Samsung S22, S22+, S22 Ultra - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod gerremi 12. 5. 2022 21:31

Skusit to môžeš. Ja som kupoval original Samsung bezd. nabijacku a kým som nepoužil pribalenu nabíjačku a kabel tak mi S22 nechcelo ani nabíjať...pritom som to skusal napojit na staru, ale fast charger nabíjačku kúpenú v čase S10.
gerremi
Junior

Odeslat příspěvekod Polsonside 12. 5. 2022 21:50

Tak to nechápu pač já používám u postele bezdrátovou nabiječku Samsung z doby S7 a funguje, ale nemám žádné rekordní časy což mi přes noc nevadí. Cca 1:45 na komplet nabití, ale ty 3 hodiny u této do stolu mi opravdu vadí. To je hodně pomalé a přitom nabijecí výkon má 18W. A nevím, proč mi to v telefonu píše že nabijet bude běžnou rychlostí že rychlonabijení není kompatibilní s mým telefonem.
S̶a̶m̶s̶u̶n̶g̶ ̶S̶M̶-̶G̶9̶3̶0̶F̶*̶ ̶A̶n̶d̶r̶o̶i̶d̶ ̶N̶o̶u̶g̶a̶t̶ ̶7̶.̶0̶
Samsung Galaxy S22 (SM-S901B) Android 12 One UI 4.1
LED TV Samsung UE40D6000 * UPC CA MODUL
Polsonside
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chemer 12. 5. 2022 22:10

Tyhle vychytávky jsou sice fajn, že jsou zabudovatelné a podobně, ale po stránce nabíjení je to většinou bída bez podpory potřebných standardů.

Kdybych chtěl prvotřídní zážitek z bezdr. nabíjení, volil bych EP-P2400TBEGGB nebo EP-P5400TBEGGB
Fold5 | S24+ | Watch6 Classic | Tab A8 | Redmi Note Pro 5G
chemer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvido79 12. 5. 2022 22:47

Polsonside píše:Mimochodem dnes celkem zklamání. Koupil jsem si bezdrátové nabijení, které se instaluje do nábytku.
Bohužel to hlásí, že v mém S22 to nepodporuje rychlonabijení a bude nabijet klasickou rychlostí.
Z toho vyplynulo, že zcela vybitý telefon nabijí cca 3 hodiny a třeba z 80% potřebuje 40 minut. O USB výstupech ani nemluvě. Podle všeho má bezdrát výstupní napětí 10W a USB 5W, ale čekal jsem fakt lepší výsledky. Takhle to skoro ztrácí smysl.

https://www.loomah.cz/bezdratova-nabije ... 3CEALw_wcB

Přemýšlím, jestli nepomůže koupit silnější adaptér..

https://www.alza.cz/samsung-dualni-nabi ... 80.htm?o=9

Vracet to je nelogické, pač už jsem vyfrézoval otvor do nábytku.


A co jsi čekal od 10W nabíječky, to je jako dobíjet mobil klasicky pomocí 2A a to při klasickém nabíjení kabelem nevznikají ztráty jako při bezdrát.nabíjení. Silnější adaptér nemá cenu kupovat, protože ta cívka, která je v té bezdrát.nabíječce ti prostě větší výkon nedá. Pokud jsi chtěl větší výkon, měl jsi mrknout po výkonu nabíjení 15 W, větší myslím ani zatím není, ale i tak to prostě žádná sláva není, prostě bezdrát není nikdy tak výkonný jako klasický kabel. A těch 5W v USB, to je jako dobíjet mobil 1A, to měli nabíječky už dost dávno, teď jsou od 2A více.
kvido79
Junior

Odeslat příspěvekod bagr3210 13. 5. 2022 05:19

Nechapu malinko lidi,co koupi foun za nesmysl a je jim lito dat za prislusenstvi par korun navic.
Mam bezdratovku EP-P5400,pred tim jsem mel P4300..mel jsem hodne bezdratovek od Samsungu uz od cas S5..Bezdratovku pouzivam pres noc i kvuli nabijeni hodinek a sluchatek. Nenici se tim konektor,ktery jak ctu u Samsungu je dost slabej clanek.
Pres den a k cestovani pouzivam bud 25W,nebo posledni dobou 45W. Doporucuji EP-T4510XBEGEU..
bagr3210
Junior

Odeslat příspěvekod Polsonside 13. 5. 2022 06:26

Díky za tipy. Koupím tedy ještě ten adaptér pro případ, že budu potřebovat rychle dobít.
Ono to není o šetření na příslušenství. Měl jsem vizi, že v obýváku chci zabudovat do nábytku nenápadnou nabiječku, abych telefon neodkládal v ložnici a byl mimo přehled, ale nečekal jsem až tak slabé výsledky. Každopádně používat se to dá, jestliže nikam nepospíchám.
Bohužel 15W do stolu jsem nikde nenašel nebo jsou informace matoucí.
Ještě mám takovou skleněnou podložku od Baseus, která slibuje 15W a opravdu i rychleji nabijí, tak otestuji, zda bude fungovat, když ji nalepím na spodní stranu desky.
S̶a̶m̶s̶u̶n̶g̶ ̶S̶M̶-̶G̶9̶3̶0̶F̶*̶ ̶A̶n̶d̶r̶o̶i̶d̶ ̶N̶o̶u̶g̶a̶t̶ ̶7̶.̶0̶
Samsung Galaxy S22 (SM-S901B) Android 12 One UI 4.1
LED TV Samsung UE40D6000 * UPC CA MODUL
Polsonside
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod renek1 13. 5. 2022 07:11

Polsonside píše:Mimochodem dnes celkem zklamání. Koupil jsem si bezdrátové nabijení, které se instaluje do nábytku.
Bohužel to hlásí, že v mém S22 to nepodporuje rychlonabijení a bude nabijet klasickou rychlostí.
Z toho vyplynulo, že zcela vybitý telefon nabijí cca 3 hodiny a třeba z 80% potřebuje 40 minut. O USB výstupech ani nemluvě. Podle všeho má bezdrát výstupní napětí 10W a USB 5W, ale čekal jsem fakt lepší výsledky. Takhle to skoro ztrácí smysl.

https://www.loomah.cz/bezdratova-nabije ... 3CEALw_wcB

Přemýšlím, jestli nepomůže koupit silnější adaptér..

https://www.alza.cz/samsung-dualni-nabi ... 80.htm?o=9

Vracet to je nelogické, pač už jsem vyfrézoval otvor do nábytku.

Je někde napsáno, že podporuje rychlé nabíjení?
Trochu mi uniká smysl stěžovat si v tomhle tématu na věc, která s tímhle telefonem nemá nic společného a navíc se vlastně usvědčit z toho jakej seš trouba, když si předem nezjistíš parametry a pak se divíš.
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Polsonside 13. 5. 2022 07:38

Tak ono bohužel není z čeho vybírat jestliže chci nabíjení do kruhového otvoru. A na Ali je ke koupi a v popisu má rychlé nabíjení. Ale tak hlavně že to alespoň funguje..
Polsonside
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 14. 5. 2022 16:46

Pokud to nemá přímo podporu nějaké Fast charge technologie, tak QI je běžně 5W. Rychlejší umí 10-15 W. Doporučuji přímo bezdrátové samsung, ale nejlépe s chlazením, jinak v reálu stejně nedávají maximální výkon. Mám duo i trio charger s 9 W a po chvíli to zpomaluje a hřeje. Verze s ventilátorem jedou naplno celou dobu a nehřeje tak mobil.
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod bagr3210 14. 5. 2022 20:16

Jenze ty s ventilatorem jsou hlucny jak helikoptera..
Za mne osobne,bezdratovku pouzivam pres noc a na pomale nabijeni,aby nesvitili LEDky na celou mistnost a zeby nehucel ventilator. Mel jsem je hodne a nejvic mi vyhovovala EP4300 a ted nyni co mam EP5400-i kdyz ta ma taky tendenci poustet ventilator i kdyz neni potreba. Ale alespon neni tak hlucny..
POkud potrebuji rychle nabit,tak jedine dratem a 45W.
bagr3210
Junior

Odeslat příspěvekod renek1 14. 5. 2022 20:26

Nejlepší je TAHLE , tichá, rychlá a přitom s chlazením.
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bagr3210 14. 5. 2022 20:41

Tuhle jsem jeste nemel a ani asi nebudu mit..protoze krom founu nabijim i sluchatka a hodinky-coz tahle asi neumi..
bagr3210
Junior

Odeslat příspěvekod Polsonside 14. 5. 2022 20:48

Tak já chtěl něco co mohu zabudovat do nábytku v obýváku když tam jsem abych nabijel poblíž. Ale na cesty jsem si teď koupil Samsung adaptér 35W co má USB i USB C...
Polsonside
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 14. 5. 2022 20:48

bagr3210 píše:Jenze ty s ventilatorem jsou hlucny jak helikoptera..
Za mne osobne,bezdratovku pouzivam pres noc a na pomale nabijeni,aby nesvitili LEDky na celou mistnost a zeby nehucel ventilator. Mel jsem je hodne a nejvic mi vyhovovala EP4300 a ted nyni co mam EP5400-i kdyz ta ma taky tendenci poustet ventilator i kdyz neni potreba. Ale alespon neni tak hlucny..
POkud potrebuji rychle nabit,tak jedine dratem a 45W.

S tímhle zcela souhlasím, mám to stejně. Bezdrát využiji v autě, aby mi wireless Android auto nežralo baterku (5w stačí na udržení a lehké nabíjení) a hlavně, mám bezdraty na pomalé noční nabíjení. Když má telefon pod 50 % a jdu spát, tak ho dávám nabít pomalu (díky bixbi routines), nevadí, mi, když jede na 5w přes 3 hodiny. V práci či doma, když potřebuji narychlo nabít co nejvíc, tak ten nový adaptér 45w jede dobře a hlavně umí nabít i NB, tak ho nosím často.
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod Libb 14. 5. 2022 22:48

Já mám doma postarší bezdrátovku, myslím P3100 nebo tak nějak a kromě ventilátoru u rychlého nabíjení mně vadí, že slyším cvrkot na frekvenci kolem 50Hz (velice hrubý odhad), asi jak cívka "hledá" telefon.
Vyřešil jsem to přechodem na appláckou nabíječku ve spojení s Pitaka pouzdrem s podporou MagSafe. Je to sice líné jako lenochod po mrtvičce, ale před noc se to nabije v pohodě a je to pohodlné. A hlavně už se nestane, že telefon položím mimo nabíječku a ráno bude nenabitý.
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků