Samsung Galaxy Z Fold4 5G & Z Flip4 5G - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod druh8472 15. 8. 2022 06:20

Já jdu do nového flipa hlavně kvůli baterce měl jsem ho rok a posledních par měsíců vydim pokles ve vydrží takže menim hlavně proto. Každopádně nic neroste do nebe těch změn nemůže být zas tolik jsem proto aby vlajkové modely se uváděli na trh třeba jednou za rok a půl dva. Jinak další důvod je ten, že tu inovaci nepotřebuji kde není konkurence není pokrok. �
druh8472
Junior

Odeslat příspěvekod jjrr 15. 8. 2022 06:24

Mám od září 2021 Flip3 a tak nějak zatím nepotřebuji upgradovat na Flip4. Výkonu to má dost, baterie vydrží 1 den, tak jako když byl nový, žádný pokles výdrže nemám, žádná závada zatím nebyla. Možná až Flip5?

Mezi předchozím Flipem a Flip3 byl veliký rozdíl hlavně v ceně, ta byla u Flip3 snad o polovinu nižší, než stála předchozí verze.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod jjrr 15. 8. 2022 06:34

druh8472 píše:...
Předobjednán Flip 4. Současně vlastním Flipa 3 u kterého mi praskla krycí folie což a přistup prodejce mě dost překvapil. No to musíte poslat na reklamaci při výkupu bychom považovali za mechanické poškození takže jsem ho před výkupem poslal na reklamaci docela zvláštní přístup ale budiž. ...

To nejde tu krycí folii jednoduše sundat a neřešit to?
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 8. 2022 11:40

druh8472 píše:No myslím to tak ze samsung dava bonus 7000 za predobjednavku, jelikož jako majitel flipa 3 jsem dostal ještě dalších 1500 a svého flipa dam na proti účet a dostanu 7000 takže všeho všudy mě telefon vyjde o 15500 levněji.

Stejně to nechápu. Ty si jako myslíš, že budeš mít slevu 15500 Kč a ještě dostaneš prachy za Flip 3?
anonymni

Odeslat příspěvekod jjrr 15. 8. 2022 12:34

Nic takového ale nepsal. Psal slevu 7000 za objednavku, 1500 za kód, pokud má registrovaný nějaký Samsung účet a 7000 za Flip3. To je celkem 15500 Kč.

Jinak třeba mp.cz mi nabídl za Flip3 7200 Kč. Takže tam by dosáhl slevy 15700 Kč.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 8. 2022 14:33

Ok
anonymni

Odeslat příspěvekod jurajsun 15. 8. 2022 17:26

Ja riešim dilemu, Flip 4, alebo Fold 4? Vyýhody Flip 4 skladný, rozmery, nevýhody 2" LCD, výhody Z Fold 4 , velký displey 6,1 v predu a po otvorení malý tablet, ale mam obavy, stále úzky display vpredu a hmotnosť 267 g vs. 169 g, dlho a často telefonujem na verejnosti, slúchadlá neznášam, takže váha je už masívna, i keď teraz mám S 22 ultra, samozrejme pôjdem s foťákmi dole, ale ako na produktivitu je Z Fold 4 ako stvorený, zase sa mi páči ta skladnosť Flip 4, babo raď. hmmm

[
Samsung S22 Ultra , Galaxy Buds +
jurajsun
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaGalaxy 15. 8. 2022 17:55

Tak jít z Ultry na tohle? To by mě fakt nenapadlo.Už jenom důvod to, že ten display půjde za chvíli do kytek. U ultry fakt ne.
JirkaGalaxy
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod .soul 15. 8. 2022 17:55

To ti asi nikdo neporadi. Mel jsem podobne dilema, nicmene jsem vzdycky mel rad high-endy a nove technologie, takze jsem zvolil Fold a doufam, ze si na velikost a vahu zvyknu :-) kdyztak se da vzdycky "downgradovat" na Flip.
.soul
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod orgáč 15. 8. 2022 20:32

jurajsun píše:Ja riešim dilemu, Flip 4, alebo Fold 4? Vyýhody Flip 4 skladný, rozmery, nevýhody 2" LCD, výhody Z Fold 4 , velký displey 6,1 v predu a po otvorení malý tablet, ale mam obavy, stále úzky display vpredu a hmotnosť 267 g vs. 169 g, dlho a často telefonujem na verejnosti, slúchadlá neznášam, takže váha je už masívna, i keď teraz mám S 22 ultra, samozrejme pôjdem s foťákmi dole, ale ako na produktivitu je Z Fold 4 ako stvorený, zase sa mi páči ta skladnosť Flip 4, babo raď. hmmm

[


Tohle jsem řešil u Fold3/Flip3, ale tam jsem měl jednoduché rozhodnutí s ohledem na tragickou výdrž u Flipu. Teď má Flip baterku větší, takže tenhle neduh asi zmizí, ale zůstává další problém a to vnější prťavý display bez reálného využití...kdyby to umělo aspoň základní videohovory.
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod druh8472 15. 8. 2022 20:45

jjrr píše:
druh8472 píše:...
Předobjednán Flip 4. Současně vlastním Flipa 3 u kterého mi praskla krycí folie což a přistup prodejce mě dost překvapil. No to musíte poslat na reklamaci při výkupu bychom považovali za mechanické poškození takže jsem ho před výkupem poslal na reklamaci docela zvláštní přístup ale budiž. ...[/quote

To nejde tu krycí folii jednoduše sundat a neřešit to?


Prodejce to řeší, je to součást telefonu a bez toho to u výkupu není kompletní s hodně to sníží výkupní cenu
druh8472
Junior

Odeslat příspěvekod jurajsun 16. 8. 2022 15:25

orgáč píše:
jurajsun píše:Ja riešim dilemu, Flip 4, alebo Fold 4? Vyýhody Flip 4 skladný, rozmery, nevýhody 2" LCD, výhody Z Fold 4 , velký displey 6,1 v predu a po otvorení malý tablet, ale mam obavy, stále úzky display vpredu a hmotnosť 267 g vs. 169 g, dlho a často telefonujem na verejnosti, slúchadlá neznášam, takže váha je už masívna, i keď teraz mám S 22 ultra, samozrejme pôjdem s foťákmi dole, ale ako na produktivitu je Z Fold 4 ako stvorený, zase sa mi páči ta skladnosť Flip 4, babo raď. hmmm

[


Tohle jsem řešil u Fold3/Flip3, ale tam jsem měl jednoduché rozhodnutí s ohledem na tragickou výdrž u Flipu. Teď má Flip baterku větší, takže tenhle neduh asi zmizí, ale zůstává další problém a to vnější prťavý display bez reálného využití...kdyby to umělo aspoň základní videohovory.


mno je aplikacia na ten prtavy display vola sa Cover screen OS

https://play.google.com/store/apps/deta ... jp.coveros

ako si si zvykol na vahu a predny 6,1 palcovy display? Ako si spokojny celkovo? Pred rokom som mal Flip 3 ale ta baterka bola hrozna tak som ho predal, ale laka ma ten Fold 4, na Ultre mi vadi velkost a skladnost a slaba vydrž SOT max 5 hodín , manik sa v recenzii dostal na 7 hodin SOT u Flipu a Foldu čo je veľmi pekné, tie fotaky obetujem.
Samsung S22 Ultra , Galaxy Buds +
jurajsun
Junior

Odeslat příspěvekod druh8472 16. 8. 2022 18:53

jurajsun píše:Ja riešim dilemu, Flip 4, alebo Fold 4? Vyýhody Flip 4 skladný, rozmery, nevýhody 2" LCD, výhody Z Fold 4 , velký displey 6,1 v predu a po otvorení malý tablet, ale mam obavy, stále úzky display vpredu a hmotnosť 267 g vs. 169 g, dlho a často telefonujem na verejnosti, slúchadlá neznášam, takže váha je už masívna, i keď teraz mám S 22 ultra, samozrejme pôjdem s foťákmi dole, ale ako na produktivitu je Z Fold 4 ako stvorený, zase sa mi páči ta skladnosť Flip 4, babo raď. hmmm

[


Také jsem takto uvažoval a vybral jsem nakonec Flipa z jednoho důvodu míval jsem tablet a pak jsem ho postupně přestal používat a přesel jsem na telefon na práci používám notebook takže telefon z kterého se stane tablet mi nedává smysl takže jsem šel do flipa. Velký telefon který po složení necítíš v kapse.
druh8472
Junior

Odeslat příspěvekod orgáč 17. 8. 2022 00:54

jurajsun píše:
orgáč píše:
jurajsun píše:Ja riešim dilemu, Flip 4, alebo Fold 4? Vyýhody Flip 4 skladný, rozmery, nevýhody 2" LCD, výhody Z Fold 4 , velký displey 6,1 v predu a po otvorení malý tablet, ale mam obavy, stále úzky display vpredu a hmotnosť 267 g vs. 169 g, dlho a často telefonujem na verejnosti, slúchadlá neznášam, takže váha je už masívna, i keď teraz mám S 22 ultra, samozrejme pôjdem s foťákmi dole, ale ako na produktivitu je Z Fold 4 ako stvorený, zase sa mi páči ta skladnosť Flip 4, babo raď. hmmm

[


Tohle jsem řešil u Fold3/Flip3, ale tam jsem měl jednoduché rozhodnutí s ohledem na tragickou výdrž u Flipu. Teď má Flip baterku větší, takže tenhle neduh asi zmizí, ale zůstává další problém a to vnější prťavý display bez reálného využití...kdyby to umělo aspoň základní videohovory.


mno je aplikacia na ten prtavy display vola sa Cover screen OS

https://play.google.com/store/apps/deta ... jp.coveros

ako si si zvykol na vahu a predny 6,1 palcovy display? Ako si spokojny celkovo? Pred rokom som mal Flip 3 ale ta baterka bola hrozna tak som ho predal, ale laka ma ten Fold 4, na Ultre mi vadi velkost a skladnost a slaba vydrž SOT max 5 hodín , manik sa v recenzii dostal na 7 hodin SOT u Flipu a Foldu čo je veľmi pekné, tie fotaky obetujem.



Jsem spokojený, jediné, co mi vadí je horší kvalita foťáku.
Jsem zastánce toho, mit vždy to nejlepší a nejnovější, ale v tomto případě bych vzal raději Fold3 :D
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků