Samsung S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xzeit 2. 3. 2021 19:35

Kapr99 píše:Krasny...

iPhone f/2.2
Samsung f/1.8

Tzn. iPhony foti na zoom a Samsung ma vyrez z hlavniho snimace proto mensi detaily...
Opravdu "objektivni" fotka...

Jakoby tady nekdo chtel aby iPhone zase vyhral... :hm



Přesně tak. Na druhou stranu, je to chyba SW Samsungu. Stačilo by, aby pouzil na portrétní režim 3x teleobjektiv s rázem je vše jinak.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod partykiller 2. 3. 2021 19:49

Dnes dorazila konečně Pitaka MagEz na Ultru. Už je začali distribuovat. Doporučuji. Mám jak na iP11 Pro, tak S20 tak S21 Ultra a jako vždy top.
Kdyby někdo chtěl levne prodám originál černý samsung kožený na Ultru.
Přílohy
IMG-20210302-WA0001.jpg
partykiller
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod renek1 2. 3. 2021 20:08

Nenarazil jste někdo na nějaký kryt s drážkou pro Spen, ale jiný než černý nebo šedý? Já mám origo od samsungu, ale ženě se nelíbí barva a chtěla by bílé nebo průhledné, nebo prostě jinou světlou barvu.
Myslím něco jako tohle co mám
https://www.czc.cz/samsung-silikonovy-k ... TqEALw_wcB
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowfrost767 2. 3. 2021 20:22

partykiller:
muzes ty tri telefony trochu porovnat? Resp. by stacilo mezi 11 Pro a Ultrou.
snowfrost767
Junior

Odeslat příspěvekod Sateza 2. 3. 2021 20:38

Tak na tohle srovnani je hned na zacatku taky portretni rezim a taky vcelku rozdil...posudte sami....

https://youtu.be/oNzfD67A6CM
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod BaldaP 2. 3. 2021 21:06

partykiller píše:Dnes dorazila konečně Pitaka MagEz na Ultru. Už je začali distribuovat. Doporučuji. Mám jak na iP11 Pro, tak S20 tak S21 Ultra a jako vždy top.
Kdyby někdo chtěl levne prodám originál černý samsung kožený na Ultru.

Proč sis to nekoupil na latercase? Jednak je to o 20% levnější ,druhak jejich kryt kryje i foťák a je i tenčí. Tady jsi trochu prohloupil.
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 2. 3. 2021 21:37

snowfrost767 píše:partykiller:
muzes ty tri telefony trochu porovnat? Resp. by stacilo mezi 11 Pro a Ultrou.


V cem je chces porovnat? Pokud je ti iOS/Android jedno tak vem co se ti libi a podle fotaku co vic vyuzijes.

iPhony foti hezky ale jsou limitovany poctem snimacu a vesmes jen jeden stoji za to.
Zoom je tam jen na portrety a Siro neni nejlepsi a vecer je primo otresny.

Samsung(S21U) ma vic moznosti a zoom fotky jsou na nem super. Taky dokaze vyfotit i "makro" a siro je jak za dne tak za vecera jedno(ne-li) nejlepsi co muzes mit.

Ja to beru tak ze pokud fotis porad milion "trash" fotek tak iPhone(je to modni)
Pokud ti nevadi par vterin pockat zaostrit atd tak rozhodne Samsung...

Ale tak i tak pokud vyberes jedno nebo druhy tak u fotek z hlavniho snimace si rozhodne nebudes rikat ze by jsi mel vzit to druhe :-)
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod partykiller 2. 3. 2021 21:46

BaldaP píše:
partykiller píše:Dnes dorazila konečně Pitaka MagEz na Ultru. Už je začali distribuovat. Doporučuji. Mám jak na iP11 Pro, tak S20 tak S21 Ultra a jako vždy top.
Kdyby někdo chtěl levne prodám originál černý samsung kožený na Ultru.

Proč sis to nekoupil na latercase? Jednak je to o 20% levnější ,druhak jejich kryt kryje i foťák a je i tenčí. Tady jsi trochu prohloupil.


Mám od nich víc dalších věcí a ta firma je mi prostě sympatická jak to dělají. Těch pár USD navíc nebylo rozhodujících. Navíc mám takový pocit, že zmiňovaná firma onoho YouTubera to od nich pěkně obslehla o čemž se zminuji na stránkách.

-- 2. 3. 2021 22:14 --

snowfrost767 píše:partykiller:
muzes ty tri telefony trochu porovnat? Resp. by stacilo mezi 11 Pro a Ultrou.


Tak férové srovnání by bylo na hodně hluboký rozbor. Ultra je už prostě padlo a cokoliv menšího je kompaktní a občas v kapse výhodou. O výhodách/ nevýhodach rozdílných SW toho je všude tuny, já nemám problém s obojím, rád používám oboje. Nejlepší pro mě už stejně bude vždy BB OS budiž mu země lehká. Fotky mi přijdou ze všech stejný ale nejsem z těch co to zkoumají, stejně vzdyvfotim něco s rodinou v pohybu a občas nějaké firemní fotky. Kdybych hodnotil stabilitu kvality fotek při cvakani jedné za druhou, řekl bych že z iPhone je větší procento fotek co mají vyrovnanější kvalitu. Co občas vypoti S20 nebo Ultra vypadá podivne, hlavně co se týká deformace objektu. Ale jinak celkem pekny a musím uznat že Ultra mě učí víc používat zoom (např přibližovat děti při něčem) než se fyzicky přibližovat pro lepší záběr, protože 3x zoom je fakt povedený. Jo a asi je důležitý příslušenství. Střídam hodinky withings, garmin Fénix a na obojem fungují dobře. Apple watch jsem prodal protože mě iritovala výdrž a proste jsem si nezvykl na design, u ženský mi přijdou v pohodě, u chlapa ne, otázka vkusu.
partykiller
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SerifJohn 2. 3. 2021 23:36

partykiller:
Konecne rozumny nazor. Souhlasim s tvym hodnocenim.
Je mel Nota a umel uzasne fotky. Ale tolik momentek bylo pokazenych, ze proste k memu ucelu vytahnout a vyfotit se moc nehodil. Clovek to musel nastavit, pohrat si s tim.. jinak bylo spousta fotek mazlych atd. Tohle se mi ted nedeje temer vubec.
A nevim jestli to vnimas tale, ale pohybujici se objekty, nebo napr psa, decko - Samsung proste neumel vyfotit tak hezky ostre. (Ostatne je na to par videi na youtube).. proto mam iPhone a vyckaval jsem, jak to bude s S21U. Zatim to vidim tak, ze asi budu cekat dale. I to video - mit nahrane decka , je pro me dulezite. A v interieru byl Note doslova tragicky - video bylo rozplizle, bez detailu. Cekal jsem, ze S21U to napravi. A bohuzel :(
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod stoupa88 3. 3. 2021 00:35

Ja byl zastancem N10+ a skoro vsech jeho predchudcu, ale uz me nejak stvala ta velikost v kapse, pokukoval jsem po S21U, ale jak jsem zjistil, ze je jeste vetsi...bral jsem S21. Vubec nelituju, je fakt, ze pokud jsem drzel N10+, mel jsem pocit "luxusu", S21 na me pusobi jako plastak, ale jsem max spokojenej. Konecne zase telefon, co mi nebude stahovat kratasy. Vykon nehodnotim, protoze N10+ byl stale rychlej telefon a posun jsem nezaznamenal zadnej, pokud vynecham velikost a stylus. Obnovovaci rychlost obrazovky....ani jsem nezaznamenal, ze je vyssi :-D Jen jsem si overil, ze je to marketingovej blabol, co realne nepomuze nicemu a jen zere baterku. Hadat se nebudu, 99% lidi, to urcite pozna a je unesena.
stoupa88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gerremi 3. 3. 2021 11:54

Mimo temy...

Neviete jak vratit späť u aplikacie chrome ten discover (karty/stranky ktore sa zobrazuju podla zaujmou) pretoze uz par dní mi to zobrazuje iba cca 10 stránok a už sa nedaju na konci rozšíriť o ďalšie tak ako to bolo predtym... Je to nejaka nova vlastnosť chromu alebo jak to mam chápat?
gerremi
Junior

Odeslat příspěvekod mifey 3. 3. 2021 16:43

SerifJohne mas Ultru ci ne??
mifey
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 3. 3. 2021 17:16

Mifey: No kdyby meli o Ultre pokecat jen majitele, asi by to celosvetove nebylo moc slavne na forech.
Vis co je diskuzni forum? Vis jaky je ucel diskuzniho fora?
Vis ze sem jdou i potencionalni kupci, kteri se o model zajimaji?
Tak dej nohy k sobe a soupej, nez zacnes poucovat, at sem chodi lidi, co ji fyzicky maji.
To ze jsem zklamanej z toho, co vidim na netu o Ultre ti muze byt putna. Pokud jsi spokojen, bud. Ja si ji koupim, az uvidim, ze to doladili. Beta-tester fakt nechci byt. Tak me prosim neotravuj.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod mifey 3. 3. 2021 17:25

SerifJohn ..... to nemas asi v hlave moc srovnany co?? ja ti polozil otazku a ty tu pises romany uplne o necem jinym .. dej si nohy k sobe ty a soupej .. ja se ptal a ne te o nicem poucoval ... ... a poucim te .. necti jen clanky ... kup ultru a pak poucuj ostatni ... ja ji aspon na rozdil od tebe mam a muzu psat skutecne poznamky ci rady ...
mifey
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 3. 3. 2021 17:45

Ta posledni veta :D Presne to jsem cekal, ze napises.
Tak v tom pripade jdu do diskuze o Cvrcovickym chlebu, kterej mam zase ja, tak o tom muzu diskutovat :D
SerifJohn
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků