Samsung S22, S22+, S22 Ultra - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod orgáč 31. 1. 2023 08:54

Za půl dne vybiješ i čínu s 10000 mAh baterkou.
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 31. 1. 2023 11:25

Tak GL. Skoda, že v rukou mi 13 PM vydrží dvakrát víc než S22U. Jo jsem z toho nešťastný. Jiné výrobce a nějaké činy neřeším.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod orgáč 31. 1. 2023 14:13

No pokud Ultra aspoň vyrovná výdrž 14 Pro Max a bude v té sexy botanické zelené jako na obrázku, budu o něm hodně přemýšlet.
Největší problém budu mít s hodinkama, protože na Ultry jsem si hodně zvykl a nevím, co bych vybral pro Samsung...jedině nějaké Garminy, ale to bude pro mě šílený downgrade :(
Bojím se, že kvůli hodinkám budu nucen zůstat u iPhone, Airpods jsem se úspěšně zbavil a vyměnil za šukézní Marshall ANC.
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 31. 1. 2023 14:36

hurec píše:Tak GL. Skoda, že v rukou mi 13 PM vydrží dvakrát víc než S22U. Jo jsem z toho nešťastný. Jiné výrobce a nějaké činy neřeším.

Nekecaj. V ziadnych testoch to nie je 2x viac. Mozno tak o 20% viac. A ked si Ultru ponastavujes tak sa vies v realnej vydrzi aj vyrovnat.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 31. 1. 2023 15:05

Mluvím o reálných číslech. S 13 PM dávám v pohodě 11hodin sot. U s22U 5,5hod sot. Připojené sluchátka cca 2hodiny, youtubemusic, celý den připojené hodinky (watch vs iwatch). Testy, kde se zkouší aplikace a hry na plný výkon jsou s reálným testem při LTE, 5G, denním využitím mobilu, WiFi, bluetooth, a vypnutým LCD zcela jinde.
Neříkám, že to nemohla být špatná aktualizace, či něco takového. Říkám své čísla, které jsem viděl. Ano, byl jsem zklamaný z té výdrže a jít na 60hz displej či snižovat rozlišení. Twl , kde jsme.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xzeit 31. 1. 2023 16:47

A jaký by byl reálný přínos snížit to na 60Hz a snížit rozlišení?

Zkoušeli jste to někdo? Moje polovička teď Ultru má tři dny. Ráno v 7h 100% a teď v 17h. 30% ale podle mě na tom furt je. Mrkni,jaký má SOT.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 31. 1. 2023 21:26

pan_Lukas píše:
Když nyní už skoro s jistotou víme, že S23+ bude stát 29.000 Kč, tak jsem ty informace že Samsungu měl relativně přesné. Že bude cash back je hezké, ale ten bude u S23+ max 3.000. Nyní jsem dostal 2.000 a mobil koupil za 15.500. Když by člověk koupil S23+ za 29K -3.000 cash back a -2000 za sluchátka, kterých bude zase plný bazoš, tak se dostaneš na cenu 25.000, což je pořád o 10.000K více a těch změn na S23+ za 10.000K rozhodně nebude.
Nicméně když píšeš, že přejít z 14Pro na S22+ je nesmysl, můžeš to více rozvést... Psát o nesmyslech a ničím to neodůvodnit jsou pak jen prázdné plky. A teď to nemyslím nijak zle, vím, že s tebou se dalo vždy normálně diskutovat!


Ber to trošku s nadsázkou ;-) já bych ale 14 Pro za S22+ rozhodně nevyměnil.
Výdrž má o dost lepší ač je telefon o dost menší (pro mě +) fotoaparát je k diskuzi (kdo co preferuje) ale rozhodně fotí rychleji, video (hlavně ten akční režim) je opravdu bezkonkurenční, AoD mi přijde o dost lepší než na Samsungu, zamykací obrazovka taky, systém je plynulejší...

Nicméně jsem testoval S22, S22+ a S22U a musím říct, že proti iPhone se vyrovná spíš až S22U, ale to dávám na vlastní dojem. Ultra mi přijde při používání o několik levelů výš proti základním modelům hlavně díky foťáku a mám pocit, že v ruce držím telefon za takové peníze. Jen ty animace jsou takové kostrbaté a při přechodu z iP 13 Pro /14 Pro má člověk pocit, že se tel trošku seká...to až jednou odladí tak to bude super ;-)


Vy jste to snad s Renkem přivolali nebo co!? O víkendu mladý rozmlátil svůj mobil. Takže jsem mu dal 22+, protože 14Pro mu rozhodne dávat nebudu. Naštěstí jsem ho ještě neprodal (ani jsem ho nestihl inzerovat). Takže mi nezbývá než jej používat dále. Nechtělo se mi kupovat další mobil, když jsem měl v jednu chvíli dva. No co už. Jak se říká, vše je jak má být. Na druhou stranu zůstane 22+ doma a mohu ji tak dále příležitostně využívat. Co musím ale říct, tak jsem jej měl cely víkend na závodech, a vydrž nebyla až tak hrozná, jak měla klasická S22, nicméně na iP to pořad nemá a je tak minimálně o třetinu slabší oproti 14Pro, a to 14Pro je podle mě na tom s vydrží o něco horší než má 13Pro. Snad v tomhle ohledu ještě Apple zapracuje v aktualizacich. Nicméně systém na S22+ už po všech aktualizacich jede skvěle! Všechno maká na jedničku, žádné záseky nebo pomalejší animace. Ani problémy s (ne)odvoláním se na me. Do ruky taky padne dobře a je tedy o poznání lehčí než iP. Velikost oproti Ultre je ještě pořad snesitelna a v kapse nositelna. To se už o Ultre říct nedá
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 1. 2. 2023 10:52

No vidíš to a dnes večer překvapí S23U a vezmeme ho všichni 3 :D

Jinak mě přijde že mi iP14 Pro vydrží déle než 13 Pro :oops:

S22+ je super tel, i ta velikost se dá a hlavně váha, škoda že takové rozměry a váhu nemá Ultra :-)

Kamarád mi teď dával k prodeji Xiaomi 10T tak jsem ho večer trošku testoval a musím říct, že tak svižný stroj jsme dlouho neviděl, sice Číňan, ale jak je ten systém rychlý a odladěný, Samsung by na tem měl zapracovat...
Má ty animace takový nějaký pomalý...jestli to je jen pocit.... netuším :-D
Fotoaparát se samo nechytá, jak je trošku horší světlo tak to jsou spíše kresby než fotky :mrgreen:
Naposledy upravil pan_Lukas dne 1. 2. 2023 11:27, celkově upraveno 3
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgáč 1. 2. 2023 11:01

Experiment s Note Mini tu už byl a nebyl o to moc velký zájem.
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 1. 2. 2023 11:27

Já měl Xiaomi 10t pro. Až na ty horší fotky, to společně s flashnutým MIUI cz byl parádní stroj. Rychlé nabíjení (25W fakt není rychlé nabíjení), snap 865 a super výdrž.
Jenže nové miui již nebude. Prostě číňan. Proto děkuji, už ne.

Malé mobily mini? O to není zájem. Proto výrobci do toho nejdou. Ať jde o Apple či Samsung. Asus Zenfone také nemá žádné extra prodeje.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod orgáč 1. 2. 2023 11:32

Koukat na LCD v mobilu bych už fakt nechtěl, ať by byl sebelepší.
Koukám na OLED na TV i na notebooku a zvykalo by se blbě :D
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 1. 2. 2023 11:35

Já bych malý telefon bral, ale je to bohužel vždy na úkor něčeho, je to telefon s ústupky a to nepreferuji ;-)
Ať udělají Ultru do 140 , max 145 a mám ho hned :-D

orgáč > jo jo, to LCD je :-S 8-P
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 1. 2. 2023 12:12

Na hraní paráda. Teď ho má syn a nemusím se bát vypáleného displeje. :-) jediná výhoda.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 1. 2. 2023 12:50

Tady už to mají nachystaný, ale ještě to nemá být vidět :-)

https://www.datart.cz/samsung-galaxy-s23

To jsem se celkem sekl v bonusech, je vidět, že se šetří všude :hm :hmm:
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domin7 1. 2. 2023 12:54

Říkám to už nějakou dobu, ze by se mi líbilo, kdyby samsung dokázal udělat jako Apple, aby byla menší verze s fotaky a výbavou bez kompromisu. Stejně jako je Pro a Max (liší se jen baterii a velikosti displeje). Aby byl třeba i S22+, ale měl všechny fotaky. Bez sPenu samozřejmě. A aby se to vešlo do těla s displejem 6,1 nebo max 6,3”.
Domin7
Schvalování příspěvků

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků