Samsung S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod SerifJohn 13. 10. 2021 10:14

Zkus ho zapnout nekdy :D
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 13. 10. 2021 10:35

qxdxqxdx píše:Mně tedy musel výrobce mobilu ten SD888 asi nějak podtaktovat, protože jsem žadné zahřívání nezaznamenal. A někdo tu psal, že se mu hřeje mobil v kapse už jen tím, že je nečinný jen v pohotovostním režimu. Ale to bude tedy asi Exynos?
:D

zajko65 píše:S21 ultra zapnuté obě sim a pušťená data topí i v kapse při nečinosti. ...

Ano a bylo to zmíněno v několika recenzích, že je SD888 ve Flipu podtaktovaný.
Ten chipset hřeje a žere, proto mají snad všechny telefony horší výdrže, než jejich předchůdci.
Vidět je to hlavně na skládačkách.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 13. 10. 2021 11:47

Výdrž mám standardně den bez noci, to mi přijde OK vzhledem k velikému displeji, malým rozměrům těla mobilu a tím i malé kapacitě baterie jen 3300 mAh.

Obrázek
qxdxqxdx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danbed 13. 10. 2021 11:59

Aktuálně mám jako hlavní Z flip3 a jako druhý S21Ultra. Flip se mi hřeje jen při bezdrátovém nabíjení, jinak ne. S21U mě při vysokém pracovním vytížení vydrží v pohodě 1,5 dne (hry nehraji a na videa koukám zřídka). Flip musím dát večer na nabíječku, ale ten 1 den dá. Výkonově vůbec žádný rozdíl nepozoruji. Ideální je mít všude bezdrátové držáky a stojánky :-)) Pak baterii vůbec neřešíte.
Z Flip3 - S21 Ultra - OnePlus 8 Pro - S10+ - Oneplus 6T - S9+ - Huawei Mate 10 Pro - OnePlus 5 - OnePlus 3 - S7 Edge - NOTE 4 - OPPO 7a - Lumia 925 - Lumia 920 - LG G3 - SONY Z3 - asi dalších 20 - a první byla Nokia MD59 v roce 1995 :)
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 13. 10. 2021 12:10

Ja mam S21 Ultra taky od prvniho dne.

Telefon moc nepouzivam...ne tak ze bych na nem byl kazdy den X hodin hral hry nebo na nem pracoval takze mi vydrzi uplne s klidem 3 dny s SoT +- 4 hodiny a baterkou nekde u 25% +- jak kdy.

Telefon netopi ze by clovek cekal kamna ale zahreje se kdyz napr fotite/natacite dele nez minutu. Neni to ze by hral nebo tak ale proste citite ze se "ohriva" nahore u fotaku. To si ale myslim ze je normalni protoze vsem telefonum dava foceni/nataceni nejvic zabrat.

Pak(aspon u mne) kdyz se s telefon obcas zaseknu...cumim na stranky treba hodinu ctu si a mam 120Hz...pak je telefon trochu zahratej nahore.

Nikdy se mi ale nestalo ze by telefon hral nejak extra nebo az tak moc ze by to bylo divny.
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 13. 10. 2021 13:46

https://youtu.be/lcDO55IQDfw

No jo, hreje to hreje.
Tady je to krasne videt. Clovek zapne neco narocneho a topi to topi.

V tom testu je jedina vyjimka. Jinak je to vsechno podobne. A rozdil 10C na povrchu je dost. :hm
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 13. 10. 2021 15:05

Telefony ždímám celkem dost, nemám problém být s Ultrou i 13 Pro Maxem večer na nule, ale Ultra je co se tepla týče nadprůměrně dobrá.
Během hraní jsou oba podobně teplé, největší záhul je max jas na přímém Slunci.
Ale že by jeden topil a druhý ne, to opravdu ne Jendo :D

Nejspíš záleží kus od kusu jak se povede usadit chladící layout.
Když porovnáš třeba stejné notebooky v zátěži, také mají kolikrát dost velký rozptyl teplot.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 13. 10. 2021 16:38

V tom připadě to ale logicky znamená, že ty co topí mají dobrý odvod tepla od procesoru, tedy lepší chlazení procesoru oproti těm, co netopí.
qxdxqxdx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 13. 10. 2021 18:05

Pokud něco topí a něco netopí při shodném výkonu, tak to určitě není lepší :D
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 13. 10. 2021 18:16

No možná topí kazdý procesor stejně, ale pokud má procesor nedokonalý odvod tepla (špatné pasivní chlazení), tak zůstane mobil studený. Pasivním chladičem je totiž logicky právě tělo mobilu.
qxdxqxdx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 14. 10. 2021 07:38

Kazdy procak netopi stejne. To je mimo. Zahrivani fakt neni lepsim odvodem tepla.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod orgasmic 14. 10. 2021 07:49

qxdxqxdx píše:No možná topí kazdý procesor stejně, ale pokud má procesor nedokonalý odvod tepla (špatné pasivní chlazení), tak zůstane mobil studený. Pasivním chladičem je totiž logicky právě tělo mobilu.

To jsi vzal kde? Kam se asi to teplo vytratí v těle mobilu? :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod matty7 14. 10. 2021 08:43

Samsung S21U a S21 jsem měl o musel jsem to vrátit. Jak se zapnul fotoaparát, tak to začalo fakt citelně topit, rámečky a horní strana displeje horká, takže pokuď jste potřebovali volat, tak to pálilo do ucha, opravdu nepříjemná věc. Opravdu CPU je tady pořád nepovedený zmetek. A přesně je to vidět v hrách, když jede GPU, tak je teplota v poho.
matty7
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 14. 10. 2021 09:31

Nic z toho jsem na Ultře nepociťoval.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod ondrej.n 14. 10. 2021 10:07

Já také ne, že by displej pálil do ucha zní hodně pohádkově:-))
ondrej.n
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka