na něho slevu když peníze dostaneš zpět
Samsung Galaxy S22 Ultra
purmenskyv
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků