Samsung Galaxy Z Fold4 5G & Z Flip4 5G - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bagr3210 10. 9. 2022 11:25

Prosim Vas,takovej malej dotaz. Nastavil jsem si na tapetu na vnejsim displeji a pri zavreni mi obrazek nezobrazi. Az po "odemceni",poklepani na dispej,apod. Proste hned pri zavreni treba po hovoru nezobrazi tapetu,jen hodinky. Je to tak v poradku?
bagr3210
Junior

Odeslat příspěvekod Georf 11. 9. 2022 09:00

Zdravím, jakou velikost má fotografie z Foldu?
Je na netu někde český návod?
Díky.
Georf
Junior

Odeslat příspěvekod orgáč 13. 9. 2022 12:50

Co to je za otázku? Záleží, co fotíš. Velikost může mít 2MB a klidně 13MB nebo 30MB :D
Návod na co? Na mobil? To snad zvládneš najít na Samsung stránkách.
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 9. 2022 11:40

Samsung Galaxy Z Flip4 test odolnosti
https://www.idnes.cz/mobil/telefony/jer ... elefony_jm
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jack16 21. 9. 2022 15:27

Zdravím, jaky máte nastaveny formát při natáčení videa, případně focení? 3:4, 1:1, 5:6? Díky za reakce
jack16
Junior

Odeslat příspěvekod jjrr 21. 9. 2022 16:36

Fotky 4:3, video 16:9.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod chemer 27. 9. 2022 11:19

Vždycky mě lákal Fold, ale odrazovala mě hlavně váha telefonu. Po představení 4. řady jsem byl celkem mile překvapen designem a tak jsem se rozhodl Folďáka vyzkoušet. Mám jej týden a dokážu si jej představit jako hlavní telefon. Funguje skvěle. Mám z něj daleko lepší pocit, než z primárně používané S22+.

Ale.

Po rozbalení telefonu jsem si všiml, že hrana zadní strany telefonu přiléhající ke kloubu je mírně prohnutá, což sice nebrání pohybu kloubu, ale v místě prohybu nepřiléhá zadní kryt a tak trochu řeže ro prstů při držení rozevřeného telefonu.

Takže nový telefon skoro za pade je už z výroby prostě ohnutý. :-D Balení telefonu bylo netknuté.

Další zarážející věc je, že telefon je na renderech v katalogách prodejců celý zelený, jak rám, tak kryt. Ve skutečnosti je však rám stříbrný. To sice považuji za výhodu, telefon je ve skutečnosti daleko hezčí, než na obrázcích, ale zaráží mě, že k tomu výrobce poskytuje velmi nepřesné rendery.

Musím říct, že za poslední rok jsem koupil 4 telefony Samsung a 3 z nich měli hned po vybalení nějakou HW vadu:
S20FE - 1 mm škvíra mezi rámem a zadním krytem. Uznaná reklamace - po reklamaci škvíra cca 0,75 cm. Nemám nervy - telefon prodávám.
Galaxy M50 - vše v pořádku
Galaxy S22+ - Na horním rohu rámu malá odřenina - po zkušenosti s S20FE neřeším a smiřuji se.
Z Fold 4 - výše popsané - telefon vracím.

Telefony jsou to skvělé. Fanouškem Samsungu zůstávám, ale o to víc mě mrzí takto pokulhávající kvalita.
Naposledy upravil chemer dne 27. 9. 2022 17:50, celkově upraveno 1
Fold5 | S24+ | Watch6 Classic | Tab A8 | Redmi Note Pro 5G
chemer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgáč 27. 9. 2022 12:43

Za posledních 10 let, co jedu převážně Samsungy, když mám Android jsem nic takového nepozoroval, asi přitahuješ problémy :D
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 27. 9. 2022 17:20

Tomu říkám, když někomu hoří i voda. Tolik problémů, to je totální smůla.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod druh8472 12. 10. 2022 11:15

Tak už mi přišel cashback za prodej Flipa 3. Celkově jsem včetně bonusu za něj dostal 16 000 plus jsem dostal v rámci Samsung Members ještě slevu 1500 za včasnou registraci. Takže spokojenost. :-)
druh8472
Junior

Odeslat příspěvekod Milan Schobel 25. 10. 2022 20:28

Zdravím ve spolek, tak mi po měsíci a 2týdnech úplně odešel Fold4. Nešlo vypnout video a po tom co jsem to nějak vypnul tak černo. Myslel jsem jestli nemam vybito tak nabíjím kabelem - nic, dotykovkou - nic, podržet jedno či dvě tlačítka nic. Takže šel úplně mrtvý přes "premium servis" svozem kamsi do servisu a nevím jestli budou ochotný se zabývat datama. klidně bych zaplatil ale ..... Má někdo podobné zkušenosti? Jinak dřív premium servis rychlý do cca 1-2 dnů přijeli a oprava max 3 dny a dnes ? Tragedie. Náhradní telefon dávali stejný model a nyní S21.
Milan Schobel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgáč 26. 10. 2022 08:22

Data si máš zálohovat sám, jestli odešla nějaká důležitá komponenta, tak zálohu z toho těžko dostanou a určitě bych chtěl, aby nějaký servisák mojí zalohou disponoval.
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milan Schobel 27. 10. 2022 22:27

Zálohuju i den před odletem mam zálohu, ale na dovolené pokud jsi v zemi 4tého světa tak to jaksi nejde. Mam tam exklusivní fotky a videa a tam internet je extra pomalý i když máš jejich kartu a někdy nejde vůbec. potřebuju posledních pár dní. na jiném zařízení mi psalo že Fold 4 asi udělal sám nějakou zálohu a jestli jí chci načíst na novém zařízení ale radši počkám až na Fold a uvidim.
Milan Schobel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgáč 27. 10. 2022 23:31

Jasný, v nejhorším si tam ještě jednou zaletíš a uděláš fotky znovu a ještě lepší :D
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 11. 2022 16:34

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků