Samsung S22, S22+, S22 Ultra - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Snapsik 29. 6. 2022 06:28

Zdravím, mám dotázek, na předešlém SG NOTE 10+ i teď na S22 Ultra ve využití baterie je největším žroutem Historie polohy Google a to výrazně oproti ostatním. Zkusil jsem ji na 3 dny vypnout, ale nic moc se nezměnilo. Má historie polohy takový vliv na baterii? Jak to máte vy, máte zapnuto/vypnuto? Díky za radu
Snapsik
Junior

Odeslat příspěvekod Abracas 29. 6. 2022 06:42

JirkaGalaxy: a koukal si na to v pc? Já totiž taky nejdříve myslel, že tráva je ok, protože to poměrně pěkně maskuje. Ale pak jsem na to kouknul v počítači, přiblížil a bylo vymalováno.
Abracas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gerremi 29. 6. 2022 06:53

Nie nie, nemal som portrét, som si isty. Ale samozrejme to môže spôsobiť automatika ktora to cele zle vyhodnotila,kto vie.

A trava u mna je maznuta na kazdej fotke, snazim sa to ingnorovat! Vzdy ľavá strana.
gerremi
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaGalaxy 29. 6. 2022 08:23

Ano i v pc ok. Jinak jsem vypnul optimalizaci scény a zda se mi to trošku lepší. Ale asi jen můj pocit. Trávu mám ale ok a nějak ten text ignoruji.
JirkaGalaxy
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod bagr3210 29. 6. 2022 08:34

Snapsik píše:Zdravím, mám dotázek, na předešlém SG NOTE 10+ i teď na S22 Ultra ve využití baterie je největším žroutem Historie polohy Google a to výrazně oproti ostatním. Zkusil jsem ji na 3 dny vypnout, ale nic moc se nezměnilo. Má historie polohy takový vliv na baterii? Jak to máte vy, máte zapnuto/vypnuto? Díky za radu


Mam to take zapnuty a zadne velke zmeny ve vyuziti baterie nepocituji.
bagr3210
Junior

Odeslat příspěvekod Michalisko66 29. 6. 2022 08:45

lidi, já nevím, už to tady pár lidí vysvětlovalo a docela fundovaně, ta hloubka ostrosti prostě primárně vyplývá z vlastností čipu...
foťte ultra widem na 0,9 a bude to lepší... co s tím má samsung softwarově dělat - poskládat nějak fotky s různým zaostřením, aby bylo ve finále vše ostré?
Michalisko66
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaGalaxy 29. 6. 2022 09:14

Ještě mi ukaž 0,9 ultra w. na S22+ diky
JirkaGalaxy
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod hanes1 29. 6. 2022 21:37

gerremi píše:Dnes som v práci potreboval niečo odfotit a ta zhovadilost co s toho telefonu za 850€ vyliezla je naozaj na plač . Druhá fotka bola rovnaká a tretia sa uz dala ako tak použiť. Mam za sebou cez 1300 fotiek na starej S21 ale toto co dokazuje S22 je niekedy naozaj uz príliš.


Obrázek


Uff.. dúfam, že S22 Ultra nie je taký hnoj :D ... takto mi S21 Ultra nefotil a na blízke objekty vedel zaostriť
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaGalaxy 30. 6. 2022 03:46

Hanes1 tak špatně fakt nefotí. Mě by zajímalo jak se tahle fotka, tak špatně podařila vyfotit. Včera jsem si tohle vyzkoušel na mojím rozváděči a tohle se mi fakt nepovedlo. Ostrá fotka vše ok. Jen snad jeden bod nebyl dokonale ostrý. Ale tohle co vidíme na fotce je extrém.
JirkaGalaxy
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 30. 6. 2022 07:04

JirkaGalaxy píše:Ještě mi ukaž 0,9 ultra w. na S22+ diky


Myslel objektiv ;-)
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gerremi 30. 6. 2022 18:06

Ak by to spravilo pri jednej fotke, ok pochopim. Ale zmenil som jemne uhol zaberu a fotka bola rovnako rozmazana. Az ten treti zaber bol ako tak v poriadku. Nechapem prečo si stym S22 neporadila... Budem skúšať
gerremi
Junior

Odeslat příspěvekod Marekmy 30. 6. 2022 18:12

Snapsik píše:Zdravím, mám dotázek, na předešlém SG NOTE 10+ i teď na S22 Ultra ve využití baterie je největším žroutem Historie polohy Google a to výrazně oproti ostatním. Zkusil jsem ji na 3 dny vypnout, ale nic moc se nezměnilo. Má historie polohy takový vliv na baterii? Jak to máte vy, máte zapnuto/vypnuto? Díky za radu

Historie polohy je hodně dole s marginální spotřebou, zato mapy Google jsou stabilně na druhém místě. Ale bude to spíše chyba aplikace mapy, než historií polohy.
Marekmy
Junior

Odeslat příspěvekod Libb 30. 6. 2022 21:28

JirkaGalaxy píše:Proč Samsung zrušil zamknutí více karet v multitaskingu než jen jedné? Moc to snad žralo RAM? Nechápu. Ubrat to na jednu kartu je docela slabost. To neustále načítání všeho, když jsem z apky pryč jen chvíli mě už štve. Řeší to někdo nějak?


Je to závislé na RAM.
8 GB => 1 okno
12 GB => 3 okna
16 GB => 5 oken (bohužel S22 s 16 GB RAM neexistuje)
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cosemdesiatsedem 1. 7. 2022 06:52

Ako pocitujete vydrz baterie po novom update ? Zda sa mi ze to je horsie a horsie kazdym updatom.. alebo mi odchadza bateria po pol roku...

Na zaciatku som sa v pohode dostal na 4,5hod SoT a to konstantne, teraz si telefon robi co chce, teraz to je medzi 2,5 az 4hod. Aplikacie a pozuivanie mam od zaciatku totozne.
cosemdesiatsedem
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaGalaxy 1. 7. 2022 07:11

Libb píše:
JirkaGalaxy píše:Proč Samsung zrušil zamknutí více karet v multitaskingu než jen jedné? Moc to snad žralo RAM? Nechápu. Ubrat to na jednu kartu je docela slabost. To neustále načítání všeho, když jsem z apky pryč jen chvíli mě už štve. Řeší to někdo nějak?


Je to závislé na RAM.
8 GB => 1 okno
12 GB => 3 okna
16 GB => 5 oken (bohužel S22 s 16 GB RAM neexistuje)


Díky za odpověď, ale tohle na starší vlajce šlo i s více okny.

cosemdesiatsedem Já jsem s pluskem spokojen nevím co máš za model. Na to jak mobil používám dám v pohodě celý den a večer 45% zůstává, takže dám ten den a půl na pohodu. Jsem spokojen.
JirkaGalaxy
BAN MM.cz

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků