Samsung S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod SerifJohn 31. 1. 2021 18:36

Sateza: Spis se koukni po internetu, co maji fotografove a youtuberi ;) Jestli ten tvuj fotograf ma iPhone X, tak ho mobilni fotografie nezajima - pac iPhone X je 3 roky stary.
By me zajimalo co se mysli tim omezeny. Nikdo mi jeste nevysvetlil, co na Androidu jde a na iOS ne, co bych potreboval a delam s telefonem hodne veci.
Ale alespon nejsem omezenej, jestli iOS nebo Android. Jen posledni dobou jsem zjistil, ze zivot s iOS je jednodussi a mam vice casu na jine veci, nez na telefon :)


Andrejo: Normalni to neni. Takove video bych nechtel teda. Asi maly sw bug, ktery zarucene opravi dalsi aktualizace a nebo ta dalsi po te dalsi :D
Naposledy upravil SerifJohn dne 31. 1. 2021 18:40, celkově upraveno 1
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod drabek06 31. 1. 2021 18:40

Dnes proběhla procházka na Ještěd, tak zde je pár fotek z S21. To nebe tam bylo fakt hodně modrý.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Těhlech co je hřeje mládí tam bylo víc :-)
Obrázek
Naposledy upravil drabek06 dne 31. 1. 2021 19:02, celkově upraveno 1
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 31. 1. 2021 18:41

drabek06: Ty fotky jsou bez uprav? Ta obloha mi prijde, ze je hoodne presaturovana. Takhle modry nebe jsem nikdy nevidel :D Jinak kvalita super ;)
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod drabek06 31. 1. 2021 18:44

Bez úprav. Bylo zapnutý jen Auto HDR. Ale jak jsem psal, ta obloha tam nahoře byla hodně tmavě modrá. Až jsem si říkal, že to není možný. Ale spíš jen směrem na Liberec. Směrem na druhou stranu byl v dáli opar.

EDIT: A teď koukám, že byl zapnutej i "Optimalizátor scény".
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 31. 1. 2021 19:23

Taky pár úlovků z S21

Obrázek

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 31. 1. 2021 19:25

Jo optimalizoval fotky, ze pridal modrou. Ale jinak pekne fotky, jenze fotky v idealnich podminkach ti suprove vyfoti i mob za 5tisic. Vic se ukaze ve fotkach v noci.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andoritek 31. 1. 2021 19:31

Baterka zatím dobře.. Uvidíme. Mám S21+
Přílohy
photostudio_1612117718979.jpg
Naposledy upravil Andoritek dne 31. 1. 2021 20:09, celkově upraveno 1
Andoritek
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod Carismatico 31. 1. 2021 19:52

Asi mám vadný kus, jinak nevím. To je jen za dnešek.

Obrázek
imgpost
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gerremi 31. 1. 2021 20:04

To si ho 3x nabijal? inak mohli by ste aj pisat aky model S21 mate ked uz pridate screen baterky ;)
gerremi
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 31. 1. 2021 20:08

Carismatico píše:Asi mám vadný kus, jinak nevím. To je jen za dnešek.

Tady bych spis tipoval, ze si android dela co chce. Udelal bych novou instalaci a uvidis.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 31. 1. 2021 20:15

SerifJohn píše:Sateza: Spis se koukni po internetu, co maji fotografove a youtuberi ;) Jestli ten tvuj fotograf ma iPhone X, tak ho mobilni fotografie nezajima - pac iPhone X je 3 roky stary.
By me zajimalo co se mysli tim omezeny. Nikdo mi jeste nevysvetlil, co na Androidu jde a na iOS ne, co bych potreboval a delam s telefonem hodne veci.
Ale alespon nejsem omezenej, jestli iOS nebo Android. Jen posledni dobou jsem zjistil, ze zivot s iOS je jednodussi a mam vice casu na jine veci, nez na telefon :)


Andrejo: Normalni to neni. Takove video bych nechtel teda. Asi maly sw bug, ktery zarucene opravi dalsi aktualizace a nebo ta dalsi po te dalsi :D


Vysvetlil ale asi mas kratkou pamet... ty ve sve sobecke hlave jsi na vse odpovedel ze pro tebe je to kravina a konecna...
Navic muzes jit prosim te zas*rat komentama apple forum?
Staci co za naprostou kravinu jsi "napsal" kingovi...ale ty ten iPhone budes tlacit i za cenu absolutnich nesmyslu ze? :-D
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 31. 1. 2021 20:20

gerremi píše:To si ho 3x nabijal? inak mohli by ste aj pisat aky model S21 mate ked uz pridate screen baterky ;)


S21 256GB, jinak 3. Udělal jsem mraky fotek, na druhou stranu jsem nevolal, žádné sms, žádné prohlížení webu. Jen občas Facebook a sdílení fotek. Možná tam dělá neplechu, že jsem přenášel aplikace a obsah z druhého telefonu. Udělám reset a uvidím.
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drabek06 31. 1. 2021 20:22

Ti to vyluxoval foťák. Při focení to celkem papá . . .
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 31. 1. 2021 20:32

Kapr99 píše:Vysvetlil ale asi mas kratkou pamet... ty ve sve sobecke hlave jsi na vse odpovedel ze pro tebe je to kravina a konecna...
Navic muzes jit prosim te zas*rat komentama apple forum?
Staci co za naprostou kravinu jsi "napsal" kingovi...ale ty ten iPhone budes tlacit i za cenu absolutnich nesmyslu ze? :-D

A je, zase mistni machr.
:hm
Kdyz dam relevantni odkaz na profi testery/fotografy, tak tlacim iPhone :mrgreen: A na Apple foru je nuda, nic moc se tam neresi :hm

Carismatico:
Jinak na tu spotrebu u fotaku byla na S21 ta aktualizace. :hm Mas ji?
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod andrejo777 31. 1. 2021 20:41

Andrejo: Normalni to neni. Takove video bych nechtel teda. Asi maly sw bug, ktery zarucene opravi dalsi aktualizace a nebo ta dalsi po te dalsi :D

Ja uz mam naozaj obavy, ze sa jedna o vlastnost samsungu. Na vianoce som si chcel urobit radost S20FE 5G 8/256 - opak bol pravdou. To som netusil co ma caka. Video sa cukalo podobne a ja som uz vlastne nic ine nevnimal. Zameriaval som sa pomaly iba na to a skusal som vsetko mozne. Neskor som zistil, ze to vlastne robi aj S20, Note 20, obcas aj S10. Prave preto som vsadil na verziu s 5G od Snapdragon, aby som sa vyhol Exynosu 990, ale ani to nepomohlo. Musel som ho vratit a bral to ako vlastnost.

No tak som si teraz predobjednal Ultru a co nevidim? Zase cukanie. To snad ani nemoze byt mozne...
Je zvlastne, ze toto nikto nekomentuje. Nikomu to nevadi, nikto to nevnima? Alza pise az 15.2. tak ja skor Ultru neotestujem. Ale v ziadnej recenzii som toto nepocul, ale na videach, ktore som pridal to vidno je.
https://www.youtube.com/watch?v=UUn-orQfpkk

https://www.youtube.com/watch?v=eZsNxotzrFc

rovnako aj tu:
https://www.youtube.com/watch?v=bcKOgaIrVvQ

S20FE 5G som inac s fotkami a kvalitou videa bol vcelku spokojny. Mam uz podozrenie, ze samsung nam nielen dava procesor exynos, ale nas aj sidi kvalitou fotiek. S20FE 5G fotila obstojne aj na nocny rezim...
Za mna teda. Ja este stale pouzivam stary mobil s5 mini. Ale jak pisete, za idealnych podmienok, foti vsetko pekne. Navise proti dnesnim mobilom, mozem bez problemou fotit jednym objektivom aj makro. Jediny zakladny objektiv je menej sirsi ako je dnesny standart a tak vlastne ani nedeformuje postavy z blizka, alebo na krajoch. HDR ma, tak si vo vela situlaciach vystacim. Mam vlastne jediny rezim a to rezim "pro" v ktorom mozem nastavit kompenzaciu expozicie, vyvazenie bielej atd. Potom uz len fotim vsetko rovnako.

Neviem aku verziu s21 Ultra testovali na gsmarene - to som nedokazal zistit, ale podla tychto fotiek som sa pre ultru rozhodol. Ale vcelku podobne ako u S20FE.
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy ... 2219p6.php

Vy co ju uz mate, vyskusajte prosim na vasich masinkach natocit video. Staci sa pomalicky mobilom otacat do jednej strany 360 stupnou a mozno uvidite cukanie aj vy. Diky
Naposledy upravil andrejo777 dne 31. 1. 2021 21:05, celkově upraveno 2
andrejo777
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků