Zkušenosti se Samsung Smart Switch

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jege 29. 3. 2021 16:39

Včera jsem se pokoušel přetáhnout uživatelská data z Honoru 8 64+128 Gb do S21 Ultra 512 Gb a podle různých návodů a videí jsem předpokládal, že to bude hračka. Dokážu telefony spárovat, a to jak přes WiFi, tak i přes kabel, ale pokud zadám přenos včetně Google účtu, tak po jeho přenesení se S21U k němu připojí a začne si stahovat data z Google účtu, nastavovat různé služby a přenos přes Samsung Smart Switch (SSS) se zastaví a už se neobnoví. Také mi to přijde celé na hlavu, kontakty, SMS, programy a další data chci tahat z původního mobilu, a ne z Google účtu, jinak v tom bude kaše!

Když dám Google účet přeskočit s tím, že jej doplním později, tak přenos chvilku funguje normálně, ale pak zahlásí odpojení od WiFi, a dokonce i od kabelu, když to tahám přes kabel! :grr:

Jaké máte s daným programem zkušenosti a povedl se Vám přenos dat z jiných značek mobilů na Samsung?
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szantus 29. 3. 2021 18:37

Dělá ti to i po čerstvém restartu obou telefonů? Není plné vnitřní úložiště v jednom z mobilů? Já to již použil na cca. 50 kusech mobilů a bez problémů (maximálně to nahlásí u některých / starých aplikací, že nešlo přenést a asi u 2 kusů nepřeneslo SMS a historii hovorů)... Já vždy u nového Samsungu prvně nainstaluji aktualizace systému, potom obnovím do továrního nastavení a z úvodního menu na Samsungu zvolím použít Switch...
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvido79 29. 3. 2021 19:02

Smart Switch používám už na několikátém Samsungu a poslední verze jsou v pohodě, max nějaké aplikace si nepamatují všechna data, ale jinak mám Google a Samsung účet, zazálohuju starý telefon a přenesu do nového i plochy. Viděl bych spíš problém u toho Honoru.
kvido79
Junior

Odeslat příspěvekod jege 29. 3. 2021 20:42

szantus: Tak na Honoru je obsazeno cca 60GB ze 64GB interní paměti a 120 GB ze 128GB MicroSD. S21U má úplně prázdných cca 512GB, takže vlézt se to tam musí!

Účet také převádíš v SSS nebo je zadáš až pak ručně? Pokud v SSS, jak to u Tebe vypadá, když se učet přenese a zaloguje? U mě pak začne různé nastavování nového telefonu a přenos zatuhne ...

kvido79: I v recenzích chválí SSS ti, co přenášeli Samsung na Samsung, a nadávají ti, co přecházeli z jiných značek na Samsung.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szantus 30. 3. 2021 08:42

To jege: razím názor, že v mobilu má bejt alespoň 10% volného místa, z SD karty zásadně nepřenáším - jsou s tím problémy - překopíruju z ní na konci ručně přes PC pouze foto/video/music/dokuments, SD pak v novém zařízení zformátuji a natáhnu data nazpět (pokud je samozřejmě v novém mobilu volný slot) a google účet zadávám většinou ručně, přenáším skoro vždy z jiné značky na Samsung (často z Huawei / Honor - nové nemají GMS a to zákazník nepřekousne a utíká k jiné značce)...
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 30. 3. 2021 10:23

szantus: U S21U slot na microSD není, takže přetáhnout data z microSD do vnitřní paměti není tak jednoduché. Navíc jsem omezen časem a dotyčná má v datech velký bordel, ale chraň Bůh, aby po přenosu něco nefungovalo! :grr:

Podle videonávodů to vypadalo celkem "izy", spojit 2 telefony kabelem, spustit apku na Samsungu a za pár hodin je hotovo, ale jak obvykle, u Androidu nic není tak snadné, jak to na začátku vypadá. Ještě jsem si říkal, že všechno zlé je na něco dobré a přiložený USB-C - USB-C kabel, který nepasuje do žádné stávající nabíječky, využiju na bezproblémový přenos z jednoho MT do druhého MT bez použití PC nebo rizikové WiFi.

U iPhonu je právě tohle věc, která mě velice láká. Mám zkušenosti z přenosu iPad Mini 1 - iPad Air 2019, a byla to brnkačka, kterou zvládne i desetileté dítě.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BaldaP 30. 3. 2021 21:11

Taktéž jsem přetahoval už spoustu dat z telefonů a nikdy jsem s tím neměl problém. Ať už Samsung - Samsung nebo Honor - Samsung, Asus - Samsung, Xiaomi - Samsung. Vždycky mi to fungovalo bez problémů. Zálohu sms řeším přes google účet a v pár případech jsem si radši i pojistil druhou aplikací, ale nakonec jsem to nevyužil.
Přetahovat takhle SD karty je totální kravina, to ti řekne každý, kdo to někdy dělal. Kartu normálně vyndej, zkus přetáhnout data z telefonu a pak dej kartu do kompu a z něj to potom přetáhni do mobilu. Vždycky. A jestli máš na SD kartě uložené teba nějaké aplikace, protože se už nevejdou do toho telefonu, tak je radši rovnou odinstaluj, protože to ti fungovat nebude.
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod peter34 31. 3. 2021 09:04

Prenášal som teraz dáta z S20FE aj s vloženou sd kartou do S21 a žiadny problém. Prenieslo mi dáta aplikácií, históriu hovorov, zvonenie, rozloženie aplikácií na plochách, sms a aj súbory z SD karty.
Samsung Galaxy S23 256GB
peter34
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BaldaP 31. 3. 2021 21:42

Teď mě tak napadá, jak je to se zabezpečenou složkou? nemyslím KNOX, myslím tu zabezpečenou složku, kterou dostanu z lišty. Přetáhnou se mi všechny věci do nové zabezpečené složky na novém Samsungu nebo se to ztratí? Tohle jsem nikdy nedělal, tak nemám tušení.
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod jameslont 1. 4. 2021 15:46

Samsung Smart Switch je aplikace jak už napovídá od společnosti Samsung, je primárně určená pro kopírování dat této značky. Vždy když se kopíruje např. ze Sony, Huawei nebo Xiaomi tak je problém. Použijte spíše jinou aplikaci.
jameslont
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rokane 1. 4. 2021 16:26

Včera jsem ji použil poprvé,a to z telefonu Huawei a kopíroval jsem do Samsungu.Za mne je aplikace super,přenesla mi vše.Takže ji doporučuji. :)
rokane
Junior

Odeslat příspěvekod jege 1. 4. 2021 20:38

No nevím, je to nějaké divné, už to zkouším asi podesáté, a S21u si teď vždy nejdříve vyžádá připojení k WiFi, aby si mohl stáhnout SSS, ovčem pak WiFi nedovolí vypnout, jinak odmítá pokračovat. Napoprvé byl SSS hned v paměti telefonu a připojení k WiFi nepotřeboval.

Když mu WiFi ponechám, tak se telefony přes kabel spojí, SSS dlouze skenuje Honor, pak nabídne přenos dat cca 190GB za cca 3.5 hod. a po odsouhlasení jenom krátce problikne a začne nastavovat mobil přes Google účet, byť ten nemám vůbec zadaný! Takže to vždy co nejdříve zase ukončím a znovu vyresetuji S21U.

Já nechci nastavovat, já chci přenést a pak to nastavit! Nebo mám všechno nejdříve nastavit a pak se ten přenos obnoví? Minule to zamrzlo a po nastavení se nic dal nedělo, byť v horní roletce byl přenos indikován, ale stále na 0.6%! :grr:

-- 1. 4. 2021 22:04 --

Edit1: A když se proces přenosu po nastavení Google účtu obnoví a data se přesouvají, tak cca po cca 15 minutách zahlásí ztrátu spojení a hotovo! A to, prosím, přes KABEL! :grr:

Edit2: Tak jsem se díval na svůj oblíbený CloneIt, a ten již také zmršili - prý už neumí SMS a historii hovorů! Také nevím, jak podobný program dost do telefonu, abych jej předtím nemusel připojit ke Google účtu a nezačaly se stahovat ostatní data. Na předchozích telefonech jsem to řešil přes CloneIT.apk na microSD. :grr:
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 1. 4. 2021 23:23

Edit3: Tak kupodivu, bez microSD a přes WiFI to jde lépe než přes kabel! Už je to na 71%! Jestli to dojde do 100%, tak to možná zítra zkusím i s microSD, a pokud to nepůjde, tak microSD přetáhnu přes PC.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 3. 4. 2021 16:38

Tak pře WiFi to celkem jde, samotný telefon se mi již 1x převést povedlo, ale převést komplet všechno včetně microSD je celkem makačka. Přes kabel se to vždy po pár procentech sekne, přes WiFi to celkem jde, ale dotyčná má hafo messengerů a má hodně komunikace i o víkendech + jsem jí ještě nainstaloval VoWiFi apku, takže neustále to shodí nějaká zpráva nebo telefonát.

Jak použít WiFi přenos včetně přístupu do Internetu (aktualizace SSS, přenos účtů), ale přitom nebýt rušen různými zprávami a telefonáty? Shodit klienty messengerů a WoWiFi z RAM nepomáhá, při příchodu zprávy se stejně spustí. :grr:

Edit: Tak už asi vím, nestačí shodit program z RAM, lepší je ho vynuceně ukončit v menu, ale zatím se mi povedlo obnovit proces přesunu přerušený po 3 hodinách, tak to raději nebudu zkoušet.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 3. 4. 2021 19:08

Finito! Padlo na to celé odpoledne a hromada nervů, ale konečně se to povedlo. Dobrou zprávou je, že SSS umí umí navázat přenos i po přerušení, špatnou zase to, že je to velice náhodné a nelze jej k tomu donutit. Další menší nepříjemnosti je, že nepřenese nastavení obrazovky typu tapety a rozložení ikonek. o<:)

Edit> Ale nepřeneslo to účty e-mailů a poštu, takže ještě ruční nastavení e-mailů, což je třeba u freemailové appky typu Seznam a účtu na vlastní doméně fakt lahůdka, hlavně když dotyčná neví, kdy a jak se to udělalo a jaké jsou tam přístupové údaje. :grr:

Zlatý iOS!
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků