Samsung S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jirka337 30. 11. 2021 16:12

Jimmoris: však si u tedka můžeš pořídit P40Pro kdo tě nutí mít pořád Samsung? Je zde dost lidí co tvrdí že to není problém tam ty věci natahat bez google play. Jednoho človíčka s P40 jsem viděl jak na tento model nadával. Že ty fotky co vychvaluje jeden nejmenovaný ve nejsou to co by to mělo být. Jinak ten jejich Notch je taky zajímavý:D to je skoro už na půl displaye. To měla naposledy S10+ a ještě to měla menší než P40pro. Ale co chci říct. Nevěřím tomu že kdyby hua měl goole tak je to lepší volba než samsung. Hlavně jejich ostatní zařízení hodinky sluchátka atd. stojí za starou belu. Což u Samsungu je dost na lepší úrovni.
Jirka337
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod tondaskater 30. 11. 2021 21:14

Po přečtení pár stránek sem taky napíši své zkušenosti.

Samsung Galaxy S21 Ultra po updatu na Android 12:
Dělal jsem update bez vymazání dat - mazal jsem jen Cache (před i po updatu).
Systém - nemám problém, vše běží tak jak má, nezaznamenal jsem žádný problém.
Baterie - možná mám trochu menší výdrž, ale tím myslím, že večer místo 55% mám 45-50% (možná to ani není updatem, ale používáním telefonu). Většinou ani nenabíjím do 100%, ale tak na 80%, takže pro mě je výdrž víc než dostatečná, když vím že budu potřebovat telefon víc nabiju na 100% a nebojím se, že by 24 hodin nedal.

Samsung VS Huawei VS OnePlus:
Do 12.2019 jsem měl Huawei P30 Pro. Od 1.2021 jsem měl OnePlus 8 Pro, od 9.2021 mám Samsung.

Huawei - spokojenost veliká, foto/video OK, dodnes ho po mně používá žena.
U nových modelů škoda chybějících Google služeb, nechce se mě riskovat a proto další telefon nemohl být Huawei.

OnePlus - taky spokojenost, foto/video řekl bych že Huawei fotil líp. Ze začátku problémy s Androidem 11 (musel jsem udělat reset potom vše běhalo jak mělo). Velice užitečná funkce - dlouhé podržení otisku prstu a výběr přednastavené zkratky "rychlá volba aplikace/kontakt atd". Přepínací tlačítko "tichý/vibrace/zvuk.

Samsung - řekl bych, že má od každého systému něco, jako všichni od všech (prostě jeden to vymyslí druhý to brzy implementuje taky). Foto/video určitě v pohodě, nejdražší a nejnovější technika, tak asi hlavně proto, ale úplně se mě zatím nelíbí fotoaplikace a její "chytré režimy", ale asi je to o zvyku.
Propojení s Galaxy Watch 4 Classic - za mě super - to ani OnePlus ani Huawei nenabízí.
Jeden pro mě velký nedostatek - ořez fotky v galerii v poměru 3:2 - Huawei měl 3:2 a Samsung ani OnePlus nemá.

Uvítal bych - posuvné tlačítko jako má OnePlus, ořez 3:2 ; rychlou zkratku z otisku prstu, ale jinak jsem moc spokojen.
Samsung Galaxy S23 Ultra 12GB/512GB Green
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Samsung Galaxy Buds Pro
tondaskater
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pikropikro 30. 11. 2021 22:05

Tak pred nekolika dny jsem zde daval par dotazu a současně i informaci.
Sháněl jsem mobil. Poridil jsem S21 Ultra a iPhone 12 Pro s tim, ze si mezi nimi vyberu.
Nakonec jsem to musel rozlousknout hlavne s ohledem na velikost S21 Ultra. Mobil je to uzasny, ale ta velikost a vaha (ale z 90% hlavne velikost) byla pro me neprekonatelna! Kdyby samsung delal taky to, co Apple a udelal mensi model bez kompromisu u fotaků, neni absolutne co resit. Opet ale dodavam, pro me. Kazdemu samozrejme muze vyhovovat uplne neco jineho.
Takze jsem se nakonec rozhodl pro iPhone, ale udelal jsem to tak, ze jsem vratil i 12 Pro a koupil rovnou iPhone 13 Pro :-)
Telefon mi tak vydrzi dlouhou dobu, s nejdelsi podporou a fotoaparaty bez kompromisu.
Bohuzel v soucasne dobe na trhu neni nic, co by mohlo konkurovat samsungu a applu. Cinske znacky do toho nepocitam, nechci je.
Takze rozhodla velikost. Smad uz budu spokojeny a zase na dlouhou dobu mit klid :-)
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod drabek06 30. 11. 2021 22:50

Z S21 jsem přešel na iPhone 13 PRO a z těch fotek jsem tak trošku rozčarovanej. Hlavně mi vadí celkem agresivní HDR. Po tomhle SW zásahu vznikaj divně nepřirozený fotky. To u S21 neznám. Bohužel to u iP 13 nejde nikde vypnout jako u iP 12. Nevšímá si tohohle i někdo jinej?
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod Monika2602 30. 11. 2021 23:04

Zdravím, chcem sa opýtať ci sa dá zbaviť na hornej liste vedľa času ikonky upozornenia na aktualizáciu softvéru o ktorú zatiaľ nemám záujem?
Monika2602
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanes1 30. 11. 2021 23:28

roy1 píše:@hanes1 pokud je v GP ke stažení je s danou verzi androidu kompatibilní, nutně ale nemusí být stejná jako nainstalováná v telefonu na nižší verzi androidu, ergo jsme zase u FR.


Ako som už písal predtým, ja som tú aplikáciu odinštaloval a nanovo nainštaloval z GP... Nepomohlo to, padala stále.

Napokon som urobil Factory reset (natvrdo, cez Recovery menu). System a aplikácie už fungujú správne, ale zdá sa mi, že je menšia výdrž batérie (zrejme treba tomu dať čas pokým sa system naučí uspávať nepoužívané aplikácie).

Viac ma štve, že od A11 (One UI 3.0) už v aplikácií Správy (od Samsungu) si už nemôžem jednoducho zvoliť z ktorej SIM karty správu odošlem... Na Samsunsu S9+ (Android 10, One UI 2.5) som po dopisaní textu SMS si len jednoducho zvolil SIM z ktorej chcem poslať SMS.... Na S21 Ultra (Android 12, One UI 4.0) si musím zvoliť najskôr z ktorej SIM karty sa správa odošle... Ak si to nevšimnem a budem chcieť poslať SMS z druhej SIM, všetok rozpísaný text SMS sa vymaže....
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 12. 2021 03:06

Monika2602 píše:Zdravím, chcem sa opýtať ci sa dá zbaviť na hornej liste vedľa času ikonky upozornenia na aktualizáciu softvéru o ktorú zatiaľ nemám záujem?

nedá, ta ikonka zmizí až po aktualizaci
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 1. 12. 2021 08:37

Ja dal pozdeji, a zatim se neukazuje...
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 1. 12. 2021 10:09

aktuálně se zá koupi S21/128 za 14300, asi zatím nejlepší cena letošního roku a bez šaškáren s registracema a kešbekem
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pepapepapepa 1. 12. 2021 16:47

Kde?
pepapepapepa
Junior

Odeslat příspěvekod -tomtom- 2. 12. 2021 15:37

Šedivka bez DPH by tak vycházela..
-tomtom-
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 2. 12. 2021 17:41

ofic. CZ distribuce s DPH, sleva 3500 počítaná z black friday ceny 17990
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod renek1 2. 12. 2021 17:53

vormen
Seš idiot a nebo si hraješ na frajera, že víš kde a schválně to nenapíšeš? On se ptá kde, tak mu buď odpověz konkrétně a nebo si to strč do řiti.
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 2. 12. 2021 18:09

Ano jsem idiot. Nebudu uvádět konkrétní obchod, nedělám to nikdy, nebudu nikomu dělat reklamu. Bylo to jak jsem psal, ale jen pár minut. Napsal jsem sem příspěvek a asi 10 minut nato už se sleva počítá z normální ceny 22490, takže nemá cenu to už řešit. Kdybych věděl, že to tak nezůstane, vůbec bych sem nepsal.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod renek1 2. 12. 2021 18:12

Tak sem příště nic nepiš frajere a nedělej na ostatní chytráka, když jim nechceš pomoc telefon za takovou cenu získat. To, že si to někde údajně viděl nikomu moc nepomůže.
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků