Samsung S22, S22+, S22 Ultra - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš S. 19. 8. 2022 06:39

kultus: V pohodě, vůbec jsem to tak nebral a navíc i kdyby ses S22 zastával, nemám s tím sebemenší problém. Tvůj příspěvek byl věcný a informativní, a o to jde. Díky za tip s Gcam, já už zkoušel kdysi porty na více telefonech, ale vždy jsem se nakonec vrátil zpět ke stock kameře. Buď apka nebyla 100% stabilní, nebo tam vždy bylo něco, co mi vadilo. Možná to šlo doladit lépe přes nastavení, ale nechtělo se mi s tím tak moc zabývat.

JirkaGalaxy: Nemyslím, že to byla zbytečná práce. Díky tomu si může každý udělat sám představu z přímého srovnání a vyhodnotit si subjektivně výsledek. A vnucování mi tvé potřeby mít 120Hz displej už snad nemyslíš vážně?
Tomáš S.
Junior

Odeslat příspěvekod jan.machalik 19. 8. 2022 06:40

Ok, zvetsil jsem namatkove dve fotky. Tak kazdy si muze udelat obrazek, jake mas oci...Jeste mi rekni, ze na tech zvetsenych S22 fotkach vidis vic detailu...cekam na odpoved :)
https://uloz.to/tamhle/1lz45Ibi9dEI/nam ... 5ZqQt3BD==
Galaxy Spica>Xperia X1>HTC Touch HD>Galaxy Ace>Galaxy S Advance>Galaxy S2>Galaxy S4>LG G3>LG G4>Honor 8>Huawei P10>P20>P20 Pro>P30 Pro>Galaxy S10+>S20+>Mi10T Pro>S21U>S22U>S23U->S24U
jan.machalik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vavca 19. 8. 2022 07:00

Na Jiříka nemá cenu reagovat, vidět to je krásně, že s10e má lepší foto..... ono když k očím není napojen mozek, tak nic nepomůže :-)
vavca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaGalaxy 19. 8. 2022 07:23

Jan.: nezlob se na mě, ale když si já ultrou vyfotím co ty, tak pak vidím, že neumíš totálně fotit. Takhle ultra vážně nafotí, takže už vím kde je problém. Jsi negramota a neumíš pořádně ani fotit. Takhle mázlé nemá ultra foto ani náhodou. Takže díky za foto už vím kde je problém. Rukama kolego rukama
Naposledy upravil JirkaGalaxy dne 19. 8. 2022 07:39, celkově upraveno 1
JirkaGalaxy
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod JirkaGalaxy 19. 8. 2022 07:28

Vavca: Jo reagovat budu na tyhle blbosti když mi sem někdo vyfotí a já vím jak daný produk dělá fotky. Mám v rodině dvě ultry a takhle mazle nemáme nic takže co mi na to pan vavca řekne teďka??? Řekne mi že si vymyslím? Nebo že lze? Jistě co jineho
JirkaGalaxy
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod Libb 19. 8. 2022 07:39

kultus píše:Na to mas prece Pro rezim kde AI nezasahuje, ale prijdes prave o ten DR, ktery kolikrat zachrani brutalni prepaly a cernotu ve stinech. S tou galerii je to divne tohle mi dela snad jen u fotek kde zasahl Optimalizator, ktery muzes i s HDR vypnout.

No právě, v 90% případů je AI ku prospěchu, občas ku škodě. Bohužel vypnutí optimalizárotu nepomáhalo. HDR je někdy dobré, ale třeba v jeskyni hrozně przní atmosféru.
Úplně se zbavit zásahů software asi nechci, ale v některých případech to dělá špatně.
P.S. Pro režim má ve výsledku spíše horší výsledky. Když už, tak ExpertRAW, ten je kompromis mezi Pro a automatikou.
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 19. 8. 2022 07:40

jan.machalik píše:Ok, zvetsil jsem namatkove dve fotky. Tak kazdy si muze udelat obrazek, jake mas oci...Jeste mi rekni, ze na tech zvetsenych S22 fotkach vidis vic detailu...cekam na odpoved :)
https://uloz.to/tamhle/1lz45Ibi9dEI/nam ... 5ZqQt3BD==


Je ten odkaz dobře? Nechce mi to načíst.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vavca 19. 8. 2022 08:17

JirkaGalaxy píše:Vavca: Jo reagovat budu na tyhle blbosti když mi sem někdo vyfotí a já vím jak daný produk dělá fotky. Mám v rodině dvě ultry a takhle mazle nemáme nic takže co mi na to pan vavca řekne teďka??? Řekne mi že si vymyslím? Nebo že lze? Jistě co jineho


mám ultru také, záleží jak fotíš, záleží kdo fotí, nekdo dovede v pro režimu vyfotit krásně, někdo mázne... s tebou je marná debata, nepřipouštíš, že soudruzi v samsungu mohli někde udělat chybu, vzhledem k čipovém krizi bude každý tlf lehce jiný, jinak by všem fungoval stejně nemyslíš?

Neřekl jsem že si vymýšlíš, nauč se číst...

Hudec : odkaz frčí ok
Naposledy upravil vavca dne 19. 8. 2022 08:23, celkově upraveno 1
vavca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan.machalik 19. 8. 2022 08:23

JirkaGalaxy:tak jsi fakt asi natvrdlej...Pokud vim, tak jsme oba reagovali na fotky od Tomas S.
Ty si reagoval zpusobem, at ty fotky zvetsim, abych videl , ze S22U ma lepsi detaily. Takze jsem vzal fotky od Tomase S., zvetsil je a ukazal ti, ze fotografie z S22U maji horsi detaily.

A ja neumim fotit a jsem negramota ?
Galaxy Spica>Xperia X1>HTC Touch HD>Galaxy Ace>Galaxy S Advance>Galaxy S2>Galaxy S4>LG G3>LG G4>Honor 8>Huawei P10>P20>P20 Pro>P30 Pro>Galaxy S10+>S20+>Mi10T Pro>S21U>S22U>S23U->S24U
jan.machalik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš S. 19. 8. 2022 08:34

jan.machalik: Jedná se o srovnání malé S22 a S10e, ne o Ultru. S22U má oproti S22/S22+ jiný hlavní snímač a vše může být klidně úplně jinak, nemám s ní zkušenost.
Tomáš S.
Junior

Odeslat příspěvekod jan.machalik 19. 8. 2022 08:38

Tomas S.: aha, to jsem prehlednul. Nicmene to nic nemeni na tom, ze fotky z klasicke S22 by mely byt tak jako tak lepsi, nez na S10e
Galaxy Spica>Xperia X1>HTC Touch HD>Galaxy Ace>Galaxy S Advance>Galaxy S2>Galaxy S4>LG G3>LG G4>Honor 8>Huawei P10>P20>P20 Pro>P30 Pro>Galaxy S10+>S20+>Mi10T Pro>S21U>S22U>S23U->S24U
jan.machalik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 19. 8. 2022 09:00

Jo, odkaz oukej. Byl jsem ve vlaku na wifině, tak to asi blokoval.
Jinak s10e fotí na dědka fakt suprově.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 19. 8. 2022 12:29

Tomáš S. píše:kultus: V pohodě, vůbec jsem to tak nebral a navíc i kdyby ses S22 zastával, nemám s tím sebemenší problém. Tvůj příspěvek byl věcný a informativní, a o to jde. Díky za tip s Gcam, já už zkoušel kdysi porty na více telefonech, ale vždy jsem se nakonec vrátil zpět ke stock kameře. Buď apka nebyla 100% stabilní, nebo tam vždy bylo něco, co mi vadilo. Možná to šlo doladit lépe přes nastavení, ale nechtělo se mi s tím tak moc zabývat.

Tak samo pokud mas cas a chut musis ty porty zkouset, je toho dost. Pokud chces opravdu dobry detail a barvy si doladis i sam tak asi jedine gcam protoze samsung ( i jini) porad strasne odsumuji a pak to dohani agresivnim doostrovanim. Radeji mit lehce zasumenou fotku se kterou se da pracovat nez patlanice. Zase na druhou stranu pokud chci spolehlivy fotak tak urcite stock, protoze takovy DR ve scene z gcam nedostanes a hlavne vim ze ta fotka opravdu bude a apka nespadne nebo musis narazit na nejaky dobry port. Ja jedu na 8.1.1 coz je starsi kousek, ale funguji vsechny kamerky narozdil od 8.4 a night sight a portrety jsou detailem fakt paradni akorat musim obcas korigovat barvy...ale to je muj boj. Na rozdil od vetsiny lidi si nechavam tak 70-80% a zbytek putuje do kose.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod romo.11 19. 8. 2022 12:35

@hurec Na deduska ano, co sa ale da chapat ako pochvala Samsungu, ze aj pred 3 rokmi to "vedel". Za dobrych podmienok tie mobily fotia podobne, rozdiel vidno za horsich podmienok. Navyse treba povedat, ze automatika je nevyspytatelna, niekedy sa snimka viac podari, niekdy nie, ak vyberies nepodarenu z S22 a podarenu z S10 tak ti to moze vyjst aj opacne.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarind 20. 8. 2022 14:21

Zdravím. Jsem nový majitel S22 ultra a zatím se s telefonem seznamuji. Mám na zkušenější uživatele samsungů dotaz. Je nějaká možnost jak si nastavit, aby mi začal vyzváněcí tón od začátku skladby, když mi někdo volá? Teď mi to zvoní až někde od prostředka a nemůžu najít jestli to jde někde zmenit. To samé je budík. Ten taky zvoní někde z půlky a pak mě to akorát nepříjemně vyleká než postupně vzbudí.. Dříve jsem používal OnePlus 7 pro a tam šlo přizpůsobit všechno podle představ.
Ještě další dotaz na problémy se signálem. Už se to vyřešilo nějakou aktualizací? Síla signálu mi ukazuje 1 až 3 čárky na LTE a přepíná se při slabším signálu asi na starší sítě 3G, protože na nočním stolku sleduju časté přepínání na displayi mezi sítěmi. Snad jsem to tak pochopil správně jak to funguje. Každopádně zatím nějaké vypadky hovoru nesleduju a předešlý OnePlus měl podobné problémy se silou signálu.
Díky za rady, Jarda
jarind
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků