Samsung S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jirka337 28. 11. 2021 20:14

Vyzkoušeno viber celý den na S21 a vše ok. Nevšiml jsem si že by padali apky. Přítelkyně nic zatím nezaznamenala. Z těch co jste tu psali že padají.
Jirka337
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod johnyoplodnovac 28. 11. 2021 21:35

Tak proč nabíječka jela v A11? To si jako nyní rozmyslí, že ji nepovolí? Tenkrát jsem ji mohl vrátit do 14dnů a tenkrát vyrobce garantoval kompatibilitu. Coz nyni nejde, takže celkem podraz.
johnyoplodnovac
Junior

Odeslat příspěvekod JimMorrison 28. 11. 2021 23:52

Nemám čas tady číst 170 stránek názorů, tak předem pardon pokud už se to tu řešilo, ale pořídil jsem si S21 Ultra po 3 letech s Huawei P20 Pro, a po 3 dnech mám pořád pocit, že číňani to umí líp než korejci... :-( detaily typu nezobrazování jména operátora nebo rychlosti sítě teď něřeším, i když mě serou. Ale to fakt špičkovej Samsung za víc než 30000 neumí to, co ta "čínská mr**a"? Totiž takovou "drobnost", že můžu jednotlivým aplikacím nastavit přístup k síti, ať už mobilní nebo Wifi? nemluvě o tom, že čtečka otisků ve fyzickém tlačítku je 1000x lepší než ta jebka v displayi, protože gesta atd. atd.... Ano, je to rychlý jako blesk, někdy až moc, ale pořád jsem ve stavu to vrátit ve 14 denní lhůtě, protože krásnej display a superrychlost není všechno...
JimMorrison
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adam.jacques 29. 11. 2021 00:29

Ahoj, aplikace ktere maji jet pouze pres mobilni data nastavis: nastaveni, pripojeni, pouziti dat, aplikace jen s mobilnimi daty...
adam.jacques
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka337 29. 11. 2021 04:08

JimMorrison píše:Nemám čas tady číst 170 stránek názorů, tak předem pardon pokud už se to tu řešilo, ale pořídil jsem si S21 Ultra po 3 letech s Huawei P20 Pro, a po 3 dnech mám pořád pocit, že číňani to umí líp než korejci... :-( detaily typu nezobrazování jména operátora nebo rychlosti sítě teď něřeším, i když mě serou. Ale to fakt špičkovej Samsung za víc než 30000 neumí to, co ta "čínská mr**a"? Totiž takovou "drobnost", že můžu jednotlivým aplikacím nastavit přístup k síti, ať už mobilní nebo Wifi? nemluvě o tom, že čtečka otisků ve fyzickém tlačítku je 1000x lepší než ta jebka v displayi, protože gesta atd. atd.... Ano, je to rychlý jako blesk, někdy až moc, ale pořád jsem ve stavu to vrátit ve 14 denní lhůtě, protože krásnej display a superrychlost není všechno...

Já jsem třeba úplně jiného názoru. Čtečka v displey je pecka a hlavně když ti mobil leží na stole tak je to taková rychlovka než hledat tlačítko na boku viď? A Čína dle mě právě neumí to co korejec. Např. Jejich podpora je až tragická oproti Samsungu. A dál pokračuj v těch nadávkach a neskončíš dobře :)
Jirka337
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod hurec 29. 11. 2021 05:02

P20 ho na boku nema. Je pod displejem. To jen jako mimo tema.
Jinak ho, vratit ho muzes, ale stejne si moc nepolepsis u jineho vyrobce.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r_konf 29. 11. 2021 05:44

johnyoplodnovac píše:Tak proč nabíječka jela v A11?


A máš to superychlé nabíjení v nastavení zapnuté?
r_konf
Junior

Odeslat příspěvekod dalBorgo 29. 11. 2021 06:59

Jirka337 píše:
JimMorrison píše:Nemám čas tady číst 170 stránek názorů, tak předem pardon pokud už se to tu řešilo, ale pořídil jsem si S21 Ultra po 3 letech s Huawei P20 Pro, a po 3 dnech mám pořád pocit, že číňani to umí líp než korejci... :-( detaily typu nezobrazování jména operátora nebo rychlosti sítě teď něřeším, i když mě serou. Ale to fakt špičkovej Samsung za víc než 30000 neumí to, co ta "čínská mr**a"? Totiž takovou "drobnost", že můžu jednotlivým aplikacím nastavit přístup k síti, ať už mobilní nebo Wifi? nemluvě o tom, že čtečka otisků ve fyzickém tlačítku je 1000x lepší než ta jebka v displayi, protože gesta atd. atd.... Ano, je to rychlý jako blesk, někdy až moc, ale pořád jsem ve stavu to vrátit ve 14 denní lhůtě, protože krásnej display a superrychlost není všechno...

Já jsem třeba úplně jiného názoru. Čtečka v displey je pecka a hlavně když ti mobil leží na stole tak je to taková rychlovka než hledat tlačítko na boku viď? A Čína dle mě právě neumí to co korejec. Např. Jejich podpora je až tragická oproti Samsungu. A dál pokračuj v těch nadávkach a neskončíš dobře :)



Používám Samsungy řady "S" už od S3, takže by mě nikdo neměl podezírat ze zaujatosti ke značce. Před půl rokem jsem náhodou zkusil Huawei P30 Pro, a byl jsem velmi překvapen, že to jde i jinak. Systém od Huawei mi připadá čistší, vychytanější a uživatelsky příjemnější. Foťák rovněž lepší, ale abych jen nechválil, s P30 Pro nebylo tak snadné cvakat jako se Samsungem, ale třeba pohrát si někdy s nastavením bílé. 5x optický ZOOM byl pecka! Pro informaci, fotím občas i profi foto, takže ne nějaký "cvaky," a rád využívám na některé záběry mobil. Často tady čtu, žeb ten který mobil fotí blbě a jiný líp, moje zkušenost je však taková, že je to u lepších fotomobilů rukama, a hlavně dobrým okem.
Mám pocit, Samsung dospěl do stadia, kdy se tváří pořád stejně, ale je jeho nadstavbový software čím dál zaplácanější. Nebýt obřího výkonu a velké RAM, asi by z něj byla pomalá želva. Nyní mám S20 FE se Snapem, a z nostalgie jsem si nedávno koupil znovu i kompaktní S10e. Zkusil jsem i iPhone 12, ale kromě krásného zpracování to nebylo nic moc - nepříliš dobrý foťák, neustále se odpojující hotspot a kabelové propojení s MACem se podařilo až na několikátý pokus. Kromě toho známá specifika kolem nahrávání hudby, stahování fotek atd., takže záhy šel z domu.
Včera jsem se byl u prodejce podívat na S21. Byl jsem velmi nemile překvapen displejem. Oproti jiným telefonům s AMOLED jako by někdo ten displej posypal jemnou vrstvou popílku. Je prostě takový zašedlý, a žádné nastavení to nevylepší. Zvěsti o jeho nedobré kvalitě tedy nelžou!
Abych to zkrátil, myslím si, že Huawei Samsunga před časem technologicky i uživatelsky předběhl. Jeho telefony jsou na vyšší úrovni. Nebýt amerických sankcí na Huawei, a tím chybějícího Google Play, Samsung by byl podle mého názoru rozhodně až za ním. Korejci poněkud zamrzli.
dalBorgo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod renek1 29. 11. 2021 07:46

JimMorrison píše:Nemám čas tady číst 170 stránek názorů, tak předem pardon pokud už se to tu řešilo, ale pořídil jsem si S21 Ultra po 3 letech s Huawei P20 Pro, a po 3 dnech mám pořád pocit, že číňani to umí líp než korejci... :-( detaily typu nezobrazování jména operátora nebo rychlosti sítě teď něřeším, i když mě serou. Ale to fakt špičkovej Samsung za víc než 30000 neumí to, co ta "čínská mr**a"? Totiž takovou "drobnost", že můžu jednotlivým aplikacím nastavit přístup k síti, ať už mobilní nebo Wifi? nemluvě o tom, že čtečka otisků ve fyzickém tlačítku je 1000x lepší než ta jebka v displayi, protože gesta atd. atd.... Ano, je to rychlý jako blesk, někdy až moc, ale pořád jsem ve stavu to vrátit ve 14 denní lhůtě, protože krásnej display a superrychlost není všechno...

To, že některý možná i zbytečný funkce samsung nemá, nebo je neumíš třeba najít, jelikož jsi byl zvyklej na jinej telefon, neznamená, že je u samsungu něco špatně. To, že x let používáš jinej telefon ve kterým máš nějaký funkce neznamená, že je budeš mít i u jiný značky. Čína je známá tím, že nacpe do telefonu všechno a to i zbytečnosti, který využije třeba jen mizivé procento uživatelů. Nebo v samsungu podobné funkce jako chceš jsou, jen pod jinou položkou a ty to neumíš najít a zbytečně nadáváš. No a nejjednodužší varianta je telefon vrátit a pořídit to co ti vyhovuje. :hm
Je to jako s každou novou věcí, že si na ni člověk potřebuje zvyknout a nakonec je rád, že to nevzdal hned na začátku. :pozor
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnyoplodnovac 29. 11. 2021 07:51

Samozřejmě, jinak by to nejelo s orig. nabíječkou jak jsem psal, proto jsem to psal, aby to bylo jasne...



r_konf píše:
johnyoplodnovac píše:Tak proč nabíječka jela v A11?


A máš to superychlé nabíjení v nastavení zapnuté?
Naposledy upravil johnyoplodnovac dne 29. 11. 2021 07:53, celkově upraveno 2
johnyoplodnovac
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 29. 11. 2021 07:53

Zasedly displej? Neni to kvuli snizovani modreho svetla?
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalBorgo 29. 11. 2021 08:09

To jedině že by to bylo trvale zapnuté. Nastavení displeje jsem kontroloval. Porovnávali jsme s iPhone 11, S20 FE, S10e, S21 Ultra. S21 byl opravdu nejhorší. Kdyby neměl člověk srovnání, asi by mu to divný nepřišlo, ale tady to bilo do očí. Myslím že nejsem první kdo se nad displejem S21 pozastavil.
dalBorgo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrej.n 29. 11. 2021 08:47

hurec píše:Zasedly displej? Neni to kvuli snizovani modreho svetla?

Si zapni v režimu displeje "živý" a bude po zašedlý...omg to je materiál
ondrej.n
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 29. 11. 2021 09:22

Huawei má naprosto strašný software, je to na první pohled nedodělek. Samsung je i vzhledově "dokončený", podobně jako iOS, Huawei nabízí polotovar ;) Ale lidem bez grafického vkusu a citu to vadit nemusí...


Btw, dají se v S21 Ultra použít 2 eSIM karty? Tedy mít je obě aktivní?
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KrylP 29. 11. 2021 10:55

A jak by jste to chtěl udělat s tou e-sim, když nahrazují jen druhou pozici SIM 2...?
A s tím Huawei jste to myslel jak, co je na tom strašného? Samsung například jako jediný neumí dodnes, přijmutí hovoru přiložením telefonu k uchu a jiné vymoženosti. Menu má mnohem více propracované, než samsung.
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků