Samsung Galaxy A52/A52 5G/A52s 5G - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vormen 11. 4. 2021 15:22

Taky dám svoje poznatky, telefon mám od rána. Aktuálně mi tu leží ještě Poco X3NFC, Samsung M21 a iphone SE 2020, takže trochu srovnávat můžu. Na telefonech nemám rád sklo, což v posledních letech byl problém, M21 byl plast, ale v lesku, A52 je matná a nic lepšího snad být nemůže, nikdy nepoužívám obal. Průhyb krytu na zádech podle mě naprosto vpořádku, teda možná mám lepší kousek. Displej překvapivě horší než u M21, barvy mdlejší, nižší jas, ale pořád je to ve srovnání s LCD výrazně lepší podívaná. 90Hz oproti 120 u Poco X3 je u amoled příjemnější a plynulejší, ostatně nedávno se o tom dost psalo. Co mě na A52 zklamalo je zvuk, sice stereo, ale naprostá hrůza, jenom výšky, málo středů, basy bez náznaku, max. hlasitost nízká a celkově nic moc, X3 hrajě nesrovnatelně lépe. Naopak čtečka v displeji příjemně překvapila, spolehlivost zatím 100% rychlost naprosto ok. Skenuji na jeden prst vždy sřídavě levý, pravý palec a to pod všechny 3 pozice. Za tu cenu včetně buds+ to je must have, bez sluchátek už ne. SW o parník před MIUI, kde plynulost je sprostý slovo. Foťák naprosto skvěle, konečně levnej telefon, co se barevně blíží realitě, až klasicky na modřejší samsung modrou, ale jinak reálné vyvážení. Xiaomi vždy táhne do zelenožluta nebo fialova. Optická stabilizace skvělá,videa za chůze jsou stabilní, ne jako na řadě S nebo iphonu, ale v téhle ceně perfektní. Když od ceny odečtu částku za kterou budsy prodám, protože už je mám, je to naprosto skvělá koupě, skoro ideální telefon ve své třídě.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod M. 13. 4. 2021 10:19

Nemuzu si pomoct, ale v zadnem nastaveni ten displej neukaze ciste bilou barvu. A kdyz si zobrazim bilou barvu, tak pri mirnem nakloneni to ukazuje barevne gradienty. Vlastnost Amoledu?
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 13. 4. 2021 12:56

to je vlastnost jak píšeš, většinou je to podle mě dozelena.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vormen 13. 4. 2021 14:17

kupoval jsem telefon v alze, ale podle verze FW je to O2C :)
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kunyak 14. 4. 2021 11:44

Zdravím, mám 2 roky A70 a zvažuji koupi nového stroje, vypadá to na A52 5G ..... raději bych ale A72 5G, nevíte jestli bude i tato verze a jestli bude prodej i u nás ? Dík za info :)
Kunyak
Junior

Odeslat příspěvekod beeda 15. 4. 2021 15:33

Ahoj,
taky jsem se, namlsaný pochvalnými recenzemi, nechal zlákat ke koupi tohoto přístroje. Ovšem možná kvůli přehnaným očekáváním jsem spíše zklamaný.
Jak už tu někdo psal, ten krásný Amoled táhne do žluté, možná je to jen o zvyku, jelikož přecházím z klasického LCD. Ale rozhodně mi ten displej nepřijde tak skvělý jak v recenzích vychvalují.
Čtečka u mě funguje tak na 80%, možná zkusím tu fintu naskenovat oba prsty současně pod více otisků.
Stereo reproduktory neohromí, ale lepší jak mono u mé původní Moto One Vision.
Foťáky jsem zatím neměl možnost pořádně vyzkoušet, tady ale zatím recenzím věřím že to bude použitelné.
Co mě na tom štvě asi nejvíc jsou ta plastová záda, která jsou cokoli, jen ne pevná, plast chatrný jak na čínském telefonu 10 let nazpátek, to samé hrozný vibrační motorek - koho zajímá, tak např. zde https://www.youtube.com/watch?v=nKhFvrSYEm8. Tady bych za ty peníze čekal víc. Určitě půjde do pouzdra.
Always on na Samsungu je dosti statický, pokaždé je nutné telefon odemknout, jelikož na displeji je pouze ikona notifikace. Případně poklepat na hodiny a zobrazí se aspoň přehrávač hudby a události. V tomto má Moto display navrch.
Přenos dat ze starého telefonu se mi taky úplně nepodařil, v pár aplikacích chyběla data - zkoušel jsem jak SmartSwitch, tak restore ze zálohy Google. Ale toto bych řešil i na kterémkoliv jiném telefonu.

Abych jen nehanil, tak je to i přes ta záda telefon příjemný do ruky a výdrž baterie vypadá zatím vcelku slibně.

Za sebe jsem mohl klidně ušetřit korunky a vzít papírově slabší Moto G 5G, ale uznávám, že to je pouze můj zaujatý pohled. Doufám, že mi aspoň Samsung nadělí buds+.
beeda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vormen 15. 4. 2021 16:19

můžeš se pls podívat v nastavení do O telefonu - Informace o softwaru - Verze softwaru poskytovatele služeb a napsat co to máš za písmena mezi lomítkama?
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod beeda 15. 4. 2021 16:42

EUX
beeda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vormen 15. 4. 2021 17:19

díky moc za info, to EUX je tam třikrát? Já jsem z telefonu pořád nadšenej, konečně funguje perfektně zrcadlení na TV, bezdrátové android auto a tak nějak vše oproti xiaomi. Prst mám fakt na všech 3 pozicích opakovaně oba balce a ještě se mi za celou dobu nestalo, že bych telefon neodemčel, akorát ta rychlost není blesková, ale spolehlivost výborná.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xyzero 15. 4. 2021 17:40

Přidám se k diskuzi. Já kupoval na Alze a verze software je EUX,napsáno třikrát.
xyzero
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 15. 4. 2021 17:43

taky alza a taky 3x EUX, takže to bude asi nějaká chyba u Samsungu, proto ty problémy s Members apkou
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Acher 15. 4. 2021 17:57

Připojuji se ke chvále. Samsung A52 5G jsem koupil ještě předposlední den prvních objednávek přímo z e-shopu Samsungu. Registrace proběhla bez zaškobrtnutí a teď čekám na voucher na své Galaxy Buds +.

Jinak po přechodu ze Xiaomi, jenž mi sloužil jen díky útěku od MIUI a tomu, že měl komunitní podporu a mohl jsem na něm využívat LineageOS, jsem velmi spokojen. Je zde vidět daleko lepší SW podpora a provázanost chodu s Windows 10. Celkově systém chodí plynule a svižně, a jde tak vidět, že je dobře odladěn, jelikož Snapdragon 750G není úplně trhač asfaltu.

Co pro mě činí telefon naprosto skvělým, je vynikající Super AMOLED, 120Hz display. Ten je rychlý, má skvělou viditelnost do stran, barevnost a pro mě je to milý návrat k Always On. Výtečná je rezerva do budoucna v podobě podpory sítí páté generace, dobrý fotoaparát s optickou stabilizací, slušná baterie, pracho a vodoodolnost IP67, podpora paměťových karet a pro mě jsou stěžejní také přislíbené 3(4) roky aktualizací.

Měl jsem trochu obavy z optické čtečky otisků prstů, ale i ta je bez problémů použitelná. Jen se jí musí nechat prst přiložený o pár milisekund déle.

Přechod z Xiaomi proběhl i díky plně funkčnímu SmartSwitch a zálohám u Googlu a záloze Microsoft Launcheru jako na drátku a za chvíli bylo hotovo a ze mě se stal spokojený uživatel A52 5G

P.S.: Ve verzi mám XEZ/EUX/XEZ
DAP iBasso DX150(AMP8) ➤ Custom Art FIBAE Black
Sound Blaster Z SE(Toslink) ➤ Chord Mojo ➤ DIY sluch. zes.(OPA1656/BC550C,BC560C/BD139,BD140) ➤ Sennheiser HD650(CNC mod/Dekoni Elite Fenestrated Sheepskin)
TWR ➤ Samsung Galaxy Buds Pro
Acher
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xyzero 15. 4. 2021 18:20

Ještě přidám informaci že ihned po prvním spuštění jsem v Samsung members telefon zaregistroval bez problémů. Verze eux/eux/eux
xyzero
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 15. 4. 2021 18:22

jj, perfektní je zobrazení plochy telefonu ve win10 a kopírování přetažením. Tak ten problém s EUX je jen na A52 bez 5G, u nás i v Německu, dál jsem nezjišťoval. Na sammobile je ke stažení FW EUX, ten u 5G není, naopak chybí XEZ a je tam jen O2C, takže to je nějaký rozdrbaný na straně Samsungu, takhle nějak to měli i při uvedení S21
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod beeda 15. 4. 2021 19:53

Já mám 4g z TSB a je tam 3x EUX, napoprvé members vyhodilo nějakou chybu, ale pak jsem myslím aktualizoval, restartoval a proběhlo to ok
beeda
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků