Samsung S22, S22+, S22 Ultra - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod IMI5 14. 8. 2022 12:32

Ano psal jsem že to není herní telefon ale tohle je zklamání na co tam má teda Samsung Game Launcher a Game Booster ? Co se týče čtečky tak jsem psal o Note 9 ne S9.
Samsung Galaxy S23 Ultra 12/512GB Black - Android 14
Google Pixel 6 Pro 12/128GB Stormy Black - Android 14 :-D
IMI5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wooxio 14. 8. 2022 14:50

IMI5 - Taky jsem měl ty samé problémy jak popisuješ. Při scrollování se mě telefon taky zasekával, sice to bylo jen takové lehké semtam zadrhnutí ale do očí dost nepříjemné, nejvice facebook, instagram a chrome. A co se týče hraní her tak to byl pro mě docela propadák, občas hraju World of Tanks a tam jsem teprve zjistil jak je špatné. V nasatvení hry mě v detailech nastavení grafiky pustilo u některých položek jen "vysoká". A taky telefon po chvíli začne snižovat fps až to začne být nehratelné. Rozdíl ve výkonu vidím uplně krásně protože ještě používám Note 20 Ultra se Snapdragonem a tam vše od začátku jede bezchybně, plynule, žádné záseky v aplikacích jako u S22 Ultra. A hra World of Tanks mě tam jede krásně s maximálním nastavením grafiky vše na ultra, 120 fps klidně i hodinu. A to že to není herní telefon je podle mě mimo, Note 20 Ultra taky není herní telefon a jede tam vše krasně na max. Rozdíl je hlavně v procesoru Exynos vs Snapdragon, je smutné že dva roky starý Snapdragon je vykonějsí než současný Exynos. Vratil jsem zpátky k osvedčenému N20U a S22U šel z domu.
Samsung Galaxy S23 Utra 12/1TB Green - Samsung Galaxy Tab S8 - DJI Mini 2 - XGIMI Horizon Pro - Steam Deck 512GB - MSI GS65 Stealth
wooxio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod IMI5 14. 8. 2022 15:18

wooxio : Snad se už konečně Samsung vzpamatuje a bude v řadě S23 všude Snapdragon. :-) Jinak i na starém OP 7T Pro šlapou hry bez sekání na 90FPS které to podporují. ;-)
Samsung Galaxy S23 Ultra 12/512GB Black - Android 14
Google Pixel 6 Pro 12/128GB Stormy Black - Android 14 :-D
IMI5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaGalaxy 14. 8. 2022 15:34

Opět se mi líbí, jak se na tohle téma zde ozvou dva lidi :) já klidně chci Exynos dal jsem s ním max spokojen. Nic se netrhá, jak prostředí, tak Facebook kde jsem každý den několikrát. Žádné záseky, vše šlape na jedničku. Kdyby trošku zapracovali na foťáku, tak jsem na 100% spokojen. A už se těším jak Samsung nasadí snapy a bude to topeníčko 3x větší než teďka. Co zde pak budou řešit ti, kteří to tak strašně chtěli? To se moc těším. No teďka jsem schválně ty tanky vyzkoušel a vše slapalo i po půl hodině na max. Kde je teda ten problém, to je mi záhadou kluci.
JirkaGalaxy
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod IMI5 14. 8. 2022 15:59

JirkaGalaxy : Ať jsou tu klidně dostupné dvě verze telefonu. A píšeme o 2 - 3 roky starém Snapu které vůbec netopí mám max 40 stupňů na OP 7T Pro v QHD+ rozlišení a 90Hz (90 FPS) hra PUBG Mobile.
Mít v S22 Ultra Snapdragon 855 plus (starý 3 roky) nebo 865 plus (starý 2 roky) tak bych skákal jako blecha. A i cenově by vyšel telefon levněji mohl by mě Samsung na zakázku takový vyrobit :D
Samsung Galaxy S23 Ultra 12/512GB Black - Android 14
Google Pixel 6 Pro 12/128GB Stormy Black - Android 14 :-D
IMI5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wooxio 14. 8. 2022 16:49

Jirka Galaxy - když by jsi před tím měl dva roky Snapdragon tak bys ten rozdíl nejspíše poznal. Když jsem používal jen Exynosy tak jsem mluvil stejně jako Ty, ale jak jsem čuchnul ke Snapdragonu tak už nikdy Exynos. Telefon se Snapdragonem je celkově svižnější a lépe odladěný.

-- 14. 8. 2022 17:56 --

IMI5 - Když by už konečně byly všude Snapy tak by to byla paráda, a když by byl a S23 Ultra se Snapem a ještě ve verzi s 1TB úložištěm ofiko v ČR tak jdu do něj. Já jsem měl vedle sebe oba telefony a je pravda že Snap topí méně než Exynos a ikdyž se mě ho podaří zahřát tak nesnižuje výkon podtaktováním jako Exynos.
Samsung Galaxy S23 Utra 12/1TB Green - Samsung Galaxy Tab S8 - DJI Mini 2 - XGIMI Horizon Pro - Steam Deck 512GB - MSI GS65 Stealth
wooxio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matthew7745 14. 8. 2022 17:03

wooxio:nemel tady blbosti,Snapdragony ve Fold 3 jsou a že by byl svižnější,nebo že by málo topil?Roztopí se jakýkoliv procesor včetně Bionic A15.takže Snapdragony zase taková modla nejsou,stačí si projet testy a zjistíš,že že tam jsou jen nepatrný rozdíly,který ani sám nevyužiješExynos topil ve dvacítkách,řada S22 je na tom dobře
matthew7745
Junior

Odeslat příspěvekod sinco 14. 8. 2022 17:06

Co nový snapdragon-exynos to o nějaké procento vzroste výkon. A s výkonem v čase roste teplota. Výrobci se u některých telefonů snaží vymyslet lepší odvod tepla. Proč asi, protože kdyby nedošlo ke snížení výkonu tak by se procesor upekl, odešel do křemíkového nebe, to snížení výkonu je jeho záchrana. A je fuk jestli je to výkonný snapdragon nebo výkonný exynos. Takže když to není doslova herní telefon kde je spešl upravený chlazení tak to podtaktování při velké zátěži bude u obou procesorů. To prostě jinak nejde. Když už srovnáváte herní zážitek s procesorem několik roků dozadu tak vemte v potaz co vše procesor obsahuje dříve a dnes. Není to jen výpočetní výkon pro hru.
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaGalaxy 14. 8. 2022 17:47

Wooxio nezlob se na mě ja v ruce pár dnů verzi ze Snapem měl, nic nebylo lépe odladěno ba naopak. Některé věci se mě zdali horší. Jak každý vychvaluje fotky, tak mi zdaleka vůbec lepší nepřišly. Pak tu byl topení, které bylo o dost větší jak u exynosu. Takže když to shrnu zlatý exáč. Ať si každý najde info na netu sám. Je tam toho i tak dost. Jak píše kolega nade mnou.
JirkaGalaxy
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod matthew7745 14. 8. 2022 18:31

jinak k tomu zasekávání:je to tím,že u surfování dojde k poklesu frekvence a jakmile pohnete prstem frekvence vzroste.uživatel si myslí,že to je chyba OneUi,přitom to je adaptabilní frekvence.pokud to někomu nevyhovuje,stačí si nainstalavat Galaxy MAX HZ a určit horní a spodní mez frekvence a je po problému(horní mez 120 a dolní třeba 90Hz)
matthew7745
Junior

Odeslat příspěvekod IMI5 14. 8. 2022 18:37

Docela je k smíchu co Samsung píše a říká o S22 Ultra :
Je Galaxy S22 Ultra vhodný na hraní her?

Galaxy S22 Ultra je vynikající telefon pro ty, kteří chtějí špičkové mobilní hraní, protože je vybavený rychlým, 4nm procesorem, baterií s dlouhou výdrží a velkým úložištěm.
:-D :-D
Rád bych viděl jaké hry Samsung testoval jestli jen hada a tetris tak to jo
Samsung Galaxy S23 Ultra 12/512GB Black - Android 14
Google Pixel 6 Pro 12/128GB Stormy Black - Android 14 :-D
IMI5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matthew7745 14. 8. 2022 18:49

IMI5 :pokud v těhle vedrech drtíš telefon na hrách,tak si asi bohatý a v tom případě si kup konzoli,nebo mobily s daleko lepším chlazením.zklamu tě,dokonce i na Iphonu v těhle vedrech se dělá podtaktování.v těhle vedrech nehraju ani na svým notebooku
matthew7745
Junior

Odeslat příspěvekod IMI5 14. 8. 2022 18:53

Už moc nehraji jako dřív ale i v zimě to dávat nebude o tom jsem 100% přesvědčen.
Jinak je to pěkný telefon ale prostě ne na hry. Tečka ( ne Covid :-D co jdete na 4tou dávku :D ) Tak nemusí lhát na Titulní straně na webu o tom že je to špičkový herní zážitek.
Samsung Galaxy S23 Ultra 12/512GB Black - Android 14
Google Pixel 6 Pro 12/128GB Stormy Black - Android 14 :-D
IMI5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bagr3210 14. 8. 2022 19:23

IMIM5Souhlasim s Tebou,jen si myslim,ze jsi si mohl odpustit ockovani..Je to trapny,stejne jako tvrzeni Samsungu o S22U a jeho herni,nebo foto schopnosti..

Docela mne zarazi,jak tu ponekteri furt cpou ze kdyz chces hrat hry mas si koupit konzoly a kdyz chces fotit mas si koupit zrcadlovku..Pri tom, nekdo uplne jiny(a vsichni vime kdo),tvrdi,ze je TOP na trhu a ze jeho produkty "nahrazuji" konzole a fotak..
Je mi jasne,ze moc na vyber neni a proto ten HR marketing...

EDIT mimo..: Uprimne,docela mne "dostali",ze rozdelili vykup na Z-tka.."My" co jsme kupovali S22radu jsem to jeste docela vychytali..
bagr3210
Junior

Odeslat příspěvekod matthew7745 14. 8. 2022 19:30

IMI5:Sám mám Ultru a k tomu firemní 13 PRO MAX a oba dva telefony jsou hodně na slušný úrovni.musíš si uvědomit,že je léto a hraní her zatěžuje procesor a narůstá teplota,přenáší se to na baterku a jediný rychlý způsob jak ochladit procesor je podtaktování.Prostě Samsung,ani Iphone není Asus Rog phone.Budeš muset se s tím smířit,nebo koupit Rog
matthew7745
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků