Samsung S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ondrej.n 4. 3. 2021 10:04

macmanar píše:
Sateza píše:Macmanar:

Z jakeho mobilu jsi na Ultru prechazel?


Z Galaxy S8, takže jediná nevýhoda je velikost. Ted řeším , jaké vybrat pouzdro. Rád si nechám poradit.


Mám kryty samsung silikonový zadní černý, samsung silikonový zadní průhledný a spigen silikonový zadní průhledný a používám 2 jmenovaný. Nejlépe se mi drží a nejméně tel. zvětšuje. A je z nich nejlevnější..
ondrej.n
Junior

Odeslat příspěvekod snowfrost767 4. 3. 2021 13:30

Zajímal se někdo o současné akce u mobilpohotovosti?

Zkusmo jsem na jejich stránkách udělal nákup S21U v rámci akce: Kup nový, prodej starý, splácej rozdíl a při odprodeji iP12 Pro mi to ukázalo v kalkulátoru:

Prodejní cena nového telefonu - 33 490 Kč
Výkupní cena starého telefonu - 21 500 Kč
Bonus 15 % k výkupní ceně starého telefonu - 3 225 Kč
Bonus až 5 000 Kč k výkupní ceně starého telefonu ("Starý za nový") - 5 000 Kč
Rozdíl k doplacení (výše úvěru) - 3 765 Kč.

V rámci akce starý za nový pak vychází při odprodeji stejného iP12 Pro:

Prodejní cena nového telefonu - 33 490 Kč
Informativní výkupní cena - 22.000 Kč
Bonus až 5 000 Kč k výkupní ceně starého telefonu ("Starý za nový") - 5 000 Kč


Tudíž tam schází 15% bonus jako u akce první. Nezajímal se tedy někdo o to? Takhle se dá ještě získat 3.225 Kč jako uvedený 15% bonus.
snowfrost767
Junior

Odeslat příspěvekod jurajsun 4. 3. 2021 14:36

Osobne testuje iPhone 12 Pro max, mam k nim Apple watch 6, a druhy mobil Samsung 21 Ultra s Watch 3. Jedine čo mi chýba je platba hodinkami u Samsungu, design sú na tom lepšie Samsung Watch 3, nejako mi ďalšie app nechýbajú, hodinky obsahujú všetko čo potrebujem, škode je že nemerajú trvala okysličenie krvi, Fenix 6X mi to merajú trvale, len tie tragické notifikacie, preto som hľadal náhradu.Celkovo som teraz viacej spokojnejší s Androidom, nejako ma IOS omrzel, i keď ma svoje finesy (mám celý Apple ekosystém). Vyhovuje mi v dobe Covidovej odomknutie prstom, je to lepšie. Fotaky, po update IOS 14.4 je to tragedia, vidim častejšie rozmazane foto, Samsung sa updatom stale zlepšuje. Ináš sú to vyrovnaný konkurenti, viacej mi vyhovuje zoom u Samsungu :)
Samsung S22 Ultra , Galaxy Buds +
jurajsun
Junior

Odeslat příspěvekod renek1 4. 3. 2021 16:36

SerifJohn píše:Tak verze s SD888 na DXoMarku by mela vyjit do 2tydnu. Udajne je bude skore podstatne lepsi.
Tak doufejme, zeb to nebude tak tragicky, jako Exynos. To bychom pak mohli objednat ze zamori 8-D
Drzim palce i u nohou.

Jedeš furt ve stejným módu jako autista. Stále ten samej kolovrátek. Možná jediný účinný recept na tebe bude tě ignorovat. :hm
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 4. 3. 2021 17:41

Hele ja nejsem kafemlejnek. A ctu celosvetova fora a testy, abych nekoupil zajice v pytli.
Proto jsem zklamanej.
Tady se clovek docte jak je S21 ultra mega super nevim co. A pak jdu na zahranicni fora, kde nejsou ukrivdeni cechacci a tam toto.

https://www.reddit.com/r/samsung/commen ... ra_camera/

Nechci udelat chybu, jako tento uzivatel.
Cituji.. btw tech uzivatelu jsou tam destiky, co si stezuji.
Proto to tak resim a cekam, ze sem nekdo bude davat fotky, abych se fakt presvedcil, ze celej svet lze a mohl si ho koupit.

It’s awful. I bought this phone with the hopes it would be great for recording and taking snaps of my daughter’s show choir performance. I took a ton of pics and maybe 3-4 are even usable. Every other one was blurred. The video? At 10x, looked like the old VHS videos from the 90’s. I took pics and videos from a 12 Pro Max and almost all of them were useful, even with a digital zoom. It sucks, so was excited to leave the Apple ecosphere, but I’m taking the S21 back.

Fakt by mi pomohlo, kdyby po updatu fw nekdo pridal fotky treba psa, kocky.. Protoze to vypada, ze je to stejne jako u Notu. Vsechno maznute, protoze je tam hroznej cas.
Jako mit tak zmrvene momentky narozenin decka jako z Notu, toho casu za 36 000Kc, to jsem byl fakt nastvanej. A tim, ze se moje osobni zkusenost z Notu shodu, tak to resim.

Tak to neber osobne, uklidni se a treba sem pridej fotky, protoze bych byl strasne rad, kdyby to Samsung poresil a bylo to super.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod macmanar 4. 3. 2021 18:22

O fotky se bat nemusis , foti to vazne skvele i za horsich sv. podminek(s novym FW), sum minimalni (na mobil),.

Spis me zarazi teplota v Antutu 8.5.6 (jinou verzi jsem nezkousel) , kde to ukazuje v idle 40-45C a v zatezi 68C.
Nadruhou stranu Cpu monitor ukazuje 38C (ale to se mi zda blbost).

Kolik vam ukazuje antutu ?
macmanar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sateza 4. 3. 2021 18:26

Tak jsem si objednal a zajel do alzy pro ultru. Doma zapl, stahl aktualizaci, neco ponastavoval a zacal fotit. Hlavne za snizeneho svetla doma.
A bohuzel musim potvrdit, ze ty fotky jsou o tretinu horsi nez z iP12 Pro. Fotil jsem vzdy ze stejneho mista, dal jsem klasiku, nocni rezim na auto a pak nocni na maximalni dobu. Napriklad hodiny (cervene ledky) na sporaku v kuchyni - Ultra vyfotil cerveny flek. iP podstatne lepsi, slo poznat, kolik je hodin. Vyfotil jsem v televizi lidi na klasicky rezim a to na obou telefonech soucasne v jeden okamzik - na Ultre oblicej skutecne maznuty a bez kontur, spatne stiny, prakticky zadne kontury, barvy obleceni vyblite a vubec neodpovidaly realite, zenska mela na sobe cerne šaty, ty byly na Ultre šede.
Udelal jsem tovarni nastaveni, Ultru zabalil a v Moje Alza zadal, ze zbozi vracim. Zitra ho vezi zpatky.

Jeste doplnim, ze u S21 bych to bral, tu lze poridit za 20K, ale 33K a neco takoveho? To vazne ne!!! Jeste zvazuju, ze tu klasickou S21 nakonec vemu a necham, protoze iP mi vazne nesedi a samsung mam proste rad kvuli jeho systemu, AOD a spouste dalsich veci.

EDIT 2: Macmanar: Tak ale chápu, že když to pořád srovnáváš se čtyř letou S8, tak pro tebe to bude vždy zlepšení.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod Capita 4. 3. 2021 18:51

orgasmic píše:To určitě všechny trápí, co píše lživý dxomark. Ti se tak provařili, že už je nemůže brát nikdo vážně.


Nějaký skandálek? máš nějaké linky? Já o tom neslyšel
Nokia N8, Sony Xperia z3c, Galaxy S7, Galaxy S10e, Galaxy S21 5G

Samsung UE55RU8002
Capita
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macmanar 4. 3. 2021 19:50

Sateza píše:Tak jsem si objednal a zajel do alzy pro ultru. Doma zapl, stahl aktualizaci, neco ponastavoval a zacal fotit. Hlavne za snizeneho svetla doma.
A bohuzel musim potvrdit, ze ty fotky jsou o tretinu horsi nez z iP12 Pro. Fotil jsem vzdy ze stejneho mista, dal jsem klasiku, nocni rezim na auto a pak nocni na maximalni dobu. Napriklad hodiny (cervene ledky) na sporaku v kuchyni - Ultra vyfotil cerveny flek. iP podstatne lepsi, slo poznat, kolik je hodin. Vyfotil jsem v televizi lidi na klasicky rezim a to na obou telefonech soucasne v jeden okamzik - na Ultre oblicej skutecne maznuty a bez kontur, spatne stiny, prakticky zadne kontury, barvy obleceni vyblite a vubec neodpovidaly realite, zenska mela na sobe cerne šaty, ty byly na Ultre šede.
Udelal jsem tovarni nastaveni, Ultru zabalil a v Moje Alza zadal, ze zbozi vracim. Zitra ho vezi zpatky.

Jeste doplnim, ze u S21 bych to bral, tu lze poridit za 20K, ale 33K a neco takoveho? To vazne ne!!! Jeste zvazuju, ze tu klasickou S21 nakonec vemu a necham, protoze iP mi vazne nesedi a samsung mam proste rad kvuli jeho systemu, AOD a spouste dalsich veci.

EDIT 2: Macmanar: Tak ale chápu, že když to pořád srovnáváš se čtyř letou S8, tak pro tebe to bude vždy zlepšení.


Ohledně kvality fotek, samozřejmě je to o parník jinde než S8, fotky jsou krásně čisté (na noční režim, bez nočního režimu je mírný šum, ale žádná tragedie), prakticky vyfotím i v naprosté tmě, kde oči už nevidí. Možná je u S21 U vážně špatná výstupní kontrola a ven se dostanou i vadné snímače (viz fotky DXOmark, nevěřím , že by i ten původní firmware to tak prasil).
macmanar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Eidyrbd 4. 3. 2021 19:52

Sateza píše:Tak jsem si objednal a zajel do alzy pro ultru. Doma zapl, stahl aktualizaci, neco ponastavoval a zacal fotit. Hlavne za snizeneho svetla doma.
A bohuzel musim potvrdit, ze ty fotky jsou o tretinu horsi nez z iP12 Pro. Fotil jsem vzdy ze stejneho mista, dal jsem klasiku, nocni rezim na auto a pak nocni na maximalni dobu. Napriklad hodiny (cervene ledky) na sporaku v kuchyni - Ultra vyfotil cerveny flek. iP podstatne lepsi, slo poznat, kolik je hodin. Vyfotil jsem v televizi lidi na klasicky rezim a to na obou telefonech soucasne v jeden okamzik - na Ultre oblicej skutecne maznuty a bez kontur, spatne stiny, prakticky zadne kontury, barvy obleceni vyblite a vubec neodpovidaly realite, zenska mela na sobe cerne šaty, ty byly na Ultre šede.
Udelal jsem tovarni nastaveni, Ultru zabalil a v Moje Alza zadal, ze zbozi vracim. Zitra ho vezi zpatky.

Jeste doplnim, ze u S21 bych to bral, tu lze poridit za 20K, ale 33K a neco takoveho? To vazne ne!!! Jeste zvazuju, ze tu klasickou S21 nakonec vemu a necham, protoze iP mi vazne nesedi a samsung mam proste rad kvuli jeho systemu, AOD a spouste dalsich veci.

EDIT 2: Macmanar: Tak ale chápu, že když to pořád srovnáváš se čtyř letou S8, tak pro tebe to bude vždy zlepšení.


Tvoja snaha a pokusy o extremnu prefikanost su uchylne. Podla podobnych psychickych poruch sa da rozpoznat vacsina majitelov produktov Apple. Tvoje dristy tu dost zasie*aju diskusiu a vazne nechapem, preco ta tu niekto nezrusi. Myslim, ze by sa ti pacilo viac ist onanovat niekde kde onanuju tebe podobni trubirohovia. Do nejakeho Apple fora. Mimochodom, vcera som si bol vyzdvihnut v Alze ip12 pro a cely den som ho testoval. Nebudem vas tu zatazovat detailami, ale strasne ma sklamal a zajtra ho idem vratit. Mozem vsak povedat, ze je vo fotografii velmi daleko za Xiaomi Mi 9, s ktorym som ho porovnaval.
Eidyrbd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jurajsun 4. 3. 2021 20:05

Xiaomi mi9 som mal doteraz ma udivuje kvalita fotiek, nechapem prečo už Xiaomi nenadviazalo na tento model, Mi10 bola tragedia a ostatne čo zatiaľ prišlo.
Samsung S22 Ultra , Galaxy Buds +
jurajsun
Junior

Odeslat příspěvekod andrejo777 4. 3. 2021 20:13

Tak jak to potom s tym xiaomi je. Starsi je lepsi, ako novy? Alebo cisluju co novsi model, to mensie cislo?
Tak potom mi9 vs S21utlra, tak to by potom musel byt sakra rozdiel v prospech xiaomy.
andrejo777
Junior

Odeslat příspěvekod Sateza 4. 3. 2021 20:16

Tvoja snaha a pokusy o extremnu prefikanost su uchylne. Podla podobnych psychickych poruch sa da rozpoznat vacsina majitelov produktov Apple. Tvoje dristy tu dost zasie*aju diskusiu a vazne nechapem, preco ta tu niekto nezrusi. Myslim, ze by sa ti pacilo viac ist onanovat niekde kde onanuju tebe podobni trubirohovia. Do nejakeho Apple fora. Mimochodom, vcera som si bol vyzdvihnut v Alze ip12 pro a cely den som ho testoval. Nebudem vas tu zatazovat detailami, ale strasne ma sklamal a zajtra ho idem vratit. Mozem vsak povedat, ze je vo fotografii velmi daleko za Xiaomi Mi 9, s ktorym som ho porovnaval.



Acho jo. Z čeho usuzuješ, že jsem majitel applu s poruchou? Ty jsi nějaký psycholog, že dokážeš takto hodnotit člověka? Nejsi, protože psycholog by takovou hovadinu nikdy napsat nemohl. Ale pravděpdoobně tě štve, že napíšu názor, který se tobě nelíbí.
Tak ještě jednou a naposledy! iP mám nyní asi měsíc nebo něco přes měsíc. Před tím jsem měl 12 let android, z toho v 90% samsung. A věř mi, že bych se moc rád k němu vrátil. Ale to, co jsem napsal, tak za tím si stojím. Tak si tady nehrej svými názory na odborníka přes psychologii, psychiatrii a přidružené obory.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod renek1 4. 3. 2021 20:23

SerifJohn a Sateza jsou na 100% bráchové :lol: :lol: :lol:
VDR578db9_blby_a_blbsi.jpg

Ale fotka není moc ostrá, asi je to foceno S21 Ultra :lol: :lol:
Naposledy upravil renek1 dne 4. 3. 2021 20:26, celkově upraveno 1
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sateza 4. 3. 2021 20:24

renečku, ani jsem nic jiného od tebe nečekal. pořád tady plácáš o tom, že někdo vyslovuje názor bez toho, aniž by mobil vlastnil. Když si ho koupím, odzkouším a napíšu názor, tak se zmůžeš akorát na tuhle stupiditu. Ty jsi opravdu chudák.

No nic, pro všechny, kteří by jste si chtěli koupit řadu S21: kupujte, neprohloupíte! Je to nejlepší telefon na světě. Je bez chyby, má nejlepší foto i video, nejlepší výdrž na baterii, prostě je to špička! Mám pocit, že už ani nikdy jindy lepší telefon nikdo nevyrobí.

Snad jste vy všichni ortodoxní odmítači jakéhokoli jiného názoru, než toho vašeho, nyní spokojeni.
Sateza
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků