Samsung S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Runtour 27. 1. 2022 12:08

Tak co jsem teď viděl srovnání S21Fe a Ultra, tak je překvapivě eFecko je fakt jako srovnatelné kvalitou fotek na hlavní snímač. U 3x vypadala lépe Ultra, ale jinak to bylo s neznatelnými rozdíly. Dokonce u některých fotek bylo eFecko lepší v detailech. Možná to bylo tím, že to recenzent neuměl pořádně nafotit, ale tak to může být vždycky. Každopádně za ty peníze FE může být skvělá koupě.
Runtour
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 27. 1. 2022 13:18

Tak to cucim. Ja mel teda jen s20 fe a lepe mi fotil i iphone. Zvlast za horsich podminek. Proto celkem cucim. Ale muze byt lepsi optimalizace.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sx02 27. 1. 2022 17:06

Ja jsem si bohuzel u 21FE zatim nezvykl na ty omalovanky. Vsechno je moc preostreny a saturovany. Vim, samsung to tak ma, ale proti memu puvodnimu poco f1 s gcamem je ten rozdil strasidelnej.
Cekam na gcam pro s21fe, snad tobudd lepsi.
sx02
Junior

Odeslat příspěvekod rejca 27. 1. 2022 17:17

Provnaval jsem s21 s iphone 12 a iphone 12 mel barvy jeste barevnejsi ve fotkach... Porovnaval jsem na pc s kvalitnejsim ips monitorem.

Za mne S21 v pohode... Nakonec barvy se daji i ubrat nebo pouzit pro mod. Mne sedi default.

U S21 mi perfekne sedi hybridni zoom, velmi casto fotim na priblizeni 2, mene casto 3 (u zoomu). Vice vyjimecne. Pouzivam to mnohem casteji nez ultrasirokac. Jen zoom 3x by mi byl dlouhej.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 27. 1. 2022 17:59

Na mé S21 je focení tragédie, čekal jsem dle recenzí víc. Chybí ostrost, ok to se dá vyřešit, ikdyž práce navíc, chybí detaily ve fotkách a s tím se nedá dělat nic, ta modrá obloha to je naprosto otřesný, opět se dá vyřešit. Rozmazaný pohybující se objekty i při časech, kdy by k tomu nemělo docházet. Z A52 lezou ve dne i v interiéru mnohem použitelnější fotky i přes to, že mají menší technickou kvalitu. Další věc je prostě Exynos, wireless android auto s A52 funguje na 100% na S21 tak na 70%, seká se i zvuk při přehrávání. A52 běží naprosto spolehlivě, to o S21 říct nemůžu ani náhodou. Samozřejmě celkově je S21 mnohem lepší, ale mrzí to.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rejca 27. 1. 2022 18:16

Asi mame jiny mobil. Ten muj je naprosto v pohode. Fotky na 27" 1440p krasne ostre i na 55" TV. A jestli chce clovek ve fotce spoustu detailu, tak staci fotit na 64MPx na hybridni snimac pri zoomu 1.1×. Chce to ale lepsi svetlo. Detailu tam je pak i na tisk velkoformat. Barevne to je v pohode. Ostrost take. Hlavni snimac nepatrne barevne lepsi nez hybridni.

Nemas folii na snimaci?
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 27. 1. 2022 18:41

Fólii nemám, ale třeba to bude po nějaké aktualizaci lepší, hlavně ta modrá :)
A díky za tip, těch 64Mpx jsem ještě nezkoušel.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rejca 27. 1. 2022 19:10

Zkus, prekvapilo me o kolik vic detailu tam za dne venku je... aktivuje se to zmenou formatu na 4:3 64mpix. Mel jsem i a52 a tam mel ten 64 mpix snimac mnohem mene detailu.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod anonymius 28. 1. 2022 07:44

Samsung stahnul z obehu aktualizaci 01/22 BULF pro XEZ...
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod Runtour 28. 1. 2022 08:31

Těch 64, resp. 108 Mpix je ale vhodné používat jen za dobrých světelných podmínkách.
Runtour
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 2. 2022 13:59

Samsungy řady S21 dostanou nově update Androidu navíc a o rok delší security update
https://samsungmania.mobilmania.zive.cz ... fault.aspx
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiras_ 8. 2. 2022 23:31

Kdo jste využil cashback na S21 FE, kdy vám přišly ty 4 tisíce bonus? Vše mi potvrdili, výkupní cena starého byla pár stovek, to přišlo hned druhý den, ale ta čtyřka nikde. V pravidlech píšou až 35 dní, doufal jsem že je to spíš pojistka než pravidlo...
jiras_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 2. 2022 23:58

téma Samsung S21 FE 5G je tady
viewtopic.php?style=6&f=30&t=1321158
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod valvos13 9. 2. 2022 07:41

jiras_ píše:Kdo jste využil cashback na S21 FE, kdy vám přišly ty 4 tisíce bonus? Vše mi potvrdili, výkupní cena starého byla pár stovek, to přišlo hned druhý den, ale ta čtyřka nikde. V pravidlech píšou až 35 dní, doufal jsem že je to spíš pojistka než pravidlo...


U mě přišel cashback asi po třech měsících. Měli chybu v systému a asi třikrát mi řekli, že je platba odeslaná a nic
valvos13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sx02 9. 2. 2022 08:01

Me taky nic zatim neprislo. Teprve minuly tyden po urgenci potvrdili prijem mobilu.
Imho to bude trvat dyl, zrejme byl velky zajem :-/
sx02
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků