Samsung S22, S22+, S22 Ultra - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš S. 22. 6. 2022 01:09

Abracas:

Vysvětluji si to úplně snadno a už to tu bylo i zmíněné:

,,Kapr99: Pro ostatni. Ultra ma diky automatickymu ostreni u ultra wide objektivu moznost zapnout tzv. vylepseni zaostreni.
To znamena ze si telefon automaticky prepne na ultra wide kdyz je podle nej danej objekt blizko.
Samozrejme to dela i u textu."

,,takze ano...i S22U ma trochu rozmazanej text kdyz fotis na hlavni(1x) ale diky tomu co jsem psal nahore mas moznost bud automaticky nebo sam prepnout na ultra wide a diky ostreni ten text bude ostrej po cely plose..."

,,Mobil-man: Potvrzuji, že u S22 ultra je také rozmazaný text, když vypnu funkci "vylepšené zaostření". jakmile tuto funkci zapnu, je vidět, že mobil přepne objektiv a zřejmě dělá výřez z nějakého zoomu, aby nedošlo ke zkreslení.
Vidět je to i tady u recenze S21U: https://www.svetandroida.cz/samsung-galaxy-s21-s20-ultra-porovnani-fotografovani/"


To zamená, že ostrý text ti S22U narozdíl od S22/S22+ vyfotí, ale přepne na Ultrawide senzor o velikosti 1/2.55", který má oproti S22/S22+ i AF.

Trávu, mám samozřejmě v pořádku. Dělá to pouze na krátkou vzdálenost a u textu je to snadno viditelné.
Tomáš S.
Junior

Odeslat příspěvekod Libb 22. 6. 2022 08:12

Tomáš S. píše:Libb:
... Ale napsat, že na drtivou většinu věcí je S22 na houby, to už je trochu moc přísné ne? Zažil jsem už dost telefonů, co fotily na prd a dost jich šlo ve 14-denní lhůtě pryč, některé o něco později. Ale zrovna S22 je rozhodně na opačné straně žebříčku. Když se na to budu dívat objektivně a ne podle svých preferencí, tak má potíže s textem, makrem na hodně blízko (malá S22) a pokud se člověk neumí dobře postavit, tak díky širokoúhlému objektivu zkresluje okraje. Ve všem ostatním podává konzistentní a podle mě skvělé výsledky. Ale respektuju tvůj názor, fotografie je dost subjektivní věc a každý to vidí jinak.


Čti to v kontextu. Mluvil jsem o ohnisku, kde 23 mm je fakt zbytečně široké. Na fotku lidí to je na velký odstup a 3x zoom už je zase docela dlouhé ohnisko a hlavně má horší světelnost, takže vyšší ISO a artefakty. A na focení krajinky už použiju spíš ten ultra wide. Kdyby tam nebyl ten ultra wide, dávalo by to ohnisko snad smysl, ale takhle? A fakt to ber komplexně - moc široké ohnisko hlavního fotoaparátu, když máme ještě širší hned vedle a portrét má zase horší světelnost.
Ale víc mě štve, jak jsem psal, zásah AI, i když mám všechno, co šlo, vypnuté. Pro režim je na houby, když se rychle mění podmínky, tak nestíhám reagovat a Expert RAW je zase pomalý - na koncertě udělal dvě fotky a zastavil se na ukládání.
BTW ještě jedna zajímavost: udělal jsem na koncertě fotku, šel do galerie, zobrazil a byla celkem OK. Po cvilce se změnil kontrast a pozor, byl to jiný záběr! Telefon evidentně dělá sekvence fotek a vybere tu, kterou považuje za nejlepší. V tomto případě šlo asi o otevřené oči - co na tom, že zbytek fotky je horší... Na koncertě jsem to neměl náladu řešit, jen jsem udělal rychle screenshot:
https://imgur.com/a/nxPgCDM
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 22. 6. 2022 08:59

Žiaľ, vyzerá to, že Samsung (neviem, ako iní výrobcovia) sa vyberá cestou zjednodušovania... V predošlej S20 a predošlom Androide sa mi vo Fotoaparáte v základnom režime vpravo dole vždy zobrazovala ikonka optimaliztora scény (mal som to zapnuté), ktorá sa menila podľa scény, a tak som videl, že mobil detegoval, že fotím dieťa, hory, auto, topánky, kvety a pod., a jedným tapnutím na ňu som vedel optimalizátor vypnúť a hneď som videl rozdiel. Potom to s príchodom najnovšieho androida a UI vyhodili, a už nemám to info ani priamu kontrolu nad tým...

Súhlasím s tým, že základný objektív (1x) by nemusel byť až natoľko širokouhlý, ale naň sú naviazané aj 3x a 10x objektívy, a ak by ho spravili menej širokouhlý, museli by buď parametrovo upraviť aj tieto dva, alebo to prepočítať a zobrazovať povedzme 2.8x a 9.2x (strelil som zbrucha), alebo sa vrátiť k ikonkám stromčekov miesto čísel, čo by bol krok späť.
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod llubik 22. 6. 2022 11:47

"Samsung (neviem, ako iní výrobcovia) sa vyberá cestou zjednodušovania..."
Porovnajte si v nastaveniach spotrebu dat cez mobilne siete . . . kedysi sa dalo pekne prstom na grafe vybrat obdobie od-do . . . teraz nic. A to je len jeden priklad z mnohych . . . A8
Naposledy upravil llubik dne 22. 6. 2022 12:57, celkově upraveno 2
llubik
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaGalaxy 22. 6. 2022 12:20

Tak to co jsi nám tu napsal za matlanici?
JirkaGalaxy
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod jurajsun 22. 6. 2022 13:43

Vidím že diskusia ide jak píla, pánove ak niekto nie je spokojný (napr. ja som Ultru predal po 2 mesiacoch kvôli výpadkom hovorov a majznutým fotkám textu) tak tu máme čiastočnú náhradu - sice bez SPEN - mne nechýba , Vivo X80 pro (už skoro ekvivalent čo sa týka focusu k CSC) - dnes som objednal alebo Oppo Find X5 Pro , kde bohužiaľ Samsung môže poslať svoj Korejský tým na školenia ako sa robia fotaky. Skúste si nájsť recenzie, ta X80 dala na frak aj Iphone 13 pro max a S22 Ultre ani nehovoriac. Peace.
Samsung S22 Ultra , Galaxy Buds +
jurajsun
Junior

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 24. 6. 2022 05:45

S22U - jde nějak zajistit, aby se nepřečtené SMS zdržovaly nahoře a zobrazoval se jejich počet?
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod GeneHawkins 24. 6. 2022 10:54

No, nepotřebuju je mít přímo v notifikační liště (pokud to bylo na mě), ale stačilo by standardní zobrazení na ikoně zpráv.
Nicméně jsem to nainstaloval, ale rychle skončil pro nemožnost pokračovat. Chce to potvrdit vykreslování nahoře, ale po výběru není jak potvrdit a zpět vrátí k žádosti o povolení.
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 6. 2022 11:29

jestli chceš mít počet zpráv na aplikaci, tak nainstaluj Nova Launcher, ale nevím jestli nebudeš muset koupit placenou verzi Nova Launcher Prime, párkrát byl v akci za dvacku
jinak na SMS používám apku Textra SMS
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod globalplayer 24. 6. 2022 12:56

GeneHawkins píše:S22U - jde nějak zajistit, aby se nepřečtené SMS zdržovaly nahoře a zobrazoval se jejich počet?

nastavenia-rozsirene nastavenia-oznamenia na ikonach
pisem svoje nazory,to znamena ze su ine ako vase
globalplayer
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 26. 6. 2022 08:46

Tuto položku v "Rozšířená nastavení" bohužel nemám.
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monty1234 26. 6. 2022 09:12

Nastavení-oznámení-rozšířené nastavení-odznaky ikony aplikace-(číslo,bod)
One UI 4.1
Samsung Galaxy S23 Ultra 12GB/512GB Black
monty1234
Junior

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 26. 6. 2022 19:44

Aha, tam jo, hledal jsem v nastavení u zpráv.
To ovšem situaci neřeší, na organizaci zpráv to nemá vliv a smaže li se oznámení z oznamovacího panelu, zmizí i z ikony Zpráv.
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaGalaxy 27. 6. 2022 03:09

Tak trošku mi přijde že vlastně nevíš co chceš.
JirkaGalaxy
BAN MM.cz

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků